Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229982 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #885 Dátum: 2012. Június 09. - 14:02:47 »

Na ez durva!  Meglepődött Fejvakarás

http://huntingpress.eu/magazin/korozes
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #886 Dátum: 2012. Június 09. - 15:52:44 »

Üdv Mindenkinek!
Két dolog jut eszembe a Beregi Vadász által feltett cikk kapcsán:
1.A '90-es évek vége felé hajnalban kellett bemennem a munkahelyemre. Akkor még nem volt kötelező a kamionok számára az autópálya használata.
Aszód és Hatvan között-nem messze az M3-as felüljárójától- valami nagyobb "kupac" tűnt fel a fényszóró fényében. Odaérve megálltam és akkor láttam, hogy a "kupac" egy elgázolt suta, amit egy éjjel közlekedő kamion vagy nagyobb teherautó üthetett el. Az csak közelről látszott, hogy az összeroncsolt tetem mellett feküdt az egyik gida a másik pedig félig kilógott a hasüregből.
Remélem a látvány leírása nem borzasztott el senkit. Ha igen, akkor elnézést kérek érte.
Soha nem voltam egy érzékeny gyomrú, undorodós típus, de a látvány hetekig kísértett...
2. Nagy valószínűséggel nem 40 km/h sebességgel haladt a gázoló. Biztosan keletkezett kár a járműben is. Ennek ellenére simán tovább ment...
És mi lett volna ha a szerencsétlen őz helyett egy ember gyalogol az út szélén? Ugyanez? Fejvakarás
Üdv: J.vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #887 Dátum: 2012. Június 27. - 18:33:56 »

Részben az előző cikk folytatása.
Ma kaptam meg az új vadászlapot, mindjárt átlapoztam és a ... honlapra feltett hírre érkezett hozzászólások közül ragadta meg egy a figyelmemet!
Az írója Beregi Vadász, aki -nem tudom azonos-e fórumtársunkkal- azt írja, hogy egy suta legfeljebb egy, esetleg két gidát tud felnevelni, hármat-négyet semmi esetre sem!
Nos, én eddig kétszer láttam háromgidás sutát. Az egyik esetben 1-2 napos korukban akadtam rájuk és egyértelműen egy sutáé voltak! Ezen a területrészen -egészen télig- nagyon sokszor láttam őket és szépen felcseperedtek, semmivel sem elmaradva akármelyik hasonló korú társuktól! Télen összeverődtek a nagyobb csapatok és onnantól nem tudom mi lett a sorsuk!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #888 Dátum: 2012. Július 02. - 11:21:46 »

Szia Fégbock!  Wave

Nem, nem én vagyok a hozzászóló. Fogalmam sincs, hogy ki volt.  Vállat von
J.vadász is jelezte nekem privátban, hogy olvasta tőlem az általad is jelzett hozzászólást.
Valahogy majd utánajárok a dolognak.
Egyébként én sem gondolnám, hogy egy suta ne tudna felnevelni 3, esetleg 4 gidát. Sokan szerintem úgy foglalnak állást bizonyos dolgokban, hogy a szakirodalomban olvasnak - (ez csak feltételezés részemről, nem általnos érvényű) - valamit, s azt általános törvényszerűségnek veszik, melynek szerintük az ellenkezője egyszerűen nem történhet meg. Pedig többször bizonyította már az anyatermészet az ellenkezőjét.
Neked is és J.vadász- nak is köszönöm, hogy szóltatok! Igen

Vadászüdv Emelem

                        az IGAZI Beregi Vadász Vigyorog
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #889 Dátum: 2012. Október 26. - 12:59:18 »

Vadászüdvözletem mindenkinek!

Itt van az ősz, és ezzel nálunk is megkezdődött az őz tarvad válogató vadászatának ideje. Mint mindenütt mindíg, ez nálunk is nehéz kérdés, mert nemcsak a vadgazdálkodási szempontok, hanem a földtulajdonosokkal, és főképp a gyümölcsösök tulajdonosaival való viszony ( esetenként iszony  Vigyorog ) is befolyásolja.

A helyi frissen ( 3 éve teleptett ) gyümölcsös tulajdonosok kérésre tarvad válogató vadászat keretében az első kiülések ezen gyümölcsösök mellé, közé történtek.

A hétvégi események egyikét szeretném itt megosztani:

Október 21. - én már naplemente előtt 1 órával elfoglaltam a helyem, egy régóta szolgálatban álló, frissen felújított lessen. Gyönyörű, de már bágyadt erejű napsütésben nézelődtem, gyönyörködtem három heti városi "senyvedés" után. Egy diós ültetés, és egy tölgyes fiatalos között húzódó kukorica tarlóra tekintettem, melyet még nem törtek fel. A szemben Kelet felé elterülő tölgyes fiatalos 50 méter széles, É - D i irányban húzódik, rajta túl pedig szintén párhuzamosan egy 11 halastóból álló lánc terül el. Azon túl műút, és részben település, részben a "SIO gyümölcslé" forrásai, gyümölcsösei hullámzanak...

A szépen induló békés hangulatba egy párocska zavart bele, 1/2 6 magasságában, de nem is akárhogy. Nem a földúton, hanem benn a tölgyes fiatalosban bujkáltak, nagyjából 4 - 5 méterre a szélétől. 
A távcsőben világosan látszott keresnek valamit. Alig 5 perc alatt meg is találták az megfelelő helyett, egy kis alkalmi légyottra... Azon már rég túl voltam, hogy hogy vadásszon igy az ember  Vállat von , ha a "civil " le akarja lövetni magát.... inkább türelmesen vártam, mert ugyebár ilyenkor nem illik zavarni...   Nyihi  Emelem

Alig negyed óra volt a "menet" majd gyors szedelőzködés után odébbálltak, én is megnyugodtam, most jön a szürkület, lesz még esély...

...de az este még tartogatott meglepetéseket, a pár távozása után alig 10 perccel  18 óra magasságában, zörgés a fiatalosból.... fülelek, ez ember lesz... gondoltam nagy bölcsen mert sűrűn hallottam emlegetni bizonyos szenteket.... Vigyorog  Az egyik gyümölcsös tulajdonosa került elő a fák közül, pont velem szemben, mintegy 100 méterre. észrevett jó hangosan rám köszönt, majd örömét fejezte ki, hogy idézem " lűjük csak a jószágot" ha lehet akkor mindet.

Lassan a tölgyes szélén bandukolva távolodott.... én meg marokszámra ettem a Frontint ....  Türelmetlenül  jobbra balra tekintve körülbelül 2 tucat őzet számoltam meg, 6 nyulat, és még egy egerésző macskát is, csak az én 300 méteres körzetemben nem volt semmi... mintha valami búra alatt ücsörögtem volna.

1/2 7 , gyors telefon édesapámnak, menjünk haza mert " megrepedek" mérgemben, jó mondta, csomagol jön értem.

3/4 7 után halk zörgésre lettem figyelmes, és egy suta a gidájával, valamint egy bak váltott a tölgyes fiatalosból. Gyönyörködtem bennük, amennyire a szürkület, és a tölgyes mögötti tavakból előkúszó pára engedte.  A suta és a gida különváltak, és a gidánál kicsit furcsa mozgásra lettem figyelmes. Lassan letettem a keresőtávcsövet és felvettem a térdeimen nyugvó kis .223 -ast. Távolság nagyjából 80 méter, a les jó támasztási lehetőséget kínált, így a lő világ utolsó perceiben sikerült terítékre hoznom a gidát.

Édesapámmal együtt keretük, meg és adtuk meg a vadnak a végtisztességet, töret, utolsó falat, majd fényképezést, zsigerelés, beszállítás után, otthon az étkezőasztal és egy pohár sör mellett ülve meséltem el, a történéseket.....

Puska: IZS 18
Kaliber: .223
Lőszer: Sako GameHead
Lőtáv: 84 méter
Menekülési távolság: 0 méter.


U.i.:
Majd elfelejtettem a furcsa mozgásának az oka, egy konzervdoboz a jobb hátsó lábán, melynek mindkét vége fel volt nyitva, belelépett, és valamilyen úton módon az első "könyökig " kúszot fel a doboz, ezért volt egy lábára merev a gida.

Ennyi volna Mosolyog
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #890 Dátum: 2012. Október 26. - 13:02:32 »

Elnézést a képet kifelejtettem.

Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #891 Dátum: 2012. Október 26. - 13:25:43 »

... így a lő világ utolsó perceiben sikerült terítékre hoznom a gidát.

Édesapámmal együtt keretük, meg és adtuk meg a vadnak a végtisztességet, töret, utolsó falat, majd fényképezést, zsigerelés, beszállítás után, otthon az étkezőasztal és egy pohár sör mellett ülve meséltem el, a történéseket.....

U.i.:
Majd elfelejtettem a furcsa mozgásának az oka, egy konzervdoboz a jobb hátsó lábán, melynek mindkét vége fel volt nyitva, belelépett, és valamilyen úton módon az első "könyökig " kúszot fel a doboz, ezért volt egy lábára merev a gida.

Ennyi volna Mosolyog

 Igen Emelem

Küldtem privát üzenetet!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #892 Dátum: 2012. Október 26. - 13:43:50 »

Szerintem válaszoltam is, de elfelejtettem kipipálni a "másolat készítése a kimenő üzenetek... " helyet.... Ha esetleg nem kaptad meg szólj, és újraírom. Mosolyog

Igen Emelem

Küldtem privát üzenetet!

 Wave
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #893 Dátum: 2012. Október 26. - 16:36:09 »

Gratulálok!  Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #894 Dátum: 2012. Október 27. - 19:58:49 »

Ma megérkeztek az első vendégeink. Lőttek 8 darabot, volt 4 hibázás ( 1 szarvasborjúra). Egy ügyes vérebet is hoztak magukkal. Szép vadásznapot töltöttek a homokon. Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Aghahowa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #895 Dátum: 2012. November 09. - 16:48:33 »

Sziasztok!

A területünkön ismertem egy sutát a gidájával. Mindig ugyanakkor és ugyanott jelentek meg. A legutolsó 2 alkalommal azonban, csak a gida jött ki a les mellé. Bár a mi területünkön nem volt beírva hogy a les környékén lőttek volna őzet, de közel a szomszéd terület határa. Valószínűleg a sutát meglőtték valahol.
A kérdésem, hogy ennyi idősen milyen esélyei vannak a túlélésre az egyedül maradt gidának?

Vadászüdv:
Peti
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #896 Dátum: 2012. November 09. - 17:28:45 »

Sziasztok!

A területünkön ismertem egy sutát a gidájával. Mindig ugyanakkor és ugyanott jelentek meg. A legutolsó 2 alkalommal azonban, csak a gida jött ki a les mellé. Bár a mi területünkön nem volt beírva hogy a les környékén lőttek volna őzet, de közel a szomszéd terület határa. Valószínűleg a sutát meglőtték valahol.
A kérdésem, hogy ennyi idősen milyen esélyei vannak a túlélésre az egyedül maradt gidának?

Vadászüdv:
Peti


Nem ismerem a területet, de azt mondom semmi esélye.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #897 Dátum: 2012. November 09. - 21:10:33 »

Ilyenformán készül a meddő suta , tehén , meg az árva gida , borjú . . . !   Bow        Elver
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #898 Dátum: 2012. November 10. - 12:00:46 »

Szervusz.
Sajnos ez a jellemző tendencia (ha meg kérdeznéd miért így akkor az lenne a válasz több benne a hús) vissza térve az eredeti kérdésedhez akkor van esélye,ha pl van ott egy szóró ami üzemel és akkor a körül ki fog telelni.Vagy ha mezei Őzről beszélünk van esélye,hogy csatlakozik egy nagyobb csapathoz de ott is a rangsor végén lesz .De itt lenne a legnagyobb esélye a predátor elkerülésre is.
Két dolgot tehetsz azon a részen ahol mozog elkezdesz etetni abrak/szilázs stb vagy figyelgeted és ha látod,hogy romlik a kondicioja akkor elejted.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Aghahowa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #899 Dátum: 2012. November 11. - 11:59:11 »

Köszönöm a válaszokat!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: