Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257511 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #810 Dátum: 2013. November 11. - 22:28:42 »

Az Ember akkor intelligens,ha mások annak tartják

Ez tévedés.
Az intelligencia nagyon pontosan mérhető, egyedi tulajdonság.
Arról megoszlik még a hozzáértők véleménye is, hogy mennyiben határozzák meg az öröklött gének és mennyiben az életünk első 1-2 évében kapott ingerdózis.
Magyarra fordítva talán úgy lehetne a legpontosabban meghatározni, hogy problémamegoldó képesség.
Sokan összekeverik a műveltséggel, holott egészen másról szól. Egy írni-olvasni nem tudó bantu néger is lehet intelligensebb egy elöl-hátul doktor egyetemi professzornál.
Pontosan ezért az igazán profi teszteknél (pl. a vezetői képességvizsgálatnál használatos nehezített Ravenben, vagy a Mensa felméréseinél) kiszűrik a "szerzett képességet", kizárólag ábrákkal dolgoznak.
Úgy kell elképzelni, hogy van mondjuk 5 ábra, és 8 másikból ki kell választani, melyik illik a hatodik üres helyre. Mindezt időre.
Gyakorlatilag nulla az esélye, hogy (ha jól emlékszem) 40 feladatból, eredményt torzító módon, tömegesen ráhibázzon valaki a megfelelő válaszokra.   


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #811 Dátum: 2013. November 12. - 07:16:46 »

Úgy kell elképzelni, hogy van mondjuk 5 ábra, és 8 másikból ki kell választani, melyik illik a hatodik üres helyre. Mindezt időre.
Gyakorlatilag nulla az esélye, hogy (ha jól emlékszem) 40 feladatból, eredményt torzító módon, tömegesen ráhibázzon valaki a megfelelő válaszokra.

Ezt pszichológiai teszten gyakoroltatják.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #812 Dátum: 2013. November 12. - 08:09:56 »

Ezt pszichológiai teszten gyakoroltatják.  Ördög

Gondolom, a fegyvertartásihoz szükséges vizsgálatra gondolsz.
Bizonyára van valamilyen IQ minimum, ami alatt azért nem kaphat fegyvert a delikvens.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #813 Dátum: 2013. November 12. - 08:31:44 »

Gondolom, a fegyvertartásihoz szükséges vizsgálatra gondolsz.
Bizonyára van valamilyen IQ minimum, ami alatt azért nem kaphat fegyvert a delikvens.

Speciel a hiv. vad.-ra gondoltam, de szerintem nem sokban különbözik (a "simát" a lányom "írta").  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #814 Dátum: 2013. November 13. - 14:00:39 »

Üdv wildheger!
Megelőzöm Oceanwave olvasótársat -utólagos engedelmét kérve. Emelem
A 789-es hozzászólásodba szúrtad be idézetként az én 788-as hozzászólásomat.
Akkor szépen megkértelek, hogy a következőkben ne idézd a hozzászólásaimat, mert nem szeretném.
Az olyan hozzászóláshoz, amit "Csontmetsző" cimborámnak címeztél nem szeretném idézetként a sajátomat látni! Igen
Már a Robi iránti tiszteletből sem! Igen
Akkor meg kioktattál, hogy védjem le, ha nem tetszik, egyébként sem idéztél tőlem semmit.
Ezek szerint az én hozzászólásom is a te "saját gondolatod" volt? Fejvakarás Vállat von
Azt azért nem szeretném, ha "beköltöznél" az én fejembe....
Részemről befejeztem a parttalan vitát, mert téged úgysem lehet meggyőzni, sem nekem, sem pedig másnak.
Egyébként csak azért néztem be ebbe a félig-meddig "magán-topicba" mert láttam, hogy Robi írt bele.
Igazából ez érdekelt! Igen
 Emelem

Már értem,mi bánt!
A hozzászólásom technikai kivitelezése a probléma.Ha nem kattintottam volna rá az előzőre érzékeltetésként,hogy ehhez a témához csatlakozó a hozzászólásom,hanem simán új hozzászólásnak indítom,akkor nem lépek  a lelkivilágodba.
Az én értelmezésemben az általam végzett idézés idézőjellel (") kezdődik és azzal végződik.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #815 Dátum: 2013. November 14. - 00:35:30 »


Az én értelmezésemben az általam végzett idézés idézőjellel (") kezdődik és azzal végződik.
Akkor épp itt az ideje egy kicsit átértelmezned a dolgokat.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #816 Dátum: 2013. November 14. - 15:04:21 »

Akkor épp itt az ideje egy kicsit átértelmezned a dolgokat.
Egyszer egy agykutató rádiónyilatkozatát hallgattam,ahol arról beszélt a kutató,hogy miért nem érti meg a konzervatív és a liberális egymást.
Teljesen más biokémiai anyagok vezérlik a működést,ez okozza az egymás meg nem értését.
Az én tanulmányaim szerinti idézés konzervatív megfogalmazás szerinti,amit vitapartnerem sértődötten kifogásolt,az mivel a számítógép is liberális találmány,természetesen liberális  értelmezés szerinti.Így,mikor én rákattintok az Ő előző hozzászólására  hozzászólásom küldésekor olyan célból,hogy egyértelműsítsem mondandóm hovatartozását,liberális idézést végzek,amire én konzervatív mivoltomból nem is gondolok.
Sok évvel ezelőtt hasonlókról beszéltünk Buzgó Józseffel,mikor Szentpéterföldén egy asztalnál ültünk.Ő kapcsolt és a következő mondattal jelezte,hogy talán beszélhetnénk a szarvasról is.
-Így beszélget manapság két vadász!
Itt az ideje a szarvasról társalgásnak!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #817 Dátum: 2013. November 14. - 17:32:56 »

Egyszer egy agykutató rádiónyilatkozatát hallgattam,ahol arról beszélt a kutató,hogy miért nem érti meg a konzervatív és a liberális egymást.
Teljesen más biokémiai anyagok vezérlik a működést,ez okozza az egymás meg nem értését.
Az én tanulmányaim szerinti idézés konzervatív megfogalmazás szerinti,amit vitapartnerem sértődötten kifogásolt,az mivel a számítógép is liberális találmány,természetesen liberális  értelmezés szerinti.Így,mikor én rákattintok az Ő előző hozzászólására  hozzászólásom küldésekor olyan célból,hogy egyértelműsítsem mondandóm hovatartozását,liberális idézést végzek,amire én konzervatív mivoltomból nem is gondolok.
Sok évvel ezelőtt hasonlókról beszéltünk Buzgó Józseffel,mikor Szentpéterföldén egy asztalnál ültünk.Ő kapcsolt és a következő mondattal jelezte,hogy talán beszélhetnénk a szarvasról is.
-Így beszélget manapság két vadász!
Itt az ideje a szarvasról társalgásnak!
Ennyi hülyeséget ritkán olvasni egyetlen hozzászólásban de lelked rajta, ha Te ezt komolyan gondolod...
VISZONT! A konzervatív vs liberális kérdéskört se itt, se máshol a fórumon ne feszegessük mert komoly eltiltás lesz belőle...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #818 Dátum: 2013. November 14. - 18:28:48 »

"A konzervatív liberalizmus vagy jobboldali liberalizmus az az irányzat, mely összeegyeztethetőnek tartja a hagyományos, konzervatív, jobboldali értékeket – mint hazaszeretet, család, vallási értékek tisztelete, a meglévő intézmények iránti tisztelet – a liberális eszmékkel. Tehát a liberális elveket lassan, konzervatív módon akarja érvényesíteni, ahogy a közfelfogás változik."
                               
 VONATKOZIK EZ A VADÁSZATRA , VADGAZDÁLKODÁSRA , VADÁSZATI TÖRVÉNYKEZÉSRE IS !!!   / még a szarvasállományra is , hogy mégse zárj ki ! /

Lásd , mai magyar vadászati nyenyenyunya . . . !!!   OOO  Vállat von   Vigyorog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #819 Dátum: 2013. November 14. - 20:46:40 »

A jobboldali-baloldali, konzervatív-liberális felosztás két célt szolgál.
Egyrészt a politikusok érdekét, hogy az oszd meg és uralkodj elv mentén megőrizzék pozíciójukat.
Másrészt az olyan ostobáknak nyújt fogódzót, akik képtelenek egyéniségként leélni az életüket, mindenáron valamilyen birkanyájhoz akarnak tartozni.
Sokkal egyszerűbb így az élet, lényegesen kevesebb agymunkát igényel annak eldöntése, hogy melyik kolomp után menjen a pógár' hiszen aki az ő csapatába tartozik, az mind gáncs nélküli a Grál-lovag, a másik oldalon állók meg aljas tolvajok, hazug gazemberek.
Azt gondolom, hogy ez a társadalom nem a fenti csoportokból áll, hanem EMBEREKBŐL, ez a Fórum pedig VADÁSZOKBÓL.
Tökéletesen egyetértek Boarral, hogy legalább itt ne kezdjük el önmagunk és egymás kategorizálását, mert ez nem több egyszerű népbutításnál.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #820 Dátum: 2013. November 15. - 08:15:25 »

 Igen Valahogy így!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #821 Dátum: 2014. Február 11. - 16:00:46 »

Kérem segítsetek, ez hogy lehet:  Fejvakarás

http://vadaszapro.net/reszletek/207068/gim-tarvad-%28borju%29-vadaszati-lehetoseg

Valami különleges engedély kell hozzá, vagy téves a hirdetés...  OOO

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 11. - 18:48:38 írta Pyrus » Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #822 Dátum: 2014. Február 11. - 16:59:21 »

Kérem segítsetek, ez hogy lehet:  Fejvakarás

http://vadaszapro.net/reszletek/207068/gim-tarvad-%28borju%29-vadaszati-lehetoseg

Valami különleges engedély kel hozzá, vagy téves a hirdetés...  OOO

 Emelem

Valószínűleg semmi sumák nincs benne.
Múlt héten voltam a Bakonyban, ott még fiatal bikára is adtak hosszabbítást.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #823 Dátum: 2014. Február 11. - 17:45:44 »

Valószínűleg semmi sumák nincs benne.
Múlt héten voltam a Bakonyban, ott még fiatal bikára is adtak hosszabbítást.

Ezt már elég problémának tartom. Lassan a gímszarvas is a mindig lőhető dúvad szintjére süllyed ( süllyesztik ) .
Nemsokára lámpával , és brennekével is lőhető lesz és csapdával is elejthető.   Rííí
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #824 Dátum: 2014. Február 11. - 18:16:21 »

Ezt már elég problémának tartom. Lassan a gímszarvas is a mindig lőhető dúvad szintjére süllyed ( süllyesztik ) .
Nemsokára lámpával , és brennekével is lőhető lesz és csapdával is elejthető.   Rííí

Ebben akár igazad is lehetne, de ahol nem lövik (terelésnek csúfolt) hajtásban a tarvadat, ott bizony nehéz lehet teljesíteni
a tervet.
Ez köszönhető az időjárásnak amiből idén a tél kimaradt. Ez egy normál időjárás mellett sokkalta egyszerűbb.
De szerintem ezt te sokkal jobban tudod.
 Emelem
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: