Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227061 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #285 Dátum: 2010. április 27. - 22:20:33 »

ezért inkább a babzsák


Nekem egy német véndégvadász azt mondta, hogy a bab vagy kukoricazsák nem annyira jó, mint a vietnámi hosszúszemű rizzsel tömött  Mosolyog.
Ez most komoly!
Azóta nekem rizs-zsákom van  Mosolyog.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #286 Dátum: 2010. április 27. - 22:26:47 »

ezért inkább a babzsák


Nekem egy német véndégvadász azt mondta, hogy a bab vagy kukoricazsák nem annyira jó, mint a vietnámi hosszúszemű rizzsel tömött  Mosolyog.
Ez most komoly!
Azóta nekem rizs-zsákom van  Mosolyog.
Majdnem mindegy, csak a bab, a kukorica könnyebben törik, morzsolódik, a rizs meg nehéz.
A peciziós lövészetnél sokan hasznélnak  fürészporral töltött zsákot nem erdménytelenül.
Nekem is van a vadászkabátom zsebében mindig egy gyerek farmer szára fürészporral töltve.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #287 Dátum: 2010. április 28. - 07:59:16 »

Leírtam a másik fórumon,ide és ide is. Tessék.
Babzsák . A töltelék kórházi nagy betegek alá felfekvés elkerülése miatt gyártanak kör alakú párnát.
Takarítónő kis üveg barackért bartellba becseréli ,azt kibontom és használt gyakorló gatyó térdtől lefelé található részébe bevarrod a műanyag cuccost ami mosható ,ellentétben a takarmánnyal amit ha a kocsiban hagysz rácuppanhat az egér állatsereg.ennyi .
 Meglepődött
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #288 Dátum: 2010. Július 09. - 22:38:22 »

Esti cserkelés repcetarlón, ezúttal a 243-assal. Tavasz óta ismert selejt bak, lőtáv 187 méter, lapocka fölötti gerinctalálat, lőszer: Sako 5,8 gramm Gamehead.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #289 Dátum: 2010. Július 10. - 08:57:05 »

Esti cserkelés repcetarlón, ezúttal a 243-assal. Tavasz óta ismert selejt bak, lőtáv 187 méter, lapocka fölötti gerinctalálat, lőszer: Sako 5,8 gramm Gamehead.

Meg lett Meglepődött
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #290 Dátum: 2010. Július 10. - 23:28:21 »

Esti cserkelés repcetarlón, ezúttal a 243-assal. Tavasz óta ismert selejt bak, lőtáv 187 méter, lapocka fölötti gerinctalálat, lőszer: Sako 5,8 gramm Gamehead.

Robi!

A bőr hűljön rád, ez már pofátlanság  Ördög
Gratulálok!  Igen  Emelem

Én is kint voltam este -azon a területrészen ami a tiétek volt ezelőtt- de nem hallottam egy lövést sem, biztos másfelé kódorogtál.
Egyébként nálatok már elkezdték aratni a repcét? Itt még hagyják feketedni.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #291 Dátum: 2010. Július 11. - 19:01:38 »

Robi!

A bőr hűljön rád, ez már pofátlanság  Ördög
Gratulálok!  Igen  Emelem

Én is kint voltam este -azon a területrészen ami a tiétek volt ezelőtt- de nem hallottam egy lövést sem, biztos másfelé kódorogtál.
Egyébként nálatok már elkezdték aratni a repcét? Itt még hagyják feketedni.

A másik oldalon voltam, azért nem hallottad a lövést! Amúgy köszönöm!
Miután a bak összeesett, odament szél felől egy róka és a nyakánál fogva elkezdte rángatni!!! A lövés után 2 percen belül, csak sajnos olyan magas tarlót hagytak, hogy nem tudtam biztos lövést leadni és ahogy kicsit közelebb óvakodtam, észrevett és elrohant!
A repce nálunk már lent van, ezért kerültek elő a bakok. Szinte mindig látok disznókat, meg szarvasokat is!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #292 Dátum: 2010. Július 11. - 19:24:14 »

A másik oldalon voltam, azért nem hallottad a lövést! Amúgy köszönöm!
Miután a bak összeesett, odament szél felől egy róka és a nyakánál fogva elkezdte rángatni!!! A lövés után 2 percen belül, csak sajnos olyan magas tarlót hagytak, hogy nem tudtam biztos lövést leadni és ahogy kicsit közelebb óvakodtam, észrevett és elrohant!
A repce nálunk már lent van, ezért kerültek elő a bakok. Szinte mindig látok disznókat, meg szarvasokat is!

Én is láttam akkor disznókat.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
stucni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #293 Dátum: 2010. November 25. - 20:31:35 »

Új vagyok ezen a fórumon (másokon nem). Nagyjából végig olvastam ezt a topicot és volna egy "6mm-es" gondolatom, ami a 243WSSM-ről írtak kapcsán jutott eszembe.
Manapság a lőszerfejlesztést minden bizonnyal a marketing vezérli és nem a logika. Szerintem ha megfeleznék, vagy megharmadolnák a ma kapható lőszerek számát, szinte észre sem vennénk és itt nem csak a modern szupermagnumokra gondolok, néhány régebbi kaliber is nyugodtan mehetne a süllyesztőbe, nem sírna senki. (Pl az egész WSM, WSSM, SAUM, RUM csapatból talán ha a 270WSM megmarad majd, mert esetleg kiszolgálja néhány megszállott hegyikecske vadász alig mérhető rétegigényét..)
Az érthetetlen azonban inkább az, hogy azt a tényleg nagyon kevés valóban logikus lépést viszont miért nem lépik meg a gyártók? És jöjjön a 6mm-es példa. A 6x45-öt (6-223) sosem vette fel egyetlen gyártó sem a palettájára. A Nagy Vizen túl hosszú évekig csöveztek hozzá puskákat, akinek volt, zengedezett róla. Könnyű, kezes kis puskákat lehet hozzá építeni, nem lenne annyira szélérzékeny, mint a 22-esek, de jóval olcsóbb lehetne és jobban kímélné a csövet, mint a 243-as. Hátránya szinte semmi.
Más topikokon megy a vita, hogy (kell-e, illetve) mi lenne jó második puskának. Hát egy ilyen pl ideális volna. 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #294 Dátum: 2010. November 25. - 21:16:43 »

Szia!
Szerinted hány embernek hiányzik ez a kaliber Magyarországon, vagy akár Európában?  Vállat von
sanyooo
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #295 Dátum: 2010. November 25. - 21:36:18 »

Második puskának inkább a .243, és akkor jöhet a tarvad, süldő...
Ehetné nyugodtan a csövet, úgysem lőném ki.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
stucni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #296 Dátum: 2010. November 25. - 22:08:37 »

Egy szóval sem mondtam, hogy bárkinek is hiányozna, csak annyit, hogy annyi -bocsánat- marhaságot fejlesztenek, ez pedig egy kézenfekvő és jó kombináció volna. Mondom, én még egy tucat mást sem tartok fontosnak. A kis 22-esekben én nem nagyon hiszek, de az hogy kicsik, azért az előny és eszembe jutott, hogy milyen egyszerűen lehetne valami jót is kreálni, ha akarnák. Egyébként pedzették már (most nem emlékszem melyik gyár), de nem lett belőle semmi.
A WSSM-ek mindig kiváltják az ilyesmit belőlem. Annál hasznosabb volna...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #297 Dátum: 2010. November 25. - 22:16:28 »

Egy szóval sem mondtam, hogy bárkinek is hiányozna, csak annyit, hogy annyi -bocsánat- marhaságot fejlesztenek, ez pedig egy kézenfekvő és jó kombináció volna. Mondom, én még egy tucat mást sem tartok fontosnak. A kis 22-esekben én nem nagyon hiszek, de az hogy kicsik, azért az előny és eszembe jutott, hogy milyen egyszerűen lehetne valami jót is kreálni, ha akarnák. Egyébként pedzették már (most nem emlékszem melyik gyár), de nem lett belőle semmi.
A WSSM-ek mindig kiváltják az ilyesmit belőlem. Annál hasznosabb volna...

Ahány ember, annyi (kedvenc) kaliber. Neked ez tetszik, én meg marhaságnak tartom (ezt is a sok általad említett WWWWWSSSSSSSSHHHH-val együtt). Az, hogy 45 mm, vagy 51 mm a hüvelyhossz nekem mindegy. Ha végre lehetne itthon is kapni az újratöltéshez anyagot, akkor meg másnak is mindegy lenne! Szerintem.
 Vigyorog
Naplózva
stucni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #298 Dátum: 2010. November 25. - 22:30:07 »

 Emelem Persze, ez a lényeg. Odaát gondolom épp azért nincs gyárilag, mert a polgár megveszi a jó olcsó 223 brass-t, aztán egyszerűen megcsinálja otthon.  Rííí
Naplózva
stucni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #299 Dátum: 2010. November 26. - 01:28:41 »

Az amúgy tényleg mindegy volna, hogy 45, vagy 51mm, de talán érzékletesebb, ha úgy mondom, hogy CZ527 az 550 helyett. Csak ezzel a gondolattal akartam eljátszani, na. Egyébként létezett ez, mint 6mm TCU is, ami szinte ugyanaz. Nem ragozom tovább.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: