Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285244 alkalommal)
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1035 Dátum: 2014. Július 31. - 07:28:35 »

Sziasztok!

Nálam itt Miskolc környékén, még semmi, de vadőr barátaim se látnak kergetőzést. Ma is szakad az eső, pedig hétvégén már vadásztatni kell. Remélem azért lesz pár jó fotó, mert eddig csak üresen futkosnak a suták. Üdv: Lesi
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1036 Dátum: 2014. Július 31. - 14:14:20 »

Mit gondoltok róla?

 Stoel a képek minőségéért elnézést, távcsövön keresztül, telefonnal készültek  Stoel









Nekem az volt a benyomásom, hogy első vagy második agancsú gyerekbak. Az agancsa egyébként - a mi viszonyaink mellett - szinte hihetetlen nagyságú, tömegű. Én 200-250 gr. közé saccoltam.
Hívásra jött tegnapelőtt este.
Elég bárgyú volt a viselkedése is, és az öregebb bak egyből elzavarta a suta mellől.

Az agancsa is érdekes volt. Az egyik fele majdnem keresztes, és mindkét fele nagyon vastag, erős fent, szinte már-már lapátosodó.

Én fiatal kímélendőnek gondolom, de várom a hozzáértőbbek véleményét. Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1037 Dátum: 2014. Július 31. - 14:51:19 »

Fiatal bak, fent az erő, hagyd meg! Mosolyog Lesi
Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #1038 Dátum: 2014. Július 31. - 15:49:33 »

Nekem tegnap suta hangra jó 350 méterről egy suta rohant be olyan 100 méterig, ott szagot kaphatott, majd továbbállt. Érdekes, de már máskor is jártam így.
 Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1039 Dátum: 2014. Július 31. - 16:01:24 »

Nekem tegnap suta hangra jó 350 méterről egy suta rohant be olyan 100 méterig, ott szagot kaphatott, majd továbbállt. Érdekes, de már máskor is jártam így.
 Emelem

Nem ütöm le jó?  Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1040 Dátum: 2014. Július 31. - 16:26:10 »

Mit gondoltok róla?

Hagyni még vagy 3-4 évig! A környéken még a sutát is!  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1041 Dátum: 2014. Július 31. - 17:07:57 »



Telefonos sajna...





 S.Peti
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 31. - 17:16:42 írta Sakac » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1042 Dátum: 2014. Július 31. - 17:14:00 »


Telefonon előnézetben látom,  itt meg nem jelenik meg... Vállat von

Kicsi a kijelződ, linként és képként sikerült beilleszteni ráadásul duplázva. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 31. - 17:18:00 írta Sakac » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1043 Dátum: 2014. Július 31. - 17:27:47 »

Telefonon előnézetben látom,  itt meg nem jelenik meg... Vállat von

Kicsi a kijelződ, linként és képként sikerült beilleszteni ráadásul duplázva. Emelem
Most már látom az elsőt is.
Köszönöm!



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1044 Dátum: 2014. Július 31. - 18:34:21 »

Július 31
Az éjjel megint volt egy nagy eső. Az utak csupa sarak elég nehéz a közlekedés. Reggel kicsúszkáltam egy helyre. A kocsit otthagytam és gyalog mentem egy jó kört.
Megállás után disznónyomokat keresgetve egy őzet látok bent a tarlón jó messze. Visszamegyek a kocsihoz a távcsőért és a sípért.  A fényképezőt hülye fejjel nem veszem ki. Visszamegyek ahonnan az előbbi őzet láttam. Persze már nincs ott. Azért fújok párat. Erre a sáros útra tőlem ötven méterre kiáll a gyalogakácból egy suta és figyel. Épp csodálkozok magamban, hogy ez mi a fenének jött a suta hangra amikor kilép mögötte egy jó bak. Most már értem a dolgot. Ezek nem a sípra jöttek csak pont erre jártak. A bak, talán ha van négy éves. Szép nagy gyöngyös, magas egyenletesen vastag agancs. Hatos. Igen ígéretes példány. Persze hagyja magát minden oldalról jól megnézni. A fényképező meg mögöttem húsz méterre a kocsiban. Miután beléptek az erdősávba visszamegyek a gépért és gyalog indulok tovább. Egy táblával odébb az erdősávokkal határolt földek között egy kizöldült tarlóra érek. Körbetávcsövezve a másik felén jó messze egy párt látok. Csak úgy a tarló szélén állva nekiállok hívni. Jó ideig semmi . Aztán  a szembeni erdősávból vagy hatszáz méterre kijön egy bak. Figyelget aztán a rám húzó erdősávba futva elindul felém. Jó hangosan fújom a sípot erre száz méterre kiugrik egy bak és rohan felém a nyílt tarlón. Elbújni már nincs hova leguggolva várom. Észrevesz. Egy képet csinálok róla és már megy is. Közben a messzi bak is ismét előjön. a sípra nem reagálva megy el a tarlón. A képen látszik a háttérben.




Elindulok vissza. Ahogy a hátam mögötti tarlóra rálátok az erdősávtól, látom, hogy ott is jön egy bak hátulról az előbbi hívásra. Az árokparton egy bogáncs mögé bújok. Onnan hívom. Egy kis villás bak. Csinálok róla egy videót. Kijön az útra és nagy kaparással veri az út menti gazat. Aztán egy nagy csomó iszalaggal az agancsán nagy peckesen bejön egész közel a sípra.

Még elmegyek egy szórót feltölteni. Közben a nagy sárban becsúszok a napraforgó mellett egy jó mély iszapos barázdába. Már azt hittem, hogy traktor kell, de azért mindent bekapcsolva az amarok nem hagyott cserben. Még két helyen hívok ahol nem jön semmi, utána nem erőltetem tovább.











Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1045 Dátum: 2014. Július 31. - 18:55:56 »

Július 31
Az éjjel megint volt egy nagy eső. Az utak csupa sarak elég nehéz a közlekedés. Reggel kicsúszkáltam egy helyre. A kocsit otthagytam és gyalog mentem egy jó kört.
Megállás után disznónyomokat keresgetve egy őzet látok bent a tarlón jó messze. Visszamegyek a kocsihoz a távcsőért és a sípért.  A fényképezőt hülye fejjel nem veszem ki. Visszamegyek ahonnan az előbbi őzet láttam. Persze már nincs ott. Azért fújok párat. Erre a sáros útra tőlem ötven méterre kiáll a gyalogakácból egy suta és figyel. Épp csodálkozok magamban, hogy ez mi a fenének jött a suta hangra amikor kilép mögötte egy jó bak. Most már értem a dolgot. Ezek nem a sípra jöttek csak pont erre jártak. A bak, talán ha van négy éves. Szép nagy gyöngyös, magas egyenletesen vastag agancs. Hatos. Igen ígéretes példány. Persze hagyja magát minden oldalról jól megnézni. A fényképező meg mögöttem húsz méterre a kocsiban. Miután beléptek az erdősávba visszamegyek a gépért és gyalog indulok tovább. Egy táblával odébb az erdősávokkal határolt földek között egy kizöldült tarlóra érek. Körbetávcsövezve a másik felén jó messze egy párt látok. Csak úgy a tarló szélén állva nekiállok hívni. Jó ideig semmi . Aztán  a szembeni erdősávból vagy hatszáz méterre kijön egy bak. Figyelget aztán a rám húzó erdősávba futva elindul felém. Jó hangosan fújom a sípot erre száz méterre kiugrik egy bak és rohan felém a nyílt tarlón. Elbújni már nincs hova leguggolva várom. Észrevesz. Egy képet csinálok róla és már megy is. Közben a messzi bak is ismét előjön. a sípra nem reagálva megy el a tarlón. A képen látszik a háttérben.




Elindulok vissza. Ahogy a hátam mögötti tarlóra rálátok az erdősávtól, látom, hogy ott is jön egy bak hátulról az előbbi hívásra. Az árokparton egy bogáncs mögé bújok. Onnan hívom. Egy kis villás bak. Csinálok róla egy videót. Kijön az útra és nagy kaparással veri az út menti gazat. Aztán egy nagy csomó iszalaggal az agancsán nagy peckesen bejön egész közel a sípra.

Még elmegyek egy szórót feltölteni. Közben a nagy sárban becsúszok a napraforgó mellett egy jó mély iszapos barázdába. Már azt hittem, hogy traktor kell, de azért mindent bekapcsolva az amarok nem hagyott cserben. Még két helyen hívok ahol nem jön semmi, utána nem erőltetem tovább.



Nagyon jó képek!  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 31. - 19:18:20 írta Voldemort » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1046 Dátum: 2014. Július 31. - 19:47:18 »

Július 31......
Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1047 Dátum: 2014. Július 31. - 21:03:54 »

Gyula!  Igen Emelem Piál Piál Piál


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1048 Dátum: 2014. Július 31. - 21:21:44 »

Gyula! Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1049 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 12:49:58 »

Tegnap este végre nem esett, úgyhogy ki tudtam menni.
Két helyen hívtam, az elsőn nem mozdult semmi.

A második helyen hamarosan megjelent ez a bak.





 Stoel a minőségért megint elnézést, telefon távcsövön keresztül - ami ráadásul a nagy sietségben nem is biztos, hogy ilyen közelre volt élesre állítva...  Stoel

5-6 éves, érett baknak néztem.
A bal száron a középső ág törve, és a szár közepén egy enyhe, de észrevehető hajlat.
Először még dilemmáztam rajta, de aztán mikor tizedszer jött vissza a hívásra (egy bő óra időtartamban; ebből háromszor több száz méterről, és úgy is, hogy előtte szelet kapott és elugrott) csak megkívántam és meglőttem.

Szóval úgy jártam, mint az egyszeri öreglegény mondta a nászéjszaka után:

Összehozták valahogy, valami vénlánnyal, aztán a nászéjszaka után kérdezgették, hogy mi volt.
Erre mondta, hogy "-Először szeszergett, aztán szinte szerette!"





Ezen kívül láttam egy félagancsú gombnyársast - őt nem nagyon érdekelte a hívás - meg egy fiatal villásbakot is. Ő viszont a sípra jött.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: