Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229886 alkalommal)
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #840 Dátum: 2012. Március 16. - 11:45:08 »

Az más. De a fehér vadat ki az aki meglövi???  Ördög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #841 Dátum: 2012. Március 16. - 13:23:04 »

Mi ez a "fehér vad" nemlövési agyrém ? Soha nem hallottam . Fekete kakasról igen , de azt is csak a Biri néne használta bájital kotyvasztáshoz . . . !  Nyihi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #842 Dátum: 2012. Március 16. - 14:27:16 »

Szia Karcsi! Emelem

A vadászbabona szerint aki fehér (rendellenesen fehér) vadat ejt el egy éven belül meghal! Nem tudom ki találta ki ezt a baromságot, de még adatokkal alátámasztott írást is olvastam erről pár éve. Gyerekkoromban én is lőttem majdnem teljesen fehér verebet, vagy felnőttként fehér fácánkakast, és még mindég élet! Sokak bánatára! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #843 Dátum: 2012. Március 16. - 14:42:38 »

Szia Karcsi! Emelem

A vadászbabona szerint aki fehér (rendellenesen fehér) vadat ejt el egy éven belül meghal! Nem tudom ki találta ki ezt a baromságot, de még adatokkal alátámasztott írást is olvastam erről pár éve. Gyerekkoromban én is lőttem majdnem teljesen fehér verebet, vagy felnőttként fehér fácánkakast, és még mindég élet! Sokak bánatára! Röhög

AAAAAA ez csak babona, hülyítik a vadászokat. Nálunk is volt fehér fácán kakas 16 puskás lő, rá és nevetve elrepült Röhög Röhög
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #844 Dátum: 2012. Március 16. - 15:06:22 »

Jó, de itt biztos hogy nem fogja senki bántani. Meg hát jövő májusba biztos hogy lesz utódja és nyomon lehet majd követni őket... Kacsint

Már kértük, hogy ne sms stílusban írjál!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 17. - 11:04:37 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #845 Dátum: 2012. Március 20. - 21:59:09 »

ott még chat stílus volt... Röhög Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #846 Dátum: 2012. Március 20. - 22:02:35 »

ott még chat stílus volt... Röhög Ördög

Nagyon vicces, de remélem a lényeget is megértetted!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #847 Dátum: 2012. április 09. - 21:07:17 »

Sziasztok!

Nem aktuális a topic, de van egy dilemám amiről szeretném a véleményeteket kikérni. Két hete láttam meg először egy sánta sutát és azóta többször is. (Ez a törzshelyem, így bizosan találkoztam volna vele előbb is, ha télen ott lakik, de nem.) Borzas, de nem sovány. Nagyon furcsán emelgette a jobb első lábát. Tegnap bejött közel, így fény derült a baj okára. A jobb első lábán papucsosan túlnőtt a köröm kb. 15 centis. A balon is, de nem annyira. Érdekes, hogy a hátsó lábkörmei is hosszabbak a normálisnál. Ami még kiderült a szemrevételezésnél, hogy biztosan vemhes. Általában korán kinn van és egyedül, de láttam már egy tavalyi gidával és egy fiatal bakkal hármasban is. Szóró kukoricával és sóval, víz és búza vetés van ott, ahová beállt. A falu viszonylag messze, kutyát nem láttam mostanában a környéken. Minden amellett szól, hogy békén kell hagyni. Ugyanakkor láthatóan szenved, ha futnia kell. Múltkor megugrott és 300 méter után megállt, úgy lihegett, mintha lenyomta volna a maratont.

Ti mit tennétek?
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #848 Dátum: 2012. április 09. - 21:10:57 »

Ti mit tennétek?

Békén hagynám!
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 09. - 21:14:33 írta Pyrus » Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #849 Dátum: 2012. április 09. - 21:25:41 »

Szóltam a hivatásos kollégának is, mert sokat jár arra is a bakok miatt, meg én is igyekszem odafigyelni a környékre. Kíváncsi leszek milyen lesz a gidája? Menyire látszik meg majd rajta az anyja állapota. Ha kutya nem keveredik arra, talán nem lesz baj! Meglátjuk!
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #850 Dátum: 2012. április 09. - 21:32:16 »

"A pata túlnövés, kóros állapot – melyet kezelni kell, mert ez sokszor gyulladást, fertőzési lehetőséget, vagy egyszerűen fájdalmat okoz az állatnak.  Eredetileg vadon élő fajoknál fordul elő ez a pataprobléma, ezt csakis az állat kábítása mellett lehet orvosolni, amely azért mindig kockázatos – valljuk be."

Lődd meg , csak rosszabb lesz .

 Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #851 Dátum: 2012. április 09. - 22:08:03 »

"A pata túlnövés, kóros állapot – melyet kezelni kell, mert ez sokszor gyulladást, fertőzési lehetőséget, vagy egyszerűen fájdalmat okoz az állatnak.  Eredetileg vadon élő fajoknál fordul elő ez a pataprobléma, ezt csakis az állat kábítása mellett lehet orvosolni, amely azért mindig kockázatos – valljuk be."

Lődd meg , csak rosszabb lesz .

 Emelem


Üdv. Károly!  Emelem

Jó, jó, hát lőjjük meg.....de mégis hogyan?

Most nézzük azt, hogy szenved az állat, és meg akarjuk váltani tőle....eddig minden rendben.
De közben ott a törvény, hogy október 1.-ig nem emelhetsz rá puskát, mert ugrik a vadászjegyed, fegyvertartásid....stb.
Ráadásul vemhes, és bárhogy nézzük, az ember nem küld oldalba egy vemhes sutát, bármennyire is rossz állapotban van.


Ezután döntse el a társaság, a vadőr, vagy ha szabad kezed kapsz, saját magad, hogy meglövöd-e vagy sem. De persze csak akkor, ha tisztába vagy a jogi következmények súlyával, mert ha ha olyan "sötétzöld" ember fülébe jut a dolog, akinek nem kéne, akkor gáz van....hiába mentetted meg a szenvedéstől, mindent ki fognak már csak azért is találni, hogy rontsák a vadásztársadalom hírét. Ezek tudatába mindenki döntsön....személy szerint ha annyira rossz a helyzet, és a vadőr is rábólint, akkor kilőném, bár lehet, hogy szép gidát fog nevelni, de októberben mindenképpen lőjjétek ki, mert ez már csak szenvedés szerencsétlennek.

Üdv.: baikalbock  Wave
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #852 Dátum: 2012. április 09. - 23:03:10 »

A beteg vadat , a vadőrnek kötelessége kilőni . Bemutatja az állatorvosnak , a kapott igazolást csatolja a jelentéséhez , amit megkap az elnök , meg a megyei felügyelő .    A "ződek" meg kinyalhatják !
Veszettséggel , pestissel , mérgezéssel sem várjuk meg a vadászati idény kezdetét .

Persze tudom , hogy ez attól is függ , hogy milyen a "légkör" !  Nyihi

 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #853 Dátum: 2012. április 09. - 23:47:48 »

1996. évi LV. törvénya vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról1
29. § 2, A vadász köteles az általa sebzett vagy az egyébként súlyosan beteg vadat annak elejtése céljából felkutatni. A vadat - kímélete érdekében - gyors és azonnali halált okozó lövéssel kell elejteni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #854 Dátum: 2012. április 10. - 07:16:42 »

29. § 2, A vadász köteles az általa sebzett vagy az egyébként súlyosan beteg vadat annak elejtése céljából felkutatni. A vadat - kímélete érdekében - gyors és azonnali halált okozó lövéssel kell elejteni.
Üdv Mindenkinek!
A fenti idézet mellé had tegyek még ide valamit, ami miatt lehet nem leszek túl népszerű némelyek szemében, de azt azért valahogyan majd kibírom.
Minden lehetséges fórumon azt hangoztatjuk, hogy azért van a vadászatra szükség, mert az ökológiai láncban lévő hiányt így kell pótolnunk. (Amúgy ez jól hangzik és alapjában véve igaz is, de mivel senki sem emiatt vadászik, ezért ezt ne is boncolgassuk tovább). Ha már egyszer így van, akkor meg kell látni, hogy a vadászat nem csak jog, hanem kötelezettség is egyben.
Érthetetlen számomra, hogy amikor egy BETEG vadról van szó, amelynek bizonytalan a jövője, akinek fájdalmai vanak, azonosítatlan eredetű betegséggel él együtt a gondjainkra bízott vadászterületen, akkor azon megy a polémia, hogy mit kell vele tenni!? Nehéz vemhesen, hogyan fog elmenekülni a kutyák elől? Hogyan fogja megvédeni a gidáját/gidáit, ha nem tudja neki megmutatni a menekülést, mint egyetlen lehetőséget hasonló esetben??
Hát ez is szerves része a vadgazdálkodásnak, hogy el KELL tudni dönteni, hogy mikor használjuk a kezünkbe adott fegyvert. Mert a törvény egyértelmű, csak tudni kellene alkalmazni. Sokan azon nyavajognak, hogy az nem vadászat, amikor a hivatásos vadász megmondja, megmutatja a vadat, amire a "sportvadász" puskát emelhet. Erre egy ilyen egyszerű esetben a tanácstalanság lesz úrrá a társaságon?
Azon teljesen felesleges aggódni, hogy a suta vemhes, mert ugyan az a gida, ami most domborítja az oldalát, már akkor is benne volt, amikor nagyon vadásziasan meglőttük mellőle a többi sutából az "elejtési tervet". Csak még nem látszottak! De ha nem a tényekkel, hanem a látszattal foglalkozunk, akkor hol marad a sokat emlegetett szakmaiság? Szentimentalizmussal nem lehet vadállományt kezelni.
Itt kezdődik a felelősség. Eldönteni, hogy a betegsége okán feltételezhető-e a beteg egyedről, hogy képes normális körülmények között tovább élni és utódot gondozni, vagy sem. Ha ez utóbbi, akkor nem kérdés, hogy amilyen gyorsan csak lehetséges, ki kell venni az állományból.
És ha a terület hivatásos vadásza ezt nem képes eldönteni, akkkor kell keresni helyette egy másikat!
Több kiváló kollégám jár külföldre pincérkedni, főzni, mosogatni, szállodát karbantartani, meg kertet rendezni, csak mert nincsen itthon munkalehetősége  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: