Oldalak: 1 ... 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 [788] 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1913197 alkalommal)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11805 Dátum: 2016. Február 05. - 21:39:25 »

A szép rajzokat én is szeretem.......és nem a Wildheger ellen vagyok, hanem a valótlan, minden alapot nélkülöző, gyakorlatidegen hamis állítások ellen lépek fel. Bizonyítsátok be, hogy ez a dolog működhet és hogy könnyebb és eredményesebb így selejtezni, mint a hagyományos úton és akkor természetesen hinni fogok nektek.....

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11806 Dátum: 2016. Február 06. - 06:39:38 »

A szép rajzokat én is szeretem.......és nem a Wildheger ellen vagyok, hanem a valótlan, minden alapot nélkülöző, gyakorlatidegen hamis állítások ellen lépek fel. Bizonyítsátok be, hogy ez a dolog működhet és hogy könnyebb és eredményesebb így selejtezni, mint a hagyományos úton és akkor természetesen hinni fogok nektek.....



 Fejvakarás   Melyik a hagyományos út ?  Itt ebben a témában bármit is bizonyítani qrva nehéz !  A területen kérem ..........................csak az min 5-6 év .

Ugye jól látom hogy ez a tehén, ünő, borjú "anyacsalád" . Na a rajz alapján egyik sem selejt .................. Melyiket lőnéd ? (én egyiket se) Muszáj egyet lőnöd.--- Kíváncsi vagyok az indokokra .  Türelmetlenül
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11807 Dátum: 2016. Február 06. - 07:30:57 »

Fejvakarás   Melyik a hagyományos út ?  Itt ebben a témában bármit is bizonyítani qrva nehéz !  A területen kérem ..........................csak az min 5-6 év .

Ugye jól látom hogy ez a tehén, ünő, borjú "anyacsalád" . Na a rajz alapján egyik sem selejt .................. Melyiket lőnéd ? (én egyiket se) Muszáj egyet lőnöd.--- Kíváncsi vagyok az indokokra .  Türelmetlenül

Pontosan így van, ahogy írod..."Ugye jól látom hogy ez a tehén, ünő, borjú "anyacsalád" . Na a rajz alapján egyik sem selejt " Melyiket lőnéd ? (én egyiket se) Muszáj egyet lőnöd
 
Semmi sem muszáj! Vagy katona vagy és parancsra cselekszel? Ellenséged a szarvas?
Veled együtt én sem lőnék egyikre sem, mert a szarvas faj éltető és továbbvivő eleme a kis család. Anya, idei és tavalyi borja vagy ha fiatal az anya, akkor csak az idei borja.....A borjú ebben a kis családban tanul meg az anyja vezetése mellett minden olyan tudnivalót, amelyre a hosszú távú túléléshez számára szüksége van.....
Melyik a hagyományos út? Gondolom, ahogy jelenleg is vadászol, a vadászati előírások, házi szabályok, hatályos törvényerejű rendeletek és előírások és a vadászati törvény
szellemében.....Próbálnál csak más utakat járni.....kapnál a fejedre ne félj.





Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #11808 Dátum: 2016. Február 06. - 07:44:17 »

Pontosan így van, ahogy írod..."Ugye jól látom hogy ez a tehén, ünő, borjú "anyacsalád" . Na a rajz alapján egyik sem selejt " Melyiket lőnéd ? (én egyiket se) Muszáj egyet lőnöd
 
Semmi sem muszáj! Vagy katona vagy és parancsra cselekszel? Ellenséged a szarvas?
Veled együtt én sem lőnék egyikre sem, mert a szarvas faj éltető és továbbvivő eleme a kis család. Anya, idei és tavalyi borja vagy ha fiatal az anya, akkor csak az idei borja.....A borjú ebben a kis családban tanul meg az anyja vezetése mellett minden olyan tudnivalót, amelyre a hosszú távú túléléshez számára szüksége van.....
Melyik a hagyományos út? Gondolom, ahogy jelenleg is vadászol, a vadászati előírások, házi szabályok, hatályos törvényerejű rendeletek és előírások és a vadászati törvény
szellemében.....Próbálnál csak más utakat járni.....kapnál a fejedre ne félj.






Akkor fogalmazzunk másképp...melyik lenne jó kolbászba?
Mert ez dönt...a hivatásosnak meg muszáj lőni, mert kibasszák.
Tehát melyiket is?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11809 Dátum: 2016. Február 06. - 07:45:31 »

Pontosan így van, ahogy írod..."Ugye jól látom hogy ez a tehén, ünő, borjú "anyacsalád" . Na a rajz alapján egyik sem selejt " Melyiket lőnéd ? (én egyiket se) Muszáj egyet lőnöd
 
Semmi sem muszáj! Vagy katona vagy és parancsra cselekszel? Ellenséged a szarvas?
Veled együtt én sem lőnék egyikre sem, mert a szarvas faj éltető és továbbvivő eleme a kis család. Anya, idei és tavalyi borja vagy ha fiatal az anya, akkor csak az idei borja.....A borjú ebben a kis családban tanul meg az anyja vezetése mellett minden olyan tudnivalót, amelyre a hosszú távú túléléshez számára szüksége van.....
Melyik a hagyományos út? Gondolom, ahogy jelenleg is vadászol, a vadászati előírások, házi szabályok, hatályos törvényerejű rendeletek és előírások és a vadászati törvény
szellemében.....Próbálnál csak más utakat járni.....kapnál a fejedre ne félj.







Gondoltam hogy kikerülöd a választ . Ami az előírás az nem mind selejt tarvad ! A tervet teljesíteni kell mert ....... Tehát az egészségesekből is lőni kell . Melyiket lövöd ?  Türelmetlenül

Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11810 Dátum: 2016. Február 06. - 08:03:58 »

Nem vagyok egy kérdést kikerülő fajta....ha mindenáron lőni kell, akkor a borjút lövöm ki. A tehén, hagy örökítsen, hiszen szép utódai vannak, az ünő pedig nagy eséllyel haladhat a tehén örökítő nyomvonalán.....Ezért, de egyáltalán nem a kolbász miatt. Tudom vannak vadászok akiket akkor kezd érdekelni a vad, amikor elkezdik hozzá a hagymát karikára vágni....



Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11811 Dátum: 2016. Február 06. - 08:25:10 »

Nem vagyok egy kérdést kikerülő fajta....ha mindenáron lőni kell, akkor a borjút lövöm ki. A tehén, hagy örökítsen, hiszen szép utódai vannak, az ünő pedig nagy eséllyel haladhat a tehén örökítő nyomvonalán.....Ezért, de egyáltalán nem a kolbász miatt. Tudom vannak vadászok akiket akkor kezd érdekelni a vad, amikor elkezdik hozzá a hagymát karikára vágni....





Ha bikaborjú akkor is ? Szerintem az ünő jobb választás - persze abból csak hamis borjúpörköltet lehet főzni .
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11812 Dátum: 2016. Február 06. - 08:53:08 »

Ha bikaborjú akkor is ? Szerintem az ünő jobb választás - persze abból csak hamis borjúpörköltet lehet főzni .

 Ha bikaborjú akkor is kilőném. Semmivel sincs több esélye egy bikaborjúnak, hogy megérje a nyolc évet, mint egy tarvadnak, hogy megélje a hatot. Egyébként meg lesz más, aki az első alkalommal kipattintja a tehenet, meg az ünőt is......
 Egy bőgésben szép páratlan 14-es 6 éves kísérő bikát figyeltünk meg egy délután.... visszatérve kiírtuk az üzenőfalra, hogy ezt a bikát ne lőjék meg a bőgésben. Ugyanaz a vadőr aki ott volt az üzenőfalra történő felírásnál, már másnap este hozta is befelé....Pauschale bikaként mégis meglövette.... Vállat von

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11813 Dátum: 2016. Február 06. - 19:46:02 »

A szép rajzokat én is szeretem.......és nem a Wildheger ellen vagyok, hanem a valótlan, minden alapot nélkülöző, gyakorlatidegen hamis állítások ellen lépek fel. Bizonyítsátok be, hogy ez a dolog működhet és hogy könnyebb és eredményesebb így selejtezni, mint a hagyományos úton és akkor természetesen hinni fogok nektek.....


A felszólításnak eleget téve kísérletet teszek,hogy meggyőzzelek szemléletem valós alapokon nyugvóságáról!
Ha még ez a fa ló sem képes Tróját bevenni,akkor sem rendül meg a hitem,megfelelőségükben.
"Minden út Rómába vezet."
Vadászati Információs Portál
Tudomány és vadgazdálkodás topic
 forsterh 2006. márc. 12 #137
"Szarvasvándorlás Magyarországon már pedig van,még ha esetleg egyesek ezt nem akarják elfogadni,akkor is."
"A Dél-Szláv válság idején tele voltunk a Balaton déli partján az apró testű,egészen sötét szőrzetű, majdnem fekete színű jugoszláv szarvasokkal. Ezt, mint külön alfajt vagy változatot nem jegyzi a szakirodalom. Mégis morfológiájában jelentős eltérést mutat a hazánkban őshonos szarvas méreteitől."
A hullajtott agancsokról írottakkal már nem tudok egyet érteni,mert ott a piramis csúcsa hullatta el az agancsokat, a mi jóval észak-keletebbre eső területünkön az átlagtól kisebbeket és az átlagot képviselők agancsait vehettük fel.Tehát nálunk egészen más vélemény alakulhatott ki az agancsfelrakó képességükről.Sok példányuk ott is maradt évekig.
Svferi által lerajzolt négy típus egyike,a kis testű sötét ez a típus lenne.
A másik kis testű, a sárgás testű,pedig az Elaccc-féle törpe.
A bal alsó a "bokoragancsú",amelyiket mindenki gyűlöl,hetet- havat összehord rá,pedig a gímszarvas evolúciós fejlődésének csúcsa,eddigi legutolsó állomása.
A negyedik, a szintén nagy trófeát felrakni képesek csoportját(mert többféle) ábrázolja.
Azért van a tehén színesen rajzolva és a bika,mely ugyanazzal a testszínnel rendelkezik,hogy a vizsgáló vadásztársak emlékezetében ne az agancsforma, hanem a közkívánatnak megfelelő testszín maradjon meg.
"Selejtezési" tevékenységünkkel,ha megfelelően nagy létszámú populáció,akkor csak a populáció közép felé tartását erősítjük,ritkaságnak számító létszámban akkor is ott vannak a többi típusok. Ha kevés,de jó minőséget akarva ,általunk indokoltnak tartva lecsökkentjük a létszámot,akkor hosszú távon csak tönkretesszük az állományt.
Abban egyezett a véleményünk,hogy ezek mediterrán szarvasok,amik nem az agancstömegükről híresek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11814 Dátum: 2016. Február 06. - 21:17:59 »

A felszólításnak eleget téve kísérletet teszek,hogy meggyőzzelek szemléletem valós alapokon nyugvóságáról!
Ha még ez a fa ló sem képes Tróját bevenni,akkor sem rendül meg a hitem,megfelelőségükben.
"Minden út Rómába vezet."
Vadászati Információs Portál
Tudomány és vadgazdálkodás topic
 forsterh 2006. márc. 12 #137
"Szarvasvándorlás Magyarországon már pedig van,még ha esetleg egyesek ezt nem akarják elfogadni,akkor is."
"A Dél-Szláv válság idején tele voltunk a Balaton déli partján az apró testű,egészen sötét szőrzetű, majdnem fekete színű jugoszláv szarvasokkal. Ezt, mint külön alfajt vagy változatot nem jegyzi a szakirodalom. Mégis morfológiájában jelentős eltérést mutat a hazánkban őshonos szarvas méreteitől."
A hullajtott agancsokról írottakkal már nem tudok egyet érteni,mert ott a piramis csúcsa hullatta el az agancsokat, a mi jóval észak-keletebbre eső területünkön az átlagtól kisebbeket és az átlagot képviselők agancsait vehettük fel.Tehát nálunk egészen más vélemény alakulhatott ki az agancsfelrakó képességükről.Sok példányuk ott is maradt évekig.
Svferi által lerajzolt négy típus egyike,a kis testű sötét ez a típus lenne.
A másik kis testű, a sárgás testű,pedig az Elaccc-féle törpe.
A bal alsó a "bokoragancsú",amelyiket mindenki gyűlöl,hetet- havat összehord rá,pedig a gímszarvas evolúciós fejlődésének csúcsa,eddigi legutolsó állomása.
A negyedik, a szintén nagy trófeát felrakni képesek csoportját(mert többféle) ábrázolja.
Azért van a tehén színesen rajzolva és a bika,mely ugyanazzal a testszínnel rendelkezik,hogy a vizsgáló vadásztársak emlékezetében ne az agancsforma, hanem a közkívánatnak megfelelő testszín maradjon meg.
"Selejtezési" tevékenységünkkel,ha megfelelően nagy létszámú populáció,akkor csak a populáció közép felé tartását erősítjük,ritkaságnak számító létszámban akkor is ott vannak a többi típusok. Ha kevés,de jó minőséget akarva ,általunk indokoltnak tartva lecsökkentjük a létszámot,akkor hosszú távon csak tönkretesszük az állományt.
Abban egyezett a véleményünk,hogy ezek mediterrán szarvasok,amik nem az agancstömegükről híresek.

A leírtakba nem tudok belekötni, bár megjegyezném, hogy néhány évtizeden belül ez a mediterrán típus beleolvad az intermedier ( köztes) változatokba, ugyan lesznek egyedek amik mindig visszaütnek, de létszámában nem lesz jelentős ez a típus, hogy ezt külön kellene tárgyalni.  A populáció létszámára pedig örök példa Kína esete. Az olimpiákon Kína zsebeli be mindig a legtöbb érmet. A nagy számok törvénye magában hordozza a kiugró tehetségek gyakoribb előfordulását......Magyarországon le lehet csökkenteni a gím létszámát, azonban ez a trófea  minőségi romlását okozza a populációkban. Elsikkad a kiugró tehetség, esély sincs az ezek közötti válogatásra. Ennek hatásait már egy pár évtizede tapasztaljuk.  Én beszámoztam az általad képviselt selejtezési elképzeléssel kapcsolatos  aggályaimat, hogy könnyebben meg tudjad válaszolni.....Ezekre várom a pontszerű reflektációidat......

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11815 Dátum: 2016. Február 07. - 20:12:48 »

ennek a Wildheger nevével fémjelzett selejtezési eljárásnak semmi gyakorlati jelentőségét nem látom.....

Kíváncsian várjuk a Tiédet!

 S.Peti
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11816 Dátum: 2016. Február 07. - 20:18:29 »

Ami az előírás az nem mind selejt tarvad ! A tervet teljesíteni kell mert ....... Tehát az egészségesekből is lőni kell . Melyiket lövöd ?  Türelmetlenül

Az ünőt.
1. A legtöbb területen elvárás/cél a gímállomány csökkentése. Ennek a célnak az ünőlövés felel meg inkább.
2. Szégyen - nem szégyen én bizony a gímborjúról az esetek túlnyomó többségében nem tudom eldönetni, hogy bikaborjú vagy ünőborjú.
Le lehet ezért fikázni, de kíváncsian várom azokat a csalhatatlan ismérveket, ami alapján ez eldönthető.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11817 Dátum: 2016. Február 07. - 20:29:07 »

szedegetnek ki belőlük, először gondolom, hogy tisztességes elvek szerint a borzast, a beteget, a sántát, erősen sérültet, a nagyon gyenge borjat vezetőt stb.,

Nem régi élmény, januári terelésről:

Jön a gímrudli, nem vágtatva, inkább meg-megállva, így bízom benne, hogy esetleg lövéshez juthatok.
Nézegetem-válogatom az elejét, lenne-e esetleg olyan ünő, borjú ami lőhető és tisztán is áll.

Ekkor látom a rudli közepén közelgő, első lábára sánta tehenet.
Így persze már őneki szólt a lövés.

Odamenve láttam, hogy nem friss a lövése, hanem már gyógyult a bőr, de a csont nem forrt össze, így a láb használhatatlanul lötyög.
Kondíciója sem volt valami húde-haj. Na nem zörgött minden csontja, de azért a medenccsontjai jócskán látszottak a bőr alatt.

Nap végén a hivatásossal beszélgetve kiderült, hogy évek óta ismerte a tehenet.
3 vagy 4 éve sebezték. Akkor kereste is, de valamiért nem érték utol a vérebbel.
Utána viszont évről évre megvolt, mindig kifogástalanul szép borjat vezetett.

Szóval nehéz dolog ez, hogy mikor mivel tesz jót vagy rosszat az ember.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #11818 Dátum: 2016. Február 07. - 20:32:47 »

Májusi bikarudli. Nézzétek meg az egykorú csaposok közötti különbséget!
A tavalyi évben még ugye áprilistól június végéig hivatalos idénye volt a borjúnak. Régebben pedig -ünőre- idényen kívüli keretet kértek sok társaságnál. A legtöbb helyen az ilyen kis gombosokat szorgalmasan elejtették.
Ezt a felvételt május végén készítettem, tehát mondjuk áprilisban sok vadász meg sem tudja különböztetni egy vegyes rudliban, hogy amire lő, az ünő, vagy kis csapos bikácska!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11819 Dátum: 2016. Február 07. - 20:37:10 »

Májusi bikarudli. Nézzétek meg az egykorú csaposok közötti különbséget!
A tavalyi évben még ugye áprilistól június végéig hivatalos idénye volt a borjúnak. Régebben pedig -ünőre- idényen kívüli keretet kértek sok társaságnál. A legtöbb helyen az ilyen kis gombosokat szorgalmasan elejtették.
Ezt a felvételt május végén készítettem, tehát mondjuk áprilisban sok vadász meg sem tudja különböztetni egy vegyes rudliban, hogy amire lő, az ünő, vagy kis csapos bikácska!


Látom hurkolnak nálatok is.......
Naplózva
Oldalak: 1 ... 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 [788] 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: