Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227160 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #435 Dátum: 2011. December 12. - 18:50:55 »

Az igen.., ez ám a megalapozott kaliberválasztás...

Szerintem ez alapvetően nem biztos, hogy a "kaliberválasztó" hibája.
Egy állítólag szaklapban azt olvassa, hogy 243-assal nagy disznókra, meg bikákra lehet lődözni.

A hibát szerintem más készülékében kell keresni... Mosolyog

Volt itt egy közeli Állami Gazdaság, elég nagy hírű volt annak idején.
A vadászati vezetője esküdött a 243-asra és mindig azzal dicsekedett, hogy ő bizony a dám, meg gímbikát is azzal lőtte, nem is keveset.
Kb. 6-7 évvel ezelőtt találkoztam azzal, aki anno vadőrgyakornok volt a Gazdaságban.
Gondolom nem kell leírnom milyen történetei voltak a nagyreményű vadászati vezetőről...
Hány gím és dámbika dögöt találtak utána.
Azonban gyorsan hozzátette, hogy egyáltalán nem volt rossz lövő, dehát a kaliber ennyit tud sajnos.
Pontosabban kitűnő kaliber a 243-as, de aki túlbecsüli az csúnya dolgokat fog megtapasztalni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #436 Dátum: 2011. December 12. - 18:52:37 »

Roli! Emelem

Tényleg akkor mit javasolsz, lecseréljem valamelyik golyósomat 243-asra, akkor talán eltalálom 50 méterről a süldőt? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #437 Dátum: 2011. December 12. - 19:00:28 »

Roli! Emelem

Tényleg akkor mit javasolsz, lecseréljem valamelyik golyósomat 243-asra, akkor talán eltalálom 50 méterről a süldőt? Vigyorog

Hát...ha így állsz akkor Neked már csak egy megoldás javasolt erre a problémára: a Larsen-csapda!!!  Röhög
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #438 Dátum: 2011. December 12. - 19:03:15 »

Szerintem ez alapvetően nem biztos, hogy a "kaliberválasztó" hibája.
Egy állítólag szaklapban azt olvassa, hogy 243-assal nagy disznókra, meg bikákra lehet lődözni.

A hibát szerintem más készülékében kell keresni... Mosolyog

Volt itt egy közeli Állami Gazdaság, elég nagy hírű volt annak idején.
A vadászati vezetője esküdött a 243-asra és mindig azzal dicsekedett, hogy ő bizony a dám, meg gímbikát is azzal lőtte, nem is keveset.
Kb. 6-7 évvel ezelőtt találkoztam azzal, aki anno vadőrgyakornok volt a Gazdaságban.
Gondolom nem kell leírnom milyen történetei voltak a nagyreményű vadászati vezetőről...
Hány gím és dámbika dögöt találtak utána.
Azonban gyorsan hozzátette, hogy egyáltalán nem volt rossz lövő, dehát a kaliber ennyit tud sajnos.
Pontosabban kitűnő kaliber a 243-as, de aki túlbecsüli az csúnya dolgokat fog megtapasztalni.

Persze, ezt én is így gondolom, ott keresendő elsősorban a hiba. Csak ugye sokan tényleg azt hiszik, ha már szaklap, biztos úgy is van és nincs mögötte marketing vagy egyebek.

Amire képességei arra alkalmassá teszik, azon a téren bizonyosan kiváló kaliber. Túlbecsülni pedig egy kalibert sem lenne szabad szerintem.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #439 Dátum: 2011. December 12. - 19:07:01 »


Amire képességei arra alkalmassá teszik, azon a téren bizonyosan kiváló kaliber. Túlbecsülni pedig egy kalibert sem lenne szabad szerintem.

Ez érdekes kérdés, mert ebbe már sok-sok szubjektum is bekerülhet.
Sokan el nem tudnák képzelni, hogy 30-06-ossal menjenek pl. Afrikába, mert állításuk szerint az oda kevés.
Ergo szerintük túlbecsülik a kalibert akik azt használják.
Szerintem ez mégsem akkora "túlbecsülése" a 30-asnak, mint pl. a 243-assal mondjuk bőgő bikára vadászni.
Óvatos véleményem szerint - de a tapasztaltak majd kijavítanak - Afrikában a 30-06-ossal lövik a legtöbb Antilopot... Kacsint
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #440 Dátum: 2011. December 12. - 19:14:31 »

Ez érdekes kérdés, mert ebbe már sok-sok szubjektum is bekerülhet.
Sokan el nem tudnák képzelni, hogy 30-06-ossal menjenek pl. Afrikába, mert állításuk szerint az oda kevés.
Ergo szerintük túlbecsülik a kalibert akik azt használják.
Szerintem ez mégsem akkora "túlbecsülése" a 30-asnak, mint pl. a 243-assal mondjuk bőgő bikára vadászni.
Óvatos véleményem szerint - de a tapasztaltak majd kijavítanak - Afrikában a 30-06-ossal lövik a legtöbb Antilopot... Kacsint

Ebben is igazad van egyébként. Bár pontosan a bőgő bikára, 400 méteres nagy kanokra (meg egyáltalán a közel 400 méteres lövésekre idehaza) gondoltam a .243-as kapcsán.

Szerintem a .30-06 egy kiváló kaliber, bizonyosan alkalmas Afrikában is (például egy antilopsafarin), ezt nem tartom túlbecsülésnek.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Bandita
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #441 Dátum: 2011. December 12. - 19:21:01 »

Én CZ-550-hez Geco-t használok, és azt igen jól viszi a puskám.
Egy baj van csak vele, hogy egy kicsit "fröcsögős", lágy a lövedék.
Ha elfogy megpróbálom a Hirtenberger Nosler Partitiont, egész jókat olvastam róla.
Korábban használtam Sako Twinhead-et is, de annak a gyártását sajnos beszüntették.

Ha valaki használ Hirtenbergert, az írja már meg a tapasztalatát, előre is köszönöm. 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #442 Dátum: 2011. December 12. - 19:22:27 »


Korábban használtam Sako Twinhead-et is, de annak a gyártását sajnos beszüntették.


Ezt szomorúan hallom, mert kitűnő lövedék és szerintem 243-asban ez volt a lehető legjobb választás.
S. Peti ezért keresgetett akkor "váltó töltényt" a 243-ashoz.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #443 Dátum: 2011. December 13. - 14:28:19 »

Sziasztok Emelem
Ki milyen löszert használ 243 winchesterhez és mi a véleménye ill. tapasztalata vele, és milyen fegyverrel lövi.

Vadászüdvözlettel:
                       Zsolt Emelem





Üdv!
Zkk 601-es 243-asom van! Sima 6,5gr-os Normát használok hozzá, egyáltalán nem szórja!
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #444 Dátum: 2011. December 13. - 17:11:38 »

Bandita

A Harmóniásoknál még van SAKO én a 9.3-hoz és a 243-hoz is azt használom , már mint a TWINHEAD-t .


 Nagyon elégedet vagyok a 243-sal a hozzá használt puska Marlin Xs7-es . A HIRTENBERGER-ről meg azt mondják ,hogy a teljes kapacitását haditermelésre állította át . A 3006-oshoz  HIRTENBERGER NP-t használtam az betyár jó volt.

Üdv az OGRE
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #445 Dátum: 2011. December 18. - 11:27:23 »

Sziasztok!

Én használom a Hirtenberger Nosler-ét egy 51cm-es csövő stucniból, nagyon pontos vele a fegyverem. Úgy tudom, hogy a Norma megvette a Hirtenberger vadászlőszer gyárat, és most Norma - Hirtenberger Line néven jön az utánpótlás. Gödöllőn a 243-as kaliberhez a teljes kínálat megtalálható, ami: 6,2gramm Nosler Partition - 940m/s; 6,2gramm Nosler BST - 950m/s - ezek már Norma dobozban, és a  6,5gramm Nosler Partition - 920m/s. Még hagytam 3dobozzal belőle, mivel árban ennél kedvezőbb sehol nincs (460Ft/db), így egész sokat megvásároltam. A Norma neve alatti termékek árai sem lettek magasabbak, mindhárom lőszer 500Ft alatt van. A Sako-t is lehet még kapni több helyen, de szerintem árban nem versenyképes, mindenhol 650Ft felett van.

A hatása számomra meglepő volt, mivel a kisebb kezdősebesség ellenére (a stucniból még tán 900m/s-al sem megy ki) nagyon intenzív expanzió jellemzi. Őzek esetében, hátrébb csúszott lövésnél, szinte minden alkalommal magával "húzta" a lőszer a belső szerveket, olyan volt, mintha kizsigerelte volna helyettem. Ezt igazából látni kell, mert elképzelni én sem tudtam volna. Szerintem a gyorsabb változatok ennél még "brutálisabbak", így én inkább a nehezebb magokkal kísérletezem. A disznóból, szarvasból, kimenet ezzel a maggal sem lesz, esetleg valamilyen lágy lövés esetén. Egy nagyobb szarvastehenet középtájékon lőve sem tudott átlőni. Vér ilyenkor semmi nincs, így nem ajánlom nagyobb vadak kétes lövéséhez ezt a magot sem! A disznót is fejbe, fültövön, nyakon kell vele lőni, de ha picit hibázik az ember, azt is hiába keressük, ha messzebb ment a jószág.

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, a kaliber maga FELELŐSÉGTELJES használatot követel meg! Ezt jobb, ha elfogadja az, akinek nincs tapasztalata, mert az ilyen jellegű tapaszatlat mind az álatnak, mind a gazdájának kellemetlen, és a fegyverünkbe vetett bizalom is szertefoszlik, ami utána megpecsételheti a vadászataink sorsát!

Üdv!
Zoli
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #446 Dátum: 2011. December 18. - 12:55:26 »

Sziasztok!

Én használom a Hirtenberger Nosler-ét egy 51cm-es csövő stucniból, nagyon pontos vele a fegyverem. Úgy tudom, hogy a Norma megvette a Hirtenberger vadászlőszer gyárat, és most Norma - Hirtenberger Line néven jön az utánpótlás. Gödöllőn a 243-as kaliberhez a teljes kínálat megtalálható, ami: 6,2gramm Nosler Partition - 940m/s; 6,2gramm Nosler BST - 950m/s - ezek már Norma dobozban, és a  6,5gramm Nosler Partition - 920m/s. Még hagytam 3dobozzal belőle, mivel árban ennél kedvezőbb sehol nincs (460Ft/db), így egész sokat megvásároltam. A Norma neve alatti termékek árai sem lettek magasabbak, mindhárom lőszer 500Ft alatt van. A Sako-t is lehet még kapni több helyen, de szerintem árban nem versenyképes, mindenhol 650Ft felett van.

A hatása számomra meglepő volt, mivel a kisebb kezdősebesség ellenére (a stucniból még tán 900m/s-al sem megy ki) nagyon intenzív expanzió jellemzi. Őzek esetében, hátrébb csúszott lövésnél, szinte minden alkalommal magával "húzta" a lőszer a belső szerveket, olyan volt, mintha kizsigerelte volna helyettem. Ezt igazából látni kell, mert elképzelni én sem tudtam volna. Szerintem a gyorsabb változatok ennél még "brutálisabbak", így én inkább a nehezebb magokkal kísérletezem. A disznóból, szarvasból, kimenet ezzel a maggal sem lesz, esetleg valamilyen lágy lövés esetén. Egy nagyobb szarvastehenet középtájékon lőve sem tudott átlőni. Vér ilyenkor semmi nincs, így nem ajánlom nagyobb vadak kétes lövéséhez ezt a magot sem! A disznót is fejbe, fültövön, nyakon kell vele lőni, de ha picit hibázik az ember, azt is hiába keressük, ha messzebb ment a jószág.

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, a kaliber maga FELELŐSÉGTELJES használatot követel meg! Ezt jobb, ha elfogadja az, akinek nincs tapasztalata, mert az ilyen jellegű tapaszatlat mind az álatnak, mind a gazdájának kellemetlen, és a fegyverünkbe vetett bizalom is szertefoszlik, ami utána megpecsételheti a vadászataink sorsát!

Üdv!
Zoli
Szia Zoli!

Disznót lőttél már vele?
Esetleg nagyobb vad?


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #447 Dátum: 2011. December 18. - 14:35:40 »

Szia!

Két kant lőttem vele, egyiket 100m-ről fültövön, az helyben maradt, ki is múlt rögtön, a másikat 30m-ről magas lapockán, ami talán megsebezte a gerincet, mert mikor eldőlt, utána már nem tudott felállni, itt kegyelemlövéssel kellett megváltanom a szenvedéstől. Ami érdekes volt, hogy a kanon kívülről a bemeneti sebet sem találtuk meg, a vérnek esélye sem volt. Ha fel tud állni, és bemegy a sűrűbe, sok bosszúságnak néztünk volna elébe. Lőttem egy szarvas tehenet is, amit írtam is előbb, ott szerencsém volt, hogy láttuk merre mentek, és kb. 200m után lefeküdt, eztán sikerült jól meglőnöm, és nagyon boldog voltam, hogy ilyen szerencsésen megúsztam a nem teljesen "felelőségteljes" lövést. Én levontam a konzekvenciákat, és eme fegyveremmel inkább őzre vadászom.
Ismerek olyat, aki dámos területen vadászik, arra is teljesen megfelelő, azt átüti.

Üdv!
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
forester73
Vendég
« Új üzenet #448 Dátum: 2011. December 18. - 16:58:35 »

Szia Hoho


Örömmel olvastam a számomra új infót a Nosler Hiretenberger felvásárlásról , mert mint írtam a Hirt. NP-vel nagyon elégedett voltam 3006-ban . SAKO-t csak azért vettem mert 9.3*62-ben csak ez volt elérhető nálunk NP maggal , ezek után vettem 243-ast NP maggal de szerintem is magas az ára 650 Ft/db , az 500 alatti ár mindenképpen barátibb.

Annyit kérdeznék , hogy a Trófeásoknál láttad e az új löszereket és ,hogy 9.3*62-ben NP maggal létezik e?

Üdv az OGRE
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #449 Dátum: 2011. December 18. - 19:34:08 »

Szia!

A cég stimmel, a honlapjuk nem túl "friss", így telefonon, vagy személyesen kell megérdeklődni, hogy ténylegesen mi van raktáron.
A 9,3x62-ben én nem vagyok érintett, a "nagy" puskám 8x57-es, így azt nem tudom a kaliberedben mi kapható.

Jövő héten megyek lőszert venni egy helyre, 9,3-asban ez van jó áron ott:
9,3x62 CDP Blaser 18,5g - 57,60€

Ez is hasonló a Noslerhez, picit tán modernebb.

Üdv!
Z
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: