Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227101 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #465 Dátum: 2011. December 25. - 10:19:09 »

Üdv,
A 243-as Fed. 70 graines Nosler Ballistic Tipje eddig nálam mindent tűzbe rogyasztott (őz, dám borjú,-tehén,- spíszer bika) kivéve egy dám spíszer, aki valószínűleg nem olvasott a nagy becsapódási sebesség általi „kötelező” kidrosokkról. A rókákat rettenetesen megtépte, nincs az a csodaszűcs, aki akár egy sapkára valót is összehozott volna belőlük. Ezeket a kis-közepes vadtesteket kivétel nélkül mind átütötte, sohasem láttam maradványtestet, hogy milyen is. Nagyon gyors volt a lövedék, a Tikka rövid csövéből 1090 m/sec körüli sebességgel repült ki, és rövidsége ellenére meglepően pontos volt, eddigi legpontosabb fegyver/lőszer kombinációm a mostani 222-es Anschütz mellett.
Az egyetlen fegyverem eddig, amit valóban nagyon sajnálok, hogy eladtam.
Habár – csatlakozva az örök polémiához a fegyver itthoni használhatóságát illetően- jelenleg, ha meg is lenne, valószínűleg nagyon kevés alkalommal vinném magammal, mert semmivel nem tud többet, mint a mostani, általában használt 30-as kaliberű lapos röppályájú 300-as Win mag, Nosler Accubonddal, de kevesebbet igen, nevezetesen valódi nagy vadra (disznóra, szarvasra) én keveselleném, akármilyen lövedékkel is. Az a kicsit nagyobb hátralökés és esetleg lőszerár, vagy fegyversúly (harminc-negyven deka ) semmivel sem bír annyi hátránnyal, mint amennyi előnnyel rendelkezik a lövedék átmérő és ,- tömeg tekintetében nagyvadakat illetően. Igazából mostanság a 300-ast is vékonyallom, és ha vissza lehetne az idő kerekét tekerni, legszívesebben a 338 Win magnumot választanám ugyanebben a Tikka márkában, amivel én teljesen meg vagyok elégedve, és aminek a konzumsága, és csekély presztízs értéke kivételével én valós hibáját nem tudok megnevezni (talán a tár egy kicsit gagyi még, de azért nagyon is használható). Azonban nem akarok itt offolni…

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Üdv,


Közelről elfröccsenik ez a fajta lőszer,ezért álltam le róla ( nagyobb távolságról már jobban viselkedik,úgy 100 -150 méter után).
Azért rogyaszt "mindent" tűzbe,mert szétrobbanik miszlikre,és erős sokkhatása van,esetleg kerülnek repeszek a gerincbe,meg millió helyre.

Remington Swift Scirocco Bonded lőszernél ,(ami nagyon is hasonló)tapasztaltam ezt meg nem egyszer ,nem kétszer.
Nagyobb távolságról keresztülrongyolt szinte mindig mindenen,közelről pedig brutálisan expandált,és nem hatolt mélyre.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #466 Dátum: 2011. December 25. - 16:08:08 »

Igazából mostanság a 300-ast is vékonyallom, és ha vissza lehetne az idő kerekét tekerni, legszívesebben a 338 Win magnumot választanám ugyanebben a Tikka márkában...



Venni kell 338-ast, az biztos jobb lesz.
(Valamiből meg kell élni a tölténygyártóknak is...  Ördög )
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #467 Dátum: 2012. Május 16. - 09:40:44 »

ZKK 601 .243-as kaliberben, használtan esélytelen? Ősszel szeretnék vásárolni őz tarvadra, de a ZKK-kat szinte csak 30.06 vagy 7x64 kaliberben árulják használtban.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #468 Dátum: 2012. Május 16. - 09:46:55 »


Venni kell 338-ast, az biztos jobb lesz.
(Valamiből meg kell élni a tölténygyártóknak is...  Ördög )

Csak a vállról indítható rakéta a megoldás !             Stoel
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #469 Dátum: 2012. Május 16. - 22:03:34 »

ZKK 601 .243-as kaliberben, használtan esélytelen? Ősszel szeretnék vásárolni őz tarvadra, de a ZKK-kat szinte csak 30.06 vagy 7x64 kaliberben árulják használtban.





Nekem is pont ez van, de én sem árulom! Ördög
Egyébként kétszer láttam a vadászaprón az említett fegyvert, az egyiket megvettem én! A másikat -emlékszem, dettó olyan volt mint az enyém, még a távcső is- 180.000 ft-ért hirdette a tag, aztán valaki írta neki, hogy legyen már észnél ennyi pénzt ezért a puskáért?! Hogy-hogyse kb. 2 nap múlva eladta!
Egy kalappal a kereséshez!
 Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #470 Dátum: 2012. Május 16. - 22:19:16 »





Nekem is pont ez van, de én sem árulom! Ördög
Egyébként kétszer láttam a vadászaprón az említett fegyvert, az egyiket megvettem én! A másikat -emlékszem, dettó olyan volt mint az enyém, még a távcső is- 180.000 ft-ért hirdette a tag, aztán valaki írta neki, hogy legyen már észnél ennyi pénzt ezért a puskáért?! Hogy-hogyse kb. 2 nap múlva eladta!
Egy kalappal a kereséshez!
 Emelem

Na ettől féltem. Mosolyog Októberig van idő, majd addig nyitva tartom a szemem.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #471 Dátum: 2012. Május 17. - 10:24:30 »

Na ettől féltem. Mosolyog Októberig van idő, majd addig nyitva tartom a szemem.

Szia!

Azt nézted már?
http://www.vadaszapro.hu/63911/remington-magnum--

 Emelem
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #472 Dátum: 2012. Május 17. - 10:29:16 »


Idézet
steyr-mannlicher gavaller puska:
30-06 kaliber

Ezek szerint nekem is steyrem van...  Meglepődött  Táncol
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #473 Dátum: 2012. Május 17. - 11:46:39 »


Világítópontos Kahles-szel ennyiért?!?! Meglepődött Kár hogy most nem tudom megvenni. :S
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #474 Dátum: 2012. Május 17. - 12:23:49 »

Steyer M Gavallér  OOO nem tudom  Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #475 Dátum: 2012. Május 17. - 12:53:06 »

Steyer M Gavallér  OOO nem tudom  Fejvakarás
Csak tippelnék arra, hogy a szerencsétlen balek benyelte az Izs-18-at, mint S-M fegyvert, a csavart mintára kovácsolt cső miatt.
Ami önmagában nem is rosszabb, mint egy S-M cső, de hát azért csak egy Izs-18 Fejvakarás Vállat von Ördög
Főleg azzal az "ipari hulladék" távcsővel...198ezerért??!!  Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #476 Dátum: 2012. Május 17. - 13:03:15 »

Az alsó képről a remington magnum az lehet kaliber, a pusku meg Steyer, az IZS lehet remington feliratos, a csöve meg olyan csavart, mint a Steyer, a cseh az stimmelhet, csak kicsit zavaros az ember, de így már érthető! Nem? Stoel
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #477 Dátum: 2012. Május 17. - 13:04:49 »

Világítópontos Kahles-szel ennyiért?!?! Meglepődött Kár hogy most nem tudom megvenni. :S

Pedig én szóltam.......... Ördög
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #478 Dátum: 2012. Május 17. - 13:43:48 »

Pedig én szóltam.......... Ördög

Azok után, amennyit tavaly meg már idén eddig is vadászatra költöttem, otthon kitörne a háború, ha most bejelenteném, hogy ez márpedig nekem kell. Persze minden görbe egyenes lenne rövid időn belül, de inkább összesunnyogom a fizuból addig az árát. Akkor meg arról sem kell  feltétlenül beszámolni, hogy van egy új puska.   Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #479 Dátum: 2012. Május 17. - 18:26:16 »

Ezek szerint nekem is steyrem van...  Meglepődött  Táncol




Meg nekem is! Taps Taps Taps Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: