Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227127 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #630 Dátum: 2014. December 13. - 20:21:45 »

Sziasztok!
243-as kaliberben az 5,8 grammos Sako gamehead adatait hol lehet megtalálni? (Mekkora az energiája, mennyit esik....) A guglival nem találom!

http://luoti.sako.fi/Ballistics/index.jsp
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #631 Dátum: 2014. December 13. - 21:06:51 »

Sziasztok!
243-as kaliberben az 5,8 grammos Sako gamehead adatait hol lehet megtalálni? (Mekkora az energiája, mennyit esik....) A guglival nem találom!
Nem okoskodás,de:
A keresést sohasem szabad első lépésben túlbonyolítani.(ha túl sok a találat akkor lehet finomítani.) A helyes keresőszó itt:SAKO. A Google-ba beírva az első oldal ami megjelenik,a finn gyáré.Azon belül a Cartridges - re kell kattintani és akkor megjelenik a lőszerek oldala. Ott rögtön szembetűnik a Sako ballistics calculator ami ebben a témakörben az egyik legjobban/legegyszerűbben/sportvadászként is használható kalkulátor.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #632 Dátum: 2014. December 13. - 21:54:04 »

Sziasztok!
243-as kaliberben az 5,8 grammos Sako gamehead adatait hol lehet megtalálni? (Mekkora az energiája, mennyit esik....) A guglival nem találom!
Az új csomagolásúakban ismét van táblázat, sőt, minden sako által gyártott lőszer adatait felsorolja a brossúra, amit a dobozba csúsztatnak. Végre...
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #633 Dátum: 2014. December 14. - 06:27:23 »

Azt hittem egy ilyen öreg róka már csuklóból vágja , mélységesen csalódtam ! Nyihi Nyihi Nyihi Stoel

http://www.sako.fi/pdf/datatables/SakoCartridgesDatatable2014.pdf

Üdv az OGRE
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #634 Dátum: 2014. December 14. - 08:15:40 »

Azt hittem egy ilyen öreg róka már csuklóból vágja , mélységesen csalódtam ! Nyihi Nyihi Nyihi Stoel

http://www.sako.fi/pdf/datatables/SakoCartridgesDatatable2014.pdf

Üdv az OGRE
Köszönöm Uraim!
Csuklóból vágom, de fejből nem,  Ördög  ezért ismét utána akartam nézni!  Emelem
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #635 Dátum: 2014. December 14. - 17:04:48 »

Az új csomagolásúakban ismét van táblázat, sőt, minden sako által gyártott lőszer adatait felsorolja a brossúra, amit a dobozba csúsztatnak. Végre...
Nemrég vettem 3 dobozzal, de sem a dobozon, sem benne nem találtam!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #636 Dátum: 2014. December 14. - 18:19:47 »

Nemrég vettem 3 dobozzal, de sem a dobozon, sem benne nem találtam!

http://www.sako.fi/cartridges.php

Ilyen az új csomagolás, ebben már van.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 14. - 18:25:06 írta Voldi » Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #637 Dátum: 2014. December 14. - 18:32:32 »

http://www.sako.fi/cartridges.php

Ilyen az új csomagolás, ebben már van.  Emelem
Az enyém még nem ilyen. Az egyik haverom múlt héten vett 30-06-ost néhány dobozzal (akkor érkezett az üzletbe egy régen várt nagyobb tétel), majd megkérdezem, hogy az ilyen-e?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #638 Dátum: 2014. December 14. - 19:02:59 »

Az enyém még nem ilyen. Az egyik haverom múlt héten vett 30-06-ost néhány dobozzal (akkor érkezett az üzletbe egy régen várt nagyobb tétel), majd megkérdezem, hogy az ilyen-e?
Még importba is érkezett a régiből. Nem minden kaliberben lesz új doboz egy jó darabig. Ha a haverodé új dobozos, kérj tőle egy papírt, rajta lesz az összes adat.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #639 Dátum: 2014. December 14. - 21:02:06 »


Remélem, hasznát veszitek! Kacsint  Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #640 Dátum: 2015. Január 22. - 18:34:39 »

https://vadaszapro.net/reszletek/225091/heym-243-win
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagyvadász
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Új üzenet #641 Dátum: 2015. Február 06. - 19:16:37 »

Jó estét!
Pár napja vettem egy doboz Barnaul orosz lőszert a ZKK-601-es puskámhoz. Édesapámmal megbeszéltük hogy kimegyünk a Debreceni lőtérre beállítani a távcsövet. Az első lövés vízszintben jó volt de bal oldalt a 3-ast találtam el vele. Ahogy megláttam egyből húztam hátra a zárdugattyút de csak nagy erőfeszítésre nyílt ki csak. A második lövésem mér 3 centivel a tízes felett volt amint próbáltam új lőszert a csőre tolni újra nagyon nehezen sikerült. Úgy voltam vele hogy még egyet lövök a biztonság kedvéért. A harmadik lövésem és a második egybe volt szakadva erre nagyon megörültem és próbálom kivenni a puskából a hüvelyt de már megint nem akart felnyílni a zárdugattyú. Édesapámnak szólva ő azt tanácsolta várjunk vele 10 percet hátha az a baja hogy felforrósodott. 10 perc elteltével még mindig nem akarta az vigasságot ezért egy alkalmas fával ütöttük fel. Amikor végre hátrahúztam a zárdugattyút szomorúan vettem tudomásul hogy a hüvely bennragadt. Az utunk egyből a vadászboltba vezetett ahol elpanaszoltam az ismerősömnek hogy mi történt. Ő egyből megértette és segített egy puskatisztító vesszővel kiszedni a hüvelyt a töltény űrből. Amint kiszedtük vissza adta a lőszer árát de nem tudott rá mit mondani hogy mi lehet a baja. Valakinek volt e már hasonlóban része vagy tudja e hogy mi lehet az oka????  Vállat von
A válaszokat előre is köszönöm! Bartók István  Emelem  Wave
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #642 Dátum: 2015. Február 06. - 19:25:36 »

Jó estét!
Pár napja vettem egy doboz Barnaul orosz lőszert a ZKK-601-es puskámhoz. Édesapámmal megbeszéltük hogy kimegyünk a Debreceni lőtérre beállítani a távcsövet. Az első lövés vízszintben jó volt de bal oldalt a 3-ast találtam el vele. Ahogy megláttam egyből húztam hátra a zárdugattyút de csak nagy erőfeszítésre nyílt ki csak. A második lövésem mér 3 centivel a tízes felett volt amint próbáltam új lőszert a csőre tolni újra nagyon nehezen sikerült. Úgy voltam vele hogy még egyet lövök a biztonság kedvéért. A harmadik lövésem és a második egybe volt szakadva erre nagyon megörültem és próbálom kivenni a puskából a hüvelyt de már megint nem akart felnyílni a zárdugattyú. Édesapámnak szólva ő azt tanácsolta várjunk vele 10 percet hátha az a baja hogy felforrósodott. 10 perc elteltével még mindig nem akarta az vigasságot ezért egy alkalmas fával ütöttük fel. Amikor végre hátrahúztam a zárdugattyút szomorúan vettem tudomásul hogy a hüvely bennragadt. Az utunk egyből a vadászboltba vezetett ahol elpanaszoltam az ismerősömnek hogy mi történt. Ő egyből megértette és segített egy puskatisztító vesszővel kiszedni a hüvelyt a töltény űrből. Amint kiszedtük vissza adta a lőszer árát de nem tudott rá mit mondani hogy mi lehet a baja. Valakinek volt e már hasonlóban része vagy tudja e hogy mi lehet az oka????  Vállat von
A válaszokat előre is köszönöm! Bartók István  Emelem  Wave
A hüvely kenőanyaga miatt ragad be, amit azért hordanak föl rá, hogy ne rohadjon el a dobozban a hüvely. Amúgy a csappantyú gyúelegye is erősen korrozív. Mai szemmel nézve egy kerülendő valami... Ha lemosod a gyantát a hüvelyről fegyverolajjal nem jelentkezik többé a probléma. Ugyanakkor -ha csak nem bántott téged az a szegény ZKK- ne etesd azzal a szarral...  Ördög
Naplózva
nagyvadász
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Új üzenet #643 Dátum: 2015. Február 07. - 13:29:45 »

Már visszatértem az előző Sellier & Bellot 6,5 grammos lőszerhez amit használtam.
Köszönöm a hozzászólást. Legközelebb ha valami ilyesmit tapasztalok most már tudom mi a teendő.
Naplózva
zsozso79
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65



« Új üzenet #644 Dátum: 2015. Február 11. - 22:01:49 »

Üdv!

Segítségeteket kérném, hogy mi a véleményetek a Remington 770 -ről 243 W kaliberben?
Köszönöm előre is!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: