Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227058 alkalommal)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #255 Dátum: 2010. Március 21. - 17:05:08 »

Szia pmc!

Üdvözlet, jól tetted hogy írtál a fórumra! Tégy így a jövőben is!

Szerintem is, Sierra egy értelmes vadásztárs, és elgondolkodik azon amit többen is tanácsolnak neki.

Neked milyen fegyvered van/volt? Esetleg 243-as?



   
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #256 Dátum: 2010. Március 21. - 17:07:44 »

Szia Sierra!

Azt szeretném kérdezni hogy milyen céltávcsövet használsz a 243-asodhoz?- nekem egy 4-16*42-es Delta Titánium volt rajta, ami most rákerült a vegyescsövű puskámra.

Üdv.

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #257 Dátum: 2010. Március 21. - 17:26:35 »

 Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #258 Dátum: 2010. Március 21. - 19:08:47 »

Nekem is van 243-asom, lőttem is már vele ezt-azt, de még csak egy idényben használtam.
Én maradok a jól bevált blattlövésnél a 243-as eddig ezt azért hozta.
Azonban van nekem egy remek barátom, aki ha jól emlékszem immár több mint 10 éve vadászik 243-assal és ebből nagyon sokat vadőrként.

Ő is kis tömegű lövedéket lő, és nem egy őzet lőtt vele.
Neki is bevált a lapockalövés és ennyi lövés már azt hiszem reprezentatív is lehet 243-as esetében.

Ha mondjuk odaáll egy kis sügenc, vagy egy borjú jobban jársz egy nehezebb 6.5-6.8 gr-os lövedékkel, amit lapocka mögé kell tenni.
Mert ha kis maggal vadászol és reszkírozol egy fejlövést addig nincs gond, amíg ez sikerül.
De ha egyszer netán a vad nyomorultul vész el, arról akkor és ott, te tehetsz majd.
Jobb ezt megelőzni. Kacsint

"Mindenesnek" pl. egy Hornady Interlock, Nosler Partition, vagy Speer Hot-Cor lövedék akár alkalmas is lehet.

Egy átforgolódott éjszakát követően arra a megállapításra jutottam,hogy ................................igazatok van,meg tudtatok ész érvvel,és példákkal győzni.Azt hiszem,hogy most még jobban szeretlek benneteket /ezt most ne értsétek félre ,nem úgy /.pmc-nek köszönöm,hogy rávilágított,nem csak én viselkedhetek "barbárul",más is tévelyeghet.Egyetértek a moderátorral,a topic-ban soha nem hozom fel többet a témát,és nem is válaszolok senkinek e témában.
Naplózva
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #259 Dátum: 2010. Március 21. - 19:27:38 »

Szia Sierra!

Azt szeretném kérdezni hogy milyen céltávcsövet használsz a 243-asodhoz?- nekem egy 4-16*42-es Delta Titánium volt rajta, ami most rákerült a vegyescsövű puskámra.

Üdv.



Szia Sebipeti !

A .243-ason kaps 2.5x10x56 lp céltávcső van,biztos létezik jobb is,szerintem nekem jobb nem kell,összenőttek a puskával,és velem,nem cserélem le róla soha. Egyedülálló 6 mm/kattintás,eléggé fényerős,bár a deltákról is csak jót hallottam,viszont a "felső tízezernek" is kell gyártani több tízezer euros fegyvereket,céltávcsöveket,azok viszont nem tudom mit tudnak,mert nekem olyanom nem lesz. Kacsint
Naplózva
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #260 Dátum: 2010. Március 21. - 19:33:03 »

Szia Sebipeti !

A .243-ason kaps 2.5x10x56 lp céltávcső van,biztos létezik jobb is,szerintem nekem jobb nem kell,összenőttek a puskával,és velem,nem cserélem le róla soha. Egyedülálló 6 mm/kattintás,eléggé fényerős,bár a deltákról is csak jót hallottam,viszont a "felső tízezernek" is kell gyártani több tízezer euros fegyvereket,céltávcsöveket,azok viszont nem tudom mit tudnak,mert nekem olyanom nem lesz. Kacsint

Azt elfelejtettem megkérdezni,van valami köze a vegyescsövüdnek a .243-ashoz,megírnád,hogyan áll össze,milyen tapasztalataid vannak vele?
A távcsőből ítélve,javíts ki ha tévedek lőttél már messzire is.
Naplózva
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #261 Dátum: 2010. Március 21. - 20:06:26 »

Szia Sierra!

Azt szeretném kérdezni hogy milyen céltávcsövet használsz a 243-asodhoz?- nekem egy 4-16*42-es Delta Titánium volt rajta, ami most rákerült a vegyescsövű puskámra.

Üdv.



Szia !
Kaps van rajta,2.5x10x56 LP.

Azt képzeld el,hogy Ausztriában a lőtéren találkoztam a távcsöveddel,más néven,ez most utólag ugrott be.
Egy osztrák sráccal "versenyt"lőttünk,az ő .243-as magnumján volt ilyen céloptika,ő győzött,nagy táv-ra lőttünk ,200 fölé,és leiskolázott,nem annyira hogy égjen a pofám,de jobb volt nálam,vagy csak a fegyvere,vagy csak az optikája ???volt jobb ,nem tudom.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #262 Dátum: 2010. Március 21. - 21:20:25 »

Szia Sierra!

A 243.Winchester egy CZ 550-es fegyverem volt, és ezt cseréltem el a mostani cseh Brno 304-es típusú 12/70-7*57R vegyes csövűre! (ha benézel a vegyes csövű topicba, láthatsz róla képeket, meg egy két hozzászólást is)

A 243-sal a leghosszabb lövésem egy őz suta elejtésekor volt, 240méter, magaslesről, mindkét kéz kitámasztva, szív lövése lett,és tűzben rogyott(cseh 6,5 SP)!

 Azóta sem volt ilyen hosszú lövésem, és szerintem nem is lesz, egy kicsit elnéztem a távolságot...,kb. 200-ra becsültem!- de hát előfordul ilyen is.

 De nekem az álom az mindig egy vegyes csövű volt, és kb. egy éve az egyik kedves vadásztársam pont egy 243-ast keresett és neki ott volt ez a Brno...  Mosolyog

És tudom hogy ez  (7*57R) nem kimondottan távlövő-kaliber , de okosan belőve 200méterig nagyon hatásos tud lenni idehaza.

A céltávcsövet pedig nagyon megkedveltem, igaz szürkületben nem annyira lehet használni, de addig kiváló optika, trófea bírálatra is elsőrendű, szép képe van!  

 Szerintem a Te céltávcsöved is egy nagyon jó optika, szürkületben szerintem jobban látsz vele mint én a Deltával...

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 21. - 23:51:28 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #263 Dátum: 2010. Március 22. - 23:08:06 »

Szia pmc!

Üdvözlet, jól tetted hogy írtál a fórumra! Tégy így a jövőben is!

Szerintem is, Sierra egy értelmes vadásztárs, és elgondolkodik azon amit többen is tanácsolnak neki.

Neked milyen fegyvered van/volt? Esetleg 243-as?


Szia Sebipeti!

243-asom is  volt,cseszlovák cz,sok nagyvadat lőttm vele,cseh lőszerrel,csak azt használtam hozzá énszerintem jó.
9.3x62 kaliberem is volt,nem sokáig mert nem szerettem,de mindegyiknél jobban a cseh 30.06-os volt a legoptimálisabbam.
Elöbb olvastam sierra hozzászólásait itt és a 30.06-osban,ez lehet,hogy pszhiológus és tesztel minket,külömben meg jókat mond.



  
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 23. - 07:30:18 írta Voldemort » Naplózva
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #264 Dátum: 2010. Március 23. - 11:50:14 »

Szia Sebipeti!

243-asom is  volt,cseszlovák cz,sok nagyvadat lőttm vele,cseh lőszerrel,csak azt használtam hozzá énszerintem jó.
9.3x62 kaliberem is volt,nem sokáig mert nem szerettem,de mindegyiknél jobban a cseh 30.06-os volt a legoptimálisabbam.
Elöbb olvastam sierra hozzászólásait itt és a 30.06-osban,ez lehet,hogy pszhiológus és tesztel minket,külömben meg jókat mond.



   

Tisztelt Pmc!

Nem agyturkász vagyok,nekem 0.243-ban nem volt cseh lőszerem,30.06-ban zastavával pedig pocsékul lőttem a csehbombával .
Naplózva
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #265 Dátum: 2010. április 03. - 15:02:21 »

Sziasztok!

Egy vadász barátomtól kaptam egy teljes doboz .243-as lőszert,teljesen szét volt menve a doboza,a lőszerek gyalázatos állapotban voltak benne.Az összes lőszert áttörölgettem citromlével lemarattam az oxidokat, fényesre csiszakoltam egy rongggyal,most úgy ahogy szépen néznek ki ,remélem nem ver szemközt a zárdugatyú,vagy nem fújja ki a szememet,ha elsütöm a lőszert,ki tudja milyen öreg lehet.
A doboza szürke ,a gyártója nem látszik a dobozon,a töltényhüvelyen PMC felirat van,a dobozon pedig data:.243 winchester ,100 Gr SIERRA SPBT.Na ez a SPBT mit jelenthet,egyáltalán létezik-e  PMC gyártmányú lőszer ezzel a maggal,vagy nem is ez a doboza?
A lőszer kiképzése rézköpenyes,hegyes ólomvéggel.Létezhet-e hogy az SP soft point,a BT pedig boat tail.
A kis táblázat szerint nem túl fényes a ballisztikája.
Lőtt már valaki ilyent? ???
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. április 03. - 15:20:28 »

Az SPBT jelentése az ahogy Te is írtad: Soft Point Boat Tail.
Egy egyszerű Soft Point (Teilmantel) lövedék lehet, "csónakfar talppal".
Valami ilyesmire gondolok:
http://www.davescatalog.com/products/spr_1036.jpg
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
clint
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2010. április 03. - 18:20:00 »

Sziasztok!

egyáltalán létezik-e  PMC gyártmányú lőszer ezzel a maggal,vagy nem is ez a doboza?
A lőszer kiképzése rézköpenyes,hegyes ólomvéggel.Létezhet-e hogy az SP soft point,a BT pedig boat tail.
A kis táblázat szerint nem túl fényes a ballisztikája.
Lőtt már valaki ilyent? ???
Üdv. Jól emlékszem, hogy ez a PMC egy dél-afrikai lőszer? Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #268 Dátum: 2010. április 03. - 18:38:22 »

Üdv. Jól emlékszem, hogy ez a PMC egy dél-afrikai lőszer? Emelem

Üdv!

Dél-Koreai

http://www.pmcammo.com/
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2010. április 03. - 18:57:42 »

Sziasztok!

Egy vadász barátomtól kaptam egy teljes doboz .243-as lőszert,teljesen szét volt menve a doboza,a lőszerek gyalázatos állapotban voltak benne.Az összes lőszert áttörölgettem citromlével lemarattam az oxidokat, fényesre csiszakoltam egy rongggyal,most úgy ahogy szépen néznek ki ,remélem nem ver szemközt a zárdugatyú,vagy nem fújja ki a szememet,ha elsütöm a lőszert,ki tudja milyen öreg lehet.
A doboza szürke ,a gyártója nem látszik a dobozon,a töltényhüvelyen PMC felirat van,a dobozon pedig data:.243 winchester ,100 Gr SIERRA SPBT.Na ez a SPBT mit jelenthet,egyáltalán létezik-e  PMC gyártmányú lőszer ezzel a maggal,vagy nem is ez a doboza?
A lőszer kiképzése rézköpenyes,hegyes ólomvéggel.Létezhet-e hogy az SP soft point,a BT pedig boat tail.
A kis táblázat szerint nem túl fényes a ballisztikája.
Lőtt már valaki ilyent? ???

Abban a PMC töltényben a Sierra gyár 6.5 gr-os SP BT (Game King, vagy ennek elődje) van.
A lövedék nem rossz.

Clint!

Amire te gondolsz az a PMP. (Pretoria Metal Press, vagy mi a fene a pontos neve a cégnek.)
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: