Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258949 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #735 Dátum: 2013. Február 04. - 11:14:20 »

Urak!
A vadkárral kapcsolatos társalgást kéretik a megfelelő helyszínen folytatni, ne akasszunk mindent szegény gímtarvad nyakába Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #736 Dátum: 2013. Február 04. - 11:39:03 »

Csupán megfelelő nagyítás kérdése. A községet körben megművelt területek veszik körül. És bizony a szegény ember kukoricásában, napraforgójában a kis kár is igen nagy érvágás tud lenni.

Azon meg ne csodálkozz, hogy Kama barátunknak a Balaton kicsit mást jelent, mint Neked, naponta látja a Plattensee-t.  Röhög

Meg felette a szőlőket!

Az itteni falvakból ki sem kellett menni régen, ha szarvasbőgést akartál hallgatni, csak kikönyököltél az ablakon és hallgattad a bikák nagyszerű énekét, hiszen erdő veszi körül a falvakat! Hát mára már nem hallani ilyet a a falvakban! Vannak helyek, lakóterülettől távoli völgyek ahol fiatal bikák böfögnek, de olyan, hogy a falvakba bemenne a szarvasrudli és törne zúzna ???  Vállat von  Kizárt dolog!  (hát talán elvétve, de én nem hallok róla...)

De Kama ha mutatsz nekem ilyen helyet, ahol a szarvasrudli garázdálkodott a kertekben, bármelyik faluról legyen szó a környéken, ide írj, és már megyek is és fotózok ígérem, és nem sajnálom rá az időmet a benzinpénzt! Legalább tudni fogom hová menjek agancsot keresni...  Nyihi


Hidd el Voldi itt nincs már ilyen! A disznó károkat tud okozni, meg bejár a kertekbe erről tudok, megtudom erősíteni, de az sem minden évszakban, viszont szarvas tarolás kertekbe  Meglepődött  Kizárt! Régen volt ez igaz, de manapság... Fejvakarás   Hidd el én örülnék neki a legjobban!  Nyihi

De mutatok én kertekről is fotót  Nyihi  Nincsenek már azok sem művelve, mert egyszerűen nem éri meg az embereknek, drágák a költségek és ha nem az időjárás teszi tönkre a termést akkor kilopják a "benszülöttek"!  A Pestiek, Dunántúliak el sem tudják képzelni milyen világ van errefelé a kisebb falvakban... pfff legjobb innen menekülni és ez csak rosszabb lesz!

Csaba!  Emelem  Bocsi, csak a folytonosság...  Vigyorog   nincs tovább...  S.Peti ...csak tarvad... Wave
Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #737 Dátum: 2013. Február 04. - 12:42:27 »

De Kama ha mutatsz nekem ilyen helyet, ahol a szarvasrudli garázdálkodott a kertekben, bármelyik faluról legyen szó a környéken, ide írj, és már megyek is és fotózok ígérem, és nem sajnálom rá az időmet a benzinpénzt! Legalább tudni fogom hová menjek agancsot keresni...  Nyihi


Ivád, 2012. XII. 21./22. éjjele. Inkább már 22.-e hajnal lehetett.
A falu kellős közepén (ahol a patakparton a kemence van) volt bent három-négy jópofa bika.

Hogy garázdálkodtak-e azt nem tudom, de hogy ott voltak az tuti!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #738 Dátum: 2013. Február 04. - 12:57:06 »

Ivád, 2012. XII. 21./22. éjjele. Inkább már 22.-e hajnal lehetett.
A falu kellős közepén (ahol a patakparton a kemence van) volt bent három-négy jópofa bika.

Hogy garázdálkodtak-e azt nem tudom, de hogy ott voltak az tuti!

 Wave Gyere át a szarvasbika topikba  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #739 Dátum: 2013. Február 05. - 18:17:37 »

Balaton mellett alig van egy-egy kis földecske, legalábbis keletre és északra. A kár is elhanyagolható. Nagyrészt legelők vannak, azokat szaggatják fel a disznók. Inkább legeltetés folyik a környéken. (Dóci tanya, Magyar tanya) A Magyar tanyára be is jártak a szálasra a szarvasok, de amúgy is etette őket a gazda (is) becsülettel! Északabbra vadföldek vannak, valóban sok parlaggal, pár kaszálóval, nameg a lipicai ménes legelőjével, mellette a nagy elhagyott dióssal. Ha itt nem fér el a szarvas, akkor sehol!
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #740 Dátum: 2013. Február 05. - 18:33:37 »

Ohh Mónosbél !  Smitten   elaccc zargathatlak privátban egy kérdéssel ?  üdv !
Naplózva
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #741 Dátum: 2013. Február 05. - 18:37:50 »

Inkább a Csevegőben !
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #742 Dátum: 2013. Február 18. - 08:33:13 »

Etetés közben összefutottam tagnap egy negyvenes rudlival és véletlenül volt nálam fényképezőgép is.
Egybeterelni sajnos nem sikerült őket.







Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #743 Dátum: 2013. Február 18. - 08:41:28 »

Álcázás.






A disznónak kevésbé megy ilyenkor a mimikri, messziről kifeketélik a havas háttérből. Szintén tegnapi kép:




Végezetül egy utolsó, a szederlevelet nem evő szarvas múlt éjszakai tevékenységéről:

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #744 Dátum: 2013. Február 18. - 08:54:32 »

Lajos!

 Igen Jó képek  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #745 Dátum: 2013. Február 18. - 10:43:55 »

Lajos  Emelem ! Jó fotók   Igen  !  Az álcázás meg egyenesen kitűnő  Igen   Emelem
 Stoel Jól elbújtál  Stoel 

Azért szokott maradni szeder a porcukorhoz ?  / nagyon szeretem  , erre meg már eltűnt  Rííí /
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #746 Dátum: 2013. Február 18. - 10:53:55 »

Végezetül egy utolsó, a szederlevelet nem evő szarvas múlt éjszakai tevékenységéről:
Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Hát ennyire a pálmát is szereti , ha nincs más ... !   Ördög Ördög Ördög   Mert ugye enni kell , de hát csak keményre kötözött , műanyagba csomagolt , VI-od osztályú "árokszéna" van , --- ha van . . . !   Nyihi Nyihi Nyihi



 Emelem



Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #747 Dátum: 2013. Február 18. - 11:14:40 »

Hiába van előttük az I.o. lucerna széna és kellő minőségű és mennyiségű abrak, ez a debil szarvas az egész hőgyészi területen csak eszi azt a semmirekelő szederlevelet.......
Tök hülyék ezek én mondom, pedig a nagytudású szobatudósok már régen megállapították, hogy azt ők nem szerethetik...... Vállat von
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #748 Dátum: 2013. Február 18. - 13:04:24 »

ez a debil szarvas az egész hőgyészi területen csak eszi azt a semmirekelő szederlevelet.......
Tök hülyék ezek én mondom,

Üresgyomros bélrenyheség és vízfosás ellen jó is a tannin . . . !!!  Nyihi Nyihi Nyihi   Nem olyan
"Tök hülyék ezek én mondom" .   Ördög Ördög Ördög

 Wave




Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #749 Dátum: 2013. Február 18. - 15:55:27 »

Hiába van előttük az I.o. lucerna széna és kellő minőségű és mennyiségű abrak, ez a debil szarvas az egész hőgyészi területen csak eszi azt a semmirekelő szederlevelet.......
Tök hülyék ezek én mondom, pedig a nagytudású szobatudósok már régen megállapították, hogy azt ők nem szerethetik...... Vállat von
 Wave

Nem is szeretik, csak még nem tudják, mert elfelejtették azt nekik megmondani a nagytudásuak. Vigyorog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: