Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257479 alkalommal)
kdani90
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #915 Dátum: 2015. Január 06. - 16:05:53 »

Üdv Dani!
Mindenki volt ám rutintalan kezdő...csak ezt sokan szeretik elfelejteni Ördög
Ha megvan benned a kellő alázat a Vad és a Természet iránt, akkor jó nyomon jársz Emelem
Külön öröm a "nagy távolság" miatti önmérsékleted.
Ma reggel olvastam, hogy egy idióta arra büszke, hogy 215-ről fejbelőtte 243-assal a futó disznót Fejvakarás 

Azt kívánom, hogy még sokszor érezd azt, amit most éreztél Igen
 Wave


Köszönöm!  Mosolyog  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #916 Dátum: 2015. Január 08. - 09:32:08 »

Dani!

Jó úton vagy...
 
 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #917 Dátum: 2015. Február 14. - 11:01:12 »

Tudtok valamit az ünő és borju szezon meghosszabbításáról?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #918 Dátum: 2015. Február 14. - 11:50:55 »

Tudtok valamit az ünő és borju szezon meghosszabbításáról?
Nálunk Gy-M-S megyében meghosszabbították február végéig.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #919 Dátum: 2015. Február 14. - 13:31:38 »

Köszönöm!
Akkor ez országosnak tűnik.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #920 Dátum: 2015. Február 14. - 13:47:29 »

Köszönöm!
Akkor ez országosnak tűnik.

Nagyjából igen, kivéve Vas megye.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #921 Dátum: 2015. Február 14. - 16:53:39 »

Köszönöm!
Akkor ez országosnak tűnik.
Ez már a dilettantizmus netovábbja!
Azon az ötszáz hektáros mezőgazdasági táblán,ahol nyolc éve ebben az időszakban százasával mozogtak éjjel-nappal a szarvasok,most egy tehén-ünő-borjú nyomai láthatók három naponként.
Hozzáteszem,most is kap a tulaj vadkártérítést.Igaz,hogy a gangeszi gaviálok szedték le,de esők után ez már nem látszik másnak,csak vadkárnak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #922 Dátum: 2015. Február 15. - 18:45:44 »

Ez már a dilettantizmus netovábbja!

Nem tudom miért?  Vállat von Fejvakarás

Leírtam már többször, de most is leírom:

Nem tudom mi abban a ráció, hogy februárban ne lőjük a gyenge ünőt-borjút.  Fejvakarás
Mint ahogy a nyári spíszerlövésben sem látom a rációt...  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #923 Dátum: 2015. Február 15. - 18:58:38 »

Nem tudom miért?  Vállat von Fejvakarás

Leírtam már többször, de most is leírom:

Nem tudom mi abban a ráció, hogy februárban ne lőjük a gyenge ünőt-borjút.  Fejvakarás
Mint ahogy a nyári spíszerlövésben sem látom a rációt...  Fejvakarás

Legfőbb ok a NYUGALOM lehet.
Úgy gondolom, hogy a szarvasnál a legnagyobb helybentartó erő a nyugalom (még a tápláléknál is jóval nagyobb).
És ugye azon a területen, ahol egész évben lövik (akár éjszaka is), ott nem sok nyugalma van...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #924 Dátum: 2015. Február 15. - 19:23:29 »

Ez igaz, de - kb. éppen ezért - tartottam jobbnak a korábbi szabályozást.

Vadásszuk a tarvadat szept. 1-től febr. 28.-ig.
Számomra evidencia, hogy épeszű vadászember februárban már nem tehenet lő, hanem az apraját válogatja.

Aztán aki úgy gondolja, hogy rengeteg nyáron a szarvasa, és összeszakad az ég a földdel, ha nem lőhet a kukoricát csikorgató 200 szarvasból 10 ünőt, az kérjen rá engedélyt.
De csak vadkárban, mezőgazdasági területeken.
A tisztőtt hatóság pedig ellenőrizze, hogy tényleg ünő esett-e, és tényleg ott-e, ahol az jogos.

Az erdőben pedig legyen nyugta.
(Bár ott sem tartom szentségtörésnek egy-egy egyedü kódorgó gyenge ünő ellövését. Ez nyugalom szempontjából indifferens.)

De ezt a nyári spíszerlövöldözést - nem tehetek róla - nem veszi be a gyomrom.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #925 Dátum: 2015. Február 15. - 19:51:34 »

Ez igaz, de - kb. éppen ezért - tartottam jobbnak a korábbi szabályozást.

Vadásszuk a tarvadat szept. 1-től febr. 28.-ig.
Számomra evidencia, hogy épeszű vadászember februárban már nem tehenet lő, hanem az apraját válogatja.

Aztán aki úgy gondolja, hogy rengeteg nyáron a szarvasa, és összeszakad az ég a földdel, ha nem lőhet a kukoricát csikorgató 200 szarvasból 10 ünőt, az kérjen rá engedélyt.
De csak vadkárban, mezőgazdasági területeken.
A tisztőtt hatóság pedig ellenőrizze, hogy tényleg ünő esett-e, és tényleg ott-e, ahol az jogos.

Az erdőben pedig legyen nyugta.
(Bár ott sem tartom szentségtörésnek egy-egy egyedü kódorgó gyenge ünő ellövését. Ez nyugalom szempontjából indifferens.)

De ezt a nyári spíszerlövöldözést - nem tehetek róla - nem veszi be a gyomrom.
Ez eddig jó gondolat.
Esetleg ezt ki kéne bontani, hogy az életben hogy is működne?
Aztán ha megvan a gyakorlati recept, akkor kezdjük el hozzárendelni a finanszírozási forrásokat az alkotóelemekhez.
Más szakterületen ugyan, de volt szerencsém hallgatni eleget az ágazati párbeszédbizottság értekezletein a habostorta receptjét, majd megállapítottuk, hogy egy csomag ropira sincs pénzünk...
Nem kötekedésből írtam, de sajnos ez ilyen.
Nem fokozott hatósági ellenőrzés kéne ide, hanem bizalmi elv és rend a fejekben... Ha érdekel, hogy milyen egy ország felfogása, csak az adóügyi jogszabályait kell megnézni és kiderül az össznemzeti felfogás... Nálunk a NAV működését szabályzó törvénycsomag konkrétan abból indul ki, hogy mindenki lop.
Aki "lopja" a vadat és/vagy idény nélkül lövi, annak tökmindegy a szabályozás. Egy meghozott, vagy meg nem hozott rendelet csak a becsületes (reméljük) többséget korlátozza.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #926 Dátum: 2015. Február 15. - 19:57:38 »

Nem fokozott hatósági ellenőrzés kéne ide, hanem bizalmi elv és rend a fejekben...

Először kéne a rend a fejekben.
(Csak ezt hogyan tudjuk máshogy elérni, mint fokozott ellenőrzéssel?  Vállat von)

Utána jöhet a bizalmi elv...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #927 Dátum: 2015. Február 15. - 20:17:46 »

Először kéne a rend a fejekben.
(Csak ezt hogyan tudjuk máshogy elérni, mint fokozott ellenőrzéssel?  Vállat von)

Utána jöhet a bizalmi elv...
Először kéne a saját tulajdon, aztán kéne a szakértelem, ebből kialakulna a gazda-szemlélet. Az ellenőrzés-bírságolás minden téren csak tüneti kezelés.
Ez csak elmélet persze, ami itt sosem fog működni újra, mint ahogy működött a háború előtt.
Amikor ide muflont, dámot telepítettek, világszínvonalú szarvast "produkáltak" nem lihegett az összes grófi birtok seggében a vadászati hatóság, oszt mégis működött a dolog. 
Gazda-szemlélet kéne ide semmi más...
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #928 Dátum: 2015. Február 16. - 10:08:04 »

Először kéne a saját tulajdon, aztán kéne a szakértelem, ebből kialakulna a gazda-szemlélet. Az ellenőrzés-bírságolás minden téren csak tüneti kezelés.
Ez csak elmélet persze, ami itt sosem fog működni újra, mint ahogy működött a háború előtt.
Amikor ide muflont, dámot telepítettek, világszínvonalú szarvast "produkáltak" nem lihegett az összes grófi birtok seggében a vadászati hatóság, oszt mégis működött a dolog. 
Gazda-szemlélet kéne ide semmi más...

Nos abban az általad agyondicsért grófi érából jött a mai gyakorlat..... az úgynevezett gazda szemlélet.... Mosolyog A gróf a saját birtokán augusztus 22-én kiment  vadőrével a területre, hogy egy kicsit tájékozódjon a bőgési előkészületekről. A sors pedig úgy hozta, hogy egy ismeretlen hatalmas bika keresztezte az útjukat amit annak rendje és módja szerint a gróf a vadászfegyverével el is ejtett. A vadőr aki törvénytisztelő volt és a kenyerét, foglalkoztatását is féltette, jajgatva fordult a gróf felé.... Jaaajj, jjjaaaajjj tekintetes, nemzetes Gróf Úr, jjjaaajjj nem szabad még a bikát lűni, csak szeptember elsejétűl..... -Kussál te csiba, a TÖRVÉNYT A PARASZTNAK HOZTUK.... Aki ezt a mai Magyarországra is érvényes mentalitást nem látja át, hát az tényleg paraszt ezekhez a dolgokhoz....ugye a parttalan viták elkerülése végett szükséges hozzátennem, hogy minden tiszteletem a kivételeknek...
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #929 Dátum: 2015. Február 16. - 10:13:23 »

Nos abban az általad agyondicsért grófi érából jött a mai gyakorlat..... az úgynevezett gazda szemlélet.... Mosolyog A gróf a saját birtokán augusztus 22-én kiment  vadőrével a területre, hogy egy kicsit tájékozódjon a bőgési előkészületekről. A sors pedig úgy hozta, hogy egy ismeretlen hatalmas bika keresztezte az útjukat amit annak rendje és módja szerint a gróf a vadászfegyverével el is ejtett. A vadőr aki törvénytisztelő volt és a kenyerét, foglalkoztatását is féltette, jajgatva fordult a gróf felé.... Jaaajj, jjjaaaajjj tekintetes, nemzetes Gróf Úr, jjjaaajjj nem szabad még a bikát lűni, csak szeptember elsejétűl..... -Kussál te csiba, a TÖRVÉNYT A PARASZTNAK HOZTUK.... Aki ezt a mai Magyarországra is érvényes mentalitást nem látja át, hát az tényleg paraszt ezekhez a dolgokhoz....ugye a parttalan viták elkerülése végett szükséges hozzátennem, hogy minden tiszteletem a kivételeknek...
Most nem ez megy?  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: