Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186683 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2009. Március 11. - 15:49:11 »

Szia Zoli!

Már reszelem is a láncot! Csak szólj, és csináljuk! Egy magaslest is hozzá!  Wave
Már agyalok a hordó beszerzésén és a szóró megfelelő működésén! Kacsint Vigyorog
Megjön a jó idő és már hívlak is! Wave
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #31 Dátum: 2009. Március 11. - 16:12:19 »

Biztos hogy jók ezek az etetők (az ami a képen van, meg a jól ismert hordós módszer), de nekem egy bajom van vele. Nem természetes anyagból vannak. Lehet hogy bután hangzik de nekem jobban tetszenek a fából és más természetes anyagból készült berendezések.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2009. Március 11. - 16:15:51 »

Biztos hogy jók ezek az etetők (az ami a képen van, meg a jól ismert hordós módszer), de nekem egy bajom van vele. Nem természetes anyagból vannak. Lehet hogy bután hangzik de nekem jobban tetszenek a fából és más természetes anyagból készült berendezések.
Jogos az észrevétel, egyet is értek vele. Lehet hogy fából lesz megoldva. Így, nekem sem bántaná a szemem az erdő közepén egy vas vagy műanyag hordó.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #33 Dátum: 2009. Március 11. - 18:49:42 »

Biztos hogy jók ezek az etetők (az ami a képen van, meg a jól ismert hordós módszer), de nekem egy bajom van vele. Nem természetes anyagból vannak. Lehet hogy bután hangzik de nekem jobban tetszenek a fából és más természetes anyagból készült berendezések.

Sajnos azok az anyagok nem olyan ellenállóak a külső behatásokkal szemben mint a fém- vagy műanyaghordók. Márpedig ezek a készülékek igazán szélsőséges hatásoknak vannak kitéve. Egyrészt az hogy minden évszakban a szabadban áll, hamar tönkretenné a fát, másrészt a disznók révén komoly erőhatások érik. Ezek praktikusak, jók, de nem szépek.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #34 Dátum: 2009. Március 11. - 20:14:44 »

Na igen. Valamit valamiért. Ezek ellenére én még mindig a fával favorizálok.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #35 Dátum: 2009. Március 11. - 22:15:54 »

Na igen. Valamit valamiért. Ezek ellenére én még mindig a fával favorizálok.
Kíváncsian várjuk a végterméket. Meg természetesen a strapabíróságát is.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #36 Dátum: 2009. Március 12. - 08:05:16 »

Már agyalok a hordó beszerzésén és a szóró megfelelő működésén! Kacsint Vigyorog

A cimborámé egy gyógyszerész ismerősétől származnak. Állítólag ilyenben szállítják a vazelint.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2009. Március 12. - 08:08:08 »

A cimborámé egy gyógyszerész ismerősétől származnak. Állítólag ilyenben szállítják a vazelint.
Ha minden jól megy a hordók kérdése megoldódott. 2 db.-ot félre tettek nekem. Már csak a jó időt várom és telepítem is ki a szórót.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2009. Március 12. - 08:10:37 »

Jogos az észrevétel, egyet is értek vele. Lehet hogy fából lesz megoldva. Így, nekem sem bántaná a szemem az erdő közepén egy vas vagy műanyag hordó.
Sajnos még sem fából lesz a szóró. Sem alapanyag, sem idő nincs az elkészítéséhez, marad az acél hordó. Max. beburkolom fával! Ördög
Naplózva
Ropi
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2009. Március 13. - 22:08:25 »

Rossz kidobásra ítélt boroshordó jó ilyen célra?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #40 Dátum: 2009. Március 14. - 00:19:14 »

Rossz kidobásra ítélt boroshordó jó ilyen célra?

Sajnos nem.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #41 Dátum: 2009. Március 16. - 08:14:22 »

Rossz kidobásra ítélt boroshordó jó ilyen célra?

Kétszer megsüti a nap, és dongáira esik szét. A boroshordónak a pince állandó hőmérséklete és magas páratartalma kell.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Ropi
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2009. Március 16. - 13:04:04 »

Köszi értem Szomorú
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #43 Dátum: 2009. Március 16. - 20:47:01 »

Kétszer megsüti a nap, és dongáira esik szét. A boroshordónak a pince állandó hőmérséklete és magas páratartalma kell.
A régi jó söröshordók birnák csak már nem nagyon van.Nekem még van kettő,de bornak.Még soha nem kellett dagasztani.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #44 Dátum: 2009. Március 16. - 20:56:15 »

Csak azért fényképeztem le ezt az öreg sózót,mert napjai vannak hátra.Egy gyökér tartja.A következő konda "kivégzi".
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: