Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285175 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1185 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 12:14:28 »

U.Peti,   Csodalk az a bak megérné a misét! Vannak ott plusz ágacskák is. Van még más szögből képed? Nagyon rendben van az a bak! Milyennek gondolod? (7 év, 430-450? Mennyire tömörek az agancsok nálatok? Combos darabnak tűnik, nehezebb lehet a majdani trófea tömeg?)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1186 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 13:38:23 »

Az üzekedés nálunk szokás szerint későn, Júli legvégén kezdődött.
Amint látható jelek mutatkoztak, máris jött az első vendég, és nem távozott üres kézzel!
Aztán szép sorban jöttek a többiek...   Kacsint
És remélem, hogy ez még közel sem a vége!  Mosolyog











 Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1187 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 14:02:30 »

 Igen Igen Igen Wave Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1188 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 15:00:04 »

 Igen Emelem Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1189 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 15:10:34 »

Még U. Petiéknél vadászva (hej, de jó vadészat volt az is!!! Peti!!!  Meghajol ) beszéltük, hogy mintha valami kis mocorgás lenne bakfronton. Ő is és én is láttam kereső, letett orrú bakokat. Aztán sokáig csend.
Július 20-án, hajnalban több bak is kergette a sutát nálunk.
Pár nap múlva, szintén a kora reggeli órákban, kint leselkedtünk egy leendő vadászhölggyel megint. Újra láthattunk űzést: a terület ura, egy erős, szabályos, de még kímélendő hatos bak kergette szíve választottját körbe-körbe. A suta egyszer csak beváltott. Pár perc múlva őrült rohanásban jött ki, nyomában egy másik bakkal. Akkor pillantottam meg először Őt. Azt a bakot, amelyről már hallottam, az Egyagancsút. A hatos persze azonnal üldözőbe vette, megfutamodásra kényszerítette.
Onnantól csak Őt kerestem. De mindig jobb volt. Óvatos. Szemfüles. A sípra rá sem bagózott. (A területünk többi részén is alábbhagyott vagy megszűnt az üzekedési kedv.)
Élményekkel telve, de nélküle tértem haza, egy napot leszámítva, esténként és hajnalonként.
Aztán tegnap megpróbáltuk újra. A betárcsázott tarlója felé lopakodtunk, amikor jobbról zörgést hallottam. Egy gazfolt mögé bújva hallgatóztunk, de nemtörtént semmi. Már felálltunk, hogy tovább lépjünk, amikor vadőr barátom annyit súgott: Kinn a bak! Balra!
A legizgalmasabb percek következtek, mert először hason visszacsúsztunk egy bokor mögé, majd újra szemügyre vettük a közben keresztben megindult őzet. Szerencsénkre egy vonat éppen akkor haladt el a hátunk mögött, így kis zörgéssel be tudtunk csusszanni egy nádfoltba, ahonnan jobb takarásunk és kilátásunk volt.Persze felegyenesedésről itt sem lehetet szó: guggolva, féltérden próbáltunk észrevétlenek maradni.
A bak jó 250 méterre lehetett ekkor. Aztán megszólalt a síp. Azonnal megállt és fülelni kezdett. Ez eltartott bő negyed óráig. Néha lépett egyet felénk, aztán percekig újra csak állt és figyelt. Már bő 180-on volt, amikor lassan és komótosan beváltott a napraforgóba. Ennyi volt, gondoltam. De kitartottunk. Tudtuk, hogy érdekli a hang, de az óvatosága nem engedte, hogy egyből felénk rohanjon. És jól kalkuláltunk: újra kidugta a fejét a szotyiból, csak már sokkal közelebb, ideálisnak mondható lőtávban. Jött felénk, jött a hívó szóra. Innentől felgyorsult minden: a következő vonat hangjánál a felállított lőbotra helyeztem a puskát, a szálkeresztet a keresztbe forduló bakra helyeztem és amikor úgy éreztem: most... megérintettem a ravaszt.
Hatalmas becsapódás jelezte, hogy eltaláltam. Abban a pillanatban eltűnt.
Az azután következő 5 perc csigalassúsággal telt el.
Amikor odaléptem hozzá, minden porcikám remegett. Amikor pedig kézbe vettem a fejét... Leírhatatlan érzés kerített hatalmába. Nem egyagancsú! Nagyon nem.

 

Itt van még egy később készült, közelibb kép.



 Emelem

Nagyon szép, Kolléga! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1190 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 15:23:14 »

07 31. Délelőtt.
Reggel hatra megjött a két vadászom. Azt a helyet céloztuk meg elsőnek ahol tegnap az első bakot behívtam. Természetesen most nyoma sem volt neki. Egy helyen hívtam eredménytelenül. Itt a tábla másik végében már hallótávon túl jó kilencszáz méterre volt két bak. Ahogy megyünk vissza a kocsihoz az erdősáv másik oldalán lévő tárcsázott tarlón egy őzpár. A bak lőhető. Szaladnak visszafelé meg-megállva. Utánuk indulunk kocsival. Persze mire utol,érnénk őket eltűnnek az erdősávban. Nem baj akkor az előbbi két bakot megnézzük. Persze már azok sem voltak ott. A tárcsázott repcetarló szélén egy kórócsoport mögé beállva hívok. Béla célra tartott puskával a boton. Zsolti mellettünk. Pár perc hívás után egy bak szemből rohanva jön ránk az erdősávból. Mivel szemből jön nem nagyon tudom megítélni, hogy milyen. Jól bejön már vagy 30 méterre amikor észre vesz és megtorpan. Amikor odébb lép tudom rendesen elbírálni mert fordította a fejét.
Lőj! Szemben áll a bak. Nyakra kéne lőni, de a rutin hiány miatt a testre leadott lövés a hason megy ki. A bak áll betegen Lőjed még. A második az izgalomtól mellé. A harmadikra fekszik.



Töret , fotó, örömködés, zsigerelés. Tovább menve hívunk egy lesről és földről eredménytelenül. Egy nagy szója sarkán állunk meg hívni. Itt kiszúrok egy bakot ami feláll a sípra. A szója akkora, hogy szinte csak az agancs látszik ki belőle. Aztán le is fekszik. Mivel nincs messze az úttól, rámegyünk. Zsolt céloz a botról, én sípolok. Kisvártatva feláll, de mivel nagyon közel van, már ugrik is. Látom, hogy lőhető igen szép bak. Ha megáll, lőjed, mondom. Közben sípolok rá. Egy pillanatra megáll a szójában, de lőni rá nincs idő. Szalad tovább, kifut a mellette lévő tárcsázott repcetarlóra. Itt már látom a futásán, hogy lassít. Közben sípolok neki. Figyelj mindjárt megáll akkor lőjed. Már jó 170 méterre van, amikor megáll. Durr. Test középen kapja a golyót. Elindul az erdősáv felé. Meg lesz látni hol véres az oldala. De csak megy. Lefeküdni sem akar. Óvatosan megyünk utána nem akarom, hogy észrevegyen és elugrasszuk. Lefekszik a tarlón. Hagyunk neki időt betegedni. Még kétszer feláll pár lépést botorkál aztán már nem kel fel többet. Nagyon szép sötét gyöngyös bak fél szára gyilkos. Kívánatos trófea.



Zsolti még lőhet egy kis bakot is ilyent keresünk tovább. Még látunk két őzpárt. Pár helyen hívok eredménytelenül aztán tizenegy körül abbahagyjuk.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1191 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 15:36:14 »






 Wave
Ez a kedvencem. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1192 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 17:44:29 »

Gábor, nem semmi bakot lőttél, gratulálok!!!  Igen  Emelem  Piál Piál Piál Valami hasonló lóg az én falamon is...  Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1193 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 17:58:26 »

Gratulálok  Emelem minden szerencsés őzbakvadásznak!  Vannak itt jó bakok bőven!  Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1194 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 21:10:18 »

MiCsoda bakok!  Meglepődött Igen
Egyik jobb, mint a másik....de melyik az egyik? Kacsint

Tegnap addig sikerült eljutnom, hogy egy jó erős hatos bak mellettem kb. 1-másfél méterre vágtatott el, illetve egy nagyon jó, lőhető 3 éves forma gombos keresztül kocogott
az irányomba egy nagy búzatarlót, majd 45 méterre megállt mint a cövek és onnan nézett felém negyed órán át.
Aztán hátraarcot csinált és elballagott Vigyorog
Na majd hajnalban......

Cimbora kint ült a holdvilágban kanra lesve.
A várt agyaras másfelé bújt ki a nádasból, de ő kitartott éjfél utánig.
Mielőtt leszállt a lesről, eszébe jutott, hogy a zsebében maradt a buttolo.
Nyomkodott párat....és nem telt el 20 másodperc, a nádasból két bak vágtázott a les felé.
Ugyan ott hajnalban és késő délután nem látott semmit, a hívásra sem volt kapás.
Úgy látszik éjszaka aktívabbak a legények.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1195 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 22:29:53 »

A délután lőtt bakok:




Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1196 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 23:09:10 »

A délután lőtt bakok:



Gyaaaaa!!!!!!!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1197 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 09:56:21 »

Nos ezeket a bakokat csak  Emelem Emelem Emelem Emelem, lehet.
Gratulálok a sikeres vadászoknak, de főleg a gondos gazdáknak...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1198 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 10:47:43 »

Üdv Urak! Nálam Aggtelek mellett egyenlőre nem taposnak agyon a bakok, de már alakul. Láttam bakot sutával, és egy legény beugrott a suta vágyakozásra, de nagyon gyenge eddig!


Üdv: Lesi  Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1199 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 11:41:10 »

07 31 Délután
Délután fél négykor kezdünk. Mozgás semmi. A délelőtti borús idő helyett napos meleg. Zsolti az apjával úgy dönt, hogy amíg nincs mozgás a réten felállítanak egy hálót, amit éjszaka beélesítenek fürjre. Egy kukorica melletti réten állítják fel ahova a Zsolt éjjel kiül disznóra egy hordozható lesre, mert rálát. Az őzek csak hat óra után kezdtek mozogni. Sok különálló suta és bak volt átható. Ennek ellenére sípra semmi. Már erősen szürkül, amikor egy tarlón meglátok egy fekvő bakot, ami jó nekünk a mostani lehetőségekhez. A sípra feláll,de nem jön közelebb. Zsolti rácserkel, és egy báláról meglövi. Nagyon érdekes kis bak. Nem tudom mitől ilyen az agancsa.



Közben telefonváltás a Lacival. Ő még az este lejön, és reggel vele folytatom a vadászatot. Kicsi és valami nagyobb érett bakot szeretne lőni.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: