Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285161 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1170 Dátum: 2015. Július 28. - 08:03:26 »

Én sem értem, hogy mióta divat (rendes helyen) megpróbálni nevetség tárgyává tenni egy vendéget, de úgy látszik elhaladt felettem a világ folyása és már ez is trendi dolog............ Fejvakarás
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1171 Dátum: 2015. Július 28. - 08:55:52 »

 Az Imre csak nem említette meg a sortüzet a bakra ami érthető mivel kölcsön puskával vadászott és a fegyver tulaja volt a sáros a hibázásokban. Nevetség tárgyává meg sosem tettem, pedig lassan 5 esztendeje megyünk egymás idegeire és még nem vívtunk pisztolypárbajt. Amúgy az érintett is elismerte, hogy ez nem az Alföld tengersík mezeje ahol órákig lehet bírálgatni. Itt hála a nyomorúságnak, a felhagyott szántóföldek annyi takarást biztosítanak, hogy nem lehet tökölődni. Egykettőre dűlőre kell vinni a dolgot. Az irgalmatlan hőség miatt ráadásul rohadt inaktívak voltak az őzek, mint látszik csak az eső után sikerült eredményt elérni. Ami a dagonyát illeti az őz egy kb negyed hektárnyi nádfoltban verte fel a tanyáját aminek e közepén még most is van egy szobányi mocsaras vízfelület. Láttam már úgy kijönni a nádból, hogy lógott rajta a hínár és nyakig sáros volt. Ha nem a vízben hempergőzött, hűtőzött akkor mitől nézett ki úgy mint a Retegetett Öhöm-Böhöm? Amúgy meg mit bánom én hogy volt. Amit vállaltunk teljesítettük, Imre meg volt elégedve, a bak se protestált, télen meg ha élünk és vadászunk egy jó disznóhajtásra, tavasszal meg szalonkára is várom a Világjárókat.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1172 Dátum: 2015. Július 28. - 12:25:29 »

Az Imre csak nem említette meg a sortüzet a bakra ami érthető mivel kölcsön puskával vadászott és a fegyver tulaja volt a sáros a hibázásokban. Nevetség tárgyává meg sosem tettem, pedig lassan 5 esztendeje megyünk egymás idegeire és még nem vívtunk pisztolypárbajt. Amúgy az érintett is elismerte, hogy ez nem az Alföld tengersík mezeje ahol órákig lehet bírálgatni. Itt hála a nyomorúságnak, a felhagyott szántóföldek annyi takarást biztosítanak, hogy nem lehet tökölődni. Egykettőre dűlőre kell vinni a dolgot. Az irgalmatlan hőség miatt ráadásul rohadt inaktívak voltak az őzek, mint látszik csak az eső után sikerült eredményt elérni. Ami a dagonyát illeti az őz egy kb negyed hektárnyi nádfoltban verte fel a tanyáját aminek e közepén még most is van egy szobányi mocsaras vízfelület. Láttam már úgy kijönni a nádból, hogy lógott rajta a hínár és nyakig sáros volt. Ha nem a vízben hempergőzött, hűtőzött akkor mitől nézett ki úgy mint a Retegetett Öhöm-Böhöm? Amúgy meg mit bánom én hogy volt. Amit vállaltunk teljesítettük, Imre meg volt elégedve, a bak se protestált, télen meg ha élünk és vadászunk egy jó disznóhajtásra, tavasszal meg szalonkára is várom a Világjárókat.

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1173 Dátum: 2015. Július 28. - 14:22:12 »

Valamikor ezen a fórumon nem lehetett ekkora marhaságot úgy leírni, hogy a tudatlan kommentelőt (Aki jelenesetben még nyegle is!) helyre ne tegye valaki.
A kommentet ünneplő és tapsikoló vadászurak között mára már egy sem akadt aki ezt megtette volna!
Gratulálok uraim!  Emelem

Ha nem a vízben hempergőzött, hűtőzött akkor mitől nézett ki úgy mint a Retegetett Öhöm-Böhöm? Amúgy meg mit bánom én hogy volt.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1174 Dátum: 2015. Július 28. - 16:23:17 »

A sztori aranyos volt, jókat mosolyogtam.
Sok hasonló élményt, közös vadászatot és még több olvasnivalót nekünk!   Emelem

De ez valahogy sántít nekem:
Az őz mióta dagonyázik?   Tasli   Kacsint

 Mosolyog A mai világban!  Meglepődött  Sose lehet tudni.  Vigyorog
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1175 Dátum: 2015. Július 30. - 11:24:44 »

Üzekedés 2015

07 30.Délelőtt.
Az elmúlt napokban már lehetett látni bakkal sutát, de egyébként semmi üzekedésre valló viselkedést nem mutattak. Sípra semmi nem mozdult. Ma reggel megtört a jég. Borús csepergős idő. Kellemes 18 fok. A területem közepén lévő műúton megyek kifelé. Balról feltárcsázott tarló, közepén egy leszegett fejű keresgélő bak. Úgy négyszáz méterre lehet, amikor leállítom a kocsit. Egy darabig figyel, aztán keresgél tovább. Csak úgy az ablakból ráhívok sutahanggal. Felkapja a fejét és már jön is vágtában. Persze a fényképező a hátsó ülésen a hátizsákban amit nem érek el.Jó golyólövésnyire odajön. Egyik szára gyilkos a másikon csak egy lecsúszott kis szemág. A többszöri sípolásra minden oldalról megmutatja magát. Az idei első behívott bak.
A szik szélén, egy réten messze egy pár. A baknak jó magas agancsa van, ezért a kukorica szélén rájuk megyek.



. Ahogy a suta elunja a legelést elindul a kukoricába. A bak utána. A sípra megáll, lefotózom, bár fény az kevés van.




Ezután még három párt látok és két egyes bakot. Ezeket nem érdekli a síp. A sziken egy szórót nézek meg, ahol a padka mögött egy már ismert, jó nagy hatos szalad el a sutájával. Bemennek a nádba. Rájuk cserkelek. Előbb gidahanggal hívok. Erre semmi. Utána sutahanggal próbálkozom. Néhány perc múlva a nád mozgásán látom, hogy valami jön benne. Lassan komótosan. Már nincs húsz méterre sem, amikor meglátom az agancsot. Mellettem talán tizenöt méterre jön ki. Rákattintom a gépet, de már ugrik is. Ez nem a nagy bak volt, hanem egy másik.



Később még egy feltárcsázott tarlón jó messziről sikerül egy bakot odahívni a tábla közepén álló autóhoz. Sajnos erről jó képet nem sikerül csinálnom.



Első nap, amikor mozdultak a sípra. Holnap jön két vadász, és elkezdjük a vadászatot.
Folyt. köv. ahogy lesz rá időm.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1176 Dátum: 2015. Július 30. - 12:48:53 »

Üzekedés 2015


Folyt. köv. ahogy lesz rá időm.


Már vártam.  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1177 Dátum: 2015. Július 30. - 15:03:27 »

Az Imre csak nem említette meg a sortüzet a bakra ami érthető mivel kölcsön puskával vadászott és a fegyver tulaja volt a sáros a hibázásokban. Nevetség tárgyává meg sosem tettem, pedig lassan 5 esztendeje megyünk egymás idegeire és még nem vívtunk pisztolypárbajt. Amúgy az érintett is elismerte, hogy ez nem az Alföld tengersík mezeje ahol órákig lehet bírálgatni. Itt hála a nyomorúságnak, a felhagyott szántóföldek annyi takarást biztosítanak, hogy nem lehet tökölődni. Egykettőre dűlőre kell vinni a dolgot. Az irgalmatlan hőség miatt ráadásul rohadt inaktívak voltak az őzek, mint látszik csak az eső után sikerült eredményt elérni. Ami a dagonyát illeti az őz egy kb negyed hektárnyi nádfoltban verte fel a tanyáját aminek e közepén még most is van egy szobányi mocsaras vízfelület. Láttam már úgy kijönni a nádból, hogy lógott rajta a hínár és nyakig sáros volt. Ha nem a vízben hempergőzött, hűtőzött akkor mitől nézett ki úgy mint a Retegetett Öhöm-Böhöm? Amúgy meg mit bánom én hogy volt. Amit vállaltunk teljesítettük, Imre meg volt elégedve, a bak se protestált, télen meg ha élünk és vadászunk egy jó disznóhajtásra, tavasszal meg szalonkára is várom a Világjárókat.

Atörténetből is világos hogy a MANLIKKER  Ördög a PUSKA !    Táncol
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1178 Dátum: 2015. Július 30. - 16:59:32 »

Üdv Urak!   Emelem
Meséljetek egy kicsit,  hajtanak a bakok felétek? Nálunk nagyon gyenge az üzekedés. Lehet, hogy a nagy melegben éjszaka lement a java?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1179 Dátum: 2015. Július 30. - 21:53:21 »

Üdv Urak!   Emelem
Meséljetek egy kicsit,  hajtanak a bakok felétek? Nálunk nagyon gyenge az üzekedés. Lehet, hogy a nagy melegben éjszaka lement a java?
Egy sípot már eldobtam. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1180 Dátum: 2015. Július 31. - 11:03:29 »

Tegnap este vadkárra kifele menet átment előttem egy komoly hatos. Csak úgy az esélytelen nyugalmával a Niva ablakából járó motornál, ráhívtam.
Erre majdnem beugrott az ablakon akkora hévvel jött vissza.

Ma reggel beszéltem a hivatásossal is, tegnapi vendégeknek is már ugrotta a bakok, meg reggel is jó mozgás volt.
Úgyhogy (Bács) itt szerintem rendesen megy a lakodalom, ahogy szokott.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1181 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 17:15:30 »

Üdv Urak!

Ha nem haragszotok idén is a fotós énem mutogatná a bakokat egyenlőre! Mosolyog Idén 1 bakot kellene vendéggel terítékre hozni, meg amit esetleg magamnak találok! A képeket, beszámolókat a fotós blogomon tudjátok követni, ha nem gond! Mosolyog

http://lesig.blogspot.hu/2015/08/minden-kezdet-nehez.html

Üdv: Lesi
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1182 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 07:17:36 »

A múlt hét második felében nálunk is elindult az üzekedés. Esett is két kiváló bak, egyik majd biztos felkerül ide...  Kacsint
Ő tegnap este egy tarlón nézegetett, a sípra szépen bejött alig ötven méterre:



 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1183 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 11:44:45 »

Még U. Petiéknél vadászva (hej, de jó vadészat volt az is!!! Peti!!!  Meghajol ) beszéltük, hogy mintha valami kis mocorgás lenne bakfronton. Ő is és én is láttam kereső, letett orrú bakokat. Aztán sokáig csend.
Július 20-án, hajnalban több bak is kergette a sutát nálunk.
Pár nap múlva, szintén a kora reggeli órákban, kint leselkedtünk egy leendő vadászhölggyel megint. Újra láthattunk űzést: a terület ura, egy erős, szabályos, de még kímélendő hatos bak kergette szíve választottját körbe-körbe. A suta egyszer csak beváltott. Pár perc múlva őrült rohanásban jött ki, nyomában egy másik bakkal. Akkor pillantottam meg először Őt. Azt a bakot, amelyről már hallottam, az Egyagancsút. A hatos persze azonnal üldözőbe vette, megfutamodásra kényszerítette.
Onnantól csak Őt kerestem. De mindig jobb volt. Óvatos. Szemfüles. A sípra rá sem bagózott. (A területünk többi részén is alábbhagyott vagy megszűnt az üzekedési kedv.)
Élményekkel telve, de nélküle tértem haza, egy napot leszámítva, esténként és hajnalonként.
Aztán tegnap megpróbáltuk újra. A betárcsázott tarlója felé lopakodtunk, amikor jobbról zörgést hallottam. Egy gazfolt mögé bújva hallgatóztunk, de nemtörtént semmi. Már felálltunk, hogy tovább lépjünk, amikor vadőr barátom annyit súgott: Kinn a bak! Balra!
A legizgalmasabb percek következtek, mert először hason visszacsúsztunk egy bokor mögé, majd újra szemügyre vettük a közben keresztben megindult őzet. Szerencsénkre egy vonat éppen akkor haladt el a hátunk mögött, így kis zörgéssel be tudtunk csusszanni egy nádfoltba, ahonnan jobb takarásunk és kilátásunk volt.Persze felegyenesedésről itt sem lehetet szó: guggolva, féltérden próbáltunk észrevétlenek maradni.
A bak jó 250 méterre lehetett ekkor. Aztán megszólalt a síp. Azonnal megállt és fülelni kezdett. Ez eltartott bő negyed óráig. Néha lépett egyet felénk, aztán percekig újra csak állt és figyelt. Már bő 180-on volt, amikor lassan és komótosan beváltott a napraforgóba. Ennyi volt, gondoltam. De kitartottunk. Tudtuk, hogy érdekli a hang, de az óvatosága nem engedte, hogy egyből felénk rohanjon. És jól kalkuláltunk: újra kidugta a fejét a szotyiból, csak már sokkal közelebb, ideálisnak mondható lőtávban. Jött felénk, jött a hívó szóra. Innentől felgyorsult minden: a következő vonat hangjánál a felállított lőbotra helyeztem a puskát, a szálkeresztet a keresztbe forduló bakra helyeztem és amikor úgy éreztem: most... megérintettem a ravaszt.
Hatalmas becsapódás jelezte, hogy eltaláltam. Abban a pillanatban eltűnt.
Az azután következő 5 perc csigalassúsággal telt el.
Amikor odaléptem hozzá, minden porcikám remegett. Amikor pedig kézbe vettem a fejét... Leírhatatlan érzés kerített hatalmába. Nem egyagancsú! Nagyon nem.

 

Itt van még egy később készült, közelibb kép.



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1184 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 12:10:59 »

Juj de jó kajla bak, ez a fajta közel áll a szívemhez, nekem még nem sikerült hasonlóval összefutni. Nagy gratuláció jár érte! Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: