Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257341 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1230 Dátum: 2022. November 12. - 08:54:12 »

Múlt héten Szekszárdon jártam a fegyvermesternél, céltávcső csere, belövés, meg lőszervásárlás ürügyén és véletlen összefutottam Gálos Csaba fórumtárssal. Ott beszéltünk pár szót a területeinkről és említettem neki, hogy hozzánk is megérkezett a dám. (Egymás véleményét már más topikban kiveséztük a dámról, tehát itt nem folytatom.) Nálunk az lett a vezetőségi döntés, hogy egyenlőre nem bántjuk!
Az elmúlt évben csak néhány bikát, itt-ott pár tarvadat, ősszel már 5-6 tarvadat több helyen, most pedig már 15-20 tarvadat is látni együtt.
Valamint elkezdett özönleni a területre a gím! Nálunk van egész évben a területen, a 100-120-as kilövési keret teljesítve van szinte minden évben, jó az állomány, de úgy tél végére mintha elfogynának, aztán minden tavasszal megjelenik ismét nagy tömegben. Nem nagy rudlikban, de mindenhol van 10-15-20 darab! És nincs szarvasvándorlás...

" Kígyót melengettek a kebleteken. Ördög
Csak azért írom le újból, hogy majd 6-8 év múlva, amikor az erdei és a belterületi vadkár miatt idegbajt kaptok, a fejetekre olvashassam,
hogy "Éééén megmondtam előre!" Nyihi "

Üdv Urak!
Nem tudom, hogy Fegbock olvtárs jár-e errefelé?

A fentebb idézett, évekkel korábbi diskurzus kapcsán szeretnék érdeklődni a dámmal kapcsolatos állapotról.
Mert volt jónéhány terület, ahol a dámállomány hihetetlen intenzitású felfutása megtörtént, az általam (is) előre megjósolt módon.
Annak ellenére is, hogy (igaz, szerintem már túl későn) átlépve a kezdeti rózsaszínű ködöt, elkezdték lőni ahol érték.
De van néhány terület, ahol bár minden általunk ismert körülmény kedvezne a dám rohamszerű térhódításának,
az állomány berobbanása elmaradt, és évek óta egy stabil, kis létszámú populációval van csak jelen.

Örömmel olvasnám, hogy nálatok mik a fejlemények ezen a téren  Wave

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1231 Dátum: 2022. November 12. - 17:41:47 »

Üdv Urak!
Nem tudom, hogy Fegbock olvtárs jár-e errefelé?

A fentebb idézett, évekkel korábbi diskurzus kapcsán szeretnék érdeklődni a dámmal kapcsolatos állapotról.
Mert volt jónéhány terület, ahol a dámállomány hihetetlen intenzitású felfutása megtörtént, az általam (is) előre megjósolt módon.
Annak ellenére is, hogy (igaz, szerintem már túl későn) átlépve a kezdeti rózsaszínű ködöt, elkezdték lőni ahol érték.
De van néhány terület, ahol bár minden általunk ismert körülmény kedvezne a dám rohamszerű térhódításának,
az állomány berobbanása elmaradt, és évek óta egy stabil, kis létszámú populációval van csak jelen.

Örömmel olvasnám, hogy nálatok mik a fejlemények ezen a téren  Wave


Ugyanez van nálunk is, mint amit említettél. Elvileg minden adott lenne neki, de egyáltalán nem növekszik az állomány! Sőt, az idei őszön még nem is láttam, pedig ilyentájt, október végén, november elején azért össze lehetett futni egy-egy példánnyal. Az egyik szomszédnál van barcogás már sok éve, lövik a tarvadat is, bikát is, nálunk meg szinte semmi. Tavaly több volt, tavasszal láttam együtt 5 bikát, ősszel hallottam barcogást is és becserkeltem a hang alapján a bikát. Egy 3kg körüli trófeájú volt ott, meg mellette egy fiatal bika, olyan harmadik agancsú lehetett, de tarvadat nem láttam. Kilövési keretet az elnök nem akar rá kérni, tehát azóta sem vadásszuk. Lehet, hogy a sok gímmel nem fér össze? Bár ezt nem hiszem, hiszen a szomszédban is ugyanez van!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #1232 Dátum: 2022. November 15. - 11:06:19 »

Bár én nem értek hozzá, csak Tolnában vadászom, tizenéve.  Mosolyog
A dámállomány pont ugyanakkora.
Közben viszont szép sakálállomány is lett. Az őz is elfogyott.
Szerintem itt lehetne találni összefüggést.
 Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1233 Dátum: 2022. November 24. - 18:56:33 »

Urak!
Mennyi most a gim átvételi ára?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1234 Dátum: 2022. November 24. - 18:58:42 »

Urak!
Mennyi most a gim átvételi ára?
Bruttó 1260,—
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1235 Dátum: 2022. November 24. - 19:02:36 »

Bruttó 1260,—
Köszönöm!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1236 Dátum: 2022. November 24. - 19:22:51 »

Urak!
Mennyi most a gim átvételi ára?
Osztályozás nélkül, saját hűtőkamrából 1000,- nettót kapunk érte.
(Februárban még 650,- volt)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1237 Dátum: 2022. November 24. - 20:16:16 »

Osztályozás nélkül, saját hűtőkamrából 1000,- nettót kapunk érte.
(Februárban még 650,- volt)
Köszönöm
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1238 Dátum: 2022. November 24. - 21:40:40 »

Osztályozás nélkül, saját hűtőkamrából 1000,- nettót kapunk érte.
(Februárban még 650,- volt)
Dám is már nettó 900,— ugyanígy. Tavasszal fele ennyit sem adtak érte.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: