Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227130 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #585 Dátum: 2014. Július 03. - 20:51:31 »

Hát én ilyen gerlefingnyi apró állatocskákkal a helyedben nem foglalkoznék, mint közel két mázsás kanocskák, pláne ilyen nehéztüzérséggel a kezemben mint egy .243-as......
Teljesen típusos, hogy a 170 kilós kant ledarálja a 243-as, ez mindig így fog történni!
Szerintem próbáld meg egy kafferbivallyal, vagy egy grizzly medvével max. 15 méterről...... azt is összedarálná, mint a szecskát! Ha nem, hát így jártál... Vállat von

És kívánom a hátsódba annak a kínnak csak a tizedét, amit azok a disznók fognak érezni, amiket megpiszkolsz majd a nehéztüzérségeddel, és napok múlva fognak csak elpusztulni kínok kínja között.... és csókoltatom a vadőrt is, aki a hülyeségben megerősít Nem

Továbbiakban javaslom olvasgatni a szakirodalmat, a nagyvadakra javasolt kaliberek, lőszerfajták résznél....

(A fórumtársaktól pedig elnézést a bunkó, alpári stílusért, de még a nagylábujjam is ökölbe szorul ekkora ostobaság, önteltség, és nemtörődömség hallatán)
 Emelem


A stílus valóban lényegretörő, de hátha így hatásosabb.
 Igen
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
forester73
Vendég
« Új üzenet #586 Dátum: 2014. Július 03. - 21:51:25 »

Hát én ilyen gerlefingnyi apró állatocskákkal a helyedben nem foglalkoznék, mint közel két mázsás kanocskák, pláne ilyen nehéztüzérséggel a kezemben mint egy .243-as......
Teljesen típusos, hogy a 170 kilós kant ledarálja a 243-as, ez mindig így fog történni!
Szerintem próbáld meg egy kafferbivallyal, vagy egy grizzly medvével max. 15 méterről...... azt is összedarálná, mint a szecskát! Ha nem, hát így jártál... Vállat von

És kívánom a hátsódba annak a kínnak csak a tizedét, amit azok a disznók fognak érezni, amiket megpiszkolsz majd a nehéztüzérségeddel, és napok múlva fognak csak elpusztulni kínok kínja között.... és csókoltatom a vadőrt is, aki a hülyeségben megerősít Nem

Továbbiakban javaslom olvasgatni a szakirodalmat, a nagyvadakra javasolt kaliberek, lőszerfajták résznél....

(A fórumtársaktól pedig elnézést a bunkó, alpári stílusért, de még a nagylábujjam is ökölbe szorul ekkora ostobaság, önteltség, és nemtörődömség hallatán)
 Emelem

Ezek után nincs mit írnom ,csak  Igen ennyi. Ha kell én is bevállalom , hogy bunkó vagy . Vagy vagyunk  Fejvakarás , de inkább legyünk , mint 243-assal "lűjjük a zongora nagyságu kanokat" . Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #587 Dátum: 2014. Július 04. - 09:29:48 »

Hát én ilyen gerlefingnyi apró állatocskákkal a helyedben nem foglalkoznék, mint közel két mázsás kanocskák, pláne ilyen nehéztüzérséggel a kezemben mint egy .243-as......
Teljesen típusos, hogy a 170 kilós kant ledarálja a 243-as, ez mindig így fog történni!
Szerintem próbáld meg egy kafferbivallyal, vagy egy grizzly medvével max. 15 méterről...... azt is összedarálná, mint a szecskát! Ha nem, hát így jártál... Vállat von

És kívánom a hátsódba annak a kínnak csak a tizedét, amit azok a disznók fognak érezni, amiket megpiszkolsz majd a nehéztüzérségeddel, és napok múlva fognak csak elpusztulni kínok kínja között.... és csókoltatom a vadőrt is, aki a hülyeségben megerősít Nem

Továbbiakban javaslom olvasgatni a szakirodalmat, a nagyvadakra javasolt kaliberek, lőszerfajták résznél....

(A fórumtársaktól pedig elnézést a bunkó, alpári stílusért, de még a nagylábujjam is ökölbe szorul ekkora ostobaság, önteltség, és nemtörődömség hallatán)
 Emelem

Én Liverpoolka írásából, egy kérdésnek álcázott megfelelési kényszer rajzolódik ki. Ami az elismerésre éhezők ismérve. Egyszerűen fogalmazva ez egy álkérdés, amire a kérdező nem vár választ hiszen mint fogalmazott már régen vadászik és a lő tudása is kifogástalan mint az a keret történetből is kitűnik. Az, hogy az említett lövedék típus(SST) mit tud majd azt ő maga fogja nekünk hozni a következő komentjeiben.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Liverpoolka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #588 Dátum: 2014. Július 04. - 16:19:42 »

Sziasztok!
Koszonom a kommenteket. Igazan megtisztelo ahogyan valaszoltok egy egyszeru sima kerdesre.Nem lottem sok disznot amiota vadaszok talan vagy 15-t,mivel alfoldi aprovadas vagyok.De hala a jo Istennek ami sebzesem/talan 15db a 20 ev alatt/ volt ezzel a kaliberrel azt meg is kerestem es nem veszett el.... En nem vagyok okoskodo ember es nagyzolo sem eszem agaban nem volt es nem is lesz az ,hogy meg magyarazzak dolgokat embereknek.Nekem ez a kaliberem van es ez is lesz mert nekem bevalt! Mindegy mit gondoltok azokrol a vadaszokrol akiknek ez van... A lokessegem es a tapasztalatom nem a vadon gyakoroltam ki hanem versenyszeruen lottem. Lattam mar sokfele talalatot,igaz a 80%-at ozon de meglepodnetek azokon a talalatokon ti is akik annyira "ismertek"minden kalibert.. Lattam mar 300-as Win.Magnum lovedeket lefordulni ozrol 100 meterrol ugy,hogy azt a bakot kesobb egy masik vendeg ejtett el.A bak lapockajan csak egy 20 forintos seb volt es egy tenyernyi teruleten lejott a szor. Vagy masik eset a sok kozul 7*57 lovedek atszaladt a 80 kilos diszno nyakan,hogy nem csinalt semmit.Masnap delutan lottuk le a kombajnal a kukoricaban. Szoval nem minden arany ami fenylik.... Nekem,ha masoknak ugy tetszik akkor mondjuk ugy,hogy"szerencsem" volt... A lovedek tette a dolgat rendesenes en csak erre akartam kijukadni... De mindegy is...  Emelem
Naplózva
Liverpoolka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #589 Dátum: 2014. Július 04. - 16:24:57 »

Csak egy pelda az "okoskaknak"!!
http://huntingpress.eu/hu/magazin/a_loszer_es_a_roka    Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #590 Dátum: 2014. Július 04. - 17:21:52 »

"Nem lottem sok disznot amiota vadaszok talan vagy 15-t,mivel alfoldi aprovadas vagyok."

Nézd , én sem akarok okoskodni . De 15 db disznó  elejtéséből nem lehet komoly következtetéseket levonni . Vannak sokan -megjegyzem felelőtlenűl - akik nagyvad vadászatra használják a 243-t , de ettől ez a kaliber nem erre való . Még a 6.5 g-os Np is gyengécske a süldőnél nagyobb disznóra , szarvasra stb. . A nagysebesség miatt döntöttem én is az eladása mellet . Az őzet is a 300WM-el lövöm és messze nem roncsol úgy mint a 243 , ráadásul olyan az őznél mint a villámcsapás . Lessz kiskaliberem  valószínüleg 223-as mert szeretem a róka vadászatát , de a 300-as nem arra való .

" Masnap delutan lottuk le a kombajnal a kukoricaban."

A kombájn nem LŐFEGYVER , nem lövünk vele -nehéz is lenne- még sebzett disznót sem ! Ha véletlenül meg arra gondoltál volna , hogy a kombájnról lőttétek a disznót , azt megsem akarom hallani és remélem a hivatalos embrek sem , mert az meg ha jól emlékszem TILTOTT/TILOS vadászati tevékenység .

Summa summárum - nem eszet osztva - mielőtt leírsz valamit -mert ugye az írás megmarad- gondold át . Ne írj le hülyeséget mert téged fognak miatta hülyének nézni . ÉN IS KATASZRÓFÁLISAN ÍROK  bakker , de te még engem is felül múlsz . Mind ezeket  javító szándékkal . S.Peti

Üdv az OGRE
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #591 Dátum: 2014. Július 04. - 17:39:24 »

Nekem mikor vadászni kezdtem 243-as volt az első fegyverem, lőttem disznót, bikát, őzet, nincs avval a kaliberrel semmi baj csak az nem mindegy kinek a kezébe van. Nem érzem magam felelőtlennek, a kombájn-ról  való vadászatot te is értetted kár bele magyarázni. 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #592 Dátum: 2014. Július 04. - 20:32:09 »

Helyesen írni pedig roppant egyszerű. Nem a sok nyelvtan órára gondoltam,hanem a helyesírás ellenőrzés bekapcsolására. (Csaba neked is javasoltam már... Vigyorog Ha egyszer Miskolc felé lesz dolgom,szívesen beállítom a gépeden. Kacsint) Liverpoolka nem kombájnnal,hanem kombájnnál lőtte azt a disznót. Ilyenkor persze előjön a magyar helyesírás ősi problémája,hogy használunk ékezeteket...(Nem mindegy ugye,hogy makkal,vagy mákkal vetjük be a 100 hektárunkat.) Igaz,nem a helyesírás itt a fő probléma.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #593 Dátum: 2014. Július 04. - 21:43:37 »

Szinte borítékoltam, hogy előjön a "csak az nem mindegy kinek a kezébe van.", és a "hanem versenyszeruen lottem" fordulat. És az "egyébként tök mindegy mit dumáltok, én tudom amit tudok, és úgy is csinálom, ahogy én akarom, mindenki fújhat tollat a seggembe" hozzáállás.......
Számtalanszor végigszaladt ez a téma már a fórumon, valószínűleg messze az én fórumon megjelenésem előtt is, teljesen értelmetlen ezt folytatni.
Számomra ez olyan mint a praktizáló böllér egy svájcibicsakkal, van akiből csodálatot vált ki, mint mikor Faházi Jani bácsi végigverte a fél pingpong válogatottat egy parkettadarabbal, de az emberek egy része (reményeim szerint nagyobb része) nem tartaná komoly mester embernek az ilyen böllért.
Számomra a "csak az nem mindegy kinek a kezébe van" annyira nagyképűnek hangzik, hogy szót sem ér rá vesztegetni, mindenki maga tudja (tudja egyáltalán?!), hogy VALÓBAN meg tudott-e vele minden feladatot oldani etikusan, és okozott-e emitt többlet szenvedést vadnak, illetve hány nagyvad veszett el feleslegesen kaliber alá választás miatt? Váltig tartom, hogy az lenne a fair, ha valaki érezné a seggében csak a tíz százalékát az általa nagyképűségből, kivagyiságból, vagy szarrágás miatt okozott kínnak, amit egy kaliber alá választás miatt okoz...
A hazai szabályozás a 2500 Joule energiával egy baromság, mértékadónak nem az ilyesféle nagyképű "mesterlövész-vadászokat" tartom (tisztelet a kivételnek!), hanem hivatásos, vagy sokat tapasztalt amatőr vadász által, a nagyon sok nagyvad kilövés alapján megállapított, javasolt minimum öbnagyság és  hozzátartozó lövedéktömeg együtteséből megállapított javaslatokat. Ahogyan ezek a javaslatok számtalan írott forrásban, szakmai anyagban megtalálhatóak.
Ettől függetlenül még járhat valaki lőtérre, akár versenyszerűen lőhet is, vagy lehet megfontolt, biztos kezű vadász egy, az adott nagyvadfajra, vadászati módra a megfelelő kaliberű fegyverrel felszerelkezve......
 Emelem
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #594 Dátum: 2014. Július 05. - 08:59:08 »

Szinte borítékoltam, hogy előjön a "csak az nem mindegy kinek a kezébe van.", és a "hanem versenyszeruen lottem" fordulat. És az "egyébként tök mindegy mit dumáltok, én tudom amit tudok, és úgy is csinálom, ahogy én akarom, mindenki fújhat tollat a seggembe" hozzáállás.......
Számtalanszor végigszaladt ez a téma már a fórumon, valószínűleg messze az én fórumon megjelenésem előtt is, teljesen értelmetlen ezt folytatni.
Számomra ez olyan mint a praktizáló böllér egy svájcibicsakkal, van akiből csodálatot vált ki, mint mikor Faházi Jani bácsi végigverte a fél pingpong válogatottat egy parkettadarabbal, de az emberek egy része (reményeim szerint nagyobb része) nem tartaná komoly mester embernek az ilyen böllért.
Számomra a "csak az nem mindegy kinek a kezébe van" annyira nagyképűnek hangzik, hogy szót sem ér rá vesztegetni, mindenki maga tudja (tudja egyáltalán?!), hogy VALÓBAN meg tudott-e vele minden feladatot oldani etikusan, és okozott-e emitt többlet szenvedést vadnak, illetve hány nagyvad veszett el feleslegesen kaliber alá választás miatt? Váltig tartom, hogy az lenne a fair, ha valaki érezné a seggében csak a tíz százalékát az általa nagyképűségből, kivagyiságból, vagy szarrágás miatt okozott kínnak, amit egy kaliber alá választás miatt okoz...
A hazai szabályozás a 2500 Joule energiával egy baromság, mértékadónak nem az ilyesféle nagyképű "mesterlövész-vadászokat" tartom (tisztelet a kivételnek!), hanem hivatásos, vagy sokat tapasztalt amatőr vadász által, a nagyon sok nagyvad kilövés alapján megállapított, javasolt minimum öbnagyság és  hozzátartozó lövedéktömeg együtteséből megállapított javaslatokat. Ahogyan ezek a javaslatok számtalan írott forrásban, szakmai anyagban megtalálhatóak.
Ettől függetlenül még járhat valaki lőtérre, akár versenyszerűen lőhet is, vagy lehet megfontolt, biztos kezű vadász egy, az adott nagyvadfajra, vadászati módra a megfelelő kaliberű fegyverrel felszerelkezve......
 Emelem

 Igen

 Emelem

Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #595 Dátum: 2014. Július 05. - 09:29:11 »



 ....... VALÓBAN meg tudott-e vele minden feladatot oldani etikusan, és okozott-e emitt többlet szenvedést vadnak, illetve hány nagyvad veszett el feleslegesen kaliber alá választás miatt?

Na, ennyiben nem mindegy kinek a kezében van az a bizonyos fegyver! Tudni kell mérlegelni, és tudni időben, lövés nélkül leengedni a fegyvert.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #596 Dátum: 2014. Július 05. - 10:21:01 »

Na, ennyiben nem mindegy kinek a kezében van az a bizonyos fegyver! Tudni kell mérlegelni, és tudni időben, lövés nélkül leengedni a fegyvert.

Druszám, hallottál már olyat valakitől, hogy "ott volt 150 méterre a legalább 170 kilós kan, de nem lőttem, mert csak a .243-as volt velem..."? Én még nem.....
De olyat már olvastál, hogy a 170 kilós kant a .243-as lövedéke hogy darálta le 150 méterről, ugye! Mindezt teljesen természetes történésként, mintegy mindennapos eseményként érzékletesen bemutatva.... Ezeket persze leírja a szerény vadász. Az erdőben történt fiaskókról pedig soha nem beszél senki... és az erdő mélyen hallgat..!!
Majd megsértődve bemászunk a magunk kreálta magas szintű vadász etika bástyái mögé, és onnan dumálunk kifele letojva a véleményeket.
Meg beleszólunk a témába két kemény mondat erejéig, hatalmas szerénységgel, hogy mennyire is etikus KEZDŐ VADÁSZNAK első nagy golyós fegyvernek vaddisznóra, bikára a .243.... Bravo! Csak az a mondat maradt le, hogy "nem való ám az mindenkinek, csak a hozzám hasonló, megfontolt, nagytudású, kiváló lőkészségű, kivételes tehetségnek".
Azt hiszem, hogy oconor ismét fején találta a szöget! Kacsint
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2014. Július 05. - 10:54:55 »

Bátya

Mert te még nem hallottál olyat , hogy okosok felmásztak a kombájnra és onnan lőtték a disznót !?


  De tök midegy a 243-as nem nagyvadas kaliber !!!!


Üdv ÉN
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #598 Dátum: 2014. Július 05. - 12:40:11 »

Kifejteném bővebben, azért ez volt az első fegyverem, mert nem volt pénzem és ezt ajándékba kaptam. Soha nem voltam mester lövész és valószínűleg nem is leszek, nem lövök 100 méterről lukba lukat, soha nem céloztam fejre és nem is fogok, viszont tiszta lövés takarás nélkül tisztességes távolságon belül lapockára 243-al sok baj nem lehet. Az szent igaz sötét éjszaka takaráson keresztül elengedni a lövést a fekete gombóc közepébe illetve derékig érő gabonába az nem etikátlan, hanem felelőtlenség. Mivel nagyvadas területen vadászok most már nekem is van 7x64, 8x57-es kaliberem és azokat használom én is nyugodtabban vadászok ezekkel, de amíg ezek nem voltak sokkal kevesebbet lőttem sokkal jobban meg fontoltam minden lövést. A 243-as nem sokszor nem ad vért, ezért ha nem fekszik, azonnal a vad lehet hívni a kutyát pedig lehet csak 30-40 métert tud elmenni. A sebzés szerintem ugyan olyan szar érzés akármilyen kaliberrel. Azt soha nem írtam, hogy ezt a kalibert ajánlom első fegyvernek nagy vadas területre, de ha a valaki alföldön vadászik és csak ez a kaliberű fegyvere van eszébe se jusson elfogadni egy disznó vadászatot? 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #599 Dátum: 2014. Július 05. - 13:30:21 »

Bátya !
Mert te még nem hallottál olyat , hogy okosok felmásztak a kombájnra és onnan lőtték a disznót !?
 

Üdv ÉN
Dehogynem hallottam. Nagyon drága, zöld és sárga mozgó magaslesekről,amik maguknak vágják a nyiladékot... Stoel Ördög
(Van ahol előtte körbevillanypásztorozzák a kukoricatáblát.Az ám az úri vadászat!) Nem szól szám
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: