Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 288132 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #975 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 22:56:39 »



Nekem sajnos nincsen ehhez való masinám, de szorgalmasan fotózgatok én is ezzel azzal  OOO.  Vigyorog

« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 13. - 23:03:31 írta Voldemort » Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #976 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 09:37:27 »

Egy vőlegény jelölt még ma reggel is rárohant a sípra!  Vigyorog
Többnyire azonban már érdektelenek, úgy látom.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #977 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:30:51 »

Aug. 9 reggel

Reggel motorral körbejárom és felszedem a csapdáimat. Egy nagyon rühes rókát fogtam az egyikkel. Szerencsére frissen. Nincs belerohadva de, szaga már van ebben a hőségben. Őzet csak egyet látok a levágott lucernán, jó messze. Beülök a gazba a szélén. Előkaparom a sípot és ráhívok. Megáll, néz. Aztán usgyi. Úgy jön, ahogy meg van írva. Két perc alatt ott van. Nagy a gaz, jól elrej,t rám is jön pár méterre. Három év körüli közepes hatos.

Aug. 10 este.

Ötkor megjött a Laci a feleségével. Hárman megyünk ki. Viharos a szél. A levegő lehűlt, vagy tíz fokot. Feltűnően jó őzmozgás van. Egy kis bak fekszik a tarlón sutával. A spektívvel nem nagyon lehet megnézni, annyira lökdös a szél. Közelebb megyünk kocsival. Már lőtávon belül vagyunk. Nem lőhető. Feláll. Minket nem vesz észre a nyílt tarlón, a hangunkat elviszi a szél.
Felkelti a sutát. Szagolgatja a hátulját. Néhányat köröznek, majd borítja. Utána rögtön lefekszik. Sípolok pár helyen. Nem nagy meggyőződéssel a szélviharban. A hangot elviszi a szél. Amerre meg fújja a szagunk is megy vele. Nem is jön sípra semmi. Végül látunk összesen hét párt, néhány különálló bakot, és sutákat gidával. Lőhetőt nem találunk, de nagy reményekkel várjuk a reggelt.

Aug. 11 reggel

Még sötétben indulunk. Útközben a szomszéd területen már látunk egy bakot. Jó jel. Nem sokkal később egy tárcsázott tarlón a kövesút mellett ballag egy bak.. Megnézem. Lőhető. Laci kiszáll, és a kocsi hátulján támasztva lő. Sajnos elhibázza pedig nem volt messze.
Tovább megyünk. Most már a szél sem fúj. Sok egyedüli bakot látunk. A sípra azonban egyik sem reagál. Látunk még három párt, de lőhető bakot, már egyet sem többet.
Érezhetően kifulladt az üzekedés. Végül is már tizenhárom napja tart nálunk.
Ahogy melegszik az őzek is elbújnak. Mi is befejezzük. Ezzel a vadászattal le is zárjuk az idei üzekedést. A sípok megint egy évig a szekrényben várják a következő idényt és izgalmakat.

Összegzés

Július 30-tól augusztus 11 délelőttig két este kivételével mindig kint voltam 43-szor hívtam be bakot. Ebből négyet kétszer egy-két nap különbséggel.
Kettőnél több bak nem jött be egy hívásra egyszerre. Ez sem sokszor, talán négyszer, ha jól emlékszem.. Nálunk már gyakorlatilag hét hete aszály van, nem volt számottevő eső. Olyan igazi látványos berohanás a sípra, hogy szinte elsodorja a bak az embert alig volt. Ellenben sok bak csak poroszkálva, lépésben jött be. A nagy kánikula pont az üzekedésre esett. Ez miatt és az aszály miatt is az egész üzekedés lefolyása nagyon erő takarékos volt. Nagy verekedések, futások, suta kergetések nem nagyon voltak. A meleg miatt az árnyékos helyeket keresték az őzek, a nyílt helyeken sokkal kevesebbet mutatkoztak, mint átlag évben.
Természetesen most is, mint minden évben, került elő jó néhány ismeretlen sosem látott bak.
Ezekből sok a sziken. Ez persze természetes, mert itt a hatalmas nádasokban a nagy dús füvű legelők közt, amiket csak most enged levágni a NP., nem nehéz elrejtőzni a kíváncsi szemek elől. A hét bakból, ami esett az üzekedés alatt, hat jött hívásra. A hetedik sutával volt. Sajnos még két bakunk hátravan. Az üzekedésre várt vendégek lemondták a vadászatot. Ezért mindent a bérlőnk lőtt ki. Ha hamarabb tudjuk ezt, akkor az elején elengedett bakokkal, amikkel a vendégeket vártuk simán kitelt volna a keret.
Az idén is jó pár ígéretes nagy bak tette a kötelességét, úgyhogy bizakodóan nézünk a következő évek elé.

Üdv: Szik
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #978 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:34:52 »

 Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #979 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:35:35 »

Ezúton gratulálok mindenkinek, és köszönöm mindenki gratulációját. Örülök, hogy mások is vették a fáradtságot ( S. Petit kivéve Ördög) és megosztották a közzel az élményeiket.Most egy darabig nem leszek de utólag majd elolvasok mindent.  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #980 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:53:33 »

Gyula, gratulálok Neked, és köszönöm a kiváló beszámolókat, nagy élvezettel olvastam minden sort! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #981 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:58:58 »

Gyula, gratulálok Neked, és köszönöm a kiváló beszámolókat, nagy élvezettel olvastam minden sort! Igen Emelem Piál

Csatlakozom Petihez! Köszönjük az értékes és tanulságos beszámolóid, köszönjük, hogy megosztottad velünk.  Meghajol Meghajol

Gratulálok Gyula!  Emelem Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #982 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 12:13:49 »

 S.Peti
Ezúton gratulálok mindenkinek, és köszönöm mindenki gratulációját. Örülök, hogy mások is vették a fáradtságot ( S. Petit kivéve Ördög) és megosztották a közzel az élményeiket.Most egy darabig nem leszek de utólag majd elolvasok mindent.  Wave
Kacsint  Piál


Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #983 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 14:29:44 »

Szik!  Emelem
Nagyon jó volt olvasni a tudósításaidat Igen
Ugyan a történtek tanulsága szerint őzet hívni nem tanultam meg, de legalább fellelkesedtem és jókat próbálkoztam Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #984 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 10:14:45 »

Szik!

Nagyon élveztem ismét a beszámolóidat.
 Emelem Emelem Igen Wave
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #985 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 10:33:33 »

 Szik, gratulálok a hívásaidhoz és a bakjaidhoz. Ha pedig még nem vitt el a Wendigó, a Sasabossam vagy a Rettegetett Öhöm-Böhöm az augusztusi rókacsapdázást(csapda típusa, csali, helyszin, stb) írd meg egy privátban légy szives.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #986 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 12:11:48 »

Nyúlfarknyi történet egy aprócska agancshoz

Egyszer volt, hol nem volt, a romos Vöröserdei kápolnán túl, ahol csak a királydinnye terem meg emberemlékezet óta a sívó homokon és telente a dermesztő északi szél ördögszekeret kerget a pusztaságban, élt arra egy öreg őzbak. Igazi vénség, egy szellem bak volt. Visszarakott páratlan nyolcas agancsában Nándi, a vadőr is csak kétszer gyönyörködhetett idén. Egyszer koratavasszal, majd legközelebb az augusztusi kánikulában látta, amikor a vendégvadásztatásoknak végre valahára vége szakadt. El is mesélte nekem elképzelhető lelkesedéssel, hogyan állnak a koponyájára lefolyó rózsák és a matuzsálem korú őzbak agancsának gyöngyözését is, a koszorúból előremeredő 6 centis rendellenes ágat és átragadt rám is a lelkesedése.  Este és reggel ezen a területrészen köszönt rám a nap az utóbbi időben. Gyalogosan bújtam a soros ültetésű akácos nyarast, ezt szélben hullámzó sárgafüvű magyar erdős szavannát. Bújtam a sűrűket, a vadváltókat, hogy a nyakam fájdult bele a jobbra- ballra tekingetésbe. Persze a szellembak jól végezte a dolgát, jó mélyen befészkelte magát a gondolataimba, de úgy eltűnt a valóságban, mint ha a homok nyelte volna el. Végül is két lehetséges magyarázatot ötöltem ki a sikertelenségemre:

A)   Megfőzték már a tanyasiak csigatésztával. (Remélem a foguk elvásott a húsától.)
B)   Ott fekszik a régi Szabadkai Vasút oldalában tengődő olajfüzek árnyékában kérődzve és rajtam mulat: - Eridj, gyerek, vár rád a Balatoni nyár, itt leszek én még jövőre is!

Azért részeredmények születtek a cserkészetek során, még egy borzot is lőttem. Tegnap hajnalban pedig 3 bakot cserkeltem be az erdőben. Az első, középkorú villásagancsú volt. Mindkét szárán hátsóág hiányos, lőhető bak volt, de nem az én Öregem, nem is lőttem meg. Az üzekedésnek láthatóan vége már, a második őzbak mégis sípra jött a szokott helyemen. Egy öreg nyaras lábas erdőben. Ez fantasztikus látvány volt, ahogy a síp hangjára lerohant. Amikor ráébredt, hogy nem lesz itt kufirc, peckesen körbejárt, mint egy parádés ló, eközben sértődötten riasztott párat. Hatos, ígéretes középkorú bak volt. A harmadikat elszamárkodtam. Le kellett volna kuporodni mikor észrevettem a fűben matató őzet, de azt gondoltam az előbbi bakot látom, így a lő botra támaszkodva nézegettem. Persze a következő pillanatban észrevett és elugrott. Igaz, hogy az egyik szára világos gyöngytelen hatos agancs volt, de a másik felét fekete rücskös ág nélkülinek láttam miközben elnyelte az erdő! Este a közeli itató melletti lesre ültem fel és végre kicsit rám mosolygott a szerencse. Az esti szürkületben előkerült egy őz, inni jött. Sutának tűnt a távcsőben, de a rossz háttér miatt, nem voltam biztos benne. Még mondtam is magamban, ahogy vonult a szélső fák, bokrok között:

-Na, állj meg cimbora és kezd el fenni a homlokod egy akácsarjon, így ránézésre nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy gombnyársas bak vagy!

 Közben belépett az osonó őz egy sötétebb háttér elé és valóban, mint a vizsla szemfogai akkorka fehér kis agancsok virítottak a homlokán. Innentől már csak pár perc választott el attól, hogy kivárjam a jó lövéshez szükséges pozíciót és azután kézbe vehessem az ördögfióka buksi fejét, hogy megsimogathassam. A bokáig süppedő sívó homokban három megállóval, verítékben főve jutottam el a zsákmánnyal az autóig. Minden esetre szeptemberben még néhány alkalommal körülnézek a szellem bakunk háza táján, hátha leírhatnám, hogy „itt a vége, fuss el véle” és pont kerülhet még ennek a történetemnek a végére is.

Vadászüdvözlettel: Cs.R.


















 Wave Angyal


Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #987 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 12:27:38 »

Gratulálok Robi! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #988 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 12:39:06 »

Jó volt olvasni, gratulálok a bakhoz! (elég komoly vizslák lehetnek arra felétek  Ördög )
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #989 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 13:04:32 »

Gratula a bakhoz!
Az utolsó kép akár Afrikában is készülhetett volna!
Nem semmi táj, nekem nagyon tetszik az ilyen.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: