Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 187695 alkalommal)
vitya
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #90 Dátum: 2012. Január 25. - 10:12:12 »

Üdv!

A szóróhordó készítéséről röviden, hátha valakit érdekel:
kell egy legalább 25l-es műanyag vagy fémhordó. A régi 200l-es olajoshordó már nem teljesen jó, mert a súlya miatt nehezebben mozditják meg a disznók, pláne ha van benne bőven kukorica. A 25l-nél kisebb pedig azért nem praktikus, mert hamar kifogy.
12-15mm-es fúróval 4-5 sorban kifúrom a hordót. Helyenként 1-1 nagyobb lyuk is lehet rajta. A lyukak mérete és száma szabályozza a kifolyó kukorica mennyiségét.



A fúrás során keletkező forgácsot távolítsuk el.
A furatok belső szélén keletkező sorja megakadályozhatja a kukorica szabad kifolyását, ezért ezt is el kell távolítani. Erre alkalmas szemzőkés, körmölőkés, konzervnyitó vagy bármi aminek visszafelé görbülő pengéje van.



Fémhordó esetében ugyanezt reszelővel a legjobb csinálni. A fúrás és egyéb megmunkálás során keletkező sorját, forgácsot, egyéb hulladékot alaposan távolítsuk el a hordó belsejéből.
Ezután már csak a lánc rögzítése van hátra, ennek lényeges része, hogy legyen benne több forgó szem, hogy minél nehezebben tudjon felcsavarodni. Kihelyezés előtt ajánlatos egy próbát csinálni, hogy az elképzelésünknek megfelelő mennyiségű szem jön-e belőle.

Egy hordó kihelyezve:



Szia!

Új vagyok a fórumon el tudnád küldeni a fotókat mert itt már nem látszanak!
Köszönettel,V
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #91 Dátum: 2012. Január 25. - 20:23:14 »

Üdv!

Jó régen volt, ha megvannak még valahol, akkor elküldöm.
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #92 Dátum: 2012. április 04. - 12:12:59 »

Dagonyát szeretnék létesíteni az egyik szóróm mellett, viszont ez erre felénk a homok miatt nem könnyű. Arra gondoltam, hogy egy nagy műanyag tartályt félbevágok majd egyik felét beásom, és agyagos földdel feltöltöm. Majd időnként vizet öntök bele. Beválhat ez?
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #93 Dátum: 2012. április 04. - 12:24:09 »

Dagonyát szeretnék létesíteni az egyik szóróm mellett, viszont ez erre felénk a homok miatt nem könnyű. Arra gondoltam, hogy egy nagy műanyag tartályt félbevágok majd egyik felét beásom, és agyagos földdel feltöltöm. Majd időnként vizet öntök bele. Beválhat ez?

Most létesítettem én is egyet. Szik+ipari só+víz, gumicsizmával jól megtaposva, elegyítve. Egyelőre 1 hétig tartja a vizet, nyáron majd meglátom.  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #94 Dátum: 2012. április 04. - 15:41:25 »

Dagonyát szeretnék létesíteni az egyik szóróm mellett, viszont ez erre felénk a homok miatt nem könnyű. Arra gondoltam, hogy egy nagy műanyag tartályt félbevágok majd egyik felét beásom, és agyagos földdel feltöltöm. Majd időnként vizet öntök bele. Beválhat ez?

Ha kihagyod a műanyag tartály, és az szikes agyagot jó megtaposod, akkor nem vagy sokkal hátrább, én még kiegészítettem egy kis vékony gallyal / veszővel, és a tetejére iszapos / tőzeges földet raktam, mert szerintem azt jobban szereti. A gally / vessző azért jó mert egy kicsit összetartja az egészet nehezebben dagasztják szét.
Hogy jó lesz-e, majd a disznók megmutatják. Az enyémre rá se nagyon bagóznak, bár azóta volt víz rendesen, majd az idén nem lesz úgy néz ki...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #95 Dátum: 2012. Május 23. - 08:52:06 »

Sziasztok!  Emelem

Tud-e valaki megoldást, kezelési módot a betonitató vizének viszonylag tisztán tartására, persze úgy, hogy a vad továbbra is szívesen igyon a vízből?
Egy adta zöldmoszat az egész.  Fejvakarás
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2012. Május 23. - 10:23:52 »

Sziasztok!  Emelem

Tud-e valaki megoldást, kezelési módot a betonitató vizének viszonylag tisztán tartására, persze úgy, hogy a vad továbbra is szívesen igyon a vízből?
Egy adta zöldmoszat az egész.  Fejvakarás

A kerti tó algátlanító szerek szerintem jók lehetnek, nálunk a halak bírják és a kutyák is isznak a tóból, soha nem lett bajuk. Csak sajnos egy kicsit drágák
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #97 Dátum: 2012. Május 23. - 10:39:21 »

Egy erős, klórtartalmú kezelés is segít az ügyön.
Este kell bele keverni, éjszaka eldolgozik benne, a Napfény pedig lassan lebontja és elpárologtatja a klórt belőle.
Igaz, valószínűleg pár napig a vad "mellőzi" a használatát Fejvakarás

A kerti tavas algátlanító sem rossz ötlet, de ez sokkal költséghatékonyabb megoldás.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #98 Dátum: 2012. Május 23. - 11:01:50 »

Sziasztok!  Emelem

Tud-e valaki megoldást, kezelési módot a betonitató vizének viszonylag tisztán tartására, persze úgy, hogy a vad továbbra is szívesen igyon a vízből?
Egy adta zöldmoszat az egész.  Fejvakarás

Üdv.  Emelem

Nekem anno itt a fórumon a meszet és az árpa szalmát ajánlották. Később aztán úgy alakult, hogy nem tudtam kipróbálni.
A képen látható betonitató kezelésére Forticoat NL-t használtak vízfertőtlenítőként.Ez hasmenés ellen is való és vitaminokat is tartalmaz. Nekik bevált. Olyan 4-5 forintra számoltam literenkénti adagolását.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #99 Dátum: 2012. Május 23. - 12:02:59 »

Köszönöm Urak a tanácsokat!  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #100 Dátum: 2012. Június 02. - 18:54:02 »

A mai társadalmi munka legfontosabb része: automata szóró telepítése.

A munka a terep megtisztításával kezdődött. Beljebb terveztük a szegélytől az elhelyezését az akácos erdő galagonyás szegélyébe, hogy ne a mellette lévő búzaföldre szórja a kukoricát.


A 3 db. vaskos akáclábat elhelyeztük, egymáshoz rögzítettük, a helyüket 50-60 cm mélyen elkészítettük.


Majd kellő óvatosság mellett terepjáróval lassan a helyére húzattuk.


Ezt követte a szerelvényezés és a főpróba. A beállítás szerint este 9 órakor 2-3 kg szemes kukoricát fog szórni.




És így néz ki a távolból. Bevallom nem kedvelem az erdőn a műanyag dolgokat (kivétel a Blaser R93 Professional tusa Ördög), de ez talán még elmegy "határesetnek".

 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #101 Dátum: 2012. Június 02. - 19:26:32 »

Mifelénk két percig nem lógna fenn,igaz az akácot is vinnék alóla.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #102 Dátum: 2012. Június 02. - 19:33:53 »

Mifelénk két percig nem lógna fenn,igaz az akácot is vinnék alóla.
Itt is vannak olyanok akik szívesen vinnék.
De a félelem nagy úr....és erre  minden okuk meg is van Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #103 Dátum: 2012. Június 02. - 20:01:35 »

Szia Csabi!

A kemény mag ott volt.. Vigyorog Szép munka! Igen Biztos jó volt a hangulat!
Melyik részre raktátok?
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #104 Dátum: 2012. Június 02. - 20:12:11 »

Szia Csabi!
.......
Melyik részre raktátok?...

".. akácos erdő galagonyás szegélyébe, hogy ne a mellette lévő búzaföldre szórja a kukoricát."   Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: