Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227137 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #675 Dátum: 2015. Május 06. - 21:14:11 »

…….. szarul meglőve mindegy a kaliber…. ergo, jól meglőve bőven elég a .243….. mivel úgy is jól kell lőni, elég a .243 itthonra mindenre……. és tessék jól lőni! Stoel Stoel

Bocs Peti, de hát ezt nem hagyhattam ki, és elvégre letelt az obligát egy év, ideje végigvenni a „jó-e a .243 itthon mindenre?” című népnemzeti disputát, akár új versenyzők részvételével is! Ördög Ördög

Azóta saját szemeddel láthattad - bármily fájdalom ez énnékem -  a .458 is kicsi itthon egy 140 kilós „kanocskára” nem megfelelő kézben… Rííí Rííí
 Emelem

Senkinek sem ajánlom a 243 Win-t mindenesnek.
Akkor inkább 308. Elég mindenre.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #676 Dátum: 2015. Május 06. - 21:18:08 »

Jaaa...ez nem célzás volt a nagy Lottra.
Bármilyen kaliberrel el lehet b@szni bármit.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #677 Dátum: 2015. Május 06. - 21:21:33 »

há' de most nem?  Ördög  Vigyorog
komolyan...az én kevéske tapasztalatom azt mutatja, hogy ha nincs meg, akkor az nincs meg a nagyobbal sem. persze kutya az kell mellé, biztos ami tuti, ez kétségtelen, de az a kevéske nagyobb sertevad, amit nem szórón lőttem fültövön a 243-assal, azok sem menekültek többet, mintha a 30-06tal, vagy 8x68-cal lőttem volna. igazán jó lövéssel süldőnél, de inkább olyan 70-80 kilóig meg a helyben maradás is nagyobb arányú. szélsőségeket, meg egy egy példát mindig lehet mondani pro és kontra. szerintem valamiért egy nagyon jól "eltalált" kaliber ez. de ahogy Stefi is írta, higgadt, megfontolt kéz...na nézzük a sampion ligát  Ördög

Há' most de!.....az én kevéske tapasztalatom azt mutatja, legalább is addig kiterjed vadászberkekben eltöltött nyitott füllel való létem, hogy hallottam rémtörténeteket .243-assal operáló mesterlövész idegsebészekről, akik után bűzlött az erdő..
Saját meggyőződésem, habár semmilyen személyes negatív tapasztalaton nem alapul, hogy ha van nagyobb, akkor nagyvadra az dukál. Ha nincs nagyobb, akkor meg... tessék venni! Legnagyobb testű vadjaim a 243-assal két dám spíszer, és nem éreztem kényszert, hogy szürkület után is bebizonyítsam, hogy milyen fasza kis kaliber ez a 243..... esetleg vaddisznóra is. Kacsint
Aki ismer, megmondhatja, hogy nem vagyok egy germán csodáló fajta, de azért azt egész szépen leírták, hogy milyen nagyvadfajokra mit ajánl a klasszikus vadászregula. Na, ezzel a "szabállyal" maximálisan egyet tudok érteni!! Angyal
 Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #678 Dátum: 2015. Május 06. - 21:31:57 »

459-re vállalom......nem kerül semmibe.....majd meghálálod Ördög

Kösziiii, valahogy éreztem, hogy de ja vu érzésem lesz, ezt már láttam valahol...... hogy is van csak.... fogyassza csak Pelikán, fogyassza... majd később kérünk magától valamit... de most ne törődjön semmivel, fogyassza ezt a finom malac sültet.. Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #679 Dátum: 2015. Május 06. - 21:35:19 »

Azt meg szabad kérdezni, hogy ez a "kanelmenetel" milyen lőszerrel esett?
Nálunk 2506-al műanyag heggyel volt hasonló keresgélés, és az nem lett meg.
Általában keresgélés a műanyag hegyesek körül volt, ezért finom felkérték az érintetteket ezen lőszerek mellőzésére.
Én viszont lőttem 80kg körüli kant kamralövéssel, ami azonnal összecsuklott. rws kegelspitz-el.





Nem is "gagyi" lőszerrel, és még olcsó sem volt, Blaser CDP-vel. Azóta nem vitte ki a puskát tudtommal soha többet, bakozni is 30-06-ossal jár, lehet, hogy a 243-at el is adta már.. nem beszéltünk azóta a puskáról, de szörnyen csalódott a kaliberben.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #680 Dátum: 2015. Május 06. - 21:38:26 »

Jaaa...ez nem célzás volt a nagy Lottra.
Bármilyen kaliberrel el lehet b@szni bármit.

Na igen, hát én is végig játszottam már a repertoárt...... mármint elb@szás ügyben.
Talán a 6,5x55 és a 375 maradt ki, de csak azért, merthogy azokkal nem nagyon vadásztam. Mosolyog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #681 Dátum: 2015. Május 06. - 21:41:30 »

Nem is "gagyi" lőszerrel, és még olcsó sem volt, Blaser CDP-vel. Azóta nem vitte ki a puskát tudtommal soha többet, bakozni is 30-06-ossal jár, lehet, hogy a 243-at el is adta már.. nem beszéltünk azóta a puskáról, de szörnyen csalódott a kaliberben.
 Emelem

Majd egy-két kupica mellett erre térjünk vissza. Szerintem ez az egész történet nem a kalibert minősíti... Stoel
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #682 Dátum: 2015. Június 08. - 14:23:39 »

Érdeklődök, hogy használ-e valaki .243 geco express-t valaki, illetve milyen tapasztalati vannak vele, sakál, róka vonatkozásában.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #683 Dátum: 2015. Június 11. - 11:01:44 »

Nem is "gagyi" lőszerrel, és még olcsó sem volt, Blaser CDP-vel. Azóta nem vitte ki a puskát tudtommal soha többet, bakozni is 30-06-ossal jár, lehet, hogy a 243-at el is adta már.. nem beszéltünk azóta a puskáról, de szörnyen csalódott a kaliberben.
 Emelem

Apósom is rábeszélték 243-ban A CDP-re én sem gondoltam, hogy ilyen szárul muzsikál, de egy nem sokat ért ebben a cal-ban. Viszont előtte és utána is Norma 6,5g Sp lőtt nahhh az jó volt, sőt abban a régebbi időkben a lőtt akkor kan disznót is vele amit azóta se szárnyalta felül senki itt. (súlyra).
Tapasztalataim szerint igen kiváló ebben a cal.-ban ez a lőszer.

Mondjuk amióta több disznót lövünk mint nyulat, mert igencsak átalakult az apróvadas területünk, azóta Ő is feljebb lépett és vett egy 8x68-ast, mert a több nagyvad miatt nincs értelme kockáztatni...

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
hamalap
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #684 Dátum: 2015. Június 12. - 14:12:10 »

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki használt már ebben a kaliberben 3,8 grammos VMAX lőszert?
Milyen tapasztalatok vannak vele?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #685 Dátum: 2015. Június 12. - 14:51:32 »

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki használt már ebben a kaliberben 3,8 grammos VMAX lőszert?
Milyen tapasztalatok vannak vele?

Ahhoz, hogy Te MAJD ugyanazt tapasztald, mint bárki, aki itt válaszolni fog, pont ugyanazokat a vadakat kellene meglőnöd pont ugyanúgy, pont ugyanott. Másik fontos kérdés, vajon a Te puskád egyáltalán mit szól majd ehhez a maghoz szórásképet illetően? Biztos előrébb vagy bárki más tapasztalatával?
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #686 Dátum: 2015. Június 12. - 17:37:11 »

Ahhoz, hogy Te MAJD ugyanazt tapasztald, mint bárki, aki itt válaszolni fog, pont ugyanazokat a vadakat kellene meglőnöd pont ugyanúgy, pont ugyanott. Másik fontos kérdés, vajon a Te puskád egyáltalán mit szól majd ehhez a maghoz szórásképet illetően? Biztos előrébb vagy bárki más tapasztalatával?
Biztos. Lehet pont ezek a gyakorlati esetek érdeklik, hogy blattlövéssel is elmegy a róka, vagy csak 10-ből egyszer marad helyben stb.
Azért szerintem, aki használ egy ideje egy lőszert, annak azért kialakul egy kép róla, és talán ez érdekli a tisztelt kollégát, ahogy engem is a Geco Express....

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #687 Dátum: 2015. Június 12. - 17:43:06 »

Biztos. Lehet pont ezek a gyakorlati esetek érdeklik, hogy blattlövéssel is elmegy a róka, vagy csak 10-ből egyszer marad helyben stb.
Azért szerintem, aki használ egy ideje egy lőszert, annak azért kialakul egy kép róla, és talán ez érdekli a tisztelt kollégát, ahogy engem is a Geco Express....

Bár n+1-szer kitárgyaltuk már itt (is) előről-hátulról, hogy nincs az életben két centire egyforma lövés sem, nehogy két egyforma célballisztikai végeredmény, de ha "igény volna rá", hát ne én legyek bármi jónak kerékkötője, akkor hát Uraim, jöjjenek az örök érvényű tapasztalatok. Vállat von  Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #688 Dátum: 2015. Június 12. - 18:40:40 »

Az én puskám tűrhetően hordja 250-en is (lsd Békéscsaba).
Vadászatra nem ajánlom, varminter.
Egy fűszálon felrobban.



S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #689 Dátum: 2015. Június 12. - 18:43:05 »

A tollasok felrobbannak, a szőrmések kikészíthetetlenek.
Másra nem alkalmas.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: