Oldalak: 1 ... 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 [786] 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921841 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #11775 Dátum: 2016. Február 01. - 22:20:19 »

,,(megjegyzem,  csapos bikát egyet sem lőttem még, mindegyikben láttam fantáziát,  extra gyengét még nem sodort elém a sors)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11776 Dátum: 2016. Február 01. - 22:31:33 »

Kiindulási alap:
Spiesser selejtezés
-1 pont: 25 cm, szabályos,vastag tompa
-2 pont: 30 cm, szabályos,villás tompa
-3 pont: 35 cm, szabályos,tompa villa,vagy 3 ág
De mi a teendő,ha:
             25 cm,szabályos,de hegyes,csokoládébarna testszín,göndör homlokszőr
             30 cm, nem szabályos,nem tompa,rövid nyak,egyöntetű középbarna tatszín
             60 cm, tompa,nagyon szűk állású,a szárak egymás előtt  fent 5 cm-es x-et alkotnak, szürke pofa,szürke nyak,lábak belső fele      világos.
             50 cm, tompa,6-8 ág, szürke pofa,világos vörös testszín
             20 cm, hegyes, sárga testszín

Na látod ! Érzed ?  Ezt a fa@ságot számokkal nem lehet leírni ! Illetve lehet de ki az aki mindezt a terepen 100-200 méterről nem mindig túl erős napsütésben keresztben álló ágak között izgő mozgó gerjedő egyednél pontosan látja ! Viszont ennek ellenére azt mondom mégis csak kell - kell azért mert valahogy le kell írni - DE NEM DOGMAKÉNT és nem a kalodával fenyegetve .
Nagyjából jó is ez de hozzá kell tenni a személyes tapasztalatot összegyúrni a kettőt és JÓ ÉRZÉSSEL VADÁSZBECSÜLETTEL alkalmazni. Aztán ha valaki jól alkalmazza azt elismerni aki nem készakarva (kolbászvadászat) elvéti - figyelmeztetni javítani - aki meg le@arja az egészet azt kiközösíteni .      Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11777 Dátum: 2016. Február 01. - 23:14:03 »

   25 cm,szabályos,de hegyes,csokoládébarna testszín,göndör homlokszőr. - Lőhető.
             30 cm, nem szabályos,nem tompa,rövid nyak,egyöntetű középbarna tatszín - Lőhető.
             60 cm, tompa,nagyon szűk állású,a szárak egymás előtt  fent 5 cm-es x-et alkotnak, szürke pofa,szürke nyak,lábak belső fele      világos. - Láttam hasonlót, átlagos terpesztéssel, örülök, hogy nem bántotta más sem, nagy reménység, vastag csontozatú, nagy fejű típus volt.
             50 cm, tompa,6-8 ág, szürke pofa,világos vörös testszín - nem Lőhető.
             20 cm, hegyes, sárga testszín. - Lőhető

Jöhet a munkatábor meg a kőfejtő kontárságért.
Csontmetsző!
Kiengedlek a területre kísérő nélkül!
Csak egyet indokolj meg újra!
50 cm, tompa,6-8 ág,szürke pofa,világos vörös testszín-miért nem lőhető,mikor mindenki önmagából kifordulva génmanipuláltnak,tápozottnak,nem természetesnek titulálta az eddigi esetekben?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #11778 Dátum: 2016. Február 02. - 17:56:54 »

Világos testszínű (korábban ennek nem tulajdonítottam jelentőséget, de már látok azért rációt a dologban) kis koronás és villás csapos bikát én is láttam már, ezekből lehetnek az "ágerdőt" fejlesztő, jó koronaképzési képességű, na meg esetenként a táblázatokban kívánatosnál hangyányival rövidebb szárakat fejlesztő bikák...gondolom. A baj akkor kezdődik, mikor rábeszéli magát valaki a hülyeségre mikor ilyen fiatal bikával találkozik, hogy ez nem is első agancs lehet és....
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #11779 Dátum: 2016. Február 02. - 18:11:19 »

ki az aki mindezt a terepen 100-200 méterről nem mindig túl erős napsütésben keresztben álló ágak között izgő mozgó gerjedő egyednél pontosan látja !

Nem kötelező mindig lőni!!! Főleg trófeásnál (de másnál sem) eszébe nem kéne, hogy jusson senkinek a lövés, addig, amíg nem látja pontosan, hogy mi van előtte... Ha nem láttam tisztán, elengedem, aztán kész! Majd legközelebb jobban megnézem...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11780 Dátum: 2016. Február 02. - 18:18:54 »

Nem kötelező mindig lőni!!! Főleg trófeásnál (de másnál sem) eszébe nem kéne, hogy jusson senkinek a lövés, addig, amíg nem látja pontosan, hogy mi van előtte... Ha nem láttam tisztán, elengedem, aztán kész! Majd legközelebb jobban megnézem...

 Taps Taps Taps                      Fejvakarás

Figyelj Feri !  Elhiszem hogy jó szemed van de az indító téma az volt hogy a kifogástalan bika szárhossza ha 3,5 centivel hosszabb akkor -3 pont .

Te a terepen látod  azt  3,5 centi különbséget ?  Mondjuk lehet hogy látod de én nem hiszem el. A kérdés az hogy aki nem látta azt le kell fejezni ?     Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11781 Dátum: 2016. Február 02. - 18:23:23 »




(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy mily' érdekes a mi "fekete-fehér" bírálati rendszerünk! Ugyanis, ha a jobb szár 3,2 centivel hosszabb, akkor -3 pontot kaphatott volna, így meg "rövid szárak" a szakszerű értékelés...  Határozatlan )

HMMM !  Ráadásúl Te írtad !     Nem szól szám
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #11782 Dátum: 2016. Február 02. - 18:33:20 »

Taps Taps Taps                      Fejvakarás

Figyelj Feri !  Elhiszem hogy jó szemed van de az indító téma az volt hogy a kifogástalan bika szárhossza ha 3,5 centivel hosszabb akkor -3 pont .

Te a terepen látod  azt  3,5 centi különbséget ?  Mondjuk lehet hogy látod de én nem hiszem el. A kérdés az hogy aki nem látta azt le kell fejezni ?     Emelem

Nem erről van szó! A fentebb említett bikát nem lőttem/lövettem volna meg, ha 98 centi a szárhossz, ha 110 (de mégha 80, akkor sem), mert egyértelműen korai kilövés, az egy dolog, hogy a mínuszpontos táblázat miatt nem írhatta rá a bíráló.

Itt, amire én az elébb válaszoltam neked, az a gallyak között bujkáló spíszerlövés volt. Ott, ha nem látom, hogy 50 centis pudvás, vagy 25 centis hegyes agancs van-e a fején, akkor eszem sem jutna a puskához nyúlni. Ennyi volt a véleményem az elébb, nem több, nem is értem, hogy hogyan hoztad elő a múltkori dolgot ebből?!?  Vállat von
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11783 Dátum: 2016. Február 02. - 18:52:35 »

Nem erről van szó! A fentebb említett bikát nem lőttem/lövettem volna meg, ha 98 centi a szárhossz, ha 110 (de mégha 80, akkor sem), mert egyértelműen korai kilövés, az egy dolog, hogy a mínuszpontos táblázat miatt nem írhatta rá a bíráló.

Itt, amire én az elébb válaszoltam neked, az a gallyak között bujkáló spíszerlövés volt. Ott, ha nem látom, hogy 50 centis pudvás, vagy 25 centis hegyes agancs van-e a fején, akkor eszem sem jutna a puskához nyúlni. Ennyi volt a véleményem az elébb, nem több, nem is értem, hogy hogyan hoztad elő a múltkori dolgot ebből?!?  Vállat von

No a spiszer lövéssel nekem sincs semmi - nagyon nagyon muszáj - nak kéne lenni hogy bár melyikre is ráemeljem a puskát .
wildheger kérdezte hogy mi alapján döntök az egyed meglövése mellett . Arra tettem fel hogy RÉSZBEN   Erre a spiszereket kezdte boncolgatni én meg az egész bírálatra és benne a bikák bírálatára írtam amit írtam.   Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #11784 Dátum: 2016. Február 02. - 18:58:14 »

No a spiszer lövéssel nekem sincs semmi - nagyon nagyon muszáj - nak kéne lenni hogy bár melyikre is ráemeljem a puskát .
wildheger kérdezte hogy mi alapján döntök az egyed meglövése mellett . Arra tettem fel hogy RÉSZBEN   Erre a spiszereket kezdte boncolgatni én meg az egész bírálatra és benne a bikák bírálatára írtam amit írtam.   Emelem


Mindketten elolvastunk egy kicsit egymás mellett!  Kacsint  Wave Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11785 Dátum: 2016. Február 02. - 19:05:27 »

Világos testszínű (korábban ennek nem tulajdonítottam jelentőséget, de már látok azért rációt a dologban) kis koronás és villás csapos bikát én is láttam már, ezekből lehetnek az "ágerdőt" fejlesztő, jó koronaképzési képességű, na meg esetenként a táblázatokban kívánatosnál hangyányival rövidebb szárakat fejlesztő bikák...gondolom. A baj akkor kezdődik, mikor rábeszéli magát valaki a hülyeségre mikor ilyen fiatal bikával találkozik, hogy ez nem is első agancs lehet és....
A táblázat túl magasra tette a lécet.
Az egyed fejlődési fokozataiban felismerhetők az evolúciós állomások. Nem úgy lettek a villás és hármas koronások,hogy nem léteztek hatosok!
  
  55 cm szár,szép ívű 15 cm-es ágak, hatos,szürke-vörös test,göndör homlokszőr.
  45 cm szár,szép ívű 15 cm-es ágak,kis villa,sötétbarna test.
  55 cm szár,töréses ívű 15 cm-es ágak,hatos, szürke-vörös test.
  50 cm szár,nincs szemág,30 cm-es középág íve felénél beáll a szárral párhuzamba,nagy sötét test.
  50 cm szár, 15 cm-es szemág,középág 3 felé ágazó,3-as korona, világos vörös közepes test.
  45 cm szár,8 cm-es ágak hegyesszöget zárnak a szárral, hatos, sárga test, erősödő nyakszőr.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11786 Dátum: 2016. Február 02. - 20:40:47 »

A táblázat túl magasra tette a lécet.
Az egyed fejlődési fokozataiban felismerhetők az evolúciós állomások. Nem úgy lettek a villás és hármas koronások,hogy nem léteztek hatosok!
  
  55 cm szár,szép ívű 15 cm-es ágak, hatos,szürke-vörös test,göndör homlokszőr.
  45 cm szár,szép ívű 15 cm-es ágak,kis villa,sötétbarna test.
  55 cm szár,töréses ívű 15 cm-es ágak,hatos, szürke-vörös test.
  50 cm szár,nincs szemág,30 cm-es középág íve felénél beáll a szárral párhuzamba,nagy sötét test.
  50 cm szár, 15 cm-es szemág,középág 3 felé ágazó,3-as korona, világos vörös közepes test.
  45 cm szár,8 cm-es ágak hegyesszöget zárnak a szárral, hatos, sárga test, erősödő nyakszőr.

Ez már nem nekem való !     Piál göndör homlokos szőrős  Piál Piál szürke meg vörös   Piál Piál Piál
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #11787 Dátum: 2016. Február 02. - 21:41:30 »

Na kérem! Ilyen az, amikor nagytudású két lábon járó enciklopédiák találkoznak a gyakorlatias vadászemberekkel. A végeredményhez csak gratulálni tudok..... Ennyi f...szságot egy kupacon, amit itt az utolsó pár oldalon olvasni lehet Vállat von. érzésem szerint ez a topik már régen nem arról szól, amire létrehozták (vadászati élmények stb.) Talán érdemes lenne erre valami külön topikot nyitni (Szarvas genetikája?? címmel)  Fej a falba


 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11788 Dátum: 2016. Február 02. - 22:39:10 »

Nekem csak az fura ebben a mélyszakmában,hogy véletlenül beírt szavak, elírások kerülnek be mostanában - láncmeseszerűen- a komoly szakmai elemzésbe...
Attila véletlen Izlandozása Izlandon átvándorló vapitit hozott, a vágómarhás sodrott homlokszőrű fajta jellegből meg az imént lett komoly selejtezési szempont... Fejvakarás Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11789 Dátum: 2016. Február 02. - 22:50:19 »

Na kérem! Ilyen az, amikor nagytudású két lábon járó enciklopédiák találkoznak a gyakorlatias vadászemberekkel. A végeredményhez csak gratulálni tudok..... Ennyi f...szságot egy kupacon, amit itt az utolsó pár oldalon olvasni lehet Vállat von. érzésem szerint ez a topik már régen nem arról szól, amire létrehozták (vadászati élmények stb.) Talán érdemes lenne erre valami külön topikot nyitni (Szarvas genetikája?? címmel)  Fej a falba


 Emelem Viktor
Kedves Viktor!
Ha türelmesen kivárod a végét,meglátod,hogy ettől gyakorlatiasabb  nem is lehet egy "két lábon járó enciklopédista".
Karácsony Karl tíz évvel ezelőtt következőképpen reagált a mondandómra:
-Jó,jó. De mi ennek a gyakorlati haszna?
_Franz Vogt, Draskovich Iván és Dr Galamb Gábor ugyanazon bélyegek figyelembevételével ugyanazokat a típusokat választották ki továbbtartásra,nem eredménytelenül.
-Így már nagyobb figyelemmel hallgatlak.
Ha néhánnyal korábbi Csontmetsző-féle hozzászólást figyelmesen elolvasod,rájössz,hogy sikerült a figyelmét felhívni a testszín selejtezéskori figyelembevételére. Ez már Neki egy gyakorlati plussz!
A vadászatot többféleképpen lehet művelni.
Egy  vadászt több minden motiválhat a vadászatban: érdek,státusz szimbólum,természetszeretet,szenvedély,szakmaszeretet,szenvedélyes szakmaszeretet,
tudásvágy.
A jöttem,láttam,lőttem lírai előadásban nem a szarvasbika topic témája. Itt a Tanítóktól és a szolgálati évek alatt gyűjtött ismereteket kell átadni ingyen és bérmentve a tanulni vágyó Vadásztársaknak azért,hogy ne csak fegyvert üres területtel tudjanak átadni az utódoknak,hanem tanult és szerzett tudást.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 [786] 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: