Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229976 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #510 Dátum: 2010. November 24. - 16:13:14 »

No kérem akkor most lehet rám köpködni.
Ki szerint sok a vad, táncsak nemhogy a "földtulajdonosi-lobbi" miatt???
Nem kívánok általánosítani, de botrányos irányba halad a vadgazdálkodás amióta a földtulajdon az Isten!

...eljutottunk oda, hogy nem fogadják el a fényképes, jegyzőkönyves iratokat, mert állítólag sok a vad...valaki szerint!

"Jó nagyot köpő" emotion!

Szerintem jól látod az irányt

"Nem kívánok általánosítani, de botrányos irányba halad a vadgazdálkodás amióta a földtulajdon az Isten!"

Igazából nagyon nehéz normális kompromisszumot kötni, és komoly kirívó példák vannak, de normális földtulajdonosi közösség is kevés van, nem is lehet mert igen vegyes, de ez a vegyesség elmondható a vadásztársaságokra is sajnos.
Nehéz ügy, de ha jó a vadgazda megtalálja a kompromisszumot, természetesen ha engedi a társaság.

Ez most itt...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #511 Dátum: 2010. November 24. - 16:20:52 »

Felénk szerencsére nincs különösebb probléma a földtulajdonosokkal, pedig az idei évben már sajnos milliós nagyságrendű vadkárunk van, illetve volt. Általában megegyeztünk a gazdákkal, akivel meg nem, ott jött a vadkárszakértő. De azt hiszem, ez itt már off. Stoel
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #512 Dátum: 2010. November 24. - 17:33:51 »

Felénk a vadászati felügyelő, az erdőfelügyelőség és a természetvédelem szerint sok a vad.

Osztán az elsőt tán nem föntről irányíjják?  Kacsint
A második meg tán nemhogy föld/erdő tulajdonos, oszt azt honnan irányíjják, tán nemhogy ezeket is föntrül?  Kacsint
A harmadik meg ha köll, ha nem, állandóan aggatni fogja a lábát. Ördög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #513 Dátum: 2010. November 24. - 18:27:32 »

Osztán az elsőt tán nem föntről irányíjják?  Kacsint
Taps - Mindháromnak már az egyetemi képzését is, a fölső elvárásoknak megfelelően irányították...!  Tasli OOO

 Üdv !  Vigyorog Emelem
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #514 Dátum: 2010. November 24. - 18:34:38 »

Taps - Mindháromnak már az egyetemi képzését is, a fölső elvárásoknak megfelelően irányították...!  Tasli OOO

 Üdv !  Vigyorog Emelem


Igen, már 1735 óta!  Vigyorog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #515 Dátum: 2010. November 24. - 19:02:34 »

Upponyi-hegység, Sajóvelezd és Bánhorváti között kb. félúton légvonalban...
Nah? Nálatok van?  Emelem

Helló!

Nem, nem nálunk van. Én a Bakony-ban vadászom és itt is lakom !:D:D
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #516 Dátum: 2010. November 24. - 19:26:56 »

Igen, már 1735 óta!  Vigyorog
Najaaa . Bár az akkori és a mostani főrendek között érzek némi különbséget . Szemléletben is, meg érdekeltségben is !
Hogy ne legyen nagyon off(?), megjegyzem, hogy az őz, az a kis szarvas...!  Vigyorog

Üdv !  Mosolyog Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 24. - 19:42:10 írta Pyrus » Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #517 Dátum: 2010. November 25. - 10:08:21 »

Helló!

Nem, nem nálunk van. Én a Bakony-ban vadászom és itt is lakom !:D:D
Szia!
A Bakonyban merre?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #518 Dátum: 2010. November 25. - 18:28:36 »

Ma úgy vadásztam, hogy a "kecske is jóllakott, meg a káposzta is megmaradt"!
Egy erdős részre mentem ki leselkedni, ahol viszonylag kevés az őz, de ott szinte nem is lőjük. Gondoltam, háta valami vén sutát elcsípek!
Egy kis dombon foglaltam el a helyem és talán 10 perc elteltével már előjött egy magányos suta. Pár percig nézegettem, de nem volt túl nyugodt és az erdő felé tartott, majd annak a szélében lévő tuskósornál megállt. Ekkor feltámasztottam a puskát a célzóbotra és lőttem, de úgy elhibáztam, mint annak a rendje! Semmi jelzés a sutától, csak simán elugrott és semmi becsapódást nem hallottam!
Azért gondosan átvizsgáltam mindent a közelben, de egy csepp vért, sem vágott szőrt nem találtam. Még a nyomát is tudtam követni a homokos talajon jó 25-30 métert, de semmi.
Ezután még vártam jó fél órát és megjelent egy szép nagytestű suta, egy szem sutagidával. Sajnos út felé kellett volna lőnöm, ahol nagy az autóforgalom, így hát hagytam elballagni őket és én is befejeztem a vadászatot!
Jót vadásztam és az őz is megmaradt! Legközelebb újra megpróbálom!
Otthon indulás előtt leejtettem egy lőszert, aminek a hegye ferdére nyomódott és ezzel lőttem. Ez lehetett a hibázás oka?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #519 Dátum: 2010. November 25. - 18:45:56 »

Szia!
Egy hibázás még nem a világ,még jobb mintha sebeztél volna.
Szerintem normál távon (100m) nem befolyásolja annyira a találati pontot,hosszú távlővéseknél jobban.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #520 Dátum: 2010. November 25. - 19:02:52 »

Talán Diána akarta így, mert kevés ott az őz, és tán nem is kilövésre ítélte őket. Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #521 Dátum: 2010. November 25. - 19:33:25 »

Najaaa . Bár az akkori és a mostani főrendek között érzek némi különbséget . Szemléletben is, meg érdekeltségben is !
Hogy ne legyen nagyon off(?), megjegyzem, hogy az őz, az a kis szarvas...!  Vigyorog

Üdv !  Mosolyog Emelem

És ruházkodásban is.
Akkor is,mint most is, az társadalom elvárásai, a divathullám határozza meg az elvégzendő feladatot, a célt. Akkoriban a tanterv is elég egyértelmű volt: "az erdőkre ügyeljetek, azt megőrizzétek, vagy fejeteket vesszük." (Nem pontos idézet!  Kacsint)
Egyébként az őz nem a kis szarvas, hanem a szarvas felesége! Ezt egy frissen végzett környezetmérnöktől tudom, akinek csak azért nincs a kezében a diplomája, mert a nyelvvizsgája még nem egészen komplett.  Nyihi Nem falusi legenda, a párom beosztott adminisztrátora, aki még életében nem volt erdőben. Mosolyog De ha küldenék róla egy képet, te is elnéznéd neki ezt a kis tudatlanságot...  Ördög
De nagyon offosak vagyunk!  Stoel
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #522 Dátum: 2010. November 25. - 19:56:04 »

"az erdőkre ügyeljetek, azt megőrizzétek, vagy fejeteket vesszük."

  Grt Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #523 Dátum: 2010. November 25. - 20:00:23 »

Mi a fenét tudnánk most kezdeni annyi levágott fejjel? Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #524 Dátum: 2010. November 27. - 18:29:52 »

Ma úgy vadásztam, hogy a "kecske is jóllakott, meg a káposzta is megmaradt"!
Egy erdős részre mentem ki leselkedni, ahol viszonylag kevés az őz, de ott szinte nem is lőjük. Gondoltam, háta valami vén sutát elcsípek!
Egy kis dombon foglaltam el a helyem és talán 10 perc elteltével már előjött egy magányos suta. Pár percig nézegettem, de nem volt túl nyugodt és az erdő felé tartott, majd annak a szélében lévő tuskósornál megállt. Ekkor feltámasztottam a puskát a célzóbotra és lőttem, de úgy elhibáztam, mint annak a rendje! Semmi jelzés a sutától, csak simán elugrott és semmi becsapódást nem hallottam!
Azért gondosan átvizsgáltam mindent a közelben, de egy csepp vért, sem vágott szőrt nem találtam. Még a nyomát is tudtam követni a homokos talajon jó 25-30 métert, de semmi.
Ezután még vártam jó fél órát és megjelent egy szép nagytestű suta, egy szem sutagidával. Sajnos út felé kellett volna lőnöm, ahol nagy az autóforgalom, így hát hagytam elballagni őket és én is befejeztem a vadászatot!
Jót vadásztam és az őz is megmaradt! Legközelebb újra megpróbálom!
Otthon indulás előtt leejtettem egy lőszert, aminek a hegye ferdére nyomódott és ezzel lőttem. Ez lehetett a hibázás oka?
Ma ugyanide íratkoztam, hátha sikeresebb leszek, mint két napja!
Időben elindultam, az UAZ-t a szokott helyen hagytam és besétáltam az erdők közé. Mikor kiértem a tisztás szélére már hat őz legelészett kint! Ebből látszik, hogy egyáltalán nem tudjuk az őzeink pontos mennyiségét, mert itt 3-4 darabtól többet még nem láttam.
Négy suta, egy sutagida és egy kis bak volt két csaportban! Egyszer csak a távolabbi három megugrott valamitől és elfutottak. A másik három kb. 150 méterre tőlem csipegetett. Jó ideig nézegettem őket, aztán úgy döntöttem, hogy a kisebbik sutát meglövöm! Felállítottam a kétlábú célzóbotot, rátámasztottam a 243-ast és alkalmas pillanatban lőttem. A kis suta tűzbe rogyott! A másik suta elkocogott, a kis bak meg percekig kerülgette, aztán lassan elballagott.
Elhúztam a sutát az UAZ-ig, zsigereltem és a fogai alapján kb. 8 éves kistestű sutát ejtettem el!
Mivel még világos volt, visszasétáltam a tisztás sarkára, majd tovább, de egy kis hajlatban csipegető sutát és gidáját nem vettem észre, így beugrottak a bokrok közé. Csendben letelepedtem és szürkületig vártam, de az őzek már nem tértek vissza és a lövés után szarvas sem jött!
Hazafelé bevittem a sutát a hűtőbe és kiderült, hogy csak 13kg a zsigerelt súlya! (Ez a területrész homoki erdő.) Lent a mezei őzeink ilyen korban 17-20kg-osak zsigerelve! Valószínűleg a változatosabb mezőgazdasági táplálék is közrejátszik és itt szinte minden suta ikergidákat (néha hármasikreket) vezet, míg fent az erdőben csak egyet!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: