Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257497 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #930 Dátum: 2015. Február 16. - 10:18:08 »

Nos abban az általad agyondicsért grófi érából jött a mai gyakorlat..... az úgynevezett gazda szemlélet.... Mosolyog A gróf a saját birtokán augusztus 22-én kiment  vadőrével a területre, hogy egy kicsit tájékozódjon a bőgési előkészületekről. A sors pedig úgy hozta, hogy egy ismeretlen hatalmas bika keresztezte az útjukat amit annak rendje és módja szerint a gróf a vadászfegyverével el is ejtett. A vadőr aki törvénytisztelő volt és a kenyerét, foglalkoztatását is féltette, jajgatva fordult a gróf felé.... Jaaajj, jjjaaaajjj tekintetes, nemzetes Gróf Úr, jjjaaajjj nem szabad még a bikát lűni, csak szeptember elsejétűl..... -Kussál te csiba, a TÖRVÉNYT A PARASZTNAK HOZTUK.... Aki ezt a mai Magyarországra is érvényes mentalitást nem látja át, hát az tényleg paraszt ezekhez a dolgokhoz....ugye a parttalan viták elkerülése végett szükséges hozzátennem, hogy minden tiszteletem a kivételeknek...
Ne használjuk már a paraszt szót pejoratív értelemben!
Köszönöm
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #931 Dátum: 2015. Február 16. - 10:27:38 »

Most nem ez megy?  Fejvakarás

Teljesen egyről beszélünk ami a szemléletet illeti. A grófi világban viszont a gróf mert áldozni anyagilag is a lovaira, vadászkutyáira és néhány helyen a szarvasai minőségére is. Azt azonban senki ne képzelje, hogy egy minőségi lótenyésztés vagy egy  minőségi, magas trófeanevelési szintre feltornázott szabad területi szarvasgazdálkodás önfenntartó ágazattá tudná magát kinőni. Nagyon sokaknak beletört már a múltban az ilyen törekvésekbe a bicskája.
Van egy hasonló ágazat Új-Zélandon amely önfenntartó vadászati ágazatként uralja a déli féltekét, az SCI pedig készségesen bírálja az ott elejtett szarvastrófeákat, miközben tele szájjal azt harsogják, hogy ez nem vadászat.
A paraszt szó abban a szövegkörnyezetben egy társadalmi beosztás volt. Úgye volt gróf, a földesúr, az intéző, aztán a paraszt, a földműves, a jobbágy, a zsellér.....A paraszt szónak a használatát csak abban az értelemben szerettem volna kidomborítani, hogy lehet hogy ma polgárokat mondanának de a viszonyunkhoz a témához még mindig pontosan olyan feudális, mint pár száz évvel ezelőtt volt...
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #932 Dátum: 2015. Február 16. - 12:22:40 »

A paraszt szónak a használatát csak abban az értelemben szerettem volna kidomborítani, hogy lehet hogy ma polgárokat mondanának de a viszonyunkhoz a témához még mindig pontosan olyan feudális, mint pár száz évvel ezelőtt volt...
Wave
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #933 Dátum: 2015. Február 19. - 12:42:25 »

Ma reggeli borjú:









Mivel a fészbúkos nyuszisimogatók közül talán kevesen olvassák a fórumot, így ilyen képet is bátorkodok föltenni:



Egy nyiladékon láttam meg a rudlit, de tehenet már nem akartam lőni, így vártam, hogy mikor válik szabaddá egy borjú.
Végre bejött ez a képbe, amúgy is gyengének tűnt, meg ki is lépett előle, mögüle mindenki, úgyhogy mehetett a lövés.

Aztán mikor megtaláltam, akkor jött a meglepetés, hogy mit is lőttem...  Meglepődött

38 kg-os leadósúlyú ünőborjú volt.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #934 Dátum: 2015. Február 19. - 13:17:40 »

Sajnos nálam is előfordult egy-két ilyen divatozó szarvas . . . !      Lő

Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #935 Dátum: 2015. Február 19. - 20:32:48 »

Sajnos nálam is előfordult egy-két ilyen divatozó szarvas . . . !      Lő



Szia!
 Ezen a képen kísértetiesen hasonlítasz az emlékeimben még élő császári vadőrre, Páger Pityura ( Rieder István).
Szép vadászemlékeim vannak arról az egykori Új Élet Vadásztársasági területekről.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #936 Dátum: 2015. Február 20. - 17:16:41 »

Ez igaz, de - kb. éppen ezért - tartottam jobbnak a korábbi szabályozást.

Vadásszuk a tarvadat szept. 1-től febr. 28.-ig.
Számomra evidencia, hogy épeszű vadászember februárban már nem tehenet lő, hanem az apraját válogatja.

Aztán aki úgy gondolja, hogy rengeteg nyáron a szarvasa, és összeszakad az ég a földdel, ha nem lőhet a kukoricát csikorgató 200 szarvasból 10 ünőt, az kérjen rá engedélyt.
De csak vadkárban, mezőgazdasági területeken.
A tisztőtt hatóság pedig ellenőrizze, hogy tényleg ünő esett-e, és tényleg ott-e, ahol az jogos.

Az erdőben pedig legyen nyugta.
(Bár ott sem tartom szentségtörésnek egy-egy egyedü kódorgó gyenge ünő ellövését. Ez nyugalom szempontjából indifferens.)

De ezt a nyári spíszerlövöldözést - nem tehetek róla - nem veszi be a gyomrom.
Az "épeszű vadászember" felméri,mint régen,hogy egész éves viszonylatban mennyi szarvasa van. Ha ezt napjainkban megteszi,akkor belátja,hogy nagyon nagy gond van a gímszarvas létszámmal. A következő lépése csak abban az esetben jó,ha megtagadja a hatóságok esztelen kilövési előírásait!
A nyári szarvaslövéseknek én is ellenzője vagyok.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #937 Dátum: 2015. Február 20. - 18:41:12 »

Sajnos nálam is előfordult egy-két ilyen divatozó szarvas . . . !      Lő


Miért sajnos?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #938 Dátum: 2015. Február 20. - 18:59:09 »

Nos abban az általad agyondicsért grófi érából jött a mai gyakorlat..... az úgynevezett gazda szemlélet.... Mosolyog A gróf a saját birtokán augusztus 22-én kiment  vadőrével a területre, hogy egy kicsit tájékozódjon a bőgési előkészületekről. A sors pedig úgy hozta, hogy egy ismeretlen hatalmas bika keresztezte az útjukat amit annak rendje és módja szerint a gróf a vadászfegyverével el is ejtett. A vadőr aki törvénytisztelő volt és a kenyerét, foglalkoztatását is féltette, jajgatva fordult a gróf felé.... Jaaajj, jjjaaaajjj tekintetes, nemzetes Gróf Úr, jjjaaajjj nem szabad még a bikát lűni, csak szeptember elsejétűl..... -Kussál te csiba, a TÖRVÉNYT A PARASZTNAK HOZTUK.... Aki ezt a mai Magyarországra is érvényes mentalitást nem látja át, hát az tényleg paraszt ezekhez a dolgokhoz....ugye a parttalan viták elkerülése végett szükséges hozzátennem, hogy minden tiszteletem a kivételeknek...
Ez így egy liberális propaganda szöveg!
Felmenőim között voltak nemesek,így már gyerekoromban volt szerencsém megismerni a hetente látogatott báró révén a nemesi gondolkodásmódot.
Ilyent nem tett egy gróf sem,inkább az ellenkezője fordult elő:
- János! Ezt a bikát figyelje három évig és akkor jelentse nekem,hova állt be!
A jelenleg uralkodó, a birtoklási vágyat a szakértelem elé helyező gondolkodásmódot a "rendszerváltással" kaptuk ajándékba Amerikából.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #939 Dátum: 2015. Február 20. - 19:08:27 »

Ne használjuk már a paraszt szót pejoratív értelemben!
Köszönöm
 Emelem
Mi nem,de az illetők a gádzsó helyett a paaraszt szót használják. Elvégre,ha magyart mondanának,akkor egyértelműen elismernék,hogy ők nem magyarok.
Egy alkalommal engem is le paarasztozott. Azt válaszoltam neki,büszke vagyok rá,hogy van némi földem és hajlandó vagyok művelni,de én sváb vagyok.
Még rosszabb! - Válaszolta azonnal.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #940 Dátum: 2015. Február 20. - 20:01:58 »

Miért sajnos?

Szarvastenyésztési ismereteimbe nem volt helye a magyar tarka szarvancsnak !   Nyihi
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #941 Dátum: 2015. Február 20. - 20:26:49 »

Ez így egy liberális propaganda szöveg!
Felmenőim között voltak nemesek,így már gyerekoromban volt szerencsém megismerni a hetente látogatott báró révén a nemesi gondolkodásmódot.
Ilyent nem tett egy gróf sem,inkább az ellenkezője fordult elő:
- János! Ezt a bikát figyelje három évig és akkor jelentse nekem,hova állt be!
A jelenleg uralkodó, a birtoklási vágyat a szakértelem elé helyező gondolkodásmódot a "rendszerváltással" kaptuk ajándékba Amerikából.
Nono...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #942 Dátum: 2015. Február 20. - 21:04:07 »

Nono...
Jawohl! Bleibt Rucksack boarischen!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 20. - 21:05:40 írta Boar » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #943 Dátum: 2015. Február 20. - 21:09:59 »

Jawohl! Bleibt Rucksack boarischen!
Nem emlékszem már a könyvre amiben az urasági ficsúr augusztusban simán lőtte a szarvasbikát, olyan gyenge volt, hogy nem tudtam végigolvasni.
De az a szólás, hogy "a törvényt a parasztnak csináltuk" bizony többhelyütt is szerepelt a magyar arisztokrácia "vadászkalandjait" megörökítő művekben.
De amúgy is, jó gazda volt szerinted az a nemesség amelyik Bécsben elkártyázta, Párizsban elkurvázta a birtokait? Mire Erdély a szőröstalpúak kezére került, már igen sok földnek volt külföldi vagy éppen román tulajdonosa.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #944 Dátum: 2015. Február 20. - 21:26:31 »

Mi nem,de az illetők a gádzsó helyett a paaraszt szót használják. Elvégre,ha magyart mondanának,akkor egyértelműen elismernék,hogy ők nem magyarok.
Egy alkalommal engem is le paarasztozott. Azt válaszoltam neki,büszke vagyok rá,hogy van némi földem és hajlandó vagyok művelni,de én sváb vagyok.
Még rosszabb! - Válaszolta azonnal.
Sajnos hallom sokszor nem gádzsók szájából is, félreérthetetlen szövegkörnyezetben...
Ja, az én nevemben is van némi ,,sch" :-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: