Oldalak: 1 ... 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 [795] 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1913203 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11910 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 22:02:11 »

Nagy bátorság kell egy 5centis homályos kép alapján elbírálni ezt a bikát.
Én a középkor vége felé járó, ághiányosnak ítélem.
Mutatós, de ebből jobb már soha nem lesz.
Nem hinném hogy kímélni kellene.
Elbírálni nagy bátorság volna, de tét nélkül tippelni talán nem.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11911 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 22:06:28 »

Meggondolatlanság súlyt becsülni anélkül,hogy tudnám hol készült a kép.
Ha a Tési-tetőn,akkor 7,5 kg.ha Somogyban,akkor 10 kg. Ekkora különbség van a mészköves területek és a semleges pH-jú talajokon.
Ez is megeshetik. Tippeltem, kép alapján. Nem tudom hová valósi a bika.
Képen látható összbenyomás (de szép szó) alapján a korra mit mondanál?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11912 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 22:18:30 »

Elbírálni nagy bátorság volna, de tét nélkül tippelni talán nem.
 Emelem
9 kilósnak saccolom, és ha szombaton kiállna elém, egy pillanatig se tétováznék.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #11913 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 22:35:34 »


Nagyon jó képeket csinálsz... Kérdésem az, hogy gondolom a dokumentációt vadásztatóként is kezelitek, hogyan bíráljátok el ezt a bikát?

Szép mondat lett..., szóval korban és súlyban hová teszitek?
 Wave Emelem

 Sziasztok!  Emelem

 Köszönöm!  Emelem
 Én 8 - 9 kilóra saccoltam és az öregkor elejére, lőhetőnek...2 -3 hajnalban, kora reggel is láttam, sajnos csak ahogy időm engedi, tudok kimenni nézelődni...mindig ugyan azon helyen bőgött, hajtotta a teheneket, a többi bika elkerülte és a "placc"ahol parádézott és a nappali pihenőhelyük egy "nagyobb" kaszáló egyik félre eső sarkában lévő sűrű...sajnos "csak" ilyen minőségű képet tudtam készíteni róla, mert olyan mint ha órájuk lenne...pont az első fénysugarak előtt beváltanak... Nem szól szám

Meggondolatlanság súlyt becsülni anélkül,hogy tudnám hol készült a kép.
Ha a Tési-tetőn,akkor 7,5 kg.ha Somogyban,akkor 10 kg. Ekkora különbség van a mészköves területek és a semleges pH-jú talajokon.

  Szervusz Wildheger!  Emelem

 Igen, az első tájegység, amit említettél...Bakony... Wave
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11914 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 01:18:27 »

Sziasztok!  Emelem

 Köszönöm!  Emelem
 Én 8 - 9 kilóra saccoltam és az öregkor elejére, lőhetőnek...2 -3 hajnalban, kora reggel is láttam, sajnos csak ahogy időm engedi, tudok kimenni nézelődni...mindig ugyan azon helyen bőgött, hajtotta a teheneket, a többi bika elkerülte és a "placc"ahol parádézott és a nappali pihenőhelyük egy "nagyobb" kaszáló egyik félre eső sarkában lévő sűrű...sajnos "csak" ilyen minőségű képet tudtam készíteni róla, mert olyan mint ha órájuk lenne...pont az első fénysugarak előtt beváltanak... Nem szól szám

  Szervusz Wildheger!  Emelem

 Igen, az első tájegység, amit említettél...Bakony... Wave
Ha túlvadászott a terület,akkor a "fényóra" a megmentőjük. Olyan területen még teliholdkor sem jönnek ki a sűrűből.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #11915 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 08:42:20 »

Sziasztok!  Emelem

 Köszönöm!  Emelem
 Én 8 - 9 kilóra saccoltam és az öregkor elejére, lőhetőnek...2 -3 hajnalban, kora reggel is láttam, sajnos csak ahogy időm engedi, tudok kimenni nézelődni...mindig ugyan azon helyen bőgött, hajtotta a teheneket, a többi bika elkerülte és a "placc"ahol parádézott és a nappali pihenőhelyük egy "nagyobb" kaszáló egyik félre eső sarkában lévő sűrű...sajnos "csak" ilyen minőségű képet tudtam készíteni róla, mert olyan mint ha órájuk lenne...pont az első fénysugarak előtt beváltanak... Nem szól szám

  Szervusz Wildheger!  Emelem

 Igen, az első tájegység, amit említettél...Bakony... Wave

Szia Csaba!

Köszönöm a válaszodat.
A képről én is ezt mondanám, akár hol is él ez a bika. Öreg kor eleje, ha lehet maradjon, de túl sokat már nem hoz.
 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11916 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 20:40:32 »

Honnan tudod, hogy nem tudja hol készült a kép?
Ha tudta volna,akkor nem mond ekkora súlyokat.
Dobbasszusnak adok igazat a várakozási idő kérdésében.
Nézzétek meg a testét!
Téglalap,ami a középkor bélyege,még ha a végén van is.A térdességét nem látni a fűtől,de a fejét még elég magasan hordja. Lebőbve biztosan öregebb benyomását kelti majd,de gondoljatok Jung Jenő esetére,mikor a szerbek fogcsiszolatról szóló előadásán kollégájának odasúgta:
-Mi ezeket a bikákat simán két évvel idősebbeknek ítélnénk.
Vegezától kérdezem: Miért ághiányos ez a bika?
Valószínűleg a fénykép készítési helyének egyik legjobb bikája!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11917 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 21:43:57 »

Ha tudta volna,akkor nem mond ekkora súlyokat.
Dobbasszusnak adok igazat a várakozási idő kérdésében.
Nézzétek meg a testét!
Téglalap,ami a középkor bélyege,még ha a végén van is.A térdességét nem látni a fűtől,de a fejét még elég magasan hordja. Lebőbve biztosan öregebb benyomását kelti majd,de gondoljatok Jung Jenő esetére,mikor a szerbek fogcsiszolatról szóló előadásán kollégájának odasúgta:
-Mi ezeket a bikákat simán két évvel idősebbeknek ítélnénk.
Vegezától kérdezem: Miért ághiányos ez a bika?
Valószínűleg a fénykép készítési helyének egyik legjobb bikája!
Jégágakat nem látok, de az lehet a kép és a háttér hibája is.
Biztos sok szarvas hordozza a környéken a génjeit és jobb már soha nem lesz.
4 év múlva jó ha 6-7 kilós agancsot rak, szerintem kár lenne vele annyit várni.
Persze másak a szempontjaink.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11918 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 21:54:06 »

Én Csabának hiszek a súly és a kor kérdésében is, hisz Ő élőben látta, többször is. Az ághiányra is tőle várjuk a választ.
Viszont ha az adott területen ez egy kiemelkedő bika, akkor talán az a 4 év nem sok. Tudom, bevétel meg miegymás... Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11919 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 22:33:19 »

Jégágakat nem látok, de az lehet a kép és a háttér hibája is.
Biztos sok szarvas hordozza a környéken a génjeit és jobb már soha nem lesz.
4 év múlva jó ha 6-7 kilós agancsot rak, szerintem kár lenne vele annyit várni.
Persze másak a szempontjaink.
 Emelem
A jégág hiánya nem selejtezési kritérium!
Nagyon sok kiváló bika genetikailag jégág hiányos.Sőt volt egy zalai bika,amelyiket,ha jól bírálták volna,világrekorder lett volna,pedig jégág hiányos. Az egyik száron a középágat jégágnak ítélve máshol mérték a körméreteket. Csak ennyit tévedtek!
Előzőekben én kevesebbre becsültem a kérdéses bika jelenlegi -egyenlőre- agancs súlyát. A lovászi bika a legjobb példa,hogy sokkal később hanyatlik a bika agancsfelrakó képessége,mint erről a jelenlegi paradigma vélekedik.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11920 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 13:12:29 »

     Ördög Vigyorog Emelem
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #11921 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 22:00:51 »

Én Csabának hiszek a súly és a kor kérdésében is, hisz Ő élőben látta, többször is. Az ághiányra is tőle várjuk a választ.
Viszont ha az adott területen ez egy kiemelkedő bika, akkor talán az a 4 év nem sok. Tudom, bevétel meg miegymás... Emelem

   Emelem

 Mind a kettő száron van/volt jégág...csak a minőség miatt nem látszódik...  Szomorú 
 "Tudom, bevétel meg miegymás" -  és a szomszédos körzet...   Woest  Nem szól szám 
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #11922 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 23:14:06 »

Szerintetek az ezen a képen lévő bika jó kilövés, avagy sem?

Második sor, jobbról a második:

http://www.omvkbacs.hu/galeria/show/23/
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11923 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 09:31:57 »

Szerintetek az ezen a képen lévő bika jó kilövés, avagy sem?

Második sor, jobbról a második:

http://www.omvkbacs.hu/galeria/show/23/

A kezét kéne letörni, aki kiadta rá a bittesliccent!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11924 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 11:18:17 »

A kezét kéne letörni, aki kiadta rá a bittesliccent!...
Egyetértek.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 [795] 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: