Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 232234 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #705 Dátum: 2011. November 30. - 22:13:16 »

Gratulálok Sacacdc!  Emelem

Sok szép élményt kívánok Neked.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #706 Dátum: 2011. December 01. - 16:53:34 »

Gratulálok az első nagyvadadhoz!
Ha egy apró észrevételt megengedsz...Szerintem sokkal jobban mutat a képen az őz, ha a fejét hátra felé fordítod és a háta felől fényképezitek (mint ahogy a bakokat szokták)

 Emelem Bence
Naplózva

sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #707 Dátum: 2011. December 01. - 20:40:02 »

Gratulálok az első nagyvadadhoz!
Ha egy apró észrevételt megengedsz...Szerintem sokkal jobban mutat a képen az őz, ha a fejét hátra felé fordítod és a háta felől fényképezitek (mint ahogy a bakokat szokták)

 Emelem Bence
Köszönöm ezt már én is észrevettem de csak itt a gép elött ülve kint valamiért nem jutott eszembe ... Sebaj majd a következőnél bár ez örökre egy kedves kép lesz számomra még így is  Emelem
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #708 Dátum: 2011. December 01. - 21:09:15 »

Abban biztos vagyok, hogy kedves lesz még sokáig ez a kép, nekem is van pár rosszul sikerült, azóta mindig sokat csinálok, hogy biztos legyen köztük jó is.

Bence  Emelem
Naplózva

k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #709 Dátum: 2011. December 03. - 19:38:02 »

Gratulálok az első nagyvadadhoz!
Ha egy apró észrevételt megengedsz...Szerintem sokkal jobban mutat a képen az őz, ha a fejét hátra felé fordítod és a háta felől fényképezitek (mint ahogy a bakokat szokták)

 Emelem Bence

Meg ha hátra van húzva a zárdugattyú,meg ha nem használjuk a terítéken lévő vadat puskatámasznak Ördög Ördög
Gratulálok Neked,én is ilyen fényképeken szerepelek még a kezdetekkor,aztán felhomályosítottak,hogy is illik  Wave
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #710 Dátum: 2011. December 03. - 21:50:24 »

Meg ha hátra van húzva a zárdugattyú,meg ha nem használjuk a terítéken lévő vadat puskatámasznak Ördög Ördög
Gratulálok Neked,én is ilyen fényképeken szerepelek még a kezdetekkor,aztán felhomályosítottak,hogy is illik  Wave
Lehet hogy egy fényképezési etika topicot kéne indítani? mellékesen köszönöm a jótanácsokat Emelem
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #711 Dátum: 2011. December 03. - 22:59:58 »

Lehet hogy egy fényképezési etika topicot kéne indítani? mellékesen köszönöm a jótanácsokat Emelem

Nem kell!
Van egy etika topik, abba bőven elfér!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #712 Dátum: 2011. December 10. - 09:25:08 »

Sziasztok!
 Jó régen írtam már, kevés azt időm, de a héten sajnálatos eset történt. Épp az aktuális telepen töltöttem a gyakornoki időm (minden héten más telep). Szerdán a szokásos tojás-összeírásra indultunk, s a telep hátsó istállóihoz egy keskeny erdei út vezet, ugyanis a kérdéses telep egy erdő szélében helyezkedik el. Mivel említették az ottaniak, hogy őz szarvas, disznó, róka és még borz is gyakran látogatja ezeket a szélső akácos-kökényes-fenyves részeket, most is erőteljesen figyeltem a fák közét, hátha meglátok valamit. Aztán meg is láttam, először csak néztük, mi is lehet, mire rájöttem, hogy egy nagy szőrős valamit látok feküdni. Elindultunk nagy lobbal, hogy mi is az. Pár lépés után kiderült, hogy őz fekszik a fa tövében, na gondoltam, biztos kimúlt szegény. Sajnos az igazságot csak akkor vettem észre, mikor közvetlen oda értünk és én szépen fenn akadtam a hurok szárán. Nem kell említenem mennyire felhúztam magam, megfogtam gyorsan a sutát, még meleg volt és mintha mozgott volna a teste egy kicsit, de sajnos már késő volt. Lehet, hogy ha egy fél-egy órával előbb megyünk azon a kis úton, még élve találjuk. Szerencsétlen, a hosszú szárral feltekerte magát egy másik fára és kínjában kikaparta maga körül a földet. A legsajnálatosabb, hogy a hurok telepi villanypásztorból készült, közel az ólakhoz.  Közvetlen főnökömmel átjártuk az erdőt, mást nem találtunk. Főnökök hívása után vadőr érkezett a sutáért, lefejtette róla a hurkot, ő viszont 30 méteren belül talált még egy hurkot. Sajnos arrafelé és lassan itt is egyre gyakoribb ez az eset, nem egyedüli.  Woest Woest Képet mellékelek.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #713 Dátum: 2011. December 10. - 09:35:31 »

Keményen rugdosd meg az éjjeliőrt , az majd kiböki , hogy ki lehetett . . . ? !  Nyihi

 Wave
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #714 Dátum: 2011. December 10. - 17:23:31 »

Elindultunk nagy lobbal, hogy mi is az. Főnökök hívása után vadőr érkezett a sutáért, lefejtette róla a hurkot,

Nem tudom hányan voltatok, amikor rátaláltatok, de hibásan jártatok el.

Ilyenkor csenben kell maradni, mindent eredetiben kell hagyni. Csak a vadőrnek kellett volna szólni, aki kiment volna csendesen kifigyelni, hogy ki megy ellenőrizni a hurkokat... Kacsint
Naplózva

Erdő az én templomom...
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #715 Dátum: 2011. December 11. - 18:17:12 »

Ketten voltunk, és nem szóltunk senkinek, csak a két főnöknek, az egyikük intézkedett. Arra nem mehetett el senki, és nem is ment, mert a hátsó ólakba reggel bemennek du. 14:45kor kijönnek. Senki nem tudta miért volt ott a magasabb beosztású főnök, a vadőrről nem is tudnak. Az éjjeli őr, aki aznap jött szintén vadász, ő beállt nézelődni, az előzőket nem ismerem, A vadőr meg nem fog ott maradni egész estig, hogy várja hátha valaki odaér. Sajnos itt sem egyedi eset, sokszor volt ilyen, ahogy hallottam, de mivel tetten érés nélkül nem lehet semmit kezdeni, jobbat a vadőr sem tudott kitalálni. Mi meg azért nem közvetlenül a vadőrnek szóltunk, mivel egyrészt nem ismerjük, másrészt a főnököket nem kerülhetjük ki.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #716 Dátum: 2011. December 12. - 08:22:07 »

Ketten voltunk, és nem szóltunk senkinek, csak a két főnöknek, az egyikük intézkedett. Arra nem mehetett el senki, és nem is ment, mert a hátsó ólakba reggel bemennek du. 14:45kor kijönnek. Senki nem tudta miért volt ott a magasabb beosztású főnök, a vadőrről nem is tudnak. Az éjjeli őr, aki aznap jött szintén vadász, ő beállt nézelődni, az előzőket nem ismerem, A vadőr meg nem fog ott maradni egész estig, hogy várja hátha valaki odaér. Sajnos itt sem egyedi eset, sokszor volt ilyen, ahogy hallottam, de mivel tetten érés nélkül nem lehet semmit kezdeni, jobbat a vadőr sem tudott kitalálni. Mi meg azért nem közvetlenül a vadőrnek szóltunk, mivel egyrészt nem ismerjük, másrészt a főnököket nem kerülhetjük ki.

Csak hangosan gondolkodom ! Mi van ha ilyen helyre beállítanánk egy vadkamerát ?  Azért hozzáteszem hogy nekem ilyenkor az első számú gyanúsított  az éjjeliőr és a többi a telep körül legálisan csellengő polgár.  Ha vannak tapasztalatok a vadfényképezővel jó lenne ha megírnátok hogy az ilyen hernyó megbuktatására alkalmas e?  Vállat von
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #717 Dátum: 2011. December 12. - 08:42:18 »

Csak hangosan gondolkodom ! Mi van ha ilyen helyre beállítanánk egy vadkamerát ?  Azért hozzáteszem hogy nekem ilyenkor az első számú gyanúsított  az éjjeliőr és a többi a telep körül legálisan csellengő polgár.  Ha vannak tapasztalatok a vadfényképezővel jó lenne ha megírnátok hogy az ilyen hernyó megbuktatására alkalmas e?  Vállat von

Üdv!

A vadkamera szerintem jó ötlet, de. A az igazságszolgáltatás kettősmércéje itt-ott kitapintható. Addíg amíg a nyomozó hatóságok álltal a bírói engedélyhez kötött eszközökkel és módszerekkel készült kép és hangfelvételeket elfogadják, addig a civil pógár készítette ilyen-olyan felvételeket egy rutunosabb védő meg tud torpedózni ha abban a legkissebb formai, felismerhetőségi probléma mutatkozik. Én csak halkan gondolkodom még egy kicsit. A törvények itt-ott még a tilosban járókat segítik hiszen a videókamerák telepítését is valahol szabályozza a törvény és ha az nem a törvény előírásai szerint került telepítésre akkor az még jogsértő is lehet rendkívüli esetben.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #718 Dátum: 2012. Január 09. - 13:28:28 »

Ma hajnali cserkelés eredménye:


Már régóta kerülgettem ezt a gidát, mert többször is láttam már a szórómon.
Korábban még az anyjukkal és a testvérével volt látható, aztán először a másik gida, majd a suta "tűnt el" (terület szélén laktak, de az is lehet, hogy orvvadász, kutya, vagy akár sakál is megfoghatta őket). Jellemző volt rá, hogy teljesen kiszámíthatatlanul mozgott: volt, hogy éjszaka, vagy délelőtt tíz óra tájban, de előfordult, hogy kora délután futottam össze vele. A többi őzet kerülte. Ma végre sikerült puskavégre kapni. Nem volt még leromolva, de a vese környékén szinte alig volt már zsírtartaléka.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #719 Dátum: 2012. Január 09. - 13:31:27 »

Girgesz  Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: