Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227118 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #570 Dátum: 2014. Február 01. - 22:05:58 »

Az NP nagyon jó, Accubondot még nem használtam.
A helyzet az, hogy a Partition kapcsán még soha, senki nem nyilatkozott negatívan.
Bármilyen vadra és bármilyen kaliberrel vadászva Igen
Mivel zömmel nagyobb testű vadra vadászom, kell az a 6,5 gramm úgy gondolom.
Monolit lövedéket nem használok addig, míg hagyományos konstrukciók vannak a piacon.
Ha majd félő lesz, hogy eltűnnek onnan, akkor jól bespájzolok pár ezer darabot belőlük Ördög
Az Accubond a 308-asnél nem jött be, abból nem lehet neki megadni a szükséges kezdő lökést, hogy rendesen kibontakozhasson.
A 243-ból szerintem másként festene a dolog.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #571 Dátum: 2014. Február 01. - 22:18:14 »

A helyzet az, hogy a Partition kapcsán még soha, senki nem nyilatkozott negatívan.
Bármilyen vadra és bármilyen kaliberrel vadászva Igen
Mivel zömmel nagyobb testű vadra vadászom, kell az a 6,5 gramm úgy gondolom.
Monolit lövedéket nem használok addig, míg hagyományos konstrukciók vannak a piacon.
Ha majd félő lesz, hogy eltűnnek onnan, akkor jól bespájzolok pár ezer darabot belőlük Ördög
Az Accubond a 308-asnél nem jött be, abból nem lehet neki megadni a szükséges kezdő lökést, hogy rendesen kibontakozhasson.
A 243-ból szerintem másként festene a dolog.
 Emelem
Az Accubondnak van egyáltalán előnye?
Mármint az NP-hoz képest?


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #572 Dátum: 2014. Február 01. - 22:30:43 »

Az Accubondnak van egyáltalán előnye?
Mármint az NP-hoz képest?
Nem tudom, de ezt szerettem volna kideríteni Vigyorog
Mert olyan kísérletező kedvem van néha...
Valamennyivel olcsóbb ugyan, de ez nem egy jelentős előny.
Kötött a magja a köpenyhez, de ez a kétkamrás NP-nel szemben nem mérhető előny.
Elvileg a műanyag spicc nem olyan sérülékeny mint az ólom, de egyrészt volt közte is amelyik eldeformálódott, a lőképet meg nem változtatja meg olyan mértékben, hogy érdemes legyen vele foglalkozni.
A perdöntő már csak az lehetne, hogy egy adott cső melyiket szereti jobban, de élek a gyanúval, hogy nem lenne szignifikáns különbség köztük.
Ha meglesz a kis mérges, akkor hajlok a NP-re, aztán majd kipróbálok azért ezt-azt, hogy a kíváncsi énemnek is a kedvére tegyek Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #573 Dátum: 2014. Február 02. - 17:14:56 »

Egy Brno 502.6-os puskával (is) vadászok, amelynek 243 Win. kaliberű a golyós csöve.
Az előző tulajdonosa cseh tölténnyel használta.
Amikor hozzám került a puska, akkor az első rókát még ilyen tölténnyel lőttem, elég csúnyán "megdolgozta". OOO
Aztán váltottam....
A Sako 5,8 gr-os Gamehead tölténnyel nem volt valami fényes a szóráskép, viszont ennek a gyártmánynak a 6,5 gr-os maggal szerelt változata már azt produkálta, amit elvártam.
A tavalyi bakomat is ezzel a puska/töltény "párosítással" lőttem. Az elég hosszú lövés ellenére szépen átütötte a testet, és nem végzett olyan roncsolást, mint a cseh töltény.
Jelenleg is ezzel a tölténnyel vadászok, nem akarok másra váltani.
Üdv: J. vadász Emelem

Csaba!

A 243-asom idén lesz 10 éves. Első években 6,5grammos lövedékekkel használtam kizárólag! Eleinte S&B, majd Winchester, végül a Sako lőszereknél kötöttem ki. Ez ár-érték arányban nekem nagyon bevált! A szórásképpel nem volt problémám, de mivel nyári tarlón róka után, meg télen a vetések közepén legelő őzekre néha-néha egy-egy távoli lövést is elengedtem, ezért kipróbáltam a fent említett 5,8grammos Sako gamehead lőszert. Na, ez nálam nagyon bevált, pedig innen-onnan hallottam, hogy nem egyforma mélyre van a lövedék beültetve, de ez a szórásképben nem mutatkozott.
Ha jól emlékszem 2009 óta használom teljes megelégedéssel! Néhány szarvas, pár disznó, de főleg őz és róka a zsákmány. Nagyon vigyázok, hogy takarásmentes területen használjam és nagyobb vadra nem lövök messzire, így pedig jó.
Ősszel vettem 3 dobozzal, kettő már elkopott, hibázásom és sebzésem nem volt (lekopogom), minden vad meglett egy lövésből (főleg őz, de süldő és malac is esett).
A tavalyi évben ezzel a lőszerrel egy hibázásom volt, mikor a tavaszi holtszezon után elővettem és enyhén olajos csővel egy süldőrókácska közelébe durrantottam, de ez nem a lőszer hibája. Viszont ismétlés után sikerült elejtenem, mert a tapasztalatlansága miatt csak néhány métert futott el!
Röviden ennyi! Viszont ha Csaba elé várhatóan több nagyvad keveredik, akkor mindenképp a 6,5grammos lövedék és NP! Azt azért még hozzáteszem, hogy ez utóbbit még nem használtam, de egy jó barátom jónéhány disznót lőtt vele, köztük olyanokat (süldők), amik gazos, parlag területen turkáltak, tehát pár szál növényre nem olyan érzékeny, mint amit én lövök!  Emelem
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #574 Dátum: 2014. Február 02. - 21:45:33 »

Elmentem, megalkudtam, hazahoztam Vigyorog
Kaptam hozzá lőszert vagy 80 darabot, olyan vegyes, mint a koldustrágya... Ördög
A fegyver műszakilag jó állapotban van, kissé elhanyagolt külsővel.
De némi kozmetikázás után már szalon- és vadászatképes lesz Igen
A csöve nagyon jó állapotban van, a zárszerkezet nem különben.
Volt már pár ZKK-m, az elsütő szerkezeten nagyon jól le lehet mérni a puska elhasználódásának a mértékét.
Ez hálistennek teljesen acélos, szinte nyers állapotú.
A tulaj szekrénye tele volt fegyverrel, ezt nem sűrűn használhatta, igaz nem is nagyon gondozta.
Hamar rendelek hozzá egy szereléket Komlóról és utána főpróba.
Köszönöm a hozzászólásokat!!! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #575 Dátum: 2014. Február 02. - 23:35:36 »


Volt már pár ZKK-m, az elsütő szerkezeten nagyon jól le lehet mérni a puska elhasználódásának a mértékét.
Ez hálistennek teljesen acélos, szinte nyers állapotú.

Máramennyiben a gondos tulaj nem szedte szét és polírozta fel már újkorában...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #576 Dátum: 2014. Február 03. - 07:46:31 »

Elmentem, megalkudtam, hazahoztam Vigyorog

    Csabus!  Igen

Már régebben célozgattam rá :

"Nyilat" csak akkor.., amikor elfogy a bolygónkról, az utolsó szem puskapor is..  Angyal ..   Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #577 Dátum: 2014. Február 03. - 09:15:11 »

Elmentem, megalkudtam, hazahoztam Vigyorog
Kaptam hozzá lőszert vagy 80 darabot, olyan vegyes, mint a koldustrágya... Ördög
A fegyver műszakilag jó állapotban van, kissé elhanyagolt külsővel.
De némi kozmetikázás után már szalon- és vadászatképes lesz Igen
A csöve nagyon jó állapotban van, a zárszerkezet nem különben.
Volt már pár ZKK-m, az elsütő szerkezeten nagyon jól le lehet mérni a puska elhasználódásának a mértékét.
Ez hálistennek teljesen acélos, szinte nyers állapotú.
A tulaj szekrénye tele volt fegyverrel, ezt nem sűrűn használhatta, igaz nem is nagyon gondozta.
Hamar rendelek hozzá egy szereléket Komlóról és utána főpróba.
Köszönöm a hozzászólásokat!!! Emelem

Elcserélted a sz@rt a f@sra ? A Blasert egy ZKK-601 re ?     Stoel Stoel Stoel       (Követhetetlen a gondolatmeneted ,habár ennek legalább fa a tusa . ) Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #578 Dátum: 2014. Február 03. - 09:16:52 »

Követhetetlen a gondolatmeneted...
Számodra is?
Akkor én mit szóljak??????!!!!!!!!!!!
Nekem kell vele együtt élnem Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #579 Dátum: 2014. Február 03. - 09:23:01 »

Számodra is?
Akkor én mit szóljak??????!!!!!!!!!!!
Nekem kell vele együtt élnem Ördög

Nem lehet könnyű az biztos ! Mosolyog Te mit szedsz hülyebogár ellen ? Adhatnál valami tanácsot mert jön a Jehova, és elkezdtem eszelni .   :Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #580 Dátum: 2014. Február 03. - 09:59:50 »

Szia Stefi! Emelem

Nagyon egyszerű! A FEHOVAra úgy kell menni, hogy a kártyáját az ember otthon hagyja, és kp-t is csak párezret visz magával. (lőszerre, apró szir-sz@rra)  Így nagyon nehéz kísértésbe esni! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Liverpoolka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #581 Dátum: 2014. Július 03. - 16:22:31 »

Sziasztok!
En is .243-ast hasznalok regota es amikor kimentunk disznora akkor a Hirtenberger Nosler ballistic tippet hasznaltam es a 170 kilos kant kb 150 meterrol meglottem mind a ketto lapockajan keresztul ment es nemes szerveket szo szerint osszedaralta!!Amikor feltorte a vador azt mondta,hogy nemelyik nagy kaliber nem csinal ilyen munkat bent....10 metert futott el de mindket oldalan meteres szelessegben teritette a vert.Mivel azt a loszert nem kaptam igy atvaltottam a Hornady SST-re de az az ozben brutalis munkat vegez sajnos... Szomorú Mit gondoltok a disznora megfelelo lesz?  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #582 Dátum: 2014. Július 03. - 18:58:17 »

Sziasztok!
En is .243-ast hasznalok regota es amikor kimentunk disznora akkor a Hirtenberger Nosler ballistic tippet hasznaltam es a 170 kilos kant kb 150 meterrol meglottem mind a ketto lapockajan keresztul ment es nemes szerveket szo szerint osszedaralta!!Amikor feltorte a vador azt mondta,hogy nemelyik nagy kaliber nem csinal ilyen munkat bent....10 metert futott el de mindket oldalan meteres szelessegben teritette a vert.Mivel azt a loszert nem kaptam igy atvaltottam a Hornady SST-re de az az ozben brutalis munkat vegez sajnos... Szomorú Mit gondoltok a disznora megfelelo lesz?  Emelem
Elfelejtetted a jelszavad? Ha kell a régi nicked, adok hozzá egy ideiglenes jelszót és azon is be tudsz lépni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Liverpoolka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #583 Dátum: 2014. Július 03. - 20:19:12 »

Sajnos igen teljesen elfelejtettem a belepesi kodjaimat de ha nem baj akkor maradjon ez.. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #584 Dátum: 2014. Július 03. - 20:43:09 »

Sziasztok!
En is .243-ast hasznalok regota es amikor kimentunk disznora akkor a Hirtenberger Nosler ballistic tippet hasznaltam es a 170 kilos kant kb 150 meterrol meglottem mind a ketto lapockajan keresztul ment es nemes szerveket szo szerint osszedaralta!!Amikor feltorte a vador azt mondta,hogy nemelyik nagy kaliber nem csinal ilyen munkat bent....10 metert futott el de mindket oldalan meteres szelessegben teritette a vert.Mivel azt a loszert nem kaptam igy atvaltottam a Hornady SST-re de az az ozben brutalis munkat vegez sajnos... Szomorú Mit gondoltok a disznora megfelelo lesz?  Emelem

Hát én ilyen gerlefingnyi apró állatocskákkal a helyedben nem foglalkoznék, mint közel két mázsás kanocskák, pláne ilyen nehéztüzérséggel a kezemben mint egy .243-as......
Teljesen típusos, hogy a 170 kilós kant ledarálja a 243-as, ez mindig így fog történni!
Szerintem próbáld meg egy kafferbivallyal, vagy egy grizzly medvével max. 15 méterről...... azt is összedarálná, mint a szecskát! Ha nem, hát így jártál... Vállat von

És kívánom a hátsódba annak a kínnak csak a tizedét, amit azok a disznók fognak érezni, amiket megpiszkolsz majd a nehéztüzérségeddel, és napok múlva fognak csak elpusztulni kínok kínja között.... és csókoltatom a vadőrt is, aki a hülyeségben megerősít Nem

Továbbiakban javaslom olvasgatni a szakirodalmat, a nagyvadakra javasolt kaliberek, lőszerfajták résznél....

(A fórumtársaktól pedig elnézést a bunkó, alpári stílusért, de még a nagylábujjam is ökölbe szorul ekkora ostobaság, önteltség, és nemtörődömség hallatán)
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: