Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229884 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #855 Dátum: 2012. április 10. - 08:11:12 »

Szervusz Csabus! Emelem

Teljes mértékben egyetértek veled!
A vadgazdálkodás igen nagy felelősséggel jár, amelynek a felelősségét  nem lehet áthárítani másra. (Sem a hivatásos vadászra, sem tisztségviselőkre,..) Minden vadász kötelessége (lenne) ismerni a törvény adta lehetőségeket és kötelmeket,  joggal elvárható, hogy  feleljen a reá bízott vadállományért. A rendelkezések egyértelműen előírják ezeket a kötelmeket. Egyszerűen az ilyen vadat ki kell venni az állományból, aztán a körzeti állatorvoshoz be kell vinni vizsgálatra. Az állatorvos pedig köteles igazolni az elejtés jogszerűségét, vagy jogtalanságát.

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #856 Dátum: 2012. április 10. - 08:16:32 »

Érthetetlen számomra, hogy amikor egy BETEG vadról van szó, ...

A vadgazdálkodás igen nagy felelősséggel jár, amelynek a felelősségét  nem lehet áthárítani másra.


A "Kazánkovács és Csipkeverő VT."  területén csak a 4 - 500 gr-os "bakkok" köhögnek és sántítanak . . . !  Ennek vajon mi lehet az oka ???   Nyihi Nyihi Vigyorog

 Kacsint Emelem

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #857 Dátum: 2012. április 10. - 09:35:18 »

A "Kazánkovács és Csipkeverő VT."  területén csak a 4 - 500 gr-os "bakkok" köhögnek és sántítanak . . . !  Ennek vajon mi lehet az oka ???   Nyihi Nyihi Vigyorog
 Kacsint Emelem
Sejtem a magyarázatát...de:
Ha ezt most itt a nyilvánosság előtt leírnám, valószínűleg az elkövetkező éveim szabadsága mind arra menne el, hogy becsületsértési perekre látogassak.
Így ha nem baj, inkább nem írom le Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #858 Dátum: 2012. április 10. - 09:53:37 »

galoscsabus írta: Szentimentalizmussal nem lehet vadállományt kezelni.   Igen Emelem  És ennyi!
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #859 Dátum: 2012. április 11. - 17:38:25 »

Szépen leírtátok a szokásos sablont Urak!
Ezt tanították, ezt mondták, hogy ez így helyes!
Ti meg szolgai módon másoljátok is!
De!
Az a suta egyenlőre ahogyan olvashattuk nem sovány! (Borzas, mert valószínűleg bagócsos is, ami elég sok őznél megfigyelhető.)
Az állat sem nem fertőző, sem nem életképtelen! Ti még is rögtön a puska után kaparásznátok!!!
A pata túlnövés egyáltalán nem olyan ritka, mint amennyire kevés szó esik róla.
Szerény véleményem szerint nem az elmúlt negyvenegy-két nap alatt nőtt meg szerencsétlennek a körme cca 15 cm-esre!
De ha már októbertől-február végéig nem tudták ezt a sántát (ilyen-olyan okok miatt) elejteni, akkor mindaddig amíg egyértelműen be nem bizonyosodik hogy életképtelen, nem kell bántani! Persze az egyértelmű, hogy nehezebb számára a menekülés, de ha nem kell menekülnie (mert a bősz vadőr inkább a kóbor ebekre figyel jobban oda, mintsem hogy ilyenkor agyonlőjjön ezért egy vemhes sutát) még a gidát is fölneveli majd. A túlnőtt köröm előbb-utóbb magától letörik, és a normál méretre visszakopik ha a sutának szerencséje van.
Az természetes hogy selejtezés közben az egészséges, vagy jobb állapotban lévőket kíméljük, és kivesszük az állományból a nem oda illőt, de ilyenkor ezért meglőni nem szabad.
Kíváncsi lennék arra, hogy ki mit szólna ha mondjuk március végén behozna valaki egy(ha már ez volt példának fölhozva)4- 500g környékére várományos barkás bakot ezért!  Mehetne Csabi haverjai után pincérkedni, vagy mosogatni...
Nálunk is esett már egy-két hasonló őz, de a sántaságon kívül egyéb baja(kóros soványság, életképtelen viselkedés,stb) nem volt.
Volt olyan is amelyiket nem sikerült meglőni, de dögön nem találtunk még egyet sem ilyen okból kifolyólag!



Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #860 Dátum: 2012. április 11. - 19:48:05 »

Szia Wipe!

Köszönöm, hogy leírtad, amit gondolok. Láttál pár őzet már te is a pályafutásod alatt és én sem ma kezdtem. Nem akarok senkit szakmailag minősíteni és nem reagáltam a megjegyzésekre sem. A döntésem a második hozzászólásból kiderült. Szentimentálisnak nem mondanám magam és a vadőrünk szakmaiságát sem abból ítélem meg, hogy milyen lendülettel vadássza le ezt a sánta sutát. Jó helyen van szerencséjére és kap egy esélyt! A továbbiakról majd beszámolok!

Üdv!

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #861 Dátum: 2012. április 11. - 20:12:59 »

Végül is igazatok van!  Hagyni kell még egy kicsit szenvedni, kísérletezni hátha megéli az őszt. Ha nem, hát végül is a rókáknak is kell enni!
Egyébként, hogy nem tud futni (fájdalmat okoz neki) borzas a szőre, az nem érdekes, majd vigyáztok rá, hogy ne kelljen futnia! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #862 Dátum: 2012. április 11. - 20:19:16 »

A túlnőtt köröm miatt nem ujjhegyen járó csülkösvad állandóan egy erőkaron tartja a testtömegét.
Emiatt az ízületei deformálódnak, vázrendszerét állás-járás közben folyamatosan abnormális terhelés éri, testtartása is megváltozik.
Nem szeretném hónapokon-éveken át azt a fájdalmat érezni, amivel együtt kell élniük.
Számomra érthetetlen a ragaszkodás amellett, hogy a szenvedését a lehető legtovább nyújtani kell. Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #863 Dátum: 2012. április 11. - 20:39:50 »

Sziasztok !
Olvastam pár hozzászólást és arra megállapításra jutottam , hogy itt megint csak az ügyvédek járnának jól . Esetleg pár bevont vadászjegy és fegyvertulajdonos kárára !
Vannak zöldek , sötét zöldek ,rosszakarók és szakamaiak . Na ez az ami nem tesz jót a vadállománynak !
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #864 Dátum: 2012. április 11. - 20:46:29 »

Sziasztok !
Olvastam pár hozzászólást és arra megállapításra jutottam , hogy itt megint csak az ügyvédek járnának jól . Esetleg pár bevont vadászjegy és fegyvertulajdonos kárára !
Vannak zöldek , sötét zöldek ,rosszakarók és szakamaiak . Na ez az ami nem tesz jót a vadállománynak !
 Emelem

Szervusz!
Ezt az ügyvéd-dolgot kifejtenéd?? Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #865 Dátum: 2012. április 11. - 20:56:49 »

Valamilyen okból (betegség , sebzés ) tartós mozgáshiány - csülökszaru túlnövés - baktériumos fertőzés - gennyes csülökirha gyulladás - csülökcsont végi sorvadás - talpfekély - súlyosbodás - elhullás !
Ti csak imádkozzatok és reménykedjetek ... !   Nyihi
Vagy műtsetek és adjatok antibiotikumot !  Vigyorog

 Emelem

Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #866 Dátum: 2012. április 11. - 21:00:03 »

Szervusz!
Ezt az ügyvéd-dolgot kifejtenéd?? Vállat von
Hali !
Hát persze . Akitől bevonnák az engedélyét tartásiát ügyvédhez fordul X ft-ért ./Vagy nyer vagy nem ?/
A kezdő ügyésznek ez jó elindulás a jogszabályok útvesztőjében . Belőle később ügyvéd lessz !
A szakmaiság itt nem működik ahogy a jó érzés sem ! A vadnak a szenvedését természetes ellensége ritkán gyéríti manapság . /Farkas , hiúz ,sakál??/
Viszont vannak a kutyák a rapsicok akik nem a beteg nem odavaló állományra mennek hanem ami csak eljük kerül . Vagy tévedek ?
üdv 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #867 Dátum: 2012. április 11. - 21:18:35 »

Hali !
Hát persze . Akitől bevonnák az engedélyét tartásiát ügyvédhez fordul X ft-ért ./Vagy nyer vagy nem ?/
A kezdő ügyésznek ez jó elindulás a jogszabályok útvesztőjében . Belőle később ügyvéd lessz !
A szakmaiság itt nem működik ahogy a jó érzés sem ! A vadnak a szenvedését természetes ellensége ritkán gyéríti manapság . /Farkas , hiúz ,sakál??/
Viszont vannak a kutyák a rapsicok akik nem a beteg nem odavaló állományra mennek hanem ami csak eljük kerül . Vagy tévedek ?
üdv 
Végképp nem értem miből gondolod, hogy bárkinek bevonnák az engedélyét egy beteg vad elejtése miatt?
Bevett gyakorlat: beteg vad elejtése, vadkísérő jegyen elejtés okának rögzítése, egész vad állatorvosnak való bemutatása, igazolás csatolása a terítéknyilvántartáshoz.
Ennyi.
 Emelem
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #868 Dátum: 2012. április 11. - 21:22:37 »

Végképp nem értem miből gondolod, hogy bárkinek bevonnák az engedélyét egy beteg vad elejtése miatt?
Bevett gyakorlat: beteg vad elejtése, vadkísérő jegyen elejtés okának rögzítése, egész vad állatorvosnak való bemutatása, igazolás csatolása a terítéknyilvántartáshoz.
Ennyi.
 Emelem
 
Kérlek gondold át mégegyszer amit írtam akár a rosszakarókról vagy sötét zöldekről  .
 Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #869 Dátum: 2012. április 11. - 21:24:55 »

Szépen elmondtátok megint a jól bemagolt sablont, de ideje lenne ezt valamivel alátámasztani Urak!
A területünkön az elmúlt években elég sokat mászkáltam, és találtam már néhány elhullott őzet én is, a vadásztársak is, meg a vadőreink is.
Vajh mi lehet az oka annak, hogy bár számtalan okból kifolyólag hullottak el azok az őzek, még egyszer sem találtunk olyant amiről itt ti beszéltek?
Pedig szinte minden évben van néhány"körmös" őzünk, sőt volt olyan bakunk amelyik így üzekedett, és verekedett is.
Az ugyan igaz, hogy mindezt Veletek nem beszélte meg előre, és így  egy Istennek sem volt hajlandó sem leromlani, sem elpusztulni a köröm túlnövése miatt! Természetesen a következő évet már nem érhette meg szegény, mivel egy külhoni vadásznak megtetszett az agancsa...
Még egyszer mondom:
-Jelenleg az az őz nem életképtelen és nem is fertőző!  Elejtése majd csak akkor lesz indokolt, és megtámadhatatlan ha az állapota leromlik.
Addig amit itt leirkáltok mind csak sablon szöveg, de az idényen kívüli lelövést nem támasztja alá!
Ahogy az előttem szólók már idézték:  "...vagy az egyébként súlyosan beteg vadat..."

Károly!
Földobhatnál néhány fotót körömtúlnövésben elhullott őzekről!
Köszi!  Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: