Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186640 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #315 Dátum: 2015. Június 07. - 18:45:18 »

ha igazán bonyolítani akarsz, próbáld ki a vadriasztókat! Röhög
A "Borospince teraszáról, nótázás közben" már kipipálva.
Akkor jöjjön valami komolyabb kihívás....  Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #316 Dátum: 2015. Június 07. - 23:13:57 »

A "Borospince teraszáról, nótázás közben" már kipipálva.
Akkor jöjjön valami komolyabb kihívás....  Vigyorog
Halmozod ám az élvezeteket
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #317 Dátum: 2015. Június 07. - 23:37:05 »

Halmozod ám az élvezeteket
Én is voltam ifjú, bohó és szertelen.....aztán megöregedtem.....de a többi csak nem akar változni Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #318 Dátum: 2015. Június 08. - 00:12:29 »

Fáradt olaj ?
Benzines kártány ? Vállat von
 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #319 Dátum: 2015. Június 08. - 08:04:05 »

Én is voltam ifjú, bohó és szertelen.....aztán megöregedtem.....de a többi csak nem akar változni Ördög
Akit az istenek szeretnek, örökre meghagyják ,,gyereknek" Mosolyog Ördög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #320 Dátum: 2015. Június 08. - 21:11:45 »

Fáradt olaj ?
Benzines kártány ? Vállat von
 Emelem
A gázolaj is nagyon jó! Kacsint
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #321 Dátum: 2015. Június 08. - 21:33:45 »

A gázolaj is nagyon jó! Kacsint


A dagonyába vagy csak mellé szoktad locsolni ?
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #322 Dátum: 2015. Június 09. - 07:51:03 »

A gázolaj is nagyon jó! Kacsint

Ezt én is megerősítem sőt még a benzin is jó !  Igen  ( Ha sok van belőle és van rávaló pénz bőven akkor ki tudsz menni körülnézni - sokat lehetsz a területen és az a tuti .  Ördög )
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #323 Dátum: 2015. Június 09. - 10:30:19 »

A dagonyába vagy csak mellé szoktad locsolni ?
 Emelem

Dagonyákba , szórókra , váltókra csak Basudint . . . !      Nyihi
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #324 Dátum: 2015. Június 09. - 11:46:49 »


A dagonyába vagy csak mellé szoktad locsolni ?
 Emelem
A dagonyába locsolom!Keverheted fáradt olajjal is.
Még tavaly történt,hogy egy pocsolyába öntöttem egy jókora nádas mellett és szórót is csináltam.Egy-két hét elteltével már térdig ért a dagonya.Ki is ültem rá.Jött is két disznó!El a szóró mellett és irány a dagonya!Az egyik megfürdött a gázolajos sárban.Addig kavarogtak,hogy pont azt lőttem meg!Szólnom kellett a Haveromnak,hogy jöjjön segítsen feltenni,mert csúszik,mint a szappan és büdös volt a gázolajtól!  Kacsint
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #325 Dátum: 2015. Június 10. - 09:05:35 »


 Emelem
A dagonyába locsolom!Keverheted fáradt olajjal is.
Még tavaly történt,hogy egy pocsolyába öntöttem egy jókora nádas mellett és szórót is csináltam.Egy-két hét elteltével már térdig ért a dagonya.Ki is ültem rá.Jött is két disznó!El a szóró mellett és irány a dagonya!Az egyik megfürdött a gázolajos sárban.Addig kavarogtak,hogy pont azt lőttem meg!Szólnom kellett a Haveromnak,hogy jöjjön segítsen feltenni,mert csúszik,mint a szappan és büdös volt a gázolajtól!  Kacsint



Köszönöm
Ki fogom próbálni hátha beválik! Veszek egy kis kátrányt is bekenek pár fát  Ördög
Elég kevés disznó van mifelénk Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #326 Dátum: 2015. Június 10. - 09:20:47 »



Elég kevés disznó van mifelénk Fejvakarás
 Emelem

Azt is összekátrányozod, gázolajozod ?!  Ki eszi meg ?  ( Tudom a Pesti embör a Tescoból )  Régen az elkobzott húst gázolajjal - petróleummal öntötték le hogy biztos legyen a dolog! 
Jobbat mondok :  Egy diszperzites vödör kukoricát öntsd le vízzel ( lehetőleg nem klórossal ) élesztővel indítsd el , rá a tetőt , ki a melegre néhány napra . Ha arra nem jön meg akkor kenegetheted a kátrányt locsolhatod a gázolajat...........   HMMMMM !  Kacsint
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #327 Dátum: 2015. Június 10. - 09:31:17 »

Azt is összekátrányozod, gázolajozod ?!  Ki eszi meg ?  ( Tudom a Pesti embör a Tescoból )  Régen az elkobzott húst gázolajjal - petróleummal öntötték le hogy biztos legyen a dolog! 
Jobbat mondok :  Egy diszperzites vödör kukoricát öntsd le vízzel ( lehetőleg nem klórossal ) élesztővel indítsd el , rá a tetőt , ki a melegre néhány napra . Ha arra nem jön meg akkor kenegetheted a kátrányt locsolhatod a gázolajat...........   HMMMMM !  Kacsint

Vagy granulált malactáp.
Annak a vaniliás aromája is elég vonzó.

Bár inkább száraz időszakra való, amikor nem ázik szét.
Meg egy kicsit drágább is, mint az általad javasolt verzió.

A kátrány még csak határeset, de azért a gázolaj/benzin dagonyákba-szórókra locsolgatása bennem felvet némi etikai/természetvédelmi aggályokat.
Nem jogszabályi szempontból, csupán az emberi jóérzés okán.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #328 Dátum: 2015. Június 10. - 09:42:21 »


A kátrány még csak határeset, de azért a gázolaj/benzin dagonyákba-szórókra locsolgatása bennem felvet némi etikai/természetvédelmi aggályokat.
Nem jogszabályi szempontból, csupán az emberi jóérzés okán.  Vállat von

Ezzel csak egyetérteni tudok. Engem semmilyen zsákmányszerzési inger nem vinne rá, hogy kint az erdőn (vagy bárhol!) gázolajat locsolgassak szét.
OFF: Stefi, választ megkaptad?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #329 Dátum: 2015. Június 10. - 09:58:43 »

Ezzel csak egyetérteni tudok. Engem semmilyen zsákmányszerzési inger nem vinne rá, hogy kint az erdőn (vagy bárhol!) gázolajat locsolgassak szét.
OFF: Stefi, választ megkaptad?

Kátrányt a csónakra, gázolajat a Dieselbe, benzint az Ottó motorba !      Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: