Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285195 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1050 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 14:39:39 »

Augusztus 01
A változatosság kedvéért ma hajnalban is volt egy félórás zápor.Negyed hatkor indultunk ki két vadásszal. Először erdősávokkal körülvett  három tarló találkozásánál állunk meg. Itt az első hívások után szemből az úton jön egy bak. Szép sötét agancsú erős hatos. Észrevesz, beugrik. Nem baj, hívok tovább. Néhány perc múlva veszem észre az erőben besunnyogó bakot egész előttünk. Bejön 8-10 méterre. A vállamon lóg a fényképező,de nem lehet mozdulni olyan közel van. Az előbbi bak az. Amikor észrevesz, kiabálva megy el. Ugyanennek a táblának a végén állunk meg. A repcetarló ködös párában. Itt is bevágtat messziről egy hatos nem lőhető bak. A vadászaim most vannak először őzhíváson. Tetszik nekik a dolog. Még két helyen hívok potyára. Utána kimegyünk a szikre. Gyalog cserkelünk. Itt a legelőn látunk egy bakot, ami szépen be is jön a sípra.
 Ez sem lőhető.





Megyünk tovább.300 méterrel arrébb beállunk a napraforgószélébe, itt hívok. Velünk szemben egy kis nádfolt a kaszálón. Pár hívás után kiáll egy szép ígéretes egy éves hatos bak. Sokáig vizel, majd  jól megmutatja magát minden oldalról.







Megyünk tovább. Egy bak legel a kaszálón messzebb. Lőhető kis nyársasnak nézem. Köztünk két kis csökött olajbokor, ennek a takarásában igyekszünk a közelébe. Egy da Még egy szer hívok ennek a napraforgótáblának a másik oldalán. Itt nem jön semmi. Továbbmenve rabig legel aztán futni kezd a napraforgó felé. Leguggolunk takarás híján. Rásípolok. Rögtön irányt vált és jön. A többi a filmen.



www.youtube.com/watch?v=nAb8TEhOpnc&feature=youtu.be



Miután rendbe rakjuk még két három helyen hívok eredménytelenül. Nem volt rossz reggel, öt bakot hívtam be. Délután folytatjuk.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1051 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 15:39:12 »

Gyula! Emelem
Gratulálok! Igen  Emelem Kézfogás
Élvezet veled még így virtuálisan is vadászni! Köszi!  Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1052 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 12:03:27 »

Gyula!  Igen Emelem Piál Piál Piál


Csütörtök este kiültünk Gyöngyivel egy erdősarokra, kíváncsi voltam nagyon, hogy milyen mozgás van erre. Ő jött ki a tarlóra. Érdeklődött, de csak óvatosan:


Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1053 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 12:27:13 »

Ej de szép fehér gyertyák! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1054 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 17:54:44 »

Gyönyörű bakok! Jó volt látni őket videón is.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1055 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 21:23:19 »

Gyula!  Igen Emelem Piál Piál Piál


Csütörtök este kiültünk Gyöngyivel egy erdősarokra, kíváncsi voltam nagyon, hogy milyen mozgás van erre. Ő jött ki a tarlóra. Érdeklődött, de csak óvatosan:


Péter! Emelem
Nagyon jó felvétel! Igen
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1056 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 11:22:20 »

5-6 éves, érett baknak néztem.
A bal száron a középső ág törve, és a szár közepén egy enyhe, de észrevehető hajlat.
Először még dilemmáztam rajta, de aztán mikor tizedszer jött vissza a hívásra (egy bő óra időtartamban; ebből háromszor több száz méterről, és úgy is, hogy előtte szelet kapott és elugrott) csak megkívántam és meglőttem.

Szóval úgy jártam, mint az egyszeri öreglegény mondta a nászéjszaka után:

Összehozták valahogy, valami vénlánnyal, aztán a nászéjszaka után kérdezgették, hogy mi volt.
Erre mondta, hogy "-Először szeszergett, aztán szinte szerette!"

Szia Kama!
Gratulálok a bakhoz! Majd betojtam a röhögéstől. Röhög Wave
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 03. - 12:24:51 írta Sakac » Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1057 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 11:25:20 »

Gyula, kitartást és jól ugró bakokat, szép időt kívánok Neked az üzekedésre, magunknak meg jó kis beszámolót várok Tőled, csak így tovább!
Peti, jó az a bak, akár meg is lőttem volna.  Vigyorog Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1058 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 11:32:04 »



Telefonos sajna...





 S.Peti

Jó kép, nagyon ösmerős szituáció.  Igen Akkor szoktam ilyet látni, mikor a furfangos öreg legény szépen halkan megkerülve, vagy direkt szél alól jön be a hívásra és ép csak megvillan a borok között, hogy "itt jártam" és már ugrik is el, amint rájött az átverésre.  Wave
Nálunk éppen még semmi biztató. Nem akarnak belendülni. Na, de az időjárás is furfangos. Tegnapis csak úgy zuhogott a jég a ház falán, mert az eső is vízszintesen esik erre felé és a páratartalom is dzsungeli.... Rííí
 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1059 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 11:52:25 »

Idézet
Tegnapis csak úgy zuhogott a jég a ház falán, mert az eső is vízszintesen esik erre felé és a páratartalom is dzsungeli.... Rííí
 Wave
Ne búsulj Robi! Legalább van gomba.  Vigyorog Stoel Stoel Stoel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1060 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 12:49:05 »

Augusztus 01 délután.
A reggeli sikereken felbuzdulva már fél négykor kimentünk. Döglesztő párás, izzasztó hőség. Mozgás még semmi. Pár helyen hívtam eredménytelenül. Később kezdtek a felhők összeállni, akkor már legalább a nap sem égetett. Aztán a sofőrünk balf…kodása miatt egy nagy pocsolya közepén sikerült felültetni a kocsit. Közben leszakadt az ég. Ültünk a szaunának beillő autóban felhúzott ablakokkal, mert bevert a víz. Az üvegen belül is annyira folyt a pára, mint kint a víz. Egy óra múlva elállt. Akkor elindultam az én hat kilométerre parkoló kocsimért gyalog. Szerencsére három kilométer gyaloglás után jött egy autó, amivel elvitettem magam. Az elakadt kocsi kint aludt.
Augusztus 02 délelőtt
Reggel ötre megjött Sz. Sanyi barátom is a fiával. Őket elküldtem cserkelni. Én meg a kocsi mentést szerveztem. Fél nyolcra húzott ki a traktor. Akkor indultunk ki. Már jó meleg volt.  Bakokat láttunk suta nélkül. Volt ahol hármat egyszerre. Ezek hajkurászták egymást, a sípolásomra fittyet hányva. Suták egyedül és gidával. Közben a Sanyiékat is felszedtük. Ők sem sok mindent láttak. Fél tizenkettőig voltunk kint. Addig egy bakot sem sikerült behívnom. Délben a Zsoltiék hazamentek.
Augusztus 02 délután
Okulva a tegnapi sikertelenségből csak fél hatkor mentünk ki. Ekkora lett vége a szokásos délutáni trópusi esőnek. Elsőre megálltunk hívni. Még a fényképezőt is a kocsiban hagytam a sok sikertelenség miatt. Nagy hiba volt, mert itt hátulról gyönyörűen bejött egy villás bak.  Jó közelről körbejárt minket . Egy csomó fotózási lehetőséget adva. Ahogy elindultunk a kocsi felé. Egy jó hatos bak is odajött még a sípra elénk vagy 8-10 méterre. Ez produkálta a tipikus felizgatott kereső bak minden tulajdonságát. Szaladgált szimatolt, rólunk tudomást sem véve. Amikor elment. még vagy háromszáz méterről újra visszajött a sípra. Ez után még a területünk egyik ígéretes nagy bakját is sikerült behívni egy darabig. Sajnos ő messzebbről jött és hamarabb észrevett, mint mi őt. Egy videót csináltam róla és pár képet messziről, amik nem lettek túl jók, mert már sötét volt eléggé fotózni. Több bak nem jött be.





Augusztus 03 délelőtt.
Pirkadatkor indultunk. Már az első helyen bejött egy kis bak, aminek az egyik szárára rá volt száradva a háncs. Ugyan ide egy nagyobb, de szintén fiatal bak is ránk jött.





. Ezután még láttunk kergetőző párokat, egyes sutákat és bakokat, de sípra más nem jött. Egy párra és a velük lévő gidára jól rámentünk. Végül a kis bambi jött elénk oda csodálkozó szemekkel és felismerve minket vitte el a családot.









Mindenhol sok kócsag és gém fogdossa az egereket.




Látunk két kis bakot egymás mellett, amiket nem érdekelte a síp. Hiába biztattam a Sanyit, hogy a kisebbet lője meg. Nagyobb bakot szeretne, de most olyant lőhetőben nem láttunk. Délben úgy döntött, hogy hazamennek.

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1061 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 14:43:50 »



Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1062 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 15:05:55 »




Látom virágzik a parlagfű.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1063 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 15:07:13 »

 Igen Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1064 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 15:23:52 »

Az általam múltkor említett és látott, majd terítékre került bak fotói. Nekem életbaknak is jó lenne...












 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: