Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227079 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 19:58:03 »

Hát puskacsőben az 51-52 cm az rövid.
"Egyéb" esetekben meg a fene tudja... Bion Bion Bion
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #226 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 20:29:52 »

Hát puskacsőben az 51-52 cm az rövid.
"Egyéb" esetekben meg a fene tudja... Bion Bion Bion
Ilyen rövid csővel létezik puska? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #227 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 20:58:53 »

Sziasztok!

Azért ne felejtsétek el, hogy a 243 WSSM viszonylag nagyon fiatal kaliber, ha jól emlékszem a Winchester 2003-ban dobta piacra. Nálunk biztos később jelent meg. Nem csoda sztem, hogy kicsi hozzá a lőszerválaszték még, hátha majd valamilyen európai gyártó lát benne fantáziát, pl a Norma 270 WSM-ben már gyárt.
Én úgy gondolom, noha nem ismerem a pontos ballisztikai adatokat, csak egyenesebb röppályának kell lenni a WSSM-nél és nem is esik annyit mint a sima 243, már csak a sokkal nagyobb gáznyomásból kiindulva. És most itt nem a lőtudás kompenzálásáról van szó Wetzlar, hanem arról, hogy bizonyos helyzetekben talán alkalmasabb lehet a 243-nál. Fene tudja. Lehet hogy nem is kell második puska, inkább megmaradok a már bizonyított 30-06 Steyr-emnél  Mosolyog.

Üdv.bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #228 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 21:51:21 »

Sziasztok!

Azért ne felejtsétek el, hogy a 243 WSSM viszonylag nagyon fiatal kaliber, ha jól emlékszem a Winchester 2003-ban dobta piacra. Nálunk biztos később jelent meg. Nem csoda sztem, hogy kicsi hozzá a lőszerválaszték még, hátha majd valamilyen európai gyártó lát benne fantáziát, pl a Norma 270 WSM-ben már gyárt.
Én úgy gondolom, noha nem ismerem a pontos ballisztikai adatokat, csak egyenesebb röppályának kell lenni a WSSM-nél és nem is esik annyit mint a sima 243, már csak a sokkal nagyobb gáznyomásból kiindulva. És most itt nem a lőtudás kompenzálásáról van szó Wetzlar, hanem arról, hogy bizonyos helyzetekben talán alkalmasabb lehet a 243-nál. Fene tudja. Lehet hogy nem is kell második puska, inkább megmaradok a már bizonyított 30-06 Steyr-emnél  Mosolyog.

Üdv.bferi
Háromszáz méteren 1.6 cm-el magasabb, mint a sima 243...
Ezt magyarázza meg valaki.

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #229 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 21:57:14 »

Ilyen rövid csővel létezik puska? Fejvakarás Vállat von

Aha.
A 30-06-os Steyr stucnim csöve 48-49 cm. Most mértem.
A másik meg szerintem még rövidebb egy árnyalattal.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #230 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 22:02:40 »

Aha.
A 30-06-os Steyr stucnim csöve 48-49 cm. Most mértem.
A másik meg szerintem még rövidebb egy árnyalattal.
Ááááá...az nem létezhet! ???
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #231 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 07:53:20 »

Aha.
A 30-06-os Steyr stucnim csöve 48-49 cm. Most mértem.
A másik meg szerintem még rövidebb egy árnyalattal.

Szia!
Reggelre mindig összemegy egy centit? Bion Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 10:26:24 »

Aha.
A 30-06-os Steyr stucnim csöve 48-49 cm. Most mértem.
A másik meg szerintem még rövidebb egy árnyalattal.

A Steyr Stucnik és Goisererek csöve fix 50.8 cm.
Méréskor illik a töltényűrt is hozzáadni, amit te kívülről nem tudsz pontosan megmérni.

S.Peti!

Mé, van 51 cm-nél hosszabb cső, amit érdemes puskába tekerni?  Ördög Bion Bion Bion

Bferi!

Az amerikai tölténykonstruktőrök pontosan az ilyen érdeklődőknek ontják a kalibereket.
Mert azt mondják most ez a szupermagnum és a 243 WSSM.et kell megvenni, mert a többi nem olyan jó messzire...aztán kiderül, hogy a derék 243-astól 1.6 cm-rel "jobb".
Érdemes megvenni... Fejvakarás

Tehát - bármennyire is úgy gondolod nincs összefüggés - érdemes venni egy 243-ast kisebb lövedékkel és azzal bizony jól megtanulni lőni.
Ennyi az egész és akkor nem kell 243WSSM. Kacsint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 10:46:02 »

A Steyr Stucnik és Goisererek csöve fix 50.8 cm.
Méréskor illik a töltényűrt is hozzáadni, amit te kívülről nem tudsz pontosan megmérni.

S.Peti!

Mé, van 51 cm-nél hosszabb cső, amit érdemes puskába tekerni?  Ördög Bion Bion Bion

Bferi!

Az amerikai tölténykonstruktőrök pontosan az ilyen érdeklődőknek ontják a kalibereket.
Mert azt mondják most ez a szupermagnum és a 243 WSSM.et kell megvenni, mert a többi nem olyan jó messzire...aztán kiderül, hogy a derék 243-astól 1.6 cm-rel "jobb".
Érdemes megvenni... Fejvakarás

Tehát - bármennyire is úgy gondolod nincs összefüggés - érdemes venni egy 243-ast kisebb lövedékkel és azzal bizony jól megtanulni lőni.
Ennyi az egész és akkor nem kell 243WSSM. Kacsint

Roland!

Egyszer nekem is eljön majd a "rövidcsöves időm"...ez a mostani olyan nehéz mint a kő...nem volt még a kezemben nehezebb, ami nem azt jelenti, hogy nincs, csak még én nem fogtam ilyet...mondjuk a távcső is nehéz rajta.
Milyen nagy élmény volt disznót utánkeresni az ártéren vele...GPS adatok szerint több, mint 3 Km-t bújkáltam vele.
Nem én sebeztem.
De lényeg a lényeg...a barátom nagyon szereti a 243 WSSM-et, bár csak az alkalom miatt vette. Ugyanazt a magot lőjük, elhanyagolható különbséggel.
Én nem venném azt a kalibert, nem látom értelmét.
Ha nem fogom bírni cipelni, akkor egy kisebbet veszek.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 10:57:08 »

Észérv nincs...nincs akkora különbség, ami igazolhatná...azonos maggal.
Tárazni meg csak kettőt lehet, mert olyan duci.

"Észérv nincs"
Nincs hát... egyik ismerős kezdő vadász barátomat nem tudttam lebeszélni róla... "Észérv nincs"
Pedig magyaráztam kézzel lábbal, egy biztos akkor olcsóbban jutott hozzá, mármint a  WSM-hez mint a sima 243-hoz, de amúgy is azt vette volna...  Nyihi Fejvakarás
Én külömbségnek csak azt tudom mondani a kettő cal. között, hogy nagyobbat pukan meg drága hozzá a lőszer, meg nincs belőle választék, meg nem is egyszerű beszerezni...
És a papírformát nem igazán hozta, mert ez se csinál csúnyább munkát, hasonló találatnál...
Naplózva

Üdv End
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 11:15:39 »

"Észérv nincs"
Nincs hát... egyik ismerős kezdő vadász barátomat nem tudttam lebeszélni róla... "Észérv nincs"
Pedig magyaráztam kézzel lábbal, egy biztos akkor olcsóbban jutott hozzá, mármint a  WSM-hez mint a sima 243-hoz, de amúgy is azt vette volna...  Nyihi Fejvakarás
Én külömbségnek csak azt tudom mondani a kettő cal. között, hogy nagyobbat pukan meg drága hozzá a lőszer, meg nincs belőle választék, meg nem is egyszerű beszerezni...
És a papírformát nem igazán hozta, mert ez se csinál csúnyább munkát, hasonló találatnál...

Még egy ember lesz aki isteníteni fogja ezt a kalibert, anélkül, hogy tudna a sima 243-ról valamit...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Október 28. - 18:56:24 »

Ma vettem a 243-ashoz 5,8 grammos Sako gamehead soft point lőszert! Eddig 6,5 grammossal vadásztam, kipróbáltam többfélét és nem is volt különösebb probléma egyikkel sem. Viszont jó egy éve vettem ilyen Sakot és távoli lövéseknél nagyon pontos volt, ezért vettem ismét ilyent.
Ami érdekesség, hogy az ára azóta sem változott, ráadásul a cseh lőszer már 22 Ft-tal drágább lett volna, mint ez! Azért ez nem semmi!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Október 28. - 20:27:51 »

Ma vettem a 243-ashoz 5,8 grammos Sako gamehead soft point lőszert! Eddig 6,5 grammossal vadásztam, kipróbáltam többfélét és nem is volt különösebb probléma egyikkel sem. Viszont jó egy éve vettem ilyen Sakot és távoli lövéseknél nagyon pontos volt, ezért vettem ismét ilyent.
Ami érdekesség, hogy az ára azóta sem változott, ráadásul a cseh lőszer már 22 Ft-tal drágább lett volna, mint ez! Azért ez nem semmi!
Szia!

Nézd meg a mag beültetését...nálam a Sako leszerepelt. Nem
Egy dobozon belül háromféle beültetéssel találkoztam, nem mértem, csak szemre...a mángorlás szépen mutatja. Fejvakarás
Mennyire távolinál volt pontos?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sierra
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #238 Dátum: 2010. Március 20. - 14:30:01 »

Szia!

Nézd meg a mag beültetését...nálam a Sako leszerepelt. Nem
Egy dobozon belül háromféle beültetéssel találkoztam, nem mértem, csak szemre...a mángorlás szépen mutatja. Fejvakarás
Mennyire távolinál volt pontos?
A legjobb párosítása a cz 550 lux .243-asnak a winchester ballistic silvertip 3.56,és a 6 gramm feletti magja,ezt kikisérleteztem,nem kevés lóvém bánja.Pontos megbizható lőszer,500.-/ db.
Egyetlen hibája mégis van,ha akadály kerül az utjába azonnal porrá robban,rókát nem kell nyúzni utána,de őzet sem kell keresni,mert rendszerint nem tud lépni,csak összerogyni,viszont erősebb vadnál a kisebbik tömegű azonnal az izomba szétfröcsen,nem tud mélyre menni,viszont a vad kicsit sokkos lesz,majd próbál elmenni,igaz ritkán tud.A 6 grammossal nem tudom hogyan viselkedik,mert a gyakorlatban nagyobb vadra nem próbáltam,valószínű,hogy valamivel jobb.A 3.56 g-os kezdősebessége 1100 m/s  feletti,ballisztikája kifogástalan 300 méterig,precízen van beültetve a mag,és központosan!Csak ne lenne olyan érzékeny az útjába lévő akadályra,búzábba magasvállapos lövés indokolt,nehogy gabonát érjen,hiába semmi sem tökéletes,van hogy csak egyszerűen néha jobb néha rosszabb mint egy másik,helyzetfüggő.A választásom mégis azért esett ezekre a lőszerekre,mert semelyik más lőszerrel ,és fegyveremmel nem tudok 50 méterről lukba lukat lőni,csak ezzel a fajta lőszerrel.Nem dicsekvésből írom,de sutát sutagidát télen nyílt terepen 200 méteren belül csak fejbe lövöm vele,más testrészére nem is célzok,egyszer egy őznek lelőttem az alsó álkapcsát 6.16 g ball.silvertippel,összehullott,nem lépett egyet sem.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2010. Március 20. - 14:49:24 »

No' kíváncsian várom a válaszokat erre a hozzászólásra!  Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: