Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229980 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #870 Dátum: 2012. április 11. - 21:31:39 »

galoscsabus .
Megpróbálom kifejteni az egészet ujból !
Ha valaki áprilisban szigoruan szakmai okokból / betegség stb ./ elejt egy sutát , de állatorvosi papír is van róla akár és feljelentik akkor is vizsgálat indul .
Na ez a bökkenő mert akár évekig is b@szkódhatnak a dolgon /bíró függvénye lehetőleg állatvédő beállítottságu legyen és akár paltapincsi tulajdonos/
addig ugrik a fegyvertartási és vadászat !  
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #871 Dátum: 2012. április 11. - 21:35:06 »

Szépen elmondtátok megint a jól bemagolt sablont, de ideje lenne ezt valamivel alátámasztani Urak!
Kedves Wipe!
Látom, ez a "sablon" szó a kedvencek között van elraktározva nálad Vigyorog.
De én nem akarlak meggyőzni semmiről, csupán leírtam a véleményemet úgy, hogy én is láttam már ezt-azt az elmúlt pár évtized alatt.
Alátámasztásként meg javasolnék egy garnitúra 15-20 centis körmöt minden olyan ember lábára, aki szerint egy ilyen állapotú vadnak öröm és boldogság az élet Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #872 Dátum: 2012. április 11. - 22:41:56 »

Wipe !

A vt. irattárában megtalálod , a "Szolgálati Napló"-ban , vagy a "Szolgálati jelentés"-ek között ...!   Vigyorog  Fénykép nem készült , csak írott jelentés az általam lőtt két "papucsos" szarvastehén és egy őzsuta elejtéséről ----- a vt. meg megszűnt .   Ördög
Az elhullást , a szövődmények súlyosbodása okozza , nem a hosszú köröm ... !  OOO Vigyorog
Egyébként lövettem két lábú , "kézenjáró" vaddisznót is . Arról is írtam jelentést , de fénykép arról sem készült .  Ördög

 Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #873 Dátum: 2012. április 12. - 18:36:16 »

galoscsabus .
Megpróbálom kifejteni az egészet ujból !
Ha valaki áprilisban szigoruan szakmai okokból / betegség stb ./ elejt egy sutát , de állatorvosi papír is van róla akár és feljelentik akkor is vizsgálat indul .
Na ez a bökkenő mert akár évekig is b@szkódhatnak a dolgon /bíró függvénye lehetőleg állatvédő beállítottságu legyen és akár paltapincsi tulajdonos/
addig ugrik a fegyvertartási és vadászat !   
 Emelem

Nos Zoli Te már közelíted az okát, hogy mit miért írtam.  Igen

A két tőlem tanultabb, és szakmailag is jobban képzett fórumtársnak, (Valóban nagyobb tapasztalattal és szakmai tudással rendelkeznek, ezt nem is cáfoltam soha!) ez esetben sajnos ott kimerült a tudása, hogy én csóró nyikhaj ellent mertem mondani nekik!
Pedig csak a "De" után leírtakat kellett volna értelmezni és nem csak olvasni!
"Az a suta egyenlőre ahogyan olvashattuk nem sovány! (Borzas, mert valószínűleg bagócsos is, ami elég sok őznél megfigyelhető.)
Az állat sem nem fertőző, sem nem életképtelen!"

Azt soha nem mondtam, hogy ennek az őznek most öröm és boldogság az élet, de csökönyös fórumtársaim eddig jutottak el csupán...
Azt ellenben leírtam, hogy mi lehet a következő lépés a jóakarók feljelentésének, és a különféle meghurcoltatásoknak az elkerülésére: "-Jelenleg az az őz nem életképtelen és nem is fertőző!  Elejtése majd csak akkor lesz indokolt, és megtámadhatatlan ha az állapota leromlik."
Mindezek mellett azt is le mertem írni, hogy: "A pata túlnövés egyáltalán nem olyan ritka, mint amennyire kevés szó esik róla." és ezt is: "A túlnőtt köröm előbb-utóbb magától letörik, és a normál méretre visszakopik ha a sutának szerencséje van." Bár azzal is tisztában vagyok, hogy ennek sajnos elég kicsi az esélye...száraz idő, és szerencse kell hozzá, hogy jó helyen törjön el a túlnőtt rész!

Csabi!
Valószínűleg soha nem lesz olyan szakmai tudásom és tapasztalatom mint neked, de azt kell mondjam nem figyeltél oda arra amit leírtam!
Tanuljatok meg a sorok között olvasni!
Nem véletlenül emlegettem azt a bizonyos "sablont" sem!  Változik a világ.
Ma, ha valaki meglátja, neadj' Isten lefotózza (jóakaró, zöld, sötétzöld, stb...) a jó kondiban lévő, meglőtt sutát az elejtővel, évekig tartó herce-hurca kezdődik, és vagy megmaradnak a puskái, vagy nem... (Ha van orvosi igazolás, még akkor is!)
A pirossal kiemelt szövegre figyelve gondold át mit, miért írtam.
Engem ettől sokkal kisebb dolog miatt citáltak be a megyéhez annó, és bizony néhány jóakaróm már előre dörzsölte a kezét...
Aztán a megyétől megjött a bocsánatkérő levél, és hogy természetesen nem történt semmi!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #874 Dátum: 2012. április 12. - 19:21:32 »

Érdekes dolgokat hoz felszínre ez a beteg suta. Vadásztársadalmi helyzetjelentès.
Aki ilyenért vadásztársát hivatalnál jelentgeti, na ...
Én rossz szájízzel, de gyorsan kiszedném az ilyen sutát. Lehet az idényben már nem lesz meg (lefogja még egy rövidlábú kitartó eb is), és egy egészségeset kell majd kipattintani helyette a tervteljesítés miatt.
Sajnos az ilyen körmök alatt az eleven rész is nagyobb, birkánál se lejet egy körmöléssel az ilyet helyrehozni. Sohase fog az rendbejönni a szabadban.
Ha viszonylag nagy számban fordul elő valahol, akkor változtatni kéne a téli takarmányozási technológián valószínűleg.
Még régebben kollégáim beteg bikákat lőttek, pezsgővel ünnepeltük meg, nem azt kereste mindenki, hogy mire lehetne felhasználni...
Nem is volt olyan régen, de rémesen megváltoztak a dolgok. Ma már azt is háromszor meggondolják, hogy kivel álljanak szóba...
Naplózva

Erdő az én templomom...
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #875 Dátum: 2012. április 12. - 19:56:27 »

Tisztelt Vadásztársak!
Eme suta-gida eszmefuttatáshoz csak annyiban csatlakoznák, hogy a Vadász Etikai Kódexben is meg vagyon írva az írottak közt.
Mégpedig: Idézve kimásolva.

3. A vadász nem válhat gyilkossá. A vadász a vadon élő, vadászható állatok “kertésze”, akinek a kezében a puska nem gyilkos fegyver, hanem szerszám, amellyel megakadályozza a túlszaporodást,  Türelmetlenül eltávolítja az adott állományba nem illő egyedeket  Türelmetlenül  és amellyel birtokba veszi az “érett gyümölcsöket”.

Gondolom ez azért magáért beszél. Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #876 Dátum: 2012. április 12. - 20:07:32 »

 

Az igaz vadász tíz parancsolata, című részből másolva.
 Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #877 Dátum: 2012. április 12. - 20:44:03 »



Az igaz vadász tíz parancsolata, című részből másolva.
 Emelem
Szia Dama!
Ha ma valaki igaz vadász , annak nagyon sok "ellensége" van !
Sajos ez a mostani helyzet és változás mikor lessz azt nem lehet tudni ?
A felettes szervek alkalmazkodnak a mai időkhöz , amiben olyan zöld szervezetek vesznek rész akik magánemberként max. macskát tartanak !!
Ha kilövök tilalmi időben szerintem beteg vadat és valaki fotózza vagy bejelenti ismétlem a "hatóság " vizsgálati időre felfüggeszti a vadászjegyem és bevonja a fegyvereket !
 Emelem

Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #878 Dátum: 2012. április 12. - 20:52:55 »

RZOLI! Wave
Azért van igazságod s amit írtál az igaz, nem is vitatom! Emelem
De ha már van egy ilyen kódexünk akkor ahhoz is alkalmazkodni kellene. Fejvakarás Vállat von
A mi vadőrünk biztos kivette volna sorból. Habár ahány ház annyi szokás. Én nem akarok rossz indulatú lenni senkivel.
Üdv Gyula Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #879 Dátum: 2012. április 12. - 21:03:06 »

RZOLI! Wave
Azért van igazságod s amit írtál az igaz, nem is vitatom! Emelem
De ha már van egy ilyen kódexünk akkor ahhoz is alkalmazkodni kellene. Fejvakarás Vállat von
A mi vadőrünk biztos kivette volna sorból. Habár ahány ház annyi szokás. Én nem akarok rossz indulatú lenni senkivel.
Üdv Gyula Emelem
A sérült és beteg vadat kivenni etikus és szinte "kötelező" bármijen vadfajnál !!
Ha a kamara nem áll a vadászok mellé és politikai okokból történik a vadállomány megitélése , akkor ez semmilyen jóra nem vezet !! Nem
 Emelem
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #880 Dátum: 2012. április 13. - 10:13:43 »

Egy vadőrt kitettek a munkahelyèről, mert egy tagot lefülelt, miután KETTŐ csapos bikát kilőtt nyár elején...Fordulhatott ő a kamarához, semmit se tudtak tenni.Sokág lehetne mesélni a hasonló történeteket.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #881 Dátum: 2012. április 13. - 10:19:15 »

Pénz beszél...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #882 Dátum: 2012. április 13. - 10:29:43 »

Egy vadőrt kitettek a munkahelyèről, mert egy tagot lefülelt, miután KETTŐ csapos bikát kilőtt nyár elején...Fordulhatott ő a kamarához, semmit se tudtak tenni.Sokág lehetne mesélni a hasonló történeteket.

Szervusz Anti! Emelem

Gondolom nem fegyelmivel, és nem ezzel az indoklással.  Sajnos munkaügyi vitákba tényleg nincs beleszólása a kamarának, az a munkaadó és munkavállaló ügye.  Ha az indoklás olyan amit meg lehet támadni, akkor érdemes a munkaügyi bírósághoz fordulni, de csak akkor!

 Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #883 Dátum: 2012. április 13. - 13:33:19 »

Gondolom nem fegyelmivel, és nem ezzel az indoklással.  Sajnos munkaügyi vitákba tényleg nincs beleszólása a kamarának, az a munkaadó és munkavállaló ügye.  Ha az indoklás olyan amit meg lehet támadni, akkor érdemes a munkaügyi bírósághoz fordulni, de csak akkor!

Szervusz Attila!

 Igen Igen, nem tudtak mit csinálni. Úgy emlékszem a Vadászati Hatóság se vetett ki bírságot. Nem is mondom azt, hogy az ilyen dolgoknak ki kell kerülni a társaságon kívülre, szerintem jobb azt társaságon belül lerendezni, de az se normális, hogy ezért (is) a vadőrön csattanjon az ostor.  De hát ez van.
 Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #884 Dátum: 2012. április 13. - 14:31:37 »

Ez a dolog rákfenéje, hogy az ilyen ügyeknem nincs következménye.
Ill. az a következménye, amit leírtál.

A delikvens meg gondolom "vadászik" tovább vígan, sőt gyanítom ő a társaság egyik fő észosztója....
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: