Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229856 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #975 Dátum: 2013. November 04. - 10:49:52 »

Gróf úr, gratulálok az első nagyvadhoz! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #976 Dátum: 2013. November 04. - 14:17:53 »

Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy megosszam veletek az első nagyvadam elejtésének történetét.

November 1-ére péntekre kaptam meghívást egy les vadászatra. A területen pár napja még kukorica volt, ami  a napokban lett betárcsázva. Kukorica maradt még elszórva, a vad pedig nem kapott sürgönyt, hogy megdolgozták a földet, így várható volt disznó, őz, és gím tarvad is. Az utóbbi hetekben több disznó is esett itt, illetve egy gím tehén.

A korai sötétedés miatt, már 16.00-kor elfoglaltam a nekem kijelölt mobil lest. Nap közben többször is eleredt az eső, ezért borús idő volt, és percről percre egyre szürkült, sötétedett. Bizakodtam, hátha még lő világban elindul valami mozgás. Nem telt el 40 perc a kiülés óta, amikor 3 malac jelent meg tőlem jobbra, de nagyon messze, több, mint 400 méterre. Távcsöveztem tovább, kutattam, hátha kilép még a család többi tagja, vártam, talán közelebb is merészkednek. A szemlélődésbe egy érzés zavart be egy sugallattal, hogy nézzek balra. Ahogy átfordultam, a szürkületben egy fehér mozgó foltra lettem figyelmes. Egy bak lépett ki, és szedegette a kukorica szemeket. Pár perc, és jött mögötte egy suta is. Nagyot dobbant a szívem. Megnéztem újra jó alaposan, biztos jól látom-e, nehogy bakra emeljek fegyvert. Meggyőződtem, hogy egy szép, csinos suta csipeget, így a fegyverért nyúltam. A cél távcsőben még egy utolsó nyugta az azonosítás miatt, majd a lapockára vezettem a szálkeresztet, és hangos csattanással elengedtem a lövést. A becsapódó lövedék földhöz vágta a kis sutát, aki pár másodperc múlva bukdácsolva felállt és egy utolsó irammal az erdősávhoz rugaszkodott.

Sokszor elképzeltem az első vad elejtését, és azt gondoltam, hogy nyugodt leszek, nem fogok remegni….nem így lett. Kezem lábam reszketett, amit egy nagy sóhajtással oldottam fel. Pár percet még maradtam a lesen, majd elindultam a rálövés helyére. Kezdett egyre sötétebb lenni, így lámpát ragadtam. A rálövés helyén vér fogadott, majd kb 10 méterrel arrébb a suta feküdt. Óriási öröm és az élet kioltásával járó szívfacsaró érzés egyvelege járt át. Az utolsó falatot a szájába helyeztem, pár percet néztem, búcsúztattam magamban.

A zsigerelés után a vad, a meghívóm kertjébe került, ahol egy gyönyörű, és megható avatásban részesültem.

Néhány technikai adat:

Lőtáv: 70 méter
Kaliber: .30-06
Lőszer: Barnes Vor-Tx  11,7 g
Találat: Blatt, mindkét tüdő sérült
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #977 Dátum: 2013. November 04. - 14:35:59 »

Gratulálok Emelem
De, szívesen olvastam volna az eseményekhez fűződő pár sort is Wave

 Emelem

Ebből a történetből esetleg U.Peti tudna kihozni valami érdekfeszítő írást a legutóbbi - "disznóölés-karácsony" - stílusában. Ördög
Kiültem, kijöttek, elbíráltam, meglőttem.
Ezen e területen már okt. eleje óta - sokadik alkalommal - dámbikát kergettünk, eddig eredménytelenül. Most a hivatásos nem tudott velem kijönni, ezért lelkemre kötögette, hogy csak valami tutira elbírált bikát lőjek. (Valami jó kis "biciklikormány" agancsú "selejtet" Nyálcsorog) Illetve olyan vadat, amit a kocsimmal be tudunk vinni.
Délután korán kiültünk, és elhatároztam, négy óráig várok a dámokra, utána ha jön lőhető suta esetleg róka, nem engedem el.
Pont 4 körül kijöttek az özek a repcére, én meg a tipikus őzező kaliberemmel (9,3x64) oldalba dörgöltem a kiválasztott sutát.
Este már a friss őzmájat pirítottam. Vigyorog  Grill

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #978 Dátum: 2013. November 04. - 14:55:18 »

Emelem

Pont 4 körül kijöttek az özek a repcére, én meg a tipikus őzező kaliberemmel (9,3x64) oldalba dörgöltem a kiválasztott sutát.
Este már a friss őzmájat pirítottam. Vigyorog  Grill

 Wave

Hétvégén én is lőttem egy őzet a 9.3x62-vel. Eddig nem volt gond a lap mögötti lövéseknél, de ezt az őzet majdnem két darabban kellett leadnom.  Fejvakarás Pedig a lőszer ugyanaz, mint eddig: Geco TM 16.5g. 

Egyébiránt gratulálok neked és az első bálozóknak is!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #979 Dátum: 2013. November 04. - 16:13:52 »


Este már a friss őzmájat pirítottam. Vigyorog

 Wave
Én is elhoztam a májat, frissen kisütve nagyon finom volt!!!!!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #980 Dátum: 2013. November 04. - 17:22:25 »

Én is elhoztam a májat, frissen kisütve nagyon finom volt!!!!!

 Igen
És én is  gratulálok az első nagyvadadhoz.  Taps  Igen
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #981 Dátum: 2013. November 05. - 16:27:50 »

Üdv minden újdonsült őz vadásznak, és további szép és alázatos vadászpályafutást kívánok  Emelem Emelem Emelem

A többieknek meg  Emelem Igen

 Wave
Naplózva

Üdv End
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #982 Dátum: 2013. November 05. - 17:30:11 »

Nagyon köszönöm mindenkinek, igazán növeli az örömöt, hogy meg is lehet osztani veletek.

 Emelem
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #983 Dátum: 2013. December 25. - 08:10:27 »

December első vasárnapján, egy őz tar vad elejtésére volt meghívásom, engedjétek meg, hogy néhány mondatban elmeséljem, a számomra kedves emlékké vált délelőtt történetét.

6:15 re volt megbeszélve a találkozó a vadászháznál, ami egyben, szolgálati lakásként is szolgál Lacinak, a társaság hivatásos vadászának.
Néhány perccel korábban érkeztem, így a kávéfőző utolsó kottyanásait még hallhattam. Bár, otthon már ittam egyet, jól esett a forró kávé, főleg, hogy a hőmérő odakinn -6, -5 között ingadozott.
Gyors megbeszélés, bepakolás a társasági terepjáróba és indulás.
Bár, (természetesen) hoztam a saját .300-as mordályomat is, Laci rábeszélt, hogy ne azt vigyük, inkább az Ő .223-as puskáját.
A terv szerint a határúton járjuk körbe a területet, alkalmas ösvényeken becserkelünk tisztásokhoz, vadföldekhez, egyéb mezőgazdasági területekhez.
Hét órakor már halkan lopakodtunk egy kisebb vadföld felé, (közben faragtunk egy ideiglenes lő botot, mert az persze az én kocsimban maradt) ahol egy suta, két gidájával fogadott bennünket. Éppen csak összenéztünk velük, már ugrottak is, de amúgy sem lőttünk volna, lévén, hogy kimondottan öreg sutát szeretett volna Laci lövetni. Ez pedig nem az volt.
Visszafelé menet egy bak jobbról ránk riasztott, hogy eddig ez hol volt?
Jó párszor megismételtük ezeket a rákereséseket, találkoztunk is jó néhány őzzel, sutával, gidával bakkal, olyannal is amelynek még fenn volt a férfiúi dísze.
Én némelyik sutát már nagyon öregnek véltem, Laci azonban csak fintorgott, én pedig természetesen elfogadtam, az Ő, sokkal nagyobb tapasztalatát.
Kilenc óra felé mondja kísérőm, hogy egy here földhöz közeledünk, tapasztalata szerint, elég sok őz látogatja.
A kocsiból kiszállva, jó 300 méter séta után látom, hogy baloldalon megszakad a fiatalos erdő és zöldellik a here.
Lemaradok néhány lépéssel Laci mögött, csendben próbálom követni. Nemsokára megáll, elkezdi bírálni a kinn levő őzeket. Én még nem látom olyan jól, de a ritkás fák között azért kiveszem, hogy két kisebb létszámú rudli legel a földön.
Néhány perc után Laci int, mellé lépek. Leheli, hogy a közelebbi csapat bal szélsőjét lőhetem.
Próbálok hangtalanul megtenni még néhány lépést, elérni egy fiatal fát, ahonnan látnék is és ahol a puskát is megtámaszthatnám.
Sikerül, már a céltávcsövön nézem a kijelölt őzet, olyan 80-90 méter lehet a távolság. Egyet mozdul, most teljesen tisztán látom a lapockáját, lövök.
A torkolati tűz füstjétől nem teljesen tisztán, de azért látom, hogy szinte jelzés nélkül rohan az erdő felé, majd elveszítem a céltávcsőben.
Laci a keresőben látja, mondja, hogy rendben van, elfeküdt.
Lassan odamegyünk hozzá, már élettelen, szemei üvegesednek. Örülök nagyon, de sajnálom is, pompás példány.
Eligazítjuk a végtisztesség megadásához, néhányat kattan a gép, majd pakolunk, indulunk.
Hazafelé átélem újra az elmúlt órák minden pillanatát, szép volt, jó vadászat volt.


Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #984 Dátum: 2013. December 25. - 09:11:05 »

   Emelem
   "Örülök nagyon, de sajnálom is,"  Ismerős ez a vegyes érzés.
    Gratulálok ! Igen Wave
     Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #985 Dátum: 2014. Január 07. - 09:54:40 »

Sziasztok!

Az elmúlt hétvégém mozgalmasra és eredményesre sikeredett.
Szombat reggeli cserkeléskor került terítékre ez a suta.
Lövés: 3 lábú lőbotról, lőtáv:170-180m, puska: a "nagyvegyes" (9,3x74R)






A délutáni les is kellemesen telt.
A helyszín:



Először egy róka borzolta a kedélyemet, de sajnos közel jött ki, kiszúrt és elugrott amint a puskát emeltem.  Rííí
Azután megjelentek az őzek a színen.
Lövés: lesről, lőtáv: 202m, puska:  szintén a "nagyvegyes"

és a zsákmány:




 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #986 Dátum: 2014. Január 07. - 10:01:32 »

Gratulálok Anti, szép lövések!
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #987 Dátum: 2014. Január 07. - 12:21:55 »


Az elmúlt hétvégém mozgalmasra és eredményesre sikeredett.


 Igen
Én 200 m-ig el sem látok, nem hogy ellőjek.
Ezek szerint pontos a puska. Meg tudsz lőni.  Kacsint
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #988 Dátum: 2014. Január 07. - 12:25:12 »

Anti! Igen Emelem Piál
Most már errefelé is eljöhetnél, van még bent épp elég őzünk! :Mosolyog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #989 Dátum: 2014. Január 07. - 13:18:55 »

Igen
Én 200 m-ig el sem látok, nem hogy ellőjek.
Ezek szerint pontos a puska. Meg tudsz lőni.  Kacsint

 Emelem

A puska tényleg nagyon pontos.  Igen Én magam is meglepődtem rajta először (raktam fel anno lőlapot is). Nálam is ez - a 200m - a lőtáv felső határa, de ha biztosan áll a szálkereszt el is húzom a ravaszt. Szerencsére a hétvégén mindhárom vadat ott sikerült eltalálni ahol akartam - húskímélően lapocka mögött - örülhetett aki megkapta. (Sajnos mindegyik lőtt vad ki lett osztva "földtulajdonosi kompetenciába", pedíg a dámot szerettem volna elhozni.  Rííí)

 Wave 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: