Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257490 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #870 Dátum: 2014. Október 12. - 11:19:36 »


Ez is értelmetlen szarkenegetés és végtelen fingfűrészelés volt , pedig mindet keresztbe hajtották . . . !    Nyihi   Vadász


Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #871 Dátum: 2014. Október 12. - 12:41:03 »

Szervusz Barna.

A sikeres vadászat örömét nem akarom el venni töled és gratulálok is hozzá  Emelem
De ugy gondolom mégha ez egy szakmai fórum is ilyen képet nem készit magának a vadász és nem ossza azt meg .
Hiába van elhelyezve sebtöret ,meg utolsó falat(még ha írod is ,hogy teriték foto nem készült) odébb huzóm 2m és már nem a vérében nyugszik a feje ,mennyivel másabb lenne az.

üdv:HSanyi
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #872 Dátum: 2014. Október 12. - 18:17:36 »

Köszönöm szépen, hogy hozzászóltatok!  Emelem

Őszinte leszek, még ha el is ítéltek: én a lövés előtt nem mérlegeltem, nem "bíráltam".
Lőheted- lőttem. Hiba volt.   Szomorú

Sanyi, ezt az egyetlen képet sikerült készítenem és örülök hogy legalább egy képem van, még ha ilyen is. Írok egy privátot ezzel kapcsolatban.
Egyúttal szeretném megkérni a Modikat, hogy legyenek szívesek a képet törölni, mert valóban nem idevaló.

Köszönöm mindannyiótoknak!!!

 Wave

Naplózva

Üdv,
Barna
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #873 Dátum: 2014. Október 12. - 18:26:45 »

Köszönöm szépen, hogy hozzászóltatok!  Emelem

Őszinte leszek, még ha el is ítéltek: én a lövés előtt nem mérlegeltem, nem "bíráltam".
Lőheted- lőttem. Hiba volt.   Szomorú

Sanyi, ezt az egyetlen képet sikerült készítenem és örülök hogy legalább egy képem van, még ha ilyen is. Írok egy privátot ezzel kapcsolatban.
Egyúttal szeretném megkérni a Modikat, hogy legyenek szívesek a képet törölni, mert valóban nem idevaló.

Köszönöm mindannyiótoknak!!!

 Wave


Nincs itt akkora gáz, hogy törölni kellene bármit is...szerintem.


S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #874 Dátum: 2014. Október 12. - 19:02:10 »

Nincs itt akkora gáz, hogy törölni kellene bármit is...szerintem.


S.Peti


Így igaz !   Mikor kölök bikákat stb idényen kívül is lehet idényben meg kötelező lőni akkor felesleges szakmai vitát provokálni.
Nem gondolom hogy jól van így de így van és pont .                                                                                                                   Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #875 Dátum: 2014. Október 12. - 19:03:05 »


Lőheted- lőttem. Hiba volt.   Szomorú



Nem volt hiba. Legalábbis részedről nem.

A fotó milyensége is csak részben a Te hibád...
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #876 Dátum: 2014. Október 12. - 19:07:17 »

Maradjon hát.  Emelem

De nem követendő példa, az biztos.

 Wave
Naplózva

Üdv,
Barna
Stefi
Vendég
« Új üzenet #877 Dátum: 2014. Október 12. - 19:28:18 »

Nálunk háziszabály hogy aki az idényben lőtt bikát az ha nem lő tarvadat akkor a következő évben szeptember, október hónapban nem emelhet bikára puskát .
Lehet vitatni a dolgot de az se megy hogy szeptember 1 -től sorállás van a beírókönyvnél mert bikát azt mindenki lőne utána meg strandpapucsban várja hogy hozzanak már egy csomag húst mert az meg jár .   Nem lehet elvárni hogy szakértői szinten "selejtezzen" a sportvadász és valójában csak néha hipotézis hogy ez vagy az az egyed biztos jó géneket hordoz majd ilyen olyan utódai lesznek. Szakszerű "selejtezés" a nagy számok törvénye alapján pozitív eredménnyel jár - járhat de az egyes példányra lebontva nem biztos hogy igaz.                                Emelem
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #878 Dátum: 2014. Október 12. - 20:48:15 »

Maradjon hát.  Emelem

De nem követendő példa, az biztos.

 Wave

Barna:

Én úgy gondolom, nincsen ezzel semmi gond... Igen

Az a bizonyos adrenalin borzasztó dolgokra képes, még a vadászillem elfelejtésére is felbiztathatja az embert, főleg ha még nem is annyira tapasztalt vadász.  Vállat von

Bevallom, nekem is van jó néhány "méltatlan" képem, az elejtés, pontosabban a birtokba vétel utáni percekről.  Fejvakarás
Tettem fel ide is ilyet, akkor éppen senki (és ezért köszönet mindenkinek) nem cikizett ki érte.  Igen
Bizony pedig volt bal oldalán fekvő vad, volt vér is, volt a fejemen kalap is, volt becsukott zárdugattyú, meg még fene tudja mennyi hiba... Stoel

Amúgy pedig az vessen ránk, fiatal, kezdő, de tanulni, okulni akaró vadászokra követ, aki soha nem követett el hasonló "hibát".  S.Peti

 Emelem





Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #879 Dátum: 2014. Október 13. - 11:02:17 »

"  bal oldalán fekvő vad, volt vér is, volt a fejemen kalap is, volt becsukott zárdugattyú, "  Ezeknek semmi közük nincs a szarvastehén selejtezéséhez , vagy a szarvasállomány számszerű beállításához , vagy minőségi javításához !
 
Ezek csak a fórumozók erőltetett hülyeségei .  Csak azért fényképezkednek így , mert mit szólna a másik. . . !  Érzékenylelkű, majomkodó  műetikusok !  Az évente egy - két tehén ünneplését még nagyjából megértem ( Istenem , hát sportvadász a lelkem ) , de vajon mihez kezdek a december utolsó 2 hetére maradt húsz tehén , ünő , borjúval . . . ? !   Emelem

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #880 Dátum: 2014. Október 13. - 11:09:30 »

"  bal oldalán fekvő vad, volt vér is, volt a fejemen kalap is, volt becsukott zárdugattyú, "  Ezeknek semmi közük nincs a szarvastehén selejtezéséhez , vagy a szarvasállomány számszerű beállításához , vagy minőségi javításához !
 
Ezek csak a fórumozók erőltetett hülyeségei .  Csak azért fényképezkednek így , mert mit szólna a másik. . . !  Érzékenylelkű, majomkodó  műetikusok !  Az évente egy - két tehén ünneplését még nagyjából megértem ( Istenem , hát sportvadász a lelkem ) , de vajon mihez kezdek a december utolsó 2 hetére maradt húsz tehén , ünő , borjúval . . . ? !   Emelem




Karcsi "Báttyám" így ismeretlenül is !    Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #881 Dátum: 2014. Október 13. - 11:25:36 »

"  bal oldalán fekvő vad, volt vér is, volt a fejemen kalap is, volt becsukott zárdugattyú, "  Ezeknek semmi közük nincs a szarvastehén selejtezéséhez , vagy a szarvasállomány számszerű beállításához , vagy minőségi javításához !
 
Ezek csak a fórumozók erőltetett hülyeségei .  Csak azért fényképezkednek így , mert mit szólna a másik. . . !  Érzékenylelkű, majomkodó  műetikusok !  Az évente egy - két tehén ünneplését még nagyjából megértem ( Istenem , hát sportvadász a lelkem ) , de vajon mihez kezdek a december utolsó 2 hetére maradt húsz tehén , ünő , borjúval . . . ? !   Emelem



Szerintem Te is tudod mit kezdenek vele.   Nem szól szám

Vannak arra jóhiszemű és egyéb megoldások amik persze a törvényesség határait feszegetik ................. az helyett hogy vadásznának  !   Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #882 Dátum: 2014. Október 13. - 12:32:35 »

Szerintem Te is tudod mit kezdenek vele.   Nem szól szám

Persze , hogy tudom !  Vesznek 400 méter "jóhiszemű" műbelet . . . !    Nyihi

Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #883 Dátum: 2014. Október 13. - 12:33:50 »

 Wave
Egészen véletlenül valamelyik trófeaszemlén nem járt valamely kedves fórumtárs, aki netántán hosszabb-rövidebb fényképes beszámolót tudna tartani???
Egererdő és Gemenc is pénteken (10.-én) tartotta.
Utóbbiról megjelent már egy kis beszámoló: http://huntingpress.eu/hu/magazin/trofeaszemle_karapancsan
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #884 Dátum: 2014. Október 13. - 12:35:30 »

Wave
Egészen véletlenül valamelyik trófeaszemlén nem járt valamely kedves fórumtárs, aki netántán hosszabb-rövidebb fényképes beszámolót tudna tartani???
Egererdő és Gemenc is pénteken (10.-én) tartotta.
Utóbbiról megjelent már egy kis beszámoló: http://huntingpress.eu/hu/magazin/trofeaszemle_karapancsan
 Emelem
pfff  Meglepődött
ezt nem a jó topikba írtam...
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: