Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 230020 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #540 Dátum: 2010. December 20. - 14:52:55 »

Gratulálok Gyuri!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #541 Dátum: 2010. December 23. - 15:05:37 »

Sziasztok Olvtársak!
A járhatatlan utak miatt elég rendesen el vagyunk maradva az őztarvad kilövésével. Mivel a héten szabadságon voltam, így egyik reggel két sutát és egy sutagidát, egy másik nap pedig barátommal közösen szintén két sutát és az egyik suta bakgidáját hoztuk terítékre! A bakgidát én ejtettem el és tudtam, hogy bakgidára lövök, tehát szándékos volt a kilövés! Egy nyolcas csapatból lett elejtve a suta, a többi elkocogott, de a gida visszajött, ezért lőttem meg!
Na ebből kerekedett a baráti körben egy kisebb vita, hogy van aki szerint a bakgidát el kell engedni, a másik szerint meg kb. ugyanannyi bakgidát kell elejteni, mint sutagidát. Erről mi a véleményetek?
Egyébként, mivel sokat járok vadászni és rengeteg őzet megnézek távcsővel, disznó, meg szarvasvadászat közben is, az idei évben úgy tűnik, hogy sokkal több a bakgida, mint szokott lenni! Szinte azt mondanám, hogy 70%-30% a bakgidák javára! Ez mitől lehet?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #542 Dátum: 2010. December 23. - 21:54:06 »

Sziasztok Olvtársak!
A járhatatlan utak miatt elég rendesen el vagyunk maradva az őztarvad kilövésével. Mivel a héten szabadságon voltam, így egyik reggel két sutát és egy sutagidát, egy másik nap pedig barátommal közösen szintén két sutát és az egyik suta bakgidáját hoztuk terítékre! A bakgidát én ejtettem el és tudtam, hogy bakgidára lövök, tehát szándékos volt a kilövés! Egy nyolcas csapatból lett elejtve a suta, a többi elkocogott, de a gida visszajött, ezért lőttem meg!
Na ebből kerekedett a baráti körben egy kisebb vita, hogy van aki szerint a bakgidát el kell engedni, a másik szerint meg kb. ugyanannyi bakgidát kell elejteni, mint sutagidát. Erről mi a véleményetek?
Egyébként, mivel sokat járok vadászni és rengeteg őzet megnézek távcsővel, disznó, meg szarvasvadászat közben is, az idei évben úgy tűnik, hogy sokkal több a bakgida, mint szokott lenni! Szinte azt mondanám, hogy 70%-30% a bakgidák javára! Ez mitől lehet?

Ha a sutákhoz viszonyítva sok bakotok van, akkor szerintem indokolt a bakgidák vadászata.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #543 Dátum: 2010. December 26. - 13:46:40 »

Ha a sutákhoz viszonyítva sok bakotok van, akkor szerintem indokolt a bakgidák vadászata.

Én várnék velük egy évet, mutassák meg mit tudnak, mintahogy a gímnél is, inkább csaposként mint borjúként.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #544 Dátum: 2010. December 26. - 21:03:19 »

Én várnék velük egy évet, mutassák meg mit tudnak, mintahogy a gímnél is, inkább csaposként mint borjúként.

Igazad van, de ahol az összes bakot vendéggel lövetik meg, ott ez sajnos nem biztos hogy működik.
Melyik vendég jön el egy kisbakért?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #545 Dátum: 2010. December 26. - 21:45:55 »

Igazad van, de ahol az összes bakot vendéggel lövetik meg, ott ez sajnos nem biztos hogy működik.
Melyik vendég jön el egy kisbakért?

Csak ugye korosztályos szabályozás szerint kell lőni majdnem 50 % fiatalt, akkor két-max három évet várunk. Sutából nem biztos, hogy ténylegesen megvan a kilövési terv, míg bakból...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #546 Dátum: 2010. December 26. - 23:38:15 »

Sutából nem biztos, hogy ténylegesen megvan a kilövési terv, míg bakból...

Sajnos ez a gyakorlat....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #547 Dátum: 2010. December 27. - 10:25:51 »

El kell dönteni, hogy minőség kell az őznél, vagy a mennyiség?!?
Ha minőség? Akkor több baknak kell lenni a területen (1.5:1, 2:1).
Ha mennyiség? Akkor tessék behazudni a sutakeretet, a bakokat meg szépen meglőni nyáron... Abból lesz az ivaranyán 1:4, 1:5....
(Én az első variációra szavaznék!)
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #548 Dátum: 2010. December 27. - 10:33:01 »

70%-30% a bakgidák javára! Ez mitől lehet?

Erre lenne egy tudományos magyarázat, hogy mennyire helytálló azt nem tudom.
Elvileg ha egy populáció eléri a létszámmaximumot (amennyit az élőhely enged), akkor már nem akar tovább növekedni, olyankor ugrásszerűen megnő az utódok számában a hím ivarú.
Ugyanez fordítva... Ha jó az élőhely, akkor több a nőivarú a szaporulatban.
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #549 Dátum: 2010. December 30. - 09:56:07 »

Egy 8 as csoportból sikerült kiemelnem egy suta-gidát, kb. 200 m távolságból. Az őz tűzben rogyott. Ezzel teljesítettem az őzkilövési kötelezettségemet a társaságnál...
Valahogy nem szeretek őztarvadat lőni. Vállat von Pedig maga a vadászata nem egyszerű, főleg ilyenkor, amikor már csoportosulnak a tarlók, vetések közepén és nehéz őket megközelíteni.
Lesről még nem lőttem kiváltó őzet, szórón meg főleg nem...
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #550 Dátum: 2010. December 30. - 12:23:32 »

Erre lenne egy tudományos magyarázat, hogy mennyire helytálló azt nem tudom.
Elvileg ha egy populáció eléri a létszámmaximumot (amennyit az élőhely enged), akkor már nem akar tovább növekedni, olyankor ugrásszerűen megnő az utódok számában a hím ivarú.
Ugyanez fordítva... Ha jó az élőhely, akkor több a nőivarú a szaporulatban.
 Emelem
Szevasz Feri !
"Ezt nevezzük az ökológiai limitáció elvének. A élőlényegyedek potenciális előfordulási mintázata jelzi a hatótényezők limitáló értékeinek előfordulási mintázatát. Ez az ökológiai indikáció elve. A limitáló külső tényezők általában nem az élőlény összes fiziológiai funkcióját és alrendszerét egyszerre, hanem közvetlenül csak az adott tényezőre legérzékenyebb belső tényezőt limitálják. Így a limitáló értékek és a limitált belső tényezők, csak szorosan egymáshoz rendelve értelmezhetők, egymás nélkül értelmetlenek, tehát egymást kiegészítik. Ezt az ökológiai komplementáció elvének nevezzük."
 Burn Suicide

Erős önmérséklettel olvass ilyeneket, mert a végén még megremeg a kezünkben a puska ...!
Üdv
 Ördög Vigyorog Wave


Naplózva
tokár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #551 Dátum: 2010. December 30. - 19:38:32 »

Szevasz Feri !
"Ezt nevezzük az ökológiai limitáció elvének. A élőlényegyedek potenciális előfordulási mintázata jelzi a hatótényezők limitáló értékeinek előfordulási mintázatát. Ez az ökológiai indikáció elve. A limitáló külső tényezők általában nem az élőlény összes fiziológiai funkcióját és alrendszerét egyszerre, hanem közvetlenül csak az adott tényezőre legérzékenyebb belső tényezőt limitálják. Így a limitáló értékek és a limitált belső tényezők, csak szorosan egymáshoz rendelve értelmezhetők, egymás nélkül értelmetlenek, tehát egymást kiegészítik. Ezt az ökológiai komplementáció elvének nevezzük."
 Burn Suicide

Erős önmérséklettel olvass ilyeneket, mert a végén még megremeg a kezünkben a puska ...!
Üdv
 Ördög Vigyorog Wave



Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #552 Dátum: 2010. December 30. - 20:55:28 »

Szevasz Feri !
"Ezt nevezzük az ökológiai limitáció elvének. A élőlényegyedek potenciális előfordulási mintázata jelzi a hatótényezők limitáló értékeinek előfordulási mintázatát. Ez az ökológiai indikáció elve. A limitáló külső tényezők általában nem az élőlény összes fiziológiai funkcióját és alrendszerét egyszerre, hanem közvetlenül csak az adott tényezőre legérzékenyebb belső tényezőt limitálják. Így a limitáló értékek és a limitált belső tényezők, csak szorosan egymáshoz rendelve értelmezhetők, egymás nélkül értelmetlenek, tehát egymást kiegészítik. Ezt az ökológiai komplementáció elvének nevezzük."
 Burn Suicide

Erős önmérséklettel olvass ilyeneket, mert a végén még megremeg a kezünkben a puska ...!
Üdv
 Ördög Vigyorog Wave




Hát igen... Ilyesmit tényleg csak erős önmérséklettel tudok olvasni...  Kacsint Wave
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #553 Dátum: 2011. Január 07. - 21:42:31 »

December 29-én, egy kisebb rudliból sikerült őket lőni. Közel negyed órát figyeltük őket, így láthattuk, hogy egyik se volt gidával.
Lőtáv kb. 170 méter, tüdőlövés, és kb. 220 méter, gerinclövés /messzibbnek gondoltam/.
Fegyver: Cz 527 FS 222 Remington, lőszer: Hirtenberger Sierra.



Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #554 Dátum: 2011. Január 07. - 21:44:52 »

Guszti!  Igen Igen Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: