Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227168 alkalommal)
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #450 Dátum: 2011. December 18. - 19:46:28 »

Megtaláltam a Hirtenberger katalógust, nem volt nekik 9,3x62-es kaliberhez lőszerük! Így tuti nem fogsz ilyet kapni.

Én is gondolkodtam a 9,3-as kaliberen, de akik a 8x57-el össze tudták hasonlítani, azt mondták nincs mérhető különbség a hátásukban, és a lőszer ára, választéka, a puska rúgása miatt én a 8-as mellett döntöttem. Kint 560Ft-ért (átszámolva) tudok hozzá Norma Vulkant venni, szerintem ez pont fele a 9,3-as itthoni árának. A Csehek is megújultak, ők is szerelnek már a Nosler maggal a lőszert, a tiédhez is:
http://www.sellier-bellot.cz/rifle-ammunition-with-nosler-partition.php?product=31&view=all

A 8x57-hez 40 euro körül kapom, meg lehet kérdezni a 9,3-ashoz is, ha érdekel.
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #451 Dátum: 2011. December 18. - 22:05:30 »

Megtaláltam a Hirtenberger katalógust, nem volt nekik 9,3x62-es kaliberhez lőszerük! Így tuti nem fogsz ilyet kapni.

Én is gondolkodtam a 9,3-as kaliberen, de akik a 8x57-el össze tudták hasonlítani, azt mondták nincs mérhető különbség a hátásukban, és a lőszer ára, választéka, a puska rúgása miatt én a 8-as mellett döntöttem. Kint 560Ft-ért (átszámolva) tudok hozzá Norma Vulkant venni, szerintem ez pont fele a 9,3-as itthoni árának. A Csehek is megújultak, ők is szerelnek már a Nosler maggal a lőszert, a tiédhez is:
http://www.sellier-bellot.cz/rifle-ammunition-with-nosler-partition.php?product=31&view=all

A 8x57-hez 40 euro körül kapom, meg lehet kérdezni a 9,3-ashoz is, ha érdekel.

Kedvező Euro árfolyam mellett nem is olyan sok az a 40 Eur.
A baj csak az, hogy még mindig több, mint a Sako HH, s kétlem, hogy a minőség a cseh javára állna.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
fulop.zsolt15
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #452 Dátum: 2011. December 19. - 11:49:04 »

sziasztok Emelem
Valaki tudna nekem ajánlani lőszert 243 win kaliberhez??
Egy CZ ZKK 601-es fegyverem van.

Ajánlásokat köszönöm

  Vadászüdvözlettel: Zsolt Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #453 Dátum: 2011. December 20. - 09:18:41 »

sziasztok Emelem
Valaki tudna nekem ajánlani lőszert 243 win kaliberhez??
Egy CZ ZKK 601-es fegyverem van.

Ajánlásokat köszönöm

  Vadászüdvözlettel: Zsolt Emelem

Megpróbálnám hozzá a Geco 6.8 grammosát.
Naplózva
fulop.zsolt15
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #454 Dátum: 2011. December 21. - 16:32:01 »

Lő valaki ZKK 601 es puskával?? Ha igen akkor milyen lőszert lő vele!!!

MI a véleménye rola!?
NAGYON FONTOS LENNE

a véleményeket előre is köszönöm
       
               Üdv a Vadásznak Emelem
Naplózva
fulop.zsolt15
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #455 Dátum: 2011. December 21. - 16:44:23 »

Hát ez nem túl egzakt megfogalmazás.

Semmi köze az erősséghez, az adott lövedékkel-töltettel egyszerűen nem lő jól a puska. Kacsint
Egyébként a CZ Normához csövezi a puskáit. Kacsint

Szerinted a Cseh puska a Hornady Superformance sst jól vinné???
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #456 Dátum: 2011. December 21. - 16:51:19 »

Én Normát vennék, olyan CZ-ről még nem hallottam, ami azt nem vitte volna jól
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #457 Dátum: 2011. December 21. - 20:48:10 »

Én Normát vennék, olyan CZ-ről még nem hallottam, ami azt nem vitte volna jól

Lőttem cseh CZ .243-ból  Norma soft pointot,kalap szar,csak átszurkálta a vadat,vér azért volt utána,na meg keresgélés.
Egyszer egy tökéletes lövést repcetarlón kb 200 méterre elvitt egy őz,majd lefeküdt(így már lehetett vagy 400 méterre tőlem),majd kellett a kegyelemlövés jó messziről,mert mindig felkelt,ahogy próbáltam közelebb menni hozzá,pedig vártam is nem keveset,de csak feküdt,és végig fenn volt a feje,lábai maga alá húzva nézegetett,nem akartam ,hogy átmenjen a szomszédba,közelebb nem tudtam menni,ezért messziről soroztam.Sajnáltam nagyon.
A többi Norma gyártmányt nem próbáltam,mert ez a doboz SP nagy csalódás volt.
A Sako még keményebben viselkedett,azt teljesen el lehet felejteni,minden rohangál utána mintha mi sem történt volna.
A Geco elég jól torzul,a bemeneti nyílás nagyobb,mint a kimeneti,rengeteg vér van,rövid a menekülési út,őzre ideális.

Ha jól tévedek a cseh puskák zöme a Sakot,Normát,Gecot viszi általában jól.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #458 Dátum: 2011. December 22. - 14:03:40 »

Lőttem cseh CZ .243-ból  Norma soft pointot,kalap szar,csak átszurkálta a vadat,vér azért volt utána,na meg keresgélés.
Egyszer egy tökéletes lövést repcetarlón kb 200 méterre elvitt egy őz,majd lefeküdt(így már lehetett vagy 400 méterre tőlem),majd kellett a kegyelemlövés jó messziről,mert mindig felkelt,ahogy próbáltam közelebb menni hozzá,pedig vártam is nem keveset,de csak feküdt,és végig fenn volt a feje,lábai maga alá húzva nézegetett,nem akartam ,hogy átmenjen a szomszédba,közelebb nem tudtam menni,ezért messziről soroztam.Sajnáltam nagyon.
A többi Norma gyártmányt nem próbáltam,mert ez a doboz SP nagy csalódás volt.
A Sako még keményebben viselkedett,azt teljesen el lehet felejteni,minden rohangál utána mintha mi sem történt volna.
A Geco elég jól torzul,a bemeneti nyílás nagyobb,mint a kimeneti,rengeteg vér van,rövid a menekülési út,őzre ideális.

Ha jól tévedek a cseh puskák zöme a Sakot,Normát,Gecot viszi általában jól.





Ez nagyon érdekes!
Nekem pont az ellenkező a tapasztalatom a Normával! Bő vérzés, rövid, vagy semmi menekülési táv!
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #459 Dátum: 2011. December 22. - 14:30:06 »





Ez nagyon érdekes!
Nekem pont az ellenkező a tapasztalatom a Normával! Bő vérzés, rövid, vagy semmi menekülési táv!

Én puhának találtam a Normát.
Később átálltam a Sako Twinheadre. Na az nagyon bejött! Igen
Kellően fröcsögős, puha az eleje, sokszor helyben maradt a vad, de ha nem, akkor is keveset kellett keresni.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #460 Dátum: 2011. December 22. - 15:01:04 »





Ez nagyon érdekes!
Nekem pont az ellenkező a tapasztalatom a Normával! Bő vérzés, rövid, vagy semmi menekülési táv!

Nekem is  Kacsint , ha természetesen az őzet vesszük figyelembe.
 Wave
Naplózva

Üdv End
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #461 Dátum: 2011. December 23. - 04:59:09 »

Nekem is  Kacsint , ha természetesen az őzet vesszük figyelembe.
 Wave




Természetesen! Mert ugye más nagyvadra meg nem is lövünk vele, ezt már megbeszéltük! Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #462 Dátum: 2011. December 23. - 22:50:16 »

A 243-nál nekem a SAKO 6.5gr-os Twinhead-je tökéletesen bejött . Hétfőn lőttem egy sutát kb:110-ről , találat után 5-6m-t ment majd kétlábra ágaskodva eldült és sok-sok vér.

Szerintem süldőig ,szükségből használhatjuk.

Üdv és Boldog Karácsonyt kívánok az OGRE
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #463 Dátum: 2011. December 24. - 08:42:59 »

A 243-nál nekem a SAKO 6.5gr-os Twinhead-je tökéletesen bejött . Hétfőn lőttem egy sutát kb:110-ről , találat után 5-6m-t ment majd kétlábra ágaskodva eldült és sok-sok vér.

Szerintem süldőig ,szükségből használhatjuk.

Üdv és Boldog Karácsonyt kívánok az OGRE

Nagyvadra azzal lövünk ami nálunk van ha az egyébként a jogszabályoknak megfelel ! Remetekanra Gím bikára nem vinném a 243 -ast (ha lenne) de ha az van nálam és egy őzhíváskor gidahangra beugrik a disznó  Vállat von Vadász !      Boldog karácsonyt !    Wildboar
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #464 Dátum: 2011. December 25. - 09:15:14 »

Üdv,
A 243-as Fed. 70 graines Nosler Ballistic Tipje eddig nálam mindent tűzbe rogyasztott (őz, dám borjú,-tehén,- spíszer bika) kivéve egy dám spíszer, aki valószínűleg nem olvasott a nagy becsapódási sebesség általi „kötelező” kidrosokkról. A rókákat rettenetesen megtépte, nincs az a csodaszűcs, aki akár egy sapkára valót is összehozott volna belőlük. Ezeket a kis-közepes vadtesteket kivétel nélkül mind átütötte, sohasem láttam maradványtestet, hogy milyen is. Nagyon gyors volt a lövedék, a Tikka rövid csövéből 1090 m/sec körüli sebességgel repült ki, és rövidsége ellenére meglepően pontos volt, eddigi legpontosabb fegyver/lőszer kombinációm a mostani 222-es Anschütz mellett.
Az egyetlen fegyverem eddig, amit valóban nagyon sajnálok, hogy eladtam.
Habár – csatlakozva az örök polémiához a fegyver itthoni használhatóságát illetően- jelenleg, ha meg is lenne, valószínűleg nagyon kevés alkalommal vinném magammal, mert semmivel nem tud többet, mint a mostani, általában használt 30-as kaliberű lapos röppályájú 300-as Win mag, Nosler Accubonddal, de kevesebbet igen, nevezetesen valódi nagy vadra (disznóra, szarvasra) én keveselleném, akármilyen lövedékkel is. Az a kicsit nagyobb hátralökés és esetleg lőszerár, vagy fegyversúly (harminc-negyven deka ) semmivel sem bír annyi hátránnyal, mint amennyi előnnyel rendelkezik a lövedék átmérő és ,- tömeg tekintetében nagyvadakat illetően. Igazából mostanság a 300-ast is vékonyallom, és ha vissza lehetne az idő kerekét tekerni, legszívesebben a 338 Win magnumot választanám ugyanebben a Tikka márkában, amivel én teljesen meg vagyok elégedve, és aminek a konzumsága, és csekély presztízs értéke kivételével én valós hibáját nem tudok megnevezni (talán a tár egy kicsit gagyi még, de azért nagyon is használható). Azonban nem akarok itt offolni…

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Üdv,
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: