Oldalak: 1 ... 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 [797] 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1913212 alkalommal)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11940 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 19:27:37 »

Sok szarvas pedig utoljára a hetvenes évek második felében volt.
Mivel tudod ezt az állításod igazolni, mert a valóság szöges ellentéte annak amit állítasz!!!!

Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11941 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:16:05 »

Emelem

"Ezért sajnos itt az árnál hatalmas nagy veszteségeket kell elkönyvelniük a vadásztatóknak"

Azért ezt picit helyreraknám, mert a veszteség fogalma szerintem mást takar...

Talán úgy helyesebb, hogy kisebb "profitot legalizálnak" ! Nagyon nem mindegy szerintem...

"Azonban van egy kis baj az ilyen bikákkal, főleg akkor, ha ismeretlen és váratlanul tűnik fel a területünkön..... "

Akkor meg pláne nem beszélhetünk veszteségről inkább csak kisebb nyereségről... Talán a másik VT. könyvelheti el veszteség gyanánt, ahonnan a bika átváltott, főleg ha már évek óta figyelik és belekalkulálták az éves költségvetésbe... De még igazából ott sem veszteség, ha csak azt a vadkárt nem számítjuk amit ez a bika okozott és azt meg kellett fizetni... "Az óvás és nevelésen" nem tudom mit értesz, főleg nem tudom milyen anyagi költséggel (veszteséggel) járhat egy VT.-nek ez a két cselekmény...  Fejvakarás





A vadásztársaságnak amely egy adott területen vad gazdálkodik ( és nem garázdálkodik) tartósan meg kell élnie! Vagyis éves  elszámolását pozitív eredménnyel illik zárnia. Amikor egy 16 kg-os trófeasúlyú bikát 8 kg-ban kell odaadni, az ha számoltak vele előre, ha nem, nagyon komoly veszteségként jelentkezik. És ez csak azon múlik, hogy a kísérő szakember trófeabecslése mennyire kapcsolódik a valóságos helyzethez. Ugyanis vannak állandó költségvetési lyukak, amiket mindig be kell tömködni, (gépjárműhasználat, vadőrök fizetései, vadkár, bevételben tervezett vad közúti elhullása, téli takarmányozás, vadföldek üzemeltetési költségei, hajtók bére, stb. ) erre pedig kiváló alkalom egy ilyen hatalmas bika által biztosított bevétel. Ha azonban ez elúszik, akkor pár évre rá a társaság is elúszhat, mint ahogyan példa is van rá, hogy 30 éves múlttal rendelkező mind eddig stabil somogyi vadásztársaság ment a lecsóba, felszámolás alatt állnak.
Vadóvás alatt mindenekelőtt a vad téli etetését értem, de vannak lokálisan végrehajtandó feladatok is .....mint a róka és az aranysakál lelkiismeretes gyérítése vagy éppenséggel bőgésben lezártunk egy nagy forgalmú dűlőutat, mert azon a területen egy még nem lőhető, de reményteljes bika tartotta a helyét.....
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11942 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:21:59 »

Ma reggel a szomszéd társaságtól kaptam hívást, hogy lőttek egy jó bikát, menjek terítékre, ha szeretnék. Mentem is, nem bántam meg. Ilyen vastag nyakat még nem láttam, szinte egy vastagságban volt a testével. Nagyon szép érdekes, öreg bika.
Nem osztom meg általában a más által lőtt vadakat, de már páran felrakták más helyre is, úgyhogy bátorkodtam mégis.



 Emelem Emelem
Nagyon komoly, igazi érték! Emelem
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11943 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:26:32 »

Tegnap reggel esett....sajnos közelebbi adatokat nem közöltek......



Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #11944 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:31:14 »


 

Elaccc, zumolj már rá a job koronára .
Innen nagyon ugy néz ki mintha a keritésből nött volna ki  Ördög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11945 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:43:17 »

aranyvesszo   Emelem Köszi a szép bikákról- terítékről készült fotókat . Naprakész vígasztaló,hogy akadnak szép hazánkban még ilyen kincsek . Minek nekem Nimród Magyar Vadász újság ( a reklámért) ????? Várom a folytatást a szezon eredményeiről . Jó egészséget erdőjárást kivánok .  Igen Emelem Emelem Emelem

Nagyon szívesen! Lesznek még képek, megígérhetem.....Kapcsoljatok rá Zalában is! Emelem Emelem Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11946 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:46:53 »




A vadásztársaságnak amely egy adott területen vad gazdálkodik ( és nem garázdálkodik) tartósan meg kell élnie! Vagyis éves  elszámolását pozitív eredménnyel illik zárnia. Amikor egy 16 kg-os trófeasúlyú bikát 8 kg-ban kell odaadni, az ha számoltak vele előre, ha nem, nagyon komoly veszteségként jelentkezik.

Hol jelentkezik komoly veszteségként?

Inkább a szakmai dilettantizmusból eredő kevesebb bevételként jelentkezik a VT. kasszájába... Aki hivatásos vadász és 8 kilóval ( kb. 8 millával ) kevesebbet tippel egy gímtrófeára, menjen el bolti eladónak...  Figyelmes olvasás 10 deka szójás parizel saccolásánál nem tud ekkorát mellé lőni...  Röhög  sok ám a barát, meg nagy a rokonság, úgyhogy továbbra is mehet a tippelgetés a trófeákra, lemerném fogadni...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11947 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 21:16:10 »

 

Elaccc, zumolj már rá a job koronára .
Innen nagyon ugy néz ki mintha a keritésből nött volna ki  Ördög

Mit gondolsz miért olyan torz mindkét szár? A kerítés -mikor átugrotta, átszakította- ontotta a sérüléseket alul-felül...  Wave
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11948 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 00:21:51 »




A vadásztársaságnak amely egy adott területen vad gazdálkodik ( és nem garázdálkodik) tartósan meg kell élnie! Vagyis éves  elszámolását pozitív eredménnyel illik zárnia. Amikor egy 16 kg-os trófeasúlyú bikát 8 kg-ban kell odaadni, az ha számoltak vele előre, ha nem, nagyon komoly veszteségként jelentkezik. És ez csak azon múlik, hogy a kísérő szakember trófeabecslése mennyire kapcsolódik a valóságos helyzethez. Ugyanis vannak állandó költségvetési lyukak, amiket mindig be kell tömködni, (gépjárműhasználat, vadőrök fizetései, vadkár, bevételben tervezett vad közúti elhullása, téli takarmányozás, vadföldek üzemeltetési költségei, hajtók bére, stb. ) erre pedig kiváló alkalom egy ilyen hatalmas bika által biztosított bevétel. Ha azonban ez elúszik, akkor pár évre rá a társaság is elúszhat, mint ahogyan példa is van rá, hogy 30 éves múlttal rendelkező mind eddig stabil somogyi vadásztársaság ment a lecsóba, felszámolás alatt állnak.
Vadóvás alatt mindenekelőtt a vad téli etetését értem, de vannak lokálisan végrehajtandó feladatok is .....mint a róka és az aranysakál lelkiismeretes gyérítése vagy éppenséggel bőgésben lezártunk egy nagy forgalmú dűlőutat, mert azon a területen egy még nem lőhető, de reményteljes bika tartotta a helyét.....

Ha jól belegondolsz, akkor világossá válhat előtted, hogy a vadásztársaságok abból élnek amit a természet, vagyis Isten ad nekik! Még akkor is, ha sokan úgy gondolják, minden vad létezése, élete az ő érdemük, mert ők vadászok és óvják védik a vadat...ez óriási tévedés!  Ha megpróbálnak etikusan gondosan, tisztességesen, becsületesen vadászni, vadásztatni, vad-gazdálkodni, akkor van hasznuk bőségesen, még az egyre jobban rájuk nehezedő gazdasági, pénzügyi nyomások, "dilettáns politikai megnyilvánulások" hatása mellett is. Az itteni, a természetet maximálisan kihasználó, rablógazdálkodás már semmi élvezetet sem hasznot nem hozhat. Itt csak azért etetik a vadat, hogy a szórón lelőhessék, ezt simán kimerem ide írni! Nincsenek gondosan, szívvel-lélekkel elkészített etetők, vadföldek, gyümölcsfákkal körülvéve...stb. A 3000-s vadászterületek miatt is, mindegyik vadásztársaság lő mindent ami csak elé áll, nehogy átváltson a bika másik területre... Aztán az állandó sírás, hogy elveszítjük a területet a jogot, az egymásra mutogatás, egymás marása, veszekedés, irigység... Ezt hallom itteni vadászoktól semmi mást...

 A szabadtéri gímszarvas csupa-csupa rejtély! Mivel már régóta agancsokkal is foglalkozol ez világossá válhatott előtted. Sok olyan bikát elejtenek aminek előtte az agancsait sem találták meg, sem a szomszédos társaságoknál, sem a saját területükön. Olyan hullott páros agancsot is találtunk, hogy 12 év körüli a bika és soha előtte és utána sem találtuk az agancsait! Nem lehet számszerűsíteni egy adott területen élő szarvasbikák létszámát, nem még a hullott agancsaikat, pláne, hogy ilyenkor bőgéskor össze-vissza kavarodik minden, aztán évről-évre minden változik a természetben, az állatok létszáma és "értékük" is változik... Úgyhogy szabadtéri gímszarvasállományt nem lehet számszerűen birtokolni, így vagyoni résznek venni sem... Becsülni lehet, (kell is)  de azt ha egy szarvasbikát alul bírálunk és kevesebb lesz a bevétel nem lehet veszteségként elkönyvelni, mert azt nem mi neveltük föl, hanem a "szabad" természet, ellentétben a zárt kertekkel... Pláne akkor, ha biztosan tudjuk, hogy egy másik területről jött át! Ha agyon lőjük mindegy milyen árban értékesítjük, az már egy plusz bevételi forrás, nem pedig veszteség...
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #11949 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 06:49:29 »

Laci, valószínűleg soha nem láttál vadászegyesületet belülről, ha ezt komolyan így gondolod.
Egy vadásztársaság soha nem tud hosszú távon jövedelemtermelő lenni. Nem csak azért, mert nem ez a célja, hanem azért sem, mert objektíve a vadászat-vadgazdálkodás nem jövedelmező.
Ez egy szenvedély, régies szóval úri passzió, amire az azt űzőnek áldoznia kell, nem pedig hasznot remélni belőle.

De ebbe most és itt ne menjünk bele mélyebben, hiszen bőgnek a bikák.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11950 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 07:34:31 »

Laci, valószínűleg soha nem láttál vadászegyesületet belülről, ha ezt komolyan így gondolod.
Egy vadásztársaság soha nem tud hosszú távon jövedelemtermelő lenni. Nem csak azért, mert nem ez a célja, hanem azért sem, mert objektíve a vadászat-vadgazdálkodás nem jövedelmező.
Ez egy szenvedély, régies szóval úri passzió, amire az azt űzőnek áldoznia kell, nem pedig hasznot remélni belőle.

De ebbe most és itt ne menjünk bele mélyebben, hiszen bőgnek a bikák.


 Emelem

Nem láttam belülről VT-t és kívülről sem, és soha nem is fogok...  Figyelmes olvasás csak magyar vadász embereket szoktam, meg rengeteg terepjárót...  Wave

 Cserébe Isten mást adott, a Természetet láthatom belülről!  Táncol

Pár napja fotóztam itt a Mátra-alján:



Amit írtál, jó volna ha minden itteni vadász is értelmezné, és nem a Természet maximális kihasználásából szeretne megélni! Talán akkor változna valami...
Naplózva

" There is good out there "
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11951 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 09:49:00 »

Ha jól belegondolsz, akkor világossá válhat előtted, hogy a vadásztársaságok abból élnek amit a természet, vagyis Isten ad nekik! Még akkor is, ha sokan úgy gondolják, minden vad létezése, élete az ő érdemük, mert ők vadászok és óvják védik a vadat...ez óriási tévedés!  Ha megpróbálnak etikusan gondosan, tisztességesen, becsületesen vadászni, vadásztatni, vad-gazdálkodni, akkor van hasznuk bőségesen, még az egyre jobban rájuk nehezedő gazdasági, pénzügyi nyomások, "dilettáns politikai megnyilvánulások" hatása mellett is. Az itteni, a természetet maximálisan kihasználó, rablógazdálkodás már semmi élvezetet sem hasznot nem hozhat. Itt csak azért etetik a vadat, hogy a szórón lelőhessék, ezt simán kimerem ide írni! Nincsenek gondosan, szívvel-lélekkel elkészített etetők, vadföldek, gyümölcsfákkal körülvéve...stb. A 3000-s vadászterületek miatt is, mindegyik vadásztársaság lő mindent ami csak elé áll, nehogy átváltson a bika másik területre... Aztán az állandó sírás, hogy elveszítjük a területet a jogot, az egymásra mutogatás, egymás marása, veszekedés, irigység... Ezt hallom itteni vadászoktól semmi mást...

 A szabadtéri gímszarvas csupa-csupa rejtély! Mivel már régóta agancsokkal is foglalkozol ez világossá válhatott előtted. Sok olyan bikát elejtenek aminek előtte az agancsait sem találták meg, sem a szomszédos társaságoknál, sem a saját területükön. Olyan hullott páros agancsot is találtunk, hogy 12 év körüli a bika és soha előtte és utána sem találtuk az agancsait! Nem lehet számszerűsíteni egy adott területen élő szarvasbikák létszámát, nem még a hullott agancsaikat, pláne, hogy ilyenkor bőgéskor össze-vissza kavarodik minden, aztán évről-évre minden változik a természetben, az állatok létszáma és "értékük" is változik... Úgyhogy szabadtéri gímszarvasállományt nem lehet számszerűen birtokolni, így vagyoni résznek venni sem... Becsülni lehet, (kell is)  de azt ha egy szarvasbikát alul bírálunk és kevesebb lesz a bevétel nem lehet veszteségként elkönyvelni, mert azt nem mi neveltük föl, hanem a "szabad" természet, ellentétben a zárt kertekkel... Pláne akkor, ha biztosan tudjuk, hogy egy másik területről jött át! Ha agyon lőjük mindegy milyen árban értékesítjük, az már egy plusz bevételi forrás, nem pedig veszteség...

Ha egy kőolajfúrókútnál eltörik a főnyomócső és szabadon elfolyik x mennyiségű olaj, az veszteség? Ha egy szénbányába betör a víz és megakadályozza 50 éven keresztül, a további bányászatot, az veszteség? A Fukusimai Atomeremű felrobbanásával jelentős mennyiségű tengervíz vált sugárzóvá, lehetetlenné téve a tengeri halászatot, ez veszteség? Ha egy 16 kg-os trófeájú gímbikát csak 8 kg-os fizető trófeasúlyban számolhatnak el, az veszteség? Mindent a természet ad, ne legyünk már ennyire prüdek.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #11952 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 10:34:53 »

Kedves Attila! Nem érzem, hogy az eddig hirdetett a szarvasgazdálkodással kapcsolatos véleményem változott volna.....Mivel jó szokás szerint itt minden hozzászólás tartalmában azonnal előkerülnek a kákán is csomót keresők, ezért egy kicsit el szeretném oszlatni a kulmináció körül leereszkedett reggeli ködöt...



Nincs itt semmilyen köd! Nem hiszem, hogy el kellene magyaráznod a kulmináció jelentését, és jeleit, de talán a bírálati elveket és a pontok jelentését sem. Akár milyen hihetetlen én is tanultam, és nem libáért szereztem a szakmámat. Igaz, nem lőttem gímbikát, és valószínűleg nem is fogok, de főleg az utóbbi időben igen sokat foglalkozok vele, sokat olvasok róla. Pl. Szederjei, Faragó, Náhlik .....írásait.

Az hiszem, nem értetted, vagy nem akartad érteni miért írtam. Évek óta olvasom klf fórumokon, publikációkban a véleményedet hogy a vadászok rablógazdálkodást végeznek a szarvassal, nem hagyják azokat megöregedni, mert mindent az anyagi haszonnak rendelnek alá!  Had idézzek tőled egy 2011-ben megjelent írásod részleteit:

"Hogyan lehet egy nemzeti kincsnek elkönyvelt, sőt HUNGARICUM-ra felterjesztett magyar gímszarvasállomány minőségének javítását Józsi, Pista, Ottó és Feri bácsik bár kétségtelen jó indulatú, de végtelenül szubjektív döntéseinek alárendelni?"......

"Igen, nagyon mutatós ez a szarvasbikatrófea, 14,13 kg trófeasúly 245,79 IP és 13 éves. Ez utóbbit nem merték a trófea alá írni, csak egy hivatalos ismertetőben olvastam.... na itt van a hatalmas nagy probléma a korral... ugyanis erről a trófeáról nagyon is látszik, szinte ordít, hogy egy nagyon jó képességű és tehetséges bikával állunk szemben. Márpedig ha ez 13 éves korú lehetne, akkor a táblázat adatai alapján a tehetséges ezt az élőhelyet használó bikák, ilyen képességgel a 16 kg trófeasúlyt ostromolják. Na vegyük le a 14,13 kg-os trófeasúlyból a koponya súlyát ez közel 2 kg, marad ugye 12,13 kg a két agancs súlya. Ezt osszuk el kettővel az 6,065 kg/szár. Ezt ha megnézzük a táblázat függőleges rovatában azt tapasztaljuk, hogy ehhez az agancsproduktumhoz egy 11 éves életkorú szarvasbika teljesítménye köthető.... vagyis megy az össznépi átverés, a fiatal, tehetséges és nagyobb trófeasúllyal rendelkező, a világranglista alakításába két-három évi további kímélet után beleszólni képes bikáinkat "gazdaságilag érett" kategóriába váltják aprópénzre....Ez szerintem nem lehet ennek az országnak az érdeke...."


Ha azt veszem alapul, hogy egy 10 éves bika, középkorának a legvégén, öregkorának a legelején van, és -az általam olvasott anyagok nagy része azt írja, hogy a gím bika agancsa a tetőfokát 10-14,16 éves korára éri el, feltéve ha addig hagyják élni, akkor most miről is beszélünk. Ez alól csak a gyenge minőségű, gyenge élőhelyen élő állománynál van eltérés, de azt hiszem, erről ennél a bikánál azért nem beszélhetünk.
Tehát, nem azt vitatom, hogy ez jó kilövés volt e vagy sem.  A mostani írásodban viszont szöges ellentétét fedezem fel,(vadgazdálkodó anyagi érdekeltsége,elvándorol,  kilövi a szomszéd, stb. stb.)  az eddigi vészharangot kongató, a vadászok szakértelmét kifogásoló írásaid között!

 Wave Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11953 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 10:54:53 »

Nincs itt semmilyen köd! Nem hiszem, hogy el kellene magyaráznod a kulmináció jelentését, és jeleit, de talán a bírálati elveket és a pontok jelentését sem. Akár milyen hihetetlen én is tanultam, és nem libáért szereztem a szakmámat. Igaz, nem lőttem gímbikát, és valószínűleg nem is fogok, de főleg az utóbbi időben igen sokat foglalkozok vele, sokat olvasok róla. Pl. Szederjei, Faragó, Náhlik .....írásait.

Az hiszem, nem értetted, vagy nem akartad érteni miért írtam. Évek óta olvasom klf fórumokon, publikációkban a véleményedet hogy a vadászok rablógazdálkodást végeznek a szarvassal, nem hagyják azokat megöregedni, mert mindent az anyagi haszonnak rendelnek alá!  Had idézzek tőled egy 2011-ben megjelent írásod részleteit:

"Hogyan lehet egy nemzeti kincsnek elkönyvelt, sőt HUNGARICUM-ra felterjesztett magyar gímszarvasállomány minőségének javítását Józsi, Pista, Ottó és Feri bácsik bár kétségtelen jó indulatú, de végtelenül szubjektív döntéseinek alárendelni?"......

"Igen, nagyon mutatós ez a szarvasbikatrófea, 14,13 kg trófeasúly 245,79 IP és 13 éves. Ez utóbbit nem merték a trófea alá írni, csak egy hivatalos ismertetőben olvastam.... na itt van a hatalmas nagy probléma a korral... ugyanis erről a trófeáról nagyon is látszik, szinte ordít, hogy egy nagyon jó képességű és tehetséges bikával állunk szemben. Márpedig ha ez 13 éves korú lehetne, akkor a táblázat adatai alapján a tehetséges ezt az élőhelyet használó bikák, ilyen képességgel a 16 kg trófeasúlyt ostromolják. Na vegyük le a 14,13 kg-os trófeasúlyból a koponya súlyát ez közel 2 kg, marad ugye 12,13 kg a két agancs súlya. Ezt osszuk el kettővel az 6,065 kg/szár. Ezt ha megnézzük a táblázat függőleges rovatában azt tapasztaljuk, hogy ehhez az agancsproduktumhoz egy 11 éves életkorú szarvasbika teljesítménye köthető.... vagyis megy az össznépi átverés, a fiatal, tehetséges és nagyobb trófeasúllyal rendelkező, a világranglista alakításába két-három évi további kímélet után beleszólni képes bikáinkat "gazdaságilag érett" kategóriába váltják aprópénzre....Ez szerintem nem lehet ennek az országnak az érdeke...."


Ha azt veszem alapul, hogy egy 10 éves bika, középkorának a legvégén, öregkorának a legelején van, és -az általam olvasott anyagok nagy része azt írja, hogy a gím bika agancsa a tetőfokát 10-14,16 éves korára éri el, feltéve ha addig hagyják élni, akkor most miről is beszélünk. Ez alól csak a gyenge minőségű, gyenge élőhelyen élő állománynál van eltérés, de azt hiszem, erről ennél a bikánál azért nem beszélhetünk.
Tehát, nem azt vitatom, hogy ez jó kilövés volt e vagy sem.  A mostani írásodban viszont szöges ellentétét fedezem fel,(vadgazdálkodó anyagi érdekeltsége,elvándorol,  kilövi a szomszéd, stb. stb.)  az eddigi vészharangot kongató, a vadászok szakértelmét kifogásoló írásaid között!

 Wave Emelem
Emlékszem  erre a hozzászólásomra és a mai napig vállalom. Egy Szentpéterföldén elejtett bikáról van szó, ahol a felső mért szárkörméret, ha milliméterekkel is de mindkét száron meghaladja az alsó szárkörméretek mért értékeit, ordítva ezzel, hogy bizony itt a korral hatalmas nagy probléma van. Köze sincs a 13 évhez az egyébként hivatalosan terjesztett kornak. Minden bika más eset, nem fogjuk tudni őket egy szűk szabály keretei közé beskatulyázni. Főleg nem Szentpéterföldén, ahol Magyarország legjobb élőhelyén a legjobb genetikai adottságú gímállomány található. Itt úgy van, ahogy korábban is leírtam, hogy csupán türelemmel 16 kg trófeasúlyig felhozható a kiváló tulajdonságú szarvasbika. Korábbi években innen kirúgtak egy kiváló szakembert, mert hasonló képességű bikát 14,30 kg-os trófeasúly mellett kilövetett, miközben az elejtés előtt videora vette a bőgő bikát és az elejtéséről a videon tapasztaltak közös kiértékelésével a vezetőséggel együtt döntöttek. Aztán jött egy új, a hazai színeket képviselő helybeli (zalai) fiatal szakember, aki ezzel a bika elejtésével még durvább szakmai hibát követett el, mint kirúgott elődje. Persze itt azért minden rendben volt, mert a mi kutyánk kölyke és nem haraphatjuk meg rögtön az első botlása miatt.
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11954 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 11:15:59 »

Attila Tevel az nem Szentpéterfölde és soha sem válik azzá. Nézd meg, hogy Tolnának ez a területe milyen arányban járult eddig hozzá a kapitális trófeákat felvonultató elejtett szarvasbikák listájához. Rá fogsz jönni, hogy a két élőhely nem ugyanaz, még akkor sem ha van ott közelben egy vaddisznóskert, ahol télen-nyáron etetnek és előfordult egy Ödön nevű kimagasló trófeát viselő szarvasbika is......
Naplózva
Oldalak: 1 ... 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 [797] 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: