Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284977 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1245 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 10:15:40 »

 Emelem Igen Piál






 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1246 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 11:54:27 »

Kerülgettük egymást már egy ideje...
Néhányszor kiosztotta az egyest cserkelési alapismeretekből.
Zúgjon neki az erdő odaát!  Emelem


Gratulálok!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1247 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 12:05:44 »



 Emelem

Juhéjj, parádés hírek ezek Péter, legjobb verzió, hogy helyben maradt, minden tekintetben  Vigyorog Ördög! Nagy gratuláció jár, reménykedtem, hogy így zárul a történet és sikerült! (Hol van előírva, hogy a legprímább bakoknak az országhatáron túl, vagy az ország másik felében kell falra kerülnie? Vigyorog Jól van ez így!  Igen) Kíváncsian várom a kifőzés utáni infókat is...trófea fotót...
Különleges, hogy gyönyörű fotók is maradtak róla, még élő bak korából is. Koccint Ölel
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1248 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 12:27:04 »

Kerülgettük egymást már egy ideje...
Néhányszor kiosztotta az egyest cserkelési alapismeretekből.
Ma viszont jött egy jó nagy zuhi déelőtt, ami ruganyossá tette a földet és susogóssá változtatta a zörgő kukoricást...

Zúgjon neki az erdő odaát!  Emelem



Gratulálok Peti! Igen Kézfogás Emelem

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1249 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 12:47:30 »

A bak okozott némi meglepetést...
(Csak jobbos van neki.)




Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1250 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 16:10:43 »

hlajosnak:
 Kacsint   Wave 



(Van pár fotó és van vagy 15-16 kis videó a bakról... )
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1251 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 16:27:27 »

Szervusztok.

Minden sikeres Bakvadász kollégának gartulálok.  Emelem
 
U Peti:" Próbáltam gyorsan vendéget hívni rá, sajnos nem sikerült  " nem csörgöt a telefonom Mosolyog
de Peti jól van ez igy ,megérdemelted ezt a lehetőséget és jobb helyre nem is kerülhetet a trófea.
Pedig ha tudnánd ,hogy van egy közös barátunk a fórumon aki hívot ,hogy nézd már meg Peti bakját és mi a véleményed róla.
rafinált modon akkor még a másik képet nem is láttam.
de szívböl gratulálok hozzá.

üdv:HSanyi
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1252 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 16:53:56 »

Vasárnap este láttam először. A sípra szépen bejött, az egyik képet fel is tettem:






Péter! Emelem
Szívből gratulálok a bakhoz! Fantasztikus! Igen
Aki annyit dolgozik a társaságáért, mint Te, az nagyon megérdemli az ilyen "honoráriumot"!
Az pedig külön öröm számomra, hogy annak a vasárnap estének egy picit részese lehettem. Vigyorog
A vegyescsövűvel meg még nagyon sok ilyen vadászatot kívánok! Igen
Üdvözlettel: Zoli Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1253 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 16:59:07 »

A bak okozott némi meglepetést...
(Csak jobbos van neki.)






Wipe! Emelem
Gratulálok a bakhoz! Emelem
Milyen jó érzés a régen keresett, ismert vadat sok-sok fáradsággal terítékre hozni! Igen
A meglepetés meg ismerős! Vigyorog
Üdvözlettel: J.Z. Emelem









Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1254 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 20:47:07 »

Urak, köszönöm a gratulációkat és hogy osztoztatok az örömömben.  Piál
Az elmúlt  24 órában többször is visszapörgettem magamban az eseményeket vasárnap estétől kezdve - amikor a fényképezőgép kijelzőjén először láttam meg, hogy mit is sikerült fotóznom -, és arra a következtetésre jutottam, hogy ez így volt sorsszerű. Ekkora szerencse - kétszer is - nem nagyon lehet véletlen, ezt a bakot nekem szánták az égiek, azért ment minden ilyen simán. Nagyon-nagyon örülök neki, a legjobb bakjaim egyike lett, de higgyétek el, hasonló örörmet éreznék akkor is, ha olyan vendéggel tudom meglövetni, akivel őszintén szerettem volna. Nem egy vadász van ilyen a fórumról.
Remélem, majd velük is hasonló szerencsével járunk.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1255 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 23:53:58 »

Tisztelt Bak Vadászok!
Nagy örömmel gratulálok, és csak ámulok, a csodás fotók és trófeák láttán!
Üdv a Vadásznak, tisztelet a Vadnak:
Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #1256 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 12:38:09 »

hlajosnak:
 Kacsint   Wave 

(Van pár fotó és van vagy 15-16 kis videó a bakról... )

Tripla gyönyörűség!
Welcome to the Club!  Mosolyog

 Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1257 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 07:55:57 »

08 01 délelőtt.
Reggel pirkadatkor indultunk. Első utunk a Zsoltiékhoz vezetett, mert értesítettek arról, hogy 10 fürj a zsákmányuk. Miután megcsodáltuk őket és immár gyűrűzve folytatták útjukat dél felé mi is tovább indultunk.





Láttunk néhány párt és több egyedüli bakot. Hívtam több helyen, de csak két fiatal bak jött be a sípra. A sziken aztán találtunk egy párt, aminek a bakját kilövésre méltónak találtuk. Nem túl vastag, de magas agancs igen szép gyöngyözéssel. A spektívvel sikerült megnézni ugyan, de a közelükbe nem jutottunk, mert elnyelte őket a nád. A kis bakokkal sem volt szerencsénk. Nem találtunk lőhetőt.
08 01 délután.
Négy után indultunk ki a területre. Mozgás még a meleg miatt nem nagyon volt. A sziken a reggel látott nagy bakot kerestük, de most nyomuk sem volt. Sípra nem jött semmi.

08 02 délelőtt.
Hajnali indulás. A levegő feltűnően hűvös, csak 10 és fél fokot mutatott a kocsi hőmérője, amikor mentem ki a vadászházhoz. Ahogy az ér hídján átérünk a jobb oldali tarlón mindjárt ott egy pár őz. Elég jól tűrik az autót. Sikerül is pár képet csinálnom róluk. A bak egyébként lőhető lenne, de most nem ilyent keresünk.










Az a jó ebben, hogy ilyenkor találunk minden kategóriába eső bakot a területen, de sosem olyankor, amikor olyan vadász van velem, aki épp az adott minőségű bakra pályázik. Irány a szik. Talán messziről látjuk a keresett bakot amint egy másik bakkal és a sutájával van. Mire közel érünk, a nagy fűben eltűnnek. Tovább keresgélünk. most kis bakot sem találunk olyant, amit keresnénk. Több hívásra ismét csak semmi. Befelé menet, a műút melletti tarlón egy fiatal bak kószál. Csak úgy a kocsiablakból ráhívok, és láss csodát, jön. Nem is jön, hanem rohan, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Kapkodás a fényképezőért. Rendes képet nem is sikerül róla csinálni a nagy kapkodásban.





Mindenesetre ez hagyta volna magát elejteni az biztos. A reggeli hűvös idő hamar a múlt homályába vész, és az egyre növekvő kánikula elveszi az őzek mozgási kedvét is. Mi is abbahagyjuk.
08 02 délután.
Úgy döntöttünk, hogy a délutánt a nagy bak lesésére fordítjuk. Felültünk a sziken egy lesre ahonnan a nagy sík vidéken igen messze ellátni. A spektívet is felvittem állványostól a lesre. Itt eltöltöttünk jó sok időt. Csak ilyenkor látni meg, hogy mennyi őz is van a sziken. Hol itt, hol ott bukkan fel egy-egy példány vagy kergetőző pár. Hogy kis idő múlva elnyelje a nád vagy a mellig érő fű. Legeltetés itt nincs, kaszálni sem enged a nemzeti park csak nyár közepétől mire minden fű kiszárad és elvénül. Nem könnyű itt megtalálni egy bizonyos bakot. Nem egy érdekes agancsú példány leéli itt az életét anélkül, hogy puskacső elé kerülne. A lesről egy messze látható bakot sikerül behívni félútig. Ekkor a felénk igyekvő bakot egy másik bak észreveszi, amelyik a sutájával legel egy szikpadka tetején. Rögtön otthagyja a sutát és vágtában zavarja el a hívatlanul közelítő konkurenciát. Ahogy végzett ezzel megy vissza a sutájához. Figyelembe sem veszi az én epekedő hívásomat. A másik elkergetett bak figyel rá ugyan, de már nem mer bejönni rá. Sajnos azonban a nagy baknak nyomát sem látjuk. Úgy döntünk megyünk tovább mert a Lacinak már csak egy napja maradt vadászatra és még semmit nem lőttünk. Persze több lőhető bakot is láttunk. Majd ha olyan vendégem lesz aki ilyeneket szeretne lőni majd nem fogunk. A sertéstelep melletti kukoricatábla közepén van egy pár hektáros nem rég lekaszált rét. Ide csorgunk be a kocsival. A rét széle gazos, magas csalánnal, tüskés kórókkal szegett. Itt a kocsi mellől hívunk remélve, hogy a kukoricából valami elő jön. Már pár perce hívok, távcsővel vallatva a szemben lévő kukoricás szélét, amikor közvetlen mellettünk zörren valami. A távcsövet levévé a szememtől oda pillantva már csak egy gazba beugró bak hátsóját látom. Ez közben hátulról a nagy csalánban, szép csendben ránk sunnyogott. Már csak négy-öt méterre volt, amikor kijőve a nagy gazból észrevett. Persze ennek már hiába sípolok. Csak a riasztása hallatszik egyre beljebbről. Mivel más nem jön, megyünk tovább. A kukoricatábla végénél egy feltárcsázott tarló sarkán egy kis bak lép elénk. Pont olyan, amit keresünk. Laci kilép a kocsiból. Céloz, de mire lőne a bak eltűnik a kukorica takarásában. Bosszankodik, mert meg tudta volna lőni, ha kicsit gyorsabb. Nem baj nincs minden vesztve, gyalog rámegyünk, hátha kijön a sípra. A kukorica sarkán kióvakodva meg is látom vagy kétszázötven méterre a tarlón. Rásípolok. Felkapja a fejét és rohan. Laci a lőbotot igazgatja még. Rászólok, hogy ne sokat tököljön, mert mindjárt itt a bak. Jön is, mint a szélvész. Meg sem áll. Húsz méterre van, amikor észrevesz. Ugrik is rögtön. A síppal megállítom. Ötven méterre keresztbe áll.  Lacinak még rá kell fordulni. Fújom a sípot. A bak már tisztában van velünk. Ilyenkor minden tizedmásodpercnek jelentősége van. Durran a lövés a bak megy tovább. Elhibáztam, kérdi a Laci már kellően izgatott állapotban? Nem, meg van. Már bukik is fel a halálvágta végén. Nagy megkönnyebbülés.





Mire kizsigerelem egy magányos gida is kijön csipegetni a tarlóra. Ennek is lakodalomban van az anyja. Mire végzünk ránk is sötétedik.



Folyt. Köv.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1258 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:40:29 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1259 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:50:42 »

Szik!   Igen Kézfogás Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: