Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 229852 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #405 Dátum: 2011. Július 19. - 13:28:04 »

Én pont a topik témáját adó 6mmBR-rel szoktam 300 méteres versenyen indulni. Vágott már szemen, és bizony ennek a "csekélyke" 5,8 grammos lövedéknek is akaratlanul ellene tartok vállal. Ugyanez előfordult már 7x64-essel, 30-06-ossal, és a mostani 9,3x62-esemmel is. Tartani nem tartok egyiktől se, vadászat közben se a szemöldökömet féltem, hanem a vadat az elvesztéstől, úgyhogy megcélzom rendesen. Mosolyog Kisded statisztikámban messze ez utóbbi kaliber vezet eredményességét tekintve. A lőszerrel sem kell variálni, aminek jó nagy ólom lóg ki az elejéből, az pont jó. Célozgatni sem kell fültőre, nem kell cirkalmazni, és emiatt nem baj, ha pár centit odébb talál.
Nem utolsósorban férfias-vadászos kaliber, mert meg kell azért fogni, van hangja is, és tisztességes lőtávra kell belopni a vadat hozzá.  S.Peti


 Igen Igen Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #406 Dátum: 2011. Július 19. - 14:33:08 »

Itt senki nem állította, hogy mesterlövész lennék! De aki ismeri a 243-ast, nem a számbeli adatokat,
hanem azt, hogy mire képes gyakorlatban, az érti, hogy miről beszélek!
Egyébként, én nem azért lövöm 243-al fej környéken a disznót, mert annyira tudok, hanem azért, mert
ha fejbe, vagy nyakon lövöm, az nem fog elmenni! De ha nem vagyok benne biztos nem lövök rá!
És igen elég sokat vadásztam, de keveset sebeztem, mert nem a vadon tanultam meg célba lőni, hanem céltáblán!
Visszatérve az eredeti témához, van olyan az ismerettségembe, aki ezzel a kaliberrel 210 kg-os kant lőtt 50 méterről
lapocka mögé, kb.30 métert ment el és felborult! Nem ütötte át, de a bőre alatt állt meg!
 Emelem






Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #407 Dátum: 2011. Július 19. - 18:33:56 »

Itt senki nem állította, hogy mesterlövész lennék! De aki ismeri a 243-ast, nem a számbeli adatokat,
hanem azt, hogy mire képes gyakorlatban, az érti, hogy miről beszélek!
Egyébként, én nem azért lövöm 243-al fej környéken a disznót, mert annyira tudok, hanem azért, mert
ha fejbe, vagy nyakon lövöm, az nem fog elmenni! De ha nem vagyok benne biztos nem lövök rá!
És igen elég sokat vadásztam, de keveset sebeztem, mert nem a vadon tanultam meg célba lőni, hanem céltáblán!
Visszatérve az eredeti témához, van olyan az ismerettségembe, aki ezzel a kaliberrel 210 kg-os kant lőtt 50 méterről
lapocka mögé, kb.30 métert ment el és felborult! Nem ütötte át, de a bőre alatt állt meg!
 Emelem


Akkor mond meg légyszíves, hogy miért nem 243-as használ mindenki, ha ennyire mindenes jó kaliber?  Vállat von

Az a baj, hogy amit itt erőlködsz, azzal pont az ellenkezőjét fogod elérni és szegény 243-as issza meg a levét...
Holott tényleg jó kaliber, de amit írsz róla az jónéhány esetben csak mese.
Én is ismertem olyan ágazat vezetőt - átkosban - aki közel 40 évig 243-assal vadászott és lőtt vele mindent.
De utána tilos volt az erdőbe menni, mert nem szerette volna ha fülön fogják a büdösödő dögöktől.
Ő csak a parádés lövésekről számolt be...téli disznóhajtásokon meg ott volt a többi "bizonyíték".

Igen meg lehet a 243-assal lőni a mázsás kant is, de ha "véletlenül" előtte vagy egy kisebb gally - amit mondjuk a céltávcsőben nem látsz - vagy egy kicsit mozdul a disznó, netán lőkészséged éppen cserben hagy, akkor a vad borzalmas szenvedések közepette pusztul dögre.
...és direkt írtam ezeket, mert itt nem arról van szó, hogy rosszul áll a vad, hanem olyan körülmények, amelyeket esetleg nem veszel - időben - észre.
Ilyen esetben jól jön egy 7-9.3 mm-es lövedék, amit teszi a dolgát.

Ezt illene tudomásul venni. Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #408 Dátum: 2011. Július 20. - 11:12:17 »

Ez is igaz, viszont a tapasztalataim szerint a kisebb kaliberrel vadászók jobban odafigyelnek a pontos célzásra, míg a nagyobb "likasztóval" vadászóknál némi "slendriánság" előfordul.

Van aki tart a nagyobb puskától, ezért nem tud annyira pontosan lőni vele, de ezt nem gondolnám szándékosnak.

Azt elismerem, hogy nagy puskával hajlamosabb az ember nem teljesen tiszta lövésre is, mert nagy valószínűséggel az is elég lesz, de ezt sem gondolnám általános gyakorlatnak. Én emlékem szerint egyetlen egyszer lőttem úgy disznóra, hogy a közepére céloztam.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #409 Dátum: 2011. Július 20. - 12:51:01 »

Én emlékem szerint egyetlen egyszer lőttem úgy disznóra, hogy a közepére céloztam.
Az egy jó tüdőlövés, nem?  Kacsint
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #410 Dátum: 2011. Július 20. - 14:04:05 »

Az egy jó tüdőlövés, nem?  Kacsint

Főleg ha belelép. Kacsint Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #411 Dátum: 2011. Július 20. - 14:04:37 »

Akkor mond meg légyszíves, hogy miért nem 243-as használ mindenki, ha ennyire mindenes jó kaliber?  Vállat von

Az a baj, hogy amit itt erőlködsz, azzal pont az ellenkezőjét fogod elérni és szegény 243-as issza meg a levét...
Holott tényleg jó kaliber, de amit írsz róla az jónéhány esetben csak mese.
Én is ismertem olyan ágazat vezetőt - átkosban - aki közel 40 évig 243-assal vadászott és lőtt vele mindent.
De utána tilos volt az erdőbe menni, mert nem szerette volna ha fülön fogják a büdösödő dögöktől.
Ő csak a parádés lövésekről számolt be...téli disznóhajtásokon meg ott volt a többi "bizonyíték".

Igen meg lehet a 243-assal lőni a mázsás kant is, de ha "véletlenül" előtte vagy egy kisebb gally - amit mondjuk a céltávcsőben nem látsz - vagy egy kicsit mozdul a disznó, netán lőkészséged éppen cserben hagy, akkor a vad borzalmas szenvedések közepette pusztul dögre.
...és direkt írtam ezeket, mert itt nem arról van szó, hogy rosszul áll a vad, hanem olyan körülmények, amelyeket esetleg nem veszel - időben - észre.
Ilyen esetben jól jön egy 7-9.3 mm-es lövedék, amit teszi a dolgát.

Ezt illene tudomásul venni. Kacsint

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #412 Dátum: 2011. Július 20. - 14:45:51 »

Nem kell itt sértegetni egymást!
Én nem állítottam, hogy a 243-as mindenes kaliber!
Azt se hogy a bozótosba lövöldözök vele nagyvadra!
Sőt, azt se hogy hajtáson használom!
De aki tudja használni az igen is tud vele sikereket elérni! Azt azért elmondanám, hogy úgy látom, hogy akik itt vitába szállnak velem
azoknak egyikének sincs 243-asa! Egyebekben én nem szoktam mesélni! Amit eddig írtam az mind megtörtént, és úgy ahogy írtam!
Elég régen foglalkozom már ahhoz a vadászattal, hogy valótlan dolgokat állítsak!
Egyébként, nekem is van nagyobb kaliberem! Sőt vadászom azzal is!
 Emelem
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #413 Dátum: 2011. Július 20. - 15:07:25 »

Azt azért elmondanám, hogy úgy látom, hogy akik itt vitába szállnak velem
azoknak egyikének sincs 243-asa!

Szerintem ezt azért rosszul gondolod! NoNo Emelem
Naplózva

Üdv:Kapszli
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #414 Dátum: 2011. Július 20. - 17:41:52 »

Van aki tart a nagyobb puskától, ezért nem tud annyira pontosan lőni vele, de ezt nem gondolnám szándékosnak.

Azt elismerem, hogy nagy puskával hajlamosabb az ember nem teljesen tiszta lövésre is, mert nagy valószínűséggel az is elég lesz, de ezt sem gondolnám általános gyakorlatnak. Én emlékem szerint egyetlen egyszer lőttem úgy disznóra, hogy a közepére céloztam.

A jelenlevők mindig kivételek.  Ördög

Ezt tapasztaltam, tapasztalom, ebben mondjuk benne van az is, hogy a gyengébb lőtudást próbálják sokan nagyobb és vagy magnumkaliberekkel ellensúlyozni, ami egy eléggé szűk határon bellül működik is, viszont ahogy írod is, ezek az emberek általában félnek is a lövéstől (nem egyszer leteszteltük).

Még annyit, hogy kiskaliberrel is lehet eredményesen és "tűréshatáron" (de csúnya szó) belüli sebzési aránnyal vadászni, míg nagykaliberrel is lehet tömegesen sebezni, ezt viszont többségében nem a technika adja, hanem a "hátsó irányzék". Lehet szélre, fűszálra, gallyra, belépett vadra hivatkozni, s igen, ilyen is van, de azért nem ez a jellemző, sokkal nagyobb a hibaszázalék a "felhasználóban", főleg akkor, ha nem tudja a technikája és a saját korlátait.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #415 Dátum: 2011. Július 20. - 18:17:45 »

Nem kell itt sértegetni egymást!


Hol, ki és mivel sértegetett?
Igazad van, nincs 243-asom...csak volt. Kacsint
Viszont van itt olyan, aki hosszú évekig használta...de mindegy nem érdekes. Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #416 Dátum: 2011. Július 20. - 19:07:22 »

Nem kell itt sértegetni egymást!
Én nem állítottam, hogy a 243-as mindenes kaliber!
Azt se hogy a bozótosba lövöldözök vele nagyvadra!
Sőt, azt se hogy hajtáson használom!
De aki tudja használni az igen is tud vele sikereket elérni! Azt azért elmondanám, hogy úgy látom, hogy akik itt vitába szállnak velem
azoknak egyikének sincs 243-asa! Egyebekben én nem szoktam mesélni! Amit eddig írtam az mind megtörtént, és úgy ahogy írtam!
Elég régen foglalkozom már ahhoz a vadászattal, hogy valótlan dolgokat állítsak!
Egyébként, nekem is van nagyobb kaliberem! Sőt vadászom azzal is!
 Emelem


Csak 14 évig vadásztam 243-assal!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #417 Dátum: 2011. Július 21. - 00:29:29 »

Nem kell itt sértegetni egymást!
Én nem állítottam, hogy a 243-as mindenes kaliber!
Azt se hogy a bozótosba lövöldözök vele nagyvadra!
Sőt, azt se hogy hajtáson használom!
De aki tudja használni az igen is tud vele sikereket elérni! Azt azért elmondanám, hogy úgy látom, hogy akik itt vitába szállnak velem
azoknak egyikének sincs 243-asa! Egyebekben én nem szoktam mesélni! Amit eddig írtam az mind megtörtént, és úgy ahogy írtam!
Elég régen foglalkozom már ahhoz a vadászattal, hogy valótlan dolgokat állítsak!
Egyébként, nekem is van nagyobb kaliberem! Sőt vadászom azzal is!
 Emelem

Szia!
Nekem volt és van több kaliberem, sőt egy picit több is mint az átlagvadásznak. 243-as még nem volt és nem is lesz. Viszont láttam és keresgéltem a tacsijaimmal sok 243 áldozatot. Fejre lövök, mert menő vagyok, álkapcsot ér...., üres nyaklövés, stb.....
Meg lehet lőni bármit vele cirkalmas találattal, akár 250 kg-os disznót is. De nem arra való. Nagy testű vadra 7-9,3 való, nyilván Te is tudod ezért van olyan is.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Turpi
Vendég
« Új üzenet #418 Dátum: 2011. Július 21. - 06:25:48 »

Én még a 7x64 Breneke és a .30-06SPRG után is tapasztaltam olyat több esetben, hogy vér semmi és ha nincs a kutyám(sajnos már ő is az örök vadászmezőket járja) akkor nem leltük volna meg, pedig viszonylag jó találatta volt a vadnak. Egyszerüen semmi vér nem volt utánna. Ezért ( na meg egy bika elvesztéséért) vettem magamnak egy 9,3x62 csövet a puskámra szarvasra és disznóra a hegyekben csak ezt használom. Az is igaz hogy mostanában már inkább íjjal vadászom, de ha puskát viszek erre a kettőre akkor szinte mindig a 9,3- s jön velem.
És nem azért mert nem tudok lőni.  Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #419 Dátum: 2011. Július 21. - 08:14:37 »

Igazából ennyi lett volna a lényeg! Nyílván minden kalibernek megvannak a jó, és rossz oldalai!
Mindenkinek megvannak a jó és rossz élményei, és azért van a fórum, hogy ezt megosszuk egymással!
Nekem eddig még rossz tapasztalatom nincs ezzel a kaliberrel, mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy
én nem "mindenesnek", hanem nyári puskának használom, mert azért ilyenkor, ha ne adj isten megfelelő
lőtávon belül valamiféle süldővel akadok össze, bátran rálövök vele, nem úgy mint mikor kukorica aratás után
rajtuk van az az 5 centis zsír réteg! Akkor szigorúan előkerül a 7x64!
A tavalyi kukorica aratáson is biztos, hogy nagyobb szerencsém volt, hogy nem a 243-at vittem, mert a gazosban előttem
elfutó disznóról kicsit lemaradva annak két hátsó forgóját törte el a lövedék! Még szerencse, hogy mindkettőt, mert mikor keresni
mentünk majdnem megevett minket! Na például akkor a 243 édes kevés lett volna! El se vittem volna, rá se emeltem volna!
Egyetértek abbam is, hogy ne rohanjon ezek után senki 243-ast venni, mindenkinek megvan a maga kedvence.
Én mindhárom golyóst szeretem valamiért (222 rem., 243 win., 7x64)!
De, ha rossz tapasztalatom lesz bármelyikkel azt le fogom ide írni!
Egy kalappal mindenkinek! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: