Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186455 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Március 10. - 11:30:46 »

Nem beszélve arról, hogy felébredsz a lesen, a zajra,  amikor fociznak a hordóval  Nyihi  Nyihi  Nyihi  Stoel
Ez a másik előnye! Igen Vigyorog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Március 10. - 12:38:28 »

Ez a másik előnye! Igen Vigyorog

Nekem az első prototípusom egy 5l műanyag kannából készült (amibe az ioncserélt vizet is árúlják).
Egy napot bírt ki Bion Bion Bion, a cimborám egy közeli lesen ült aznap, és másnap kérdésemre, hogy mi volt csak anyit mondott, hogy valakik b@.kodta az erdőben vagy a fene se tudja mit csináltak de csörgörr minden és hazament.... Bion Bion
Utánna már csináltam többfélét, egy biztos, hogy nem baj ha kemény anyagból van a tároló és jól rögzítve van mert különben gyorsaqn kivégezi egy konda... Nyihi
Egy esetben láttam, ahogy a borzasztó próbálkozik vele. Hát mit mondjak, majdnem leestem a lesről úgy röhögtem, ezután rámentem fényképezővel, de az elem lemerűlt Tasli, a borz még akkor sem akarta othagyni... Nyihi úgy birkozott vele mintha olimpián lenne... Bion
Amúgy meg a keze száradna le annak aki még ezt sem hadja ott, mert sajna még felénk is elviszik néha, pedig nem megy le hamarabb a nap...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Március 10. - 12:56:45 »

....Amúgy meg a keze száradna le annak aki még ezt sem hadja ott, mert sajna még felénk is elviszik néha, pedig nem megy le hamarabb a nap...

Az enyémről a láncot lopták le rendszeresen. ???  Most legutóbb egy olyan rozsdás régi kutyaláncot tettem rá, hogy az már biztos nem kell senkinek... remélem.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Március 10. - 13:17:17 »

Szia Jan!
Jó hogy eszembe juttattad ezt a láncos módszert, már el is felejtettem, hogy így is lehet. Már automata szórón gondolkodtam, de ez így azért lényegesen költségkímélőbb megoldás.

Automatán én is folyamatosan gondolkodom, de a készen kaphatók elég drágák. Olyat meg ami olcsó, egyszerű, üzem- és lopásbiztos, nem tudok kitalálni.

A hordóval meg a lánc ellopásán kívül a másik gond, hogy ha mégis megtekeredik a lánc, befeszül valahogy és a disznó jól meglöki, akkor valami általában enged, és az elszabadult hordót hihetetlen távolságokra ellökdösik. Tavalyelőtt nyáron olyan messzire vitték, hogy csak télen találtam meg.
Másik probléma lehet a lyukak mérete; ha túl kicsi elakadhat a szem és nem jön semmi, ha nagy akkor meg kifolyik egyszerre túl sok. Télen belefagyhat a szem, azért nem jön ki, a sár eltömheti a furatokat... szóval azért ez sem tökéletes, de a földre szórásnál kicsivel jobb.

Egy időben próbáltunk egy 5cm-es lyukfúróval 30-40cm mély lyukakat fúrni és abba szórni a kukoricát. Annyiban jó volt, hogy nagyon elidőzött rajta a disznó, de utána úgy nézett ki a placc mint a csatatér, fél méteres kráterek tátongtak mindenfelé, szóval nem igazán vált be.

Mégiscsak legjobb lenne egy fáról lelógatott automata szóró. Vennék is párat, ha lehetne kapni mondjuk 5000 Ft-ért. :Mosolyog Kacsint
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Március 10. - 14:21:23 »

Automatán én is folyamatosan gondolkodom, de a készen kaphatók elég drágák. Olyat meg ami olcsó, egyszerű, üzem- és lopásbiztos, nem tudok kitalálni.

Tavaly már egyszer feltettem ezt a konstrukciót, a Zalaerdőnél (állítólag) sok működik. Egy éve használja több vadászcimbora, megelégedéssel.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Március 10. - 14:22:38 »

Szia Jan!

A lukfúrásnak nálunk a borzok vetettek véget, mert igen rászoktak és pilanatok alatt kikaparták, nagy aknateknőket csináltak, a végén már egy sügenc elfért benne Bion, most nem tudon mi lelte őket, mert egy ideje megfogyatkoztak, pedig nincsenek bántva...
Szerintem a kannás/hordós módszer még mindig a leg költségkimélőbb és egy idő után hátha nem bántják, esetleg csak a kukoricát lopják el belőle...
A lyukakat én nagyobra hagytam kb 15-20 mm közöttire, igaz így fogyósabb a kukorica, de nem akad el hamar, meg nem taszigatják olyan nagyon (talán)

Neked menyi idő alatt szokták meg???
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Március 10. - 14:24:05 »

Egy baja van...
vasbú van...
gyorsan köddé válik...

Amúgy nagyon ötletes. Igen Wave
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Március 10. - 14:25:42 »

Szia Jan!

A lukfúrásnak nálunk a borzok vetettek véget, mert igen rászoktak és pilanatok alatt kikaparták, nagy aknateknőket csináltak, a végén már egy sügenc elfért benne Bion, most nem tudon mi lelte őket, mert egy ideje megfogyatkoztak, pedig nincsenek bántva...
Szerintem a kannás/hordós módszer még mindig a leg költségkimélőbb és egy idő után hátha nem bántják, esetleg csak a kukoricát lopják el belőle...
A lyukakat én nagyobra hagytam kb 15-20 mm közöttire, igaz így fogyósabb a kukorica, de nem akad el hamar, meg nem taszigatják olyan nagyon (talán)

Neked menyi idő alatt szokták meg???

Két nap alatt.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Március 10. - 14:30:11 »

Tavaly már egyszer feltettem ezt a konstrukciót, a Zalaerdőnél (állítólag) sok működik. Egy éve használja több vadászcimbora, megelégedéssel.

..

Igen erre emlékszem.  Igen
Ha tudok szerezni valami kisebb fémhordót vagy tartályt, lehet hogy megpróbálom én is.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Március 10. - 14:32:41 »

Én megcsináltam ezt a szórót nekem nem vált be, mert egy hónapig próbáltam egy szépen járt szórón és nem nyúlt hozzá semmi! Hogy mi az oka nem tudom, de a köré szórt kukoricát se vették fel. Majd most újra kipróbálom egy olyan helyen, aminek a közelében nincs másik szóró, hátha akkor megszokja.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Március 10. - 17:47:38 »

Tavaly már egyszer feltettem ezt a konstrukciót, a Zalaerdőnél (állítólag) sok működik. Egy éve használja több vadászcimbora, megelégedéssel.



Hasonlókat én is láttam felénk.

Ott egy kereszt alakú fa volt a képen mutatott tárcsára szerelve, és ahogy azt forgatják a disznók úgy hullik a kukorica. Mert a tengelyre az alsó nyílások környékén vasak vannak hegesztve, amik a forgás hatására "keverik" a kukoricát, így a kis lukon is kihullik.

Igazából az alsó része a lelke, azt meg műanyaghordóra is rá lehet rakni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 10. - 17:50:29 írta Viktor » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Március 11. - 08:36:14 »

Tavaly már egyszer feltettem ezt a konstrukciót, a Zalaerdőnél (állítólag) sok működik. Egy éve használja több vadászcimbora, megelégedéssel.

Egy kérdésem lenne ezzel a szóró alkalmatossággal kapcsolatban, mégpedig, hogy nem borítják fel a disznók?
Láttam én már nagyon keményen lerögzített hasonló alkalmatosságokat, de a disznók gond nélkül kitúrták, felborították.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Március 11. - 09:40:15 »

Egy kérdésem lenne ezzel a szóró alkalmatossággal kapcsolatban, mégpedig, hogy nem borítják fel a disznók?

Három lábon lóg. Ilyenformán:
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Március 11. - 09:54:39 »

Három lábon lóg. Ilyenformán:
Megpróbálkozok ezzel a szóróval. Meglátjuk, hogy miképp fogják fogadni a disznók.
Köszi Lajos a segítséget. Wave
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Március 11. - 15:47:01 »

Megpróbálkozok ezzel a szóróval. Meglátjuk, hogy miképp fogják fogadni a disznók.
Köszi Lajos a segítséget. Wave

Szia Zoli!

Már reszelem is a láncot! Csak szólj, és csináljuk! Egy magaslest is hozzá!  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: