Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186610 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #360 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 20:59:07 »


Batya, evvel a keppel a vizszintesen novo fakra akarsz utalni?  Ördög Ördög Stoel
A telefonról beszúrt képek viccesek... A szórómon a decathlonos kátránnyal megkent akácra gerjedt rá egy agyar vagy egy kampó tulajdonosa.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #361 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 21:03:13 »

Ezekszerint hatásos a kence.   Csodalk
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #362 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 21:39:10 »

Ezekszerint hatásos a kence.   Csodalk
Imádják. Nálunk majdnem minden szórón van kátrányos oszlop. Érdekes,hogy a fenyőkaró kevésbé népszerű mint az akác.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #363 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 13:38:14 »

Az erjesztett kukorica hatása is lehetett a mostani intenzív látogatás. Főtt kukorica levébe morzsoltam egy kis tengerit. Pár napig erjedt,végül még egy kis buggyant sört is kapott.Így még nem volt feltúrva a szóró.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #364 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 14:05:37 »

...végül még egy kis buggyant sört is kapott.Így még nem volt feltúrva a szóró.
Nem ám kiderül, hogy a helyiérdekű könyvtár zárása után valaki még szomjas volt és ő csinálta.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #365 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 15:45:21 »

Imádják. Nálunk majdnem minden szórón van kátrányos oszlop. Érdekes,hogy a fenyőkaró kevésbé népszerű mint az akác.


Ezekről kencékről vegyes visszajelzéseket hallottam. Örülök, hogy nálad jól működik! Egy nagy kalappal a vadászathoz!  Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #366 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 18:09:21 »

Főtt kukorica levébe morzsoltam egy kis tengerit. Pár napig erjedt,végül még egy kis buggyant sört is kapott.

Egy kevés Jack Daniel's extra csípős habanero csilis barbecue szósszal nyakonöntve - - -  mennyei !   Vigyorog  Táncol


Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #367 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 18:19:28 »

110-es földfúróval lefúrni a szórón vagy 4 likat, s beletölteni kukoricát kis cukros vízzel majd betemetni a likakat. Igen igen tudnak rajta durkálni a fekete vonatos turkácsok.  Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #368 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 22:21:28 »

Ezekről kencékről vegyes visszajelzéseket hallottam. Örülök, hogy nálad jól működik! Egy nagy kalappal a vadászathoz!  Emelem Emelem
Szerintem csak ott nem működik,ahol egyébként sincs disznó. Nálunk ahová felkenjük,ott a disznó szívesen dörgölőzik és fenni is szeret. Eddig 4 helyen próbáltam,akácon mindegyiket szétháncsolták a disznók. A fenyőoszlopot nem,de abban is dörgölőztek,igaz óvatosabban.
 
Egy kevés Jack Daniel's extra csípős habanero csilis barbecue szósszal nyakonöntve - - -  mennyei !   Vigyorog  Táncol
A szóróm -a helyi viszonyok között- kevésbé látogatott helyen van,ezért a kukoricán túl és azzal együtt, minden más ötletet kipróbálok. A te receptedet süldőbordával tudom elképzelni.  Kacsint
Nem ám kiderül, hogy a helyiérdekű könyvtár zárása után valaki még szomjas volt és ő csinálta.... Ördög
Akkor nagyon félhet az asszonyától,mert a saját sírját is elkezdhette megásni,olyan szép nagy mélyedést túrt(ak) a sós és az erjesztett kukoricás gödrökbe... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #369 Dátum: 2015. Október 04. - 14:04:37 »

Érdekelne,hogy ki-mivel egészíti ki a téli szórók kukorica adagjait? (Kérdésem prózai oka,hogy szeretném látni,mennyi és milyen fajta takarmányt kell vásárolnom a télre. Kukoricám van.Meg alma is akad.)

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #370 Dátum: 2015. Október 04. - 14:17:41 »

Szia Bátya!

Ha van rá módom akkor az alap mindíg síló ! Erre mehet bármi , főleg kukorica , az alma szerintem inkább a szarvasnak jön be , de jó szolgálatot tesz a kenyér maradék (főleg ha van valami pékség beli ismerősöd) , a konyhai maradék ( lehet zöldség is de a kaja maradék is jó , márha nem eszi meg otthon valami jószág) . Só mindíg legyen a szóró mellett és a kátrány is csak javít a látogatottságon ! Én most qurvára elvagyok maradva a régi lesemet viszem le a nagydagonyához és az újat jövőhéten építem a "rezervátum" szélén ! Emelem

Üdv én detududki!
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #371 Dátum: 2015. Október 04. - 15:25:44 »





Őzetetőnek jó lehet, főleg, ha valaki táppal is próbálkozik.... Vigyorog Wave

Ja, és még egy kép, hogy valami passzoljon a topik címéhez is...AHOL A NAGYVAD JÓL ÉRZI MAGÁT!



 Ördög Meglepődött Ördög Meglepődött Ördög Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #372 Dátum: 2015. Október 04. - 19:14:01 »

Érdekelne,hogy ki-mivel egészíti ki a téli szórók kukorica adagjait?
Én.....ööööööö.......még kukoricával Ördög

Szeptembertől napi 1x5-6 másodperccel megy a szóróautomata, délutáni üzemmel.
Ez a madarak közreműködésével együtt a 60 literes hordóval kb. 1 havi adag.
Az őzek és fácánok hamar rátalálnak.

Október derekán/végén amikor lemegy a lábon álló tengeri java és az első disznók is rendszeres látogatók lesznek, 2x szóratok naponta.
A délutáni adag mellé beiktatok egy reggeli kört is, hogy a napközben arra járó vad is találjon valamit.
Ezt kb. 2 hétig bírja egy töltés.

Amikor beáll a hideg, onnan duplázom az adagot, így egy hét-60 liter az adag.

Mellette mindig van só a szóró mellett.
A púder finomságú, vízzel keverhető és megszilárduló sót használom.
Ha nagyon fogy, akkor nem várom meg, hogy kifogyjon, hanem rápótolok.

A bükkfakátránnyal nincsenek eddig pozitív tapasztalataim, de a 2 íjászlesemnél elkezdtem kenni, majd meglátjuk mire megyek vele.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #373 Dátum: 2015. Október 04. - 19:15:07 »

Ja, és még egy kép, hogy valami passzoljon a topik címéhez is...AHOL A NAGYVAD JÓL ÉRZI MAGÁT!
Honnan van fotód az asszonyról?????
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #374 Dátum: 2015. Október 04. - 19:28:44 »

 Ördög És melyikről van most szó????  Meglepődött Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: