Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227080 alkalommal)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #240 Dátum: 2010. Március 20. - 15:20:30 »

"Nem dicsekvésből írom,de sutát sutagidát télen nyílt terepen 200 méteren belül csak fejbe lövöm vele,más testrészére nem is célzok,egyszer egy őznek lelőttem az alsó álkapcsát 6.16 g ball.silvertippel,összehullott,nem lépett egyet sem."

EZ FELELŐTLENSÉG!!!

Elhiszem hogy jól lősz és hogy a puskád is jól viszi a lőszert,"fegyveremmel nem tudok 50 méterről lukba lukat lőni,csak ezzel a fajta lőszerrel"!!!

De mi van ha csak egyetlen egyszer is úgy találod el hogy sebzel, a vad nem marad helyben, elmegy és hosszas szenvedés után pusztul csak el!!!!!???????-ezt nyilván Te sem akarod, így MEGKÉRLEK, a jövőben NE tégy ilyen lövéseket!

Üdv.: Sebipeti

 



 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2010. Március 20. - 15:41:31 »

No' kíváncsian várom a válaszokat erre a hozzászólásra!  Nyihi
Mit lehet erre írni?  Ördög
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #242 Dátum: 2010. Március 20. - 16:18:18 »

Mit lehet erre írni?  Ördög
Írni sok mindent lehetne, de vajon ebben az esetben volna e értelme?
Erősen hisz tettének (tetteinek) helyességében!"200 méteren belül csak fejbe lövöm " Sajnos!!!
Naplózva

hunter55
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #243 Dátum: 2010. Március 20. - 16:32:00 »

A legjobb párosítása a cz 550 lux .243-asnak a winchester ballistic silvertip 3.56,és a 6 gramm feletti magja,ezt kikisérleteztem,nem kevés lóvém bánja.Pontos megbizható lőszer,500.-/ db.
Egyetlen hibája mégis van,ha akadály kerül az utjába azonnal porrá robban,rókát nem kell nyúzni utána,de őzet sem kell keresni,mert rendszerint nem tud lépni,csak összerogyni,viszont erősebb vadnál a kisebbik tömegű azonnal az izomba szétfröcsen,nem tud mélyre menni,viszont a vad kicsit sokkos lesz,majd próbál elmenni,igaz ritkán tud.A 6 grammossal nem tudom hogyan viselkedik,mert a gyakorlatban nagyobb vadra nem próbáltam,valószínű,hogy valamivel jobb.A 3.56 g-os kezdősebessége 1100 m/s  feletti,ballisztikája kifogástalan 300 méterig,precízen van beültetve a mag,és központosan!Csak ne lenne olyan érzékeny az útjába lévő akadályra,búzábba magasvállapos lövés indokolt,nehogy gabonát érjen,hiába semmi sem tökéletes,van hogy csak egyszerűen néha jobb néha rosszabb mint egy másik,helyzetfüggő.A választásom mégis azért esett ezekre a lőszerekre,mert semelyik más lőszerrel ,és fegyveremmel nem tudok 50 méterről lukba lukat lőni,csak ezzel a fajta lőszerrel.Nem dicsekvésből írom,de sutát sutagidát télen nyílt terepen 200 méteren belül csak fejbe lövöm vele,más testrészére nem is célzok,egyszer egy őznek lelőttem az alsó álkapcsát 6.16 g ball.silvertippel,összehullott,nem lépett egyet sem.
Nekem is Zastavám van én Hirtenberger Noslert használok 6,5 grammosat jól viszi a puska,de nem lövök vele fejbe semmit pláne nem 200 méterről. A télen a  gidámat 160 méterről lőttem lap mögött nem volt nagy hús roncsolás.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #244 Dátum: 2010. Március 20. - 21:20:51 »

"Nem dicsekvésből írom,de sutát sutagidát télen nyílt terepen 200 méteren belül csak fejbe lövöm vele,más testrészére nem is célzok,egyszer egy őznek lelőttem az alsó álkapcsát 6.16 g ball.silvertippel,összehullott,nem lépett egyet sem."

EZ FELELŐTLENSÉG!!!

Elhiszem hogy jól lősz és hogy a puskád is jól viszi a lőszert,"fegyveremmel nem tudok 50 méterről lukba lukat lőni,csak ezzel a fajta lőszerrel"!!!

De mi van ha csak egyetlen egyszer is úgy találod el hogy sebzel, a vad nem marad helyben, elmegy és hosszas szenvedés után pusztul csak el!!!!!???????-ezt nyilván Te sem akarod, így MEGKÉRLEK, a jövőben NE tégy ilyen lövéseket!

Üdv.: Sebipeti

 
Sebipeti
Én hidd el,megértettem,hogy mire gondolsz,de remélem azt belátod,hogy amiről írtál az sok más estben is előfordulhat,pl.lábonlövöd,hasba-,esetleg farba lövöd,üres lövésed van,és emiatt  napok múlva pusztul el,vadásztattam külföldit,sok esetben jobban jártunk volna,ha nyakon ,fejbe,lapockán,borda között lövi meg a vadat.A fejlövéssel kapcsolatban remélem egyetértünk vele,hogy halálos kimenetelű,ha félremegy hibázás következtében vagy nem történik semmi,elrepül a lövedék a vad mellett,vagy belehibázik a lövő mondjuk a nyakba,ha lőttél őzet nyakon .243-assal nagy sebességű lőszerrel,akkor feltételezem tudod,hogy ez is egy halálos kimenetelű lövés,ha állkapcsot ér a lövés/ egyetlenegyszer előfordult velem/,akkor sem lesz fejben minden rendben,nem rohangál utánna az őz egy pillanatot sem,hidd el azonnali halál áll be.Vadászvendégünk bakvadászat alkalmávak agancson lőtt nagyobb távolságról 25 06 remington kal.puskával egy őzbakot,hidd el ez is halálos kimenettel zárult,megpróbálom a képet feltenni.Az őz koponyáját szerteszéjjel törte a lövés,nem tudott lépni egyet sem.
Azelőtt mindig lapockán lődöztem az őzeket,a trófeásvadat természetesen,és a tarvadat is,de a vadőrünk ha tehette mindig fejbe lőtte,és sok vadásztársam is hozott be fejlövéssel őzet,én azt hiszem az ő példájukból próbáltam meg az őz tarvadat fejbe lőni,és a sikereken felbuzdulva rendszert csináltam belőle,igaz más lövéssel is terítére hozhatnám,lehet vissza is állok rá,na nem azért mert rám pirítottál,csak legyen annyi ideje egy vadásznak,hogy a meglőtt vadat megkeresse,nem muszáj,hogy helyben maradjon mindig.Hozzáteszem 30.06-tal lőtt őzeim volt hogy elmentek 100 métertjó lövéssel,de a fej és nyak bármely pontján eltaláltak sohasem :Mosolyog.De tudod mit kövezzetek meg minden olyan vadászt aki lőtt már nyakon,vagy fejbe őzet,szerintetek biztos kevés van,szerintem viszont sok,lehet,hogy neves vadászíróink is??? Egyébként 200 méterről sohasem lőttem fejbe őzet az igaz,mind belül volt lehet a 160-on is,kicsit nagyképűen írtam,mentségemre legyen mondva,hogy az 50 méter is 200-on belül van ellenben nem kizárt hogy sikerülne,mint ahogy az is ,hogy nem.Azt pedig véletlenül se higyjétek , hogy ellenszenvet érzek irántatok azért,mert más véleményen vagytok,lehet hogy nektek van igazatok,és egy  OOO vagyok.
kérem a tisztelt vadásztársak hozzászólását,azt hiszem felpezsdült a fórum Woest
sebipeti megkértél,lehet,hogy nem hiszed el,de nagyobb távolságokon lapockalövéssel fogok operálni,pl. azért mert nagyobb lehet a siker.
köszönöm a hozzászólásotokat,azért remélem nincs harag ha valaki másképp gondolkodik?
Naplózva
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #245 Dátum: 2010. Március 20. - 21:37:04 »

Nekem is Zastavám van én Hirtenberger Noslert használok 6,5 grammosat jól viszi a puska,de nem lövök vele fejbe semmit pláne nem 200 méterről. A télen a  gidámat 160 méterről lőttem lap mögött nem volt nagy hús roncsolás.
Kedves hunter87
NEM 200 méterről,hanem belül,mint pl 50,100,151 méter,és nem a húsroncsolás végett alakult ez így,mert nem szeretem a vadhúst.
Megfigyeltem,hogy te nem elítéltél,hanem alternatívát vetítettél elém ezt köszönöm.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2010. Március 20. - 21:59:00 »

A fejlövéssel kapcsolatban remélem egyetértünk vele,hogy halálos kimenetelű,ha félremegy hibázás következtében vagy nem történik semmi,elrepül a lövedék a vad mellett,vagy belehibázik a lövő mondjuk a nyakba,

...vagy szétlövöd az állát, az orrát, vagy szemből esetleg "lecsavarod" a fülét.
Én ezelőtt kb. 5 évvel 3 hónapig hajkurásztam egy általam sugárgombásnak vélt sutát az alsó területen.
Nem sugárgombás volt, hanem valami jó képességű feltehetően szemből fültövön lőtte, ami olyan "szépen" kalimpált a fején.
200 m-re nem célszerű a fejére célozni, ráadásul a könnyű magot a szél is megtréfálja.
Pontosan az általad említett 3.56-os BT-pel volt itt 2 magyar tarvadra.
Délelőtt parádésan lőttek, messziről is.
Délutánra kerekedett egy kis szél - nem nagy!!! - 8-10 hibázás után abbahagyták.
Azt mondta a vadőr, hogy volt olyan lövés ami a suta mögé ment jó 0.5 m-rel, a szél miatt és tényleg nem volt erős a szél.

Szóval óvatosan a 243-assal is, inkább a gépházba 200 m-ről...mert ez a kaliber arra való. Kacsint
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #247 Dátum: 2010. Március 20. - 22:13:10 »

Szia Sierra!

Köszönöm hogy hosszabban kifejtetted véleményed!

"sebipeti megkértél,lehet,hogy nem hiszed el,de nagyobb távolságokon lapockalövéssel fogok operálni,pl. azért mert nagyobb lehet a siker"  !- helyes döntés Igen

És pont ebben a mondatodban írtad le, ami a legfontosabb: "nagyobb lehet a siker", vagyis ha lapockára-mögé ,vitális területre célzol, nagyobb felület az ,melyiket ha eltalálod, biztosan terítékre kerül a vad!- ez a távolság növelésével egyre kisebb, s a fej-nyak lövés  még 150méterre is elég kockázatos.

Természetesen egyetértek Veled abban hogy a fejlövés a leggyorsabb módja annak hogy a vad ne szenvedjen! De már nyakra leadott lövésnél is előfordulhat 'üres' lövés, ami után hosszas-keserves szenvedés következhet be.
Nekem is volt egy CZ550-es 243-as fegyverem, de én mindig lapocka mögé céloztam,akár 50méterről is, s csak párszor ment el őz tarvad 15-20métert, legtöbbször helyben maradt! (cseh 6,5 SP)

'Harag' nincs, csak vélemények ütköztek, de normális hangnemben mindent meg lehet beszélni!(amit úgy látom,Te is képviselsz Emelem)

Üdv. Sebipeti

Naplózva
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #248 Dátum: 2010. Március 20. - 22:13:57 »

Kedves "fejbelövős" topic-társ!

Ha neked és a "kollégáidnak" nincs időtök holmi sebzett vad után járni, akkor kérlek hagyjatok fel a vadászat gyakorlásával! Mert a látszólag "praktikus" fejre célzott lövéseitek a vadászathoz szükséges erkölcsi érzék teljes hiányáról tanúskodnak, anélkül pedig szerintem nem érdemes vadászni! Különben meg: húst lehet kapni a hentesnél is, és a céltábla mindig helyben marad, a kannásbor meg olcsóbb, mint a lőszer!
Naplózva
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #249 Dátum: 2010. Március 20. - 22:46:02 »

...vagy szétlövöd az állát, az orrát, vagy szemből esetleg "lecsavarod" a fülét.
Én ezelőtt kb. 5 évvel 3 hónapig hajkurásztam egy általam sugárgombásnak vélt sutát az alsó területen.
Nem sugárgombás volt, hanem valami jó képességű feltehetően szemből fültövön lőtte, ami olyan "szépen" kalimpált a fején.
200 m-re nem célszerű a fejére célozni, ráadásul a könnyű magot a szél is megtréfálja.
Pontosan az általad említett 3.56-os BT-pel volt itt 2 magyar tarvadra.
Délelőtt parádésan lőttek, messziről is.
Délutánra kerekedett egy kis szél - nem nagy!!! - 8-10 hibázás után abbahagyták.
Azt mondta a vadőr, hogy volt olyan lövés ami a suta mögé ment jó 0.5 m-rel, a szél miatt és tényleg nem volt erős a szél.

Szóval óvatosan a 243-assal is, inkább a gépházba 200 m-ről...mert ez a kaliber arra való. Kacsint

Kedves vadásztársam!
Ilyen még nem fordult elő velem,azt hiszem azért ilyen nagy a szám,kezdetek meggyőzni ???,lehet,hogy ez a 8-10 alkalom kevés volt hozzá,hogy messzemenő következtetést vonjak le,és csak szerencsém volt,és az őznek is,én pedig öntelté és büszkévé váltam általa?
Naplózva
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #250 Dátum: 2010. Március 20. - 23:07:51 »

Kedves "fejbelövős" topic-társ!

Ha neked és a "kollégáidnak" nincs időtök holmi sebzett vad után járni, akkor kérlek hagyjatok fel a vadászat gyakorlásával! Mert a látszólag "praktikus" fejre célzott lövéseitek a vadászathoz szükséges erkölcsi érzék teljes hiányáról tanúskodnak, anélkül pedig szerintem nem érdemes vadászni! Különben meg: húst lehet kapni a hentesnél is, és a céltábla mindig helyben marad, a kannásbor meg olcsóbb, mint a lőszer!

TISZTELT BETYÁR!

Azt hiszem félreértettél ,mert pontosan a találatot követő, azonnali ,szenvedés nélküli elejtés ,mint cél lebegett a szem elött,a negatív események pedig amik nem voltak,mégegyszer mondom , amik nem voltak, nem befolyásolták a lövés elötti döntést.Az erkölcsi érzékről tömören ennyit. Nem szól szám
Alkoholista nem vagyok,bár nem konkrétan ezt mondtad , kezem nem remeg,a céltáblát pedig rengeteget juggatom,lőszerre pedig sokkal több pénzem van ,mint bármi másra.A vadhúst nem szeretem,képzeld horgászom,és a halat sem.
Tévedsz ha azt hiszed,hogy az utánkeresés idegen ,és távol áll tőlem,csak én más után keresek,sokszor nagyobb öbű puska,és "jó helyre"célzást követően ,persze önként dalolva,nem keresve az alkalmat,de izgalombaaaaaan,mert az utánkeresés azzal tölt el szerintem mindenkit.
Nem sértődtem meg,hogy nem tartasz megfelelőnek, a mércédet te tudod.Lehet akad olyan aki ismer téged ,és nem ütöd meg nála a lécet,én nem ismerlek így elhiszem,hogy neked is lehet igazad,és magasabb erkölcsi normád,mint mindahányunknak,csak ne sokat beszélj róla,mert van akiben ha sokat szajkózod ellenérzést kelt,hogy többre tartod magad nála.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #251 Dátum: 2010. Március 21. - 08:24:17 »

"Nem dicsekvésből írom,de sutát sutagidát télen nyílt terepen 200 méteren belül csak fejbe lövöm vele,más testrészére nem is célzok,egyszer egy őznek lelőttem az alsó álkapcsát 6.16 g ball.silvertippel,összehullott,nem lépett egyet sem."

EZ FELELŐTLENSÉG!!!

Elhiszem hogy jól lősz és hogy a puskád is jól viszi a lőszert,"fegyveremmel nem tudok 50 méterről lukba lukat lőni,csak ezzel a fajta lőszerrel"!!!

De mi van ha csak egyetlen egyszer is úgy találod el hogy sebzel, a vad nem marad helyben, elmegy és hosszas szenvedés után pusztul csak el!!!!!???????-ezt nyilván Te sem akarod, így MEGKÉRLEK, a jövőben NE tégy ilyen lövéseket!

Üdv.: Sebipeti

  

SEBIPETI
Azon felül,hogy egyetértek veled,had osszak meg veled valamit,régóta olvasom a fórumot,eddig senki nem váltott ki belőlem olyat,hogy valamihez hozzá szóljak, most eljött az ideje.
Sajnos nem vadászom, mert a területem elúszott , de sokáig dolgoztam mint vadátvevő vadász, és mondhatom neked, hogy nem kevés fejbe lőtt vadat vettem át. Magam is lőttem fejbe tarvadat, szarvast is és disznót viszont aránylag közelről, ritkán 100 méter fölött, ezért állítom, hogy lehet rosszul fejen lőni vadat. Én felhagytam vele környezetemben, van ki alkalmazza, mondjuk ő nem kicsit tud lőni, viszont nagyon.
Sierranak nekiestetek, ő egy a rengeteg közül, meg kell őt is győzni!!
Szerintem sierra esetében a BETYÁROS hozzászólásnak nincs helye, ő nem bűnöző, van olyan értelmes, hogy lehet hatni rá, legalább is én ezt vettem le a szavaiból.
jók vagytok
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 21. - 09:12:27 írta Sziju » Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #252 Dátum: 2010. Március 21. - 09:08:46 »

 OffTopic
Kérném a hozzászólókat, hogy hagyják meg ezt a topicot a 243Win/6mm kaliberű lőszerekkel kapcsolatos tapasztalat csere színhelyének. A fejbe lövöm /nem lövöm kérdést ki lehet tárgyalni a Vadász etika topicban. Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2010. Március 21. - 10:25:07 »

Kedves vadásztársam!
Ilyen még nem fordult elő velem,azt hiszem azért ilyen nagy a szám,kezdetek meggyőzni ???,lehet,hogy ez a 8-10 alkalom kevés volt hozzá,hogy messzemenő következtetést vonjak le,és csak szerencsém volt,és az őznek is,én pedig öntelté és büszkévé váltam általa?

Nekem is van 243-asom, lőttem is már vele ezt-azt, de még csak egy idényben használtam.
Én maradok a jól bevált blattlövésnél a 243-as eddig ezt azért hozta.
Azonban van nekem egy remek barátom, aki ha jól emlékszem immár több mint 10 éve vadászik 243-assal és ebből nagyon sokat vadőrként.

Ő is kis tömegű lövedéket lő, és nem egy őzet lőtt vele.
Neki is bevált a lapockalövés és ennyi lövés már azt hiszem reprezentatív is lehet 243-as esetében.

Ha mondjuk odaáll egy kis sügenc, vagy egy borjú jobban jársz egy nehezebb 6.5-6.8 gr-os lövedékkel, amit lapocka mögé kell tenni.
Mert ha kis maggal vadászol és reszkírozol egy fejlövést addig nincs gond, amíg ez sikerül.
De ha egyszer netán a vad nyomorultul vész el, arról akkor és ott, te tehetsz majd.
Jobb ezt megelőzni. Kacsint

"Mindenesnek" pl. egy Hornady Interlock, Nosler Partition, vagy Speer Hot-Cor lövedék akár alkalmas is lehet.
Naplózva
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #254 Dátum: 2010. Március 21. - 11:01:25 »

Kedves hunter87
NEM 200 méterről,hanem belül,mint pl 50,100,151 méter,és nem a húsroncsolás végett alakult ez így,mert nem szeretem a vadhúst.
Megfigyeltem,hogy te nem elítéltél,hanem alternatívát vetítettél elém ezt köszönöm.

  Kedves Sierra.
  Jól értelmezted én nem "leteremteni" szerettelek volna csak rávilágítani a lap mögötti lövés "hatékonyságára"
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: