Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285160 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1110 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 20:51:47 »

Gyula!  Emelem



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1111 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:03:48 »

Gyula! Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1112 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 18:13:38 »

Üdv Mindenkinek! Emelem
Hosszas szervezés után eljutottam "puskával a vállamon" Somogyországba! Vigyorog
És ha valami "meg van írva", akkor nem számít sem a laikusok jókívánsága, sem pedig az úton ide-oda szaladgáló fekete macska sem. Ördög
És ezen a helyen is szeretném megköszönni U. Péter fórumtársunk kedvességét, nagy tapasztalatát és barátságát! Igen Emelem






U.i.: Okulva a tavalyi fotóimat ért jogos kritikákból.... Ördög
Ezek a felvételek Péter fotós tudását dicsérik! Igen
Üdvözlettel: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1113 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 18:15:35 »

Igen. Minden,de minden-nagyon-rendben van. Igen Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1114 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 18:18:54 »

Juhéj, gratulálok fiúk! Vigyorog Emelem Wave
Biztos jó volt a hangulat és remek hétvégét beszélgettetek át.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1115 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 18:29:02 »



Neked és vendéglátódnak.  Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1116 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 18:34:27 »

Juhéj, gratulálok fiúk! Vigyorog Emelem Wave
Biztos jó volt a hangulat és remek hétvégét beszélgettetek át.

Először is:
Köszönöm szépen mindenkinek! Emelem
Robi! Emelem
Szinte egyazon korosztály, nagyon hasonló gondolkodásmód és egy közös szenvedély. Vigyorog
Valóban remek, felejthetetlen hétvége volt! Igen
Üdv: J. vadász Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1117 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 21:02:05 »

Először is:
Köszönöm szépen mindenkinek! Emelem
Robi! Emelem
Szinte egyazon korosztály, nagyon hasonló gondolkodásmód és egy közös szenvedély. Vigyorog
Valóban remek, felejthetetlen hétvége volt! Igen
Üdv: J. vadász Emelem


Gratulálok mindkettőtöknek!  Emelem
Hasonló gondolkodású, sőt még hasonló korosztályú is akad azért itt nem kevés a fórumozók között!  Wave
A közös szenvedélyre nem jöttem rá! Mi lehet? Mindketten szerettek sakkozni?  Ördög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1118 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 21:21:51 »

Gratulálok mindkettőtöknek!
Az a vegyes csövű meg külön megdobogtatta a szívemet! Jó nagyon az a Brno!!!  Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1119 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 21:30:36 »

J. Vadász, U.Péter! Gratulálok Nektek! Jó kis bak!  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1120 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 21:49:26 »

Gratulálok a BakVadásznak és a Vendéglátonak is!
J.Vadász, Péter  Emelem
Tisztelettel:Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1121 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 08:10:57 »

Szervusz Zoli.
Gratulálok a sikeres vadászathoz ,és Péternek a vadásztatáshoz .
Csak rá szántad magad a hosszú útra Mosolyog oda fele hosszú az út de vissza sokkal rövidebb föleg ha emlékekkel teli a hátizsák.
Üdv:HSanyi
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1122 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 16:08:47 »

 Emelem
J.vadász, szívből gratulálok neked és vendéglátódnak Piál
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1123 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 16:23:37 »

Szervusz Zoli.
Gratulálok a sikeres vadászathoz ,és Péternek a vadásztatáshoz .
Csak rá szántad magad a hosszú útra Mosolyog oda fele hosszú az út de vissza sokkal rövidebb föleg ha emlékekkel teli a hátizsák.
Üdv:HSanyi

Köszönöm Sanyi! Emelem
Most vagy 4-5 napig biztosan nem leszek jól, ráadásul ma már dolgoznom kellett. OOO
Viszont a személyes találkozás és vadászat Péterrel számomra akár két hét betegállományt is megér! Igen Vigyorog
Üdvözlettel: J. vadász Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1124 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 11:24:46 »

Augusztus 09.
Reggel Sanyi jött vissza remélhetőleg elejteni az idei utolsó bakot. Fő csapásirányként a Bandi által elhibázott torz agancsú bak elejtését tűztük ki célul.  Negyed hatra beszéltük meg a találkozást. Igen sűrű novemberi köd fogadott. Nem is mentünk ki őzre, hanem egy disznók által járt kukoricatábla mellett kiraktam cserkelni. Én elmentem elé a másik oldalra. Itt hívtam párat a szója mellett eredménytelenül. Disznó sem volt . Sanyi behívott itt valamilyen bakot ami bejött neki egész közel de a sűrűben nem látta. Már fél nyolc körül járt az idő, amire a köd felszáll,t az erősödő napsütés hatására. Kifelé menet még egy helyen megállunk. Itt sem mozdul semmi a sípra. A torz agancsú múltkori helyén a rét szélén a csatornaparton leállunk egy kicsit lesekedni. A spektív állvány is előkészítve várakozik mellettünk. Most üres a rét. Távcsövezem a mögöttünk lévő tarlót kicsit visszább menve. Őzet nem látok, de igen jó kacsa és libahúzás van ide. Százával jön a kacsa és a liba. Majd nem lesz ha már lehetne lőni.

 





Kijött egy bak –szól Sanyi.
Visszalépek. Nézem a spektívvel, a  jó 250 méterre lévő bakot.
Ez az. Őt kerestük.
Innen messze van. Rá kel menni a nád szélén.  Lőbot, puska, távcső. Sanyi már indul is. Én helyből figyelem. A bak kint csipeget. Aztán bemegy a takarásba. Nem baj könnyebb közelebb jutni. Majd kijön. Kis idő múlva előjön egy suta, mögötte a bak. Körözve keringőzik az ördöggyűrűt a réten. A bak szinte a suta hátsójában. Sanyi jó lőtávra van. Szerintem 90 méternél nem lehetnek neki messzebb. Botról feltámasztva céloz. Nem lő. Gondolom, várja, hogy a bak tegye a dolgát. Ez azonban nem következik be . A suta beviszi a takarásba.  Közelebb cserkel. Közben a bak megjelenik a nád szélén.  Mivel már lassan túl közel lesz, rácsörgök, hogy álljon meg. Közben a bak lefekszik a ritkás nádban. Nincs messzebb, mint negyven-ötven méterre tőle. Távcsövez arra, de nem céloz. Azt hittem, hogy arra vár, hogy felálljon a bak, de mint utólag mondta, Ő nem is látta a fekvő bakot. A bak kis idő múlva felkel, és beljebb megy. Én közben hátrébb megyek a másik tarlóra távcsövezni. Egyszer csak csörög a Sanyi, hogy a suta bevitte a bakot a napraforgóba.
Maradj ott. Viszek be széket majd még kijönnek.
Másfél óra várakozás, de nem jöttek.
Elmegyünk az erdő felé hívni, hátha a tegnapelőtti bak bejön ismét. Közben visszafelé sikerül megint behívni a már többször bejött kis villást. Már nagyon meleg van. Hívásra semmi az erdőnél.  Lassan dél. Abbahagyjuk. Négy órai találkozót beszélünk meg.
Döglesztő a hőség nem is indulunk ki csak fél hat után. Úgy döntünk, hogy székről lesve várja a reggeli bakot, az este nem is megyünk máshová.
Én a tarlón távcsövezve ütöm el az időt. A sok kacsán-libán kívül nincs nagy mozgás. Hiába már lassan vége az üzekedésnek. Csak este nyolc után jön elő pár őz. Egy vékonyszárú fiatalabb bak. A síp nem érdekli.




Messze a túlsó felén a tarlónak napraforgótábla. Itt legel két gida egyedül. Egy bak hajt egy sutát nem túl hevesen. A gidája ott szaladgál körülöttük. Kis idő múlva ott hagyja  a sutát. Azok legelnek tovább. Már erősen szürkül. Elé megyek kicsit és ráhívok. Először jön is egy darabig. Aztán érdektelenségbe fullad a dolog. Néha erre néz, de elmegy más felé. Sanyi felől nincs lövés. Szúnyog, mint a tenger. A telihold kúszik felfelé az égen. Kilenc előtt elmegyek a Sanyi elé. Csak egy sutát látott.

Augusztus 10.
Pirkadatkor indulás. Mivel már úgy néz ki, hogy lemenőben az üzekedés és az időnk is véges úgy döntünk, hogy ha lőhető bakot találunk, azt nem engedjük el. Ma szép derült napra virradtunk.
Az Attilának szánt bak helyén megállunk hívni. Messziről a tarlón bejön egy bak. Közepes hatos nem lőhető. Lassan elmegy tőlünk át az erdősávon. Kocsival megyünk tovább. Az erdősáv résein átlátva meglátjuk az előbbi bakot. Aztán még két őz vöröslik. Takarásban megállunk, visszamegyünk megnézni őket. Egy lőhető baka sutájával. Nem nagy, de nagyon nincs mire várni ezért Sanyi meglövi.
Terítéken az idei utolsó bak.




Összegzés

Mindig jobbat vár az ember, mint amit kap. Az elmúlt években az üzekedés mindig a rekkenő kánikulára esett. Az esetleges csalódásokat volt mire fogni. Nem voltak legelők, csak feltárcsázott kopasz poros tarlók. Nem voltak pocsolyák ahol a bakok a szomjukat olthatták. Az idén volt sok eső, dús kizöldült tarlók. Azt hittem, hogy most aztán dőzsölni fogunk a behívott bakokban. Nem így lett. Talán ez volt a legeredménytelenebb hívási időszakom mióta rendszeresen végig vadásztatom és hívom az egész üzekedést. Ha jól számoltam mindössze 23 bakot hívtam csak be összesen. Ez alig több mint az elmúlt években behívott bakok fele. Nagyon sokszor hívtam potyára, és sokszor egyedül lévő bakok is csak néztek felém a hívásra, de nem jöttek. Egy hívásra egyszerre több bak is csak két alkalommal jött. Az is csak két darab volt. Igazi látványos berohanásban is csak kettő alkalommal volt részem. Az üzekedés most is a nálunk megszokott időben július 30.-án kezdődött. A csúcs talán negyedikén, ötödikén volt.  Néhány bakot az idén is sikerült többször behívni. Mint minden évben az idén is bukkantak fel olyan bakok, amiket eddig nem ismertem és tűntek el olyanok, amiket jól ismertem és eddig tartották a helyüket.
Azt, hogy mi a magyarázata a gyenge eredménynek nem tudom. A mindennapos esők a rettentően magas páratartalom és a fülledtség is biztos befolyásolták a dolgok menetét. Mindezek ellenére azért a még fennmaradó nyolc bakunk sikeresen terítékre került.
Külön kell még szólnom az első napok egyikén behívott kis villás bakról, amelyiknek az agancsán a gazcsomó volt. Vele szinte minden nap találkoztunk. Nagyon jól tartotta a helyét egy negyvenhektáros tarlón. Őt talán négyszer is sikerült behívni. Először még jött, mint a gőzmozdony. Tele önbizalommal, adrenalinnal. Kapart csépelte a gazt vagánykodott. Aztán később láttuk, hogy egy nagyobb bak elkergeti. Egyre óvatosabban jött a sípra is. Utoljára már szelet keresve járt körbe. Hatodikán reggel egy nála idősebb és nagyobb testű sutát hajtott nagy boldogan. Az nem is nagyon menekült előle. Nem tudom elért-e nála valamit?  Mindenesetre két órával később már egy nagyobb bak leütötte a kezéről. Ezután tizedikéig már csak egyedül láttuk.

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: