Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229703 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Dátum: 2008. Június 22. - 19:57:28 »

Minden ami az őz sutával, és gidával kapcsolatos
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Június 22. - 20:15:26 »

A minap érdekes dolognak voltam szemtanúja.
Vaddisznó vadkárelhárításra kaptam meghívást. (Az eső elmosta a vadászatot, nem tört meg a kudarcok időszaka!)
At erdő szélére kijött egy suta, gidával. Egy jó negyed órát békésen csipegettek, de egy idő múlva a suta rátámadt a tőle úgy két méterre lévő gidára, és taszigálta, lökdöste, zavargászta össze vissza! Úgy három perc után meguntam, és rájuk füttyentettem. A suta beugrott az erdőbe, a gida pedig követte.
Ilyet még nem láttam. Olyat, már igen, hogy a gida szopni akart, és a suta nem hagyta, vagy a bak elzavarta a gidát (űzekedéskor) de itt látszólag nem volt ok. Azt sem hinném, hogy nem a saját gidája lett volna.

??????? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Június 27. - 09:24:05 »

Sziasztok!

Biztos csak nekem újdonság, de nekem nagy élmény volt.
Egy elég sűrű erdőben gyalogoltunk és egyszer csak nagy ágtörés mellett valami ordenáré ugatás közepette jött valami felénk. Szólt a srác, hogy áljunk meg. Én el sem tudam képzelni, hogy mi lehet. Nagy kutyára gondoltam. Az íjjakat meg kint hagytuk a kocsinál. Ezután kb 10 méterre tőlünk kiugrott még mindíg "ugatva" egy szép suta a nyiladékra amin áltunk. Megált velünk szemben és kb 5-10 másodpercig Őzszemet néztünk egymással, majd amerről jött visszaugrott. Olyan szépen keresztbe állt és íjjal vadászias távolságban, hogy ha már vadász lennék nagyon szépen meg lehetett volna lőni. Kacsint  Bár halkan hozzáteszem, hogy Őzre egyébként sem vagyok veszélyes.
Az baj, hogy bizonyos vadak egyenlőre teljesen hidegen hagynak?

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Kalmár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


Vadász


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Június 27. - 09:36:01 »

Sziasztok!

Biztos csak nekem újdonság, de nekem nagy élmény volt.
Egy elég sűrű erdőben gyalogoltunk és egyszer csak nagy ágtörés mellett valami ordenáré ugatás közepette jött valami felénk. Szólt a srác, hogy áljunk meg. Én el sem tudam képzelni, hogy mi lehet. Nagy kutyára gondoltam. Az íjjakat meg kint hagytuk a kocsinál. Ezután kb 10 méterre tőlünk kiugrott még mindíg "ugatva" egy szép suta a nyiladékra amin áltunk. Megált velünk szemben és kb 5-10 másodpercig Őzszemet néztünk egymással, majd amerről jött visszaugrott. Olyan szépen keresztbe állt és íjjal vadászias távolságban, hogy ha már vadász lennék nagyon szépen meg lehetett volna lőni. Kacsint  Bár halkan hozzáteszem, hogy Őzre egyébként sem vagyok veszélyes.
Az baj, hogy bizonyos vadak egyenlőre teljesen hidegen hagynak?

Üdv: Csaba

Az "ugatás" lepett meg, vagy az, hogy azon a területen őzzel találkozol?

Sajnos az első egy nagyon rossz tulajdonsága az őznek, felénk nagyon sok van és állandóan riasztanak, szétkiabálják a hegyet, elzavarnak, vagy egalábbis gyanakvóvá tesznek minden állatot, és ami a legrosszabb, hogy sosem tudom, hogy engem vett észre, vagy disznót érez (esetleg más valamit/valakit)   Bion
Naplózva

C30, szamorodni, Mannana, 30-06 és az életed nem fog unalmasan eltelni...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Június 27. - 09:52:32 »

A vadak engem is hidegen hagynak...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Június 27. - 09:58:08 »

Sziasztok!

Biztos csak nekem újdonság, de nekem nagy élmény volt.
Egy elég sűrű erdőben gyalogoltunk és egyszer csak nagy ágtörés mellett valami ordenáré ugatás közepette jött valami felénk. Szólt a srác, hogy áljunk meg. Én el sem tudam képzelni, hogy mi lehet. Nagy kutyára gondoltam. Az íjjakat meg kint hagytuk a kocsinál. Ezután kb 10 méterre tőlünk kiugrott még mindíg "ugatva" egy szép suta a nyiladékra amin áltunk. Megált velünk szemben és kb 5-10 másodpercig Őzszemet néztünk egymással, majd amerről jött visszaugrott. Olyan szépen keresztbe állt és íjjal vadászias távolságban, hogy ha már vadász lennék nagyon szépen meg lehetett volna lőni. Kacsint  Bár halkan hozzáteszem, hogy Őzre egyébként sem vagyok veszélyes.
Az baj, hogy bizonyos vadak egyenlőre teljesen hidegen hagynak?

Üdv: Csaba

Az "ugatás" lepett meg, vagy az, hogy azon a területen őzzel találkozol?

Sajnos az első egy nagyon rossz tulajdonsága az őznek, felénk nagyon sok van és állandóan riasztanak, szétkiabálják a hegyet, elzavarnak, vagy egalábbis gyanakvóvá tesznek minden állatot, és ami a legrosszabb, hogy sosem tudom, hogy engem vett észre, vagy disznót érez (esetleg más valamit/valakit)   Bion

Azt tudtam, hogy van őz. Ez a házunk mögötti erdőrészen volt. Télen az utcánkban is lakik egy 4-6 fős csapat. Szoktunk szénahálóban kitenni kaját nekik. 8 éve lakom itt és elég sűrűn megyek ki a kutyával a területre. Sokszor meg is riasztottunk őzeket, de még ilyen hangot sohasem hallottam.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Június 27. - 15:15:36 »

A vadak engem is hidegen hagynak...
Igen
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Június 27. - 21:55:45 »

Két hete egyik kedves vadászismerősöm lehívott, hogy nézzem meg legújjabb szerzeményét! Nagyon kiváncsi voltam, hogy mit szeretne mutatni, mert vannak érdekes hóbortjai! Amint beléptem a kapun, Rozi aszuka magyarvizsla fogadott és szinte az vezetett egy kis beerített részhez! Felemelve a fedelét egy őzgita hatalmas szemeivel meredt rám! Meg volt lepődve, de én is! Akkor üdvözölt csak jóbarátom, és már kezdte is mesélni a kis jövevény törénetét!
Este cimborájával voltak kint vadászni, és éjfélfele elindultak hazafele, mikor őzsírásra lettek figyelmesek! Elindultak a hang irányába, majd a keresőlámpa fényébe meglepődve látták, hogy egy nagy róka fejénél fogva húzza a gidát! Még a lámpafényre és emberi közeledésre sem akarta elengedni! Lőni nem mertek, mert féltek, hogy célt téveszt a lövedék! Bamdi, ismerősöm cimborája felvett egy botott és azzal közeledett a "koma" felé a lámpafénybe, mire az rádöbbent, hogy ennek fele se tréfa és kereket oldott! A gida csak feküdt és lihegett. Mivel nem hallottak suta vész jelzésést, és félve, hogy a róka visszajön érte magukkal vitték! Otthon fertőtlenítővel lekezelték a sebeket a koponyán. Azóta szépen fejlődik és eszik, de a sebeket még mindig ki lehet tapogatni!
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Július 03. - 19:56:25 »

Aratási stressz:



Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Július 03. - 20:23:07 »


 Üdv Szik! Nagyon aranyos gida gyozo  :Jó fotó. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 09:48:48 »

Sziasztok!

Biztos csak nekem újdonság, de nekem nagy élmény volt.
Egy elég sűrű erdőben gyalogoltunk és egyszer csak nagy ágtörés mellett valami ordenáré ugatás közepette jött valami felénk. Szólt a srác, hogy áljunk meg. Én el sem tudam képzelni, hogy mi lehet. Nagy kutyára gondoltam. Az íjjakat meg kint hagytuk a kocsinál. Ezután kb 10 méterre tőlünk kiugrott még mindíg "ugatva" egy szép suta a nyiladékra amin áltunk. Megált velünk szemben és kb 5-10 másodpercig Őzszemet néztünk egymással, majd amerről jött visszaugrott. Olyan szépen keresztbe állt és íjjal vadászias távolságban, hogy ha már vadász lennék nagyon szépen meg lehetett volna lőni. Kacsint  Bár halkan hozzáteszem, hogy Őzre egyébként sem vagyok veszélyes.
Az baj, hogy bizonyos vadak egyenlőre teljesen hidegen hagynak?

Üdv: Csaba
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 10:37:57 »

Gyönyörű! Nagyon jó képek! Taps
Szegényke biztos jól megijedt.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. November 04. - 13:17:17 »

A vasárnap hajnal ezt hozta...

A lövés szíven érte a vadat. A bemenetnél is, meg a kimenetnél is bordát tört, és ennek ellenére, mint a képeken is látható alig tett kárt a húsban!(Ez igaz csak kívül látszik Vigyorog)  A menekülési távon döbbenetes vérnyomot hagyott a suta. Zsigereléskor alig volt benne már vér!
A sutának a jobb oldalon a tomporán volt egy két öklömnyi daganata!

A képeket a telómmal készítettem, ezért nem tudtam a zsigerelés után a mellüregről képeket csinálni.... :'(

Lőtáv: Kb.80m
Kaliber:.223 Rem.
Lőszer:.223 Rem Cody  Hot Cor SP
Fegyver: JW-105 Norinco
Céltávcső: OXO Calgary 6x40
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. November 04. - 13:21:14 »

A vasárnap hajnal ezt hozta...

A lövés szíven érte a vadat. A bemenetnél is, meg a kimenetnél is bordát tört, és ennek ellenére, mint a képeken is látható alig tett kárt a húsban!(Ez igaz csak kívül látszik Vigyorog)  A menekülési távon döbbenetes vérnyomot hagyott a suta. Zsigereléskor alig volt benne már vér!
A sutának a jobb oldalon a tomporán volt egy két öklömnyi daganata!

A képeket a telómmal készítettem, ezért nem tudtam a zsigerelés után a mellüregről képeket csinálni.... :'(

Lőtáv: Kb.80m
Kaliber:.223 Rem.
Lőszer:.223 Rem Cody  Hot Cor SP
Fegyver: JW-105 Norinco
Céltávcső: OXO Calgary 6x40


Steve!  Igen
Jó a Cody?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. November 04. - 13:36:02 »

Peti!

Nekem a 223-ban nagyon bevált!
És ezt nem csak azért mondom mert gyakorlatilag az RWS-en, meg a Codyn kívül a többi lőszer vadászatra alkalmatlan a szórásképe miatt!
Ezt "eszi jó ízűen a ferdeszemű" csöve.... Vigyorog
Maga a lövedék kiválóan teljesít mind kül-, mind belballisztikailag. Legalábbis nekem... Wave
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: