Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186633 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2014. április 09. - 20:34:07 »


Csaba !  Igen

Jól álcáztad ?  Azok a kétlábúak kedves vendégek vagy ..............  ?   ( A 03.30.-án készült első ránézésre úgy tűnt mintha vizelni akarna  Stoel )
A 04.06.-i látogatóra ülnék ki legszívesebben ! 
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #241 Dátum: 2014. április 09. - 22:44:50 »

Csaba!
Nagyon jó "szereposztás"  Taps!
Sok szép vadász élményt kívánok és hogy bővüljön a "társulat" az utolsó 2 képen levő "tájidegen" egyéneken kívül!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #242 Dátum: 2014. április 09. - 23:09:07 »

Jól álcáztad ?  Azok a kétlábúak kedves vendégek vagy ..............  ?   
A 04.06.-i látogatóra ülnék ki legszívesebben ! 
A közelben volt egy nagyobb akác termelés, az ágfások ellepték a területet.
Pihenő közben meg kicsit csámborognak a patakmederben, gondolom agancs után kutatva.
A zöldre festett hordót meg nem nehéz észrevenni, aztán kíváncsiság is van a világon... Vigyorog
De eddig még semmi nem tűnt el az erdőn, rendes népek laknak errefelé Igen

Asszem a sakál kedvéért kint fogok ülni pár éjszakát holdvilágnál, de az akkor is nagyon nagy lutri.
Valami kis döggel megturbózom a helyszínt, legalább egyértelmű lesz, ha jó a szelem Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2014. április 10. - 06:37:46 »

A közelben volt egy nagyobb akác termelés, az ágfások ellepték a területet.
Pihenő közben meg kicsit csámborognak a patakmederben, gondolom agancs után kutatva.
A zöldre festett hordót meg nem nehéz észrevenni, aztán kíváncsiság is van a világon... Vigyorog
De eddig még semmi nem tűnt el az erdőn, rendes népek laknak errefelé Igen

Asszem a sakál kedvéért kint fogok ülni pár éjszakát holdvilágnál, de az akkor is nagyon nagy lutri.
Valami kis döggel megturbózom a helyszínt, legalább egyértelmű lesz, ha jó a szelem Ördög


Sok szerencsét (bocs kéz és lábtörést) hozzá !
Mifelénk se berendezést se fotómasinát nem mernék telepíteni. Tudod van arra néhány olyan család . OOO
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #244 Dátum: 2014. április 21. - 07:15:41 »

Jó képek, nagyon jó szóró.
Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #245 Dátum: 2014. Június 15. - 21:37:37 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek hátha van megoldás.

Egy büdös gyökér vadásztársunk hobbija, hogy vadriasztóval leszórja mindenki szóróját, hogy csak az övé legyen jó. Sajnos az én szórómat is megszórta, rafinált volt mert a kamerát megkerülve (csak a kezét vette fel) látni, hogy körbe szórja. Természetesen azóta semmi mozgás rajta pedig heti 2-3 disznó esett rajta. A kérdésem az lenne van e valami megoldás a vadriasztó ellen?

Előre is köszönöm Üdv: Kero
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #246 Dátum: 2014. Június 15. - 22:01:32 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek hátha van megoldás.

Egy büdös gyökér vadásztársunk hobbija, hogy vadriasztóval leszórja mindenki szóróját, hogy csak az övé legyen jó. Sajnos az én szórómat is megszórta, rafinált volt mert a kamerát megkerülve (csak a kezét vette fel) látni, hogy körbe szórja. Természetesen azóta semmi mozgás rajta pedig heti 2-3 disznó esett rajta. A kérdésem az lenne van e valami megoldás a vadriasztó ellen?

Előre is köszönöm Üdv: Kero
Meddig tűritek meg az ilyen embert?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #247 Dátum: 2014. Június 15. - 22:09:00 »

Meddig tűritek meg az ilyen embert?

Az a baj nincs bizonyíték, senki nem tudta hogy bekameráztam de ő igen, egy vén köcsög. Ha eltöröm az orrát azzal sem lesz jobb mert feljelent és ugrik minden.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #248 Dátum: 2014. Június 15. - 22:30:19 »

Az a baj nincs bizonyíték, senki nem tudta hogy bekameráztam de ő igen, egy vén köcsög.
Az orrbaverést sem kell kizárni....ha másképp nem megy, csodákra képes Kacsint
De megoldás lehet az is, ha 1, de inkább 2 további kamerát, jól leálcázva ráállítasz a szóró szélére.
Az eredeti meg maradjon látható, azt hadd kerülgesse a tahója, miközben főszerepet játszik a másik mozin.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #249 Dátum: 2014. Június 15. - 23:50:09 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek hátha van megoldás.

Egy büdös gyökér vadásztársunk hobbija, hogy vadriasztóval leszórja mindenki szóróját, hogy csak az övé legyen jó. Sajnos az én szórómat is megszórta, rafinált volt mert a kamerát megkerülve (csak a kezét vette fel) látni, hogy körbe szórja. Természetesen azóta semmi mozgás rajta pedig heti 2-3 disznó esett rajta. A kérdésem az lenne van e valami megoldás a vadriasztó ellen?

Előre is köszönöm Üdv: Kero
Ki nem bírom állni az ilyen rosszmájú embereket! Nálunk a helyi vadásztársaságnál azt megtette a VOLT ELNÖK!!!, hogy elhallgatta a társaság többi tagja elől a gím bika vadászati idényének meghosszabbítását, hogy csak ő vadásszon bikára. Bezzeg mikor idénye volt, b@szott menni, mert nincs kedve meg ideje. És a legszebb, hogy a közgyűlésen ezt senki sem hányta a szemére.  Nem
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #250 Dátum: 2014. Június 16. - 06:33:01 »

Ki nem bírom állni az ilyen rosszmájú embereket! Nálunk a helyi vadásztársaságnál azt megtette a VOLT ELNÖK!!!, hogy elhallgatta a társaság többi tagja elől a gím bika vadászati idényének meghosszabbítását, hogy csak ő vadásszon bikára. Bezzeg mikor idénye volt, b@szott menni, mert nincs kedve meg ideje. És a legszebb, hogy a közgyűlésen ezt senki sem hányta a szemére.  Nem

Feleségem mesélte valahogy az év elején, hogy egyszer, mikor a fodrásznál ült, egy vadászruhás ember elvitt több zsák összegyűjtött hajat. Nem tudta a fodrász sem, hogy mire kellhet neki, bevallom férfiasan én sem kapcsoltam rögtön, csak miután Bartommal beszéltem az ügyről.  Fejvakarás
Néhány hét alatt sikerült kinyomozni az "úriember" kilétét, kiderült, hogy az egyik szomszéd kisváros társaságában vadászik, ott ahol Barátom is tag, én is többször voltam már vendég.
A vadásztársak elkezdték figyelni és bebizonyosodott, hogy szórja a hajat a többiek szórója környékére.
Azóta a többiek rendszeresen útba ejtik a "kolléga" szóróját elvégezve bizonyos kis "dolgokat", de halottam, hogy volt aki nem elégedett meg ennyivel, nagyobb "dolgot" is művelt a jóindulatú "vadásztárs" lese mellett...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #251 Dátum: 2014. Június 16. - 08:37:22 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek hátha van megoldás.

Egy büdös gyökér vadásztársunk hobbija, hogy vadriasztóval leszórja mindenki szóróját, hogy csak az övé legyen jó. Sajnos az én szórómat is megszórta, rafinált volt mert a kamerát megkerülve (csak a kezét vette fel) látni, hogy körbe szórja. Természetesen azóta semmi mozgás rajta pedig heti 2-3 disznó esett rajta. A kérdésem az lenne van e valami megoldás a vadriasztó ellen?

Előre is köszönöm Üdv: Kero

 Emelem

A bekamerázás - további kamerákkal - jó ötlet.  Igen  Ha megvan a felvétel, egy személyes beszélgetés valami félreeső helyen nem árt.  Kacsint Persze tanuk nélkül.  Nem szól szám  Ezzel párhuzamosan felnyomni a vezetőségnél ill. megmutatni, elmondani a többi vadásztársnak is. hidd el, hamar leszokik róla.
 Ördög


Még ez a mondatrész szöget ütött a fejembe: "pedig heti 2-3 disznó esett rajta"
- Ez rendszeresen, évi átlagban? Mert akkor kib... ku... sok disznó lehet nálatok. Fejvakarás Hány konda járhat oda, ha a ilyen gyakorisággal van olyan turkács, amelyik még nem ismeri a veszélyt?


 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #252 Dátum: 2014. Június 16. - 08:40:07 »

Feleségem mesélte valahogy az év elején, hogy egyszer, mikor a fodrásznál ült, egy vadászruhás ember elvitt több zsák összegyűjtött hajat. Nem tudta a fodrász sem, hogy mire kellhet neki, bevallom férfiasan én sem kapcsoltam rögtön, csak miután Bartommal beszéltem az ügyről.  Fejvakarás
Néhány hét alatt sikerült kinyomozni az "úriember" kilétét, kiderült, hogy az egyik szomszéd kisváros társaságában vadászik, ott ahol Barátom is tag, én is többször voltam már vendég.
A vadásztársak elkezdték figyelni és bebizonyosodott, hogy szórja a hajat a többiek szórója környékére.
Azóta a többiek rendszeresen útba ejtik a "kolléga" szóróját elvégezve bizonyos kis "dolgokat", de halottam, hogy volt aki nem elégedett meg ennyivel, nagyobb "dolgot" is művelt a jóindulatú "vadásztárs" lese mellett...  Ördög

 Emelem

 Woest
Ahelyett, hogy a büdös disznaja mezőgazdasági területen, ténylegesen vadkárelhárításra- vadriasztásra használná a hajat. 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #253 Dátum: 2014. Június 16. - 08:44:27 »

Emelem

A bekamerázás - további kamerákkal - jó ötlet.  Igen  Ha megvan a felvétel, egy személyes beszélgetés valami félreeső helyen nem árt.  Kacsint Persze tanuk nélkül.  Nem szól szám  Ezzel párhuzamosan felnyomni a vezetőségnél ill. megmutatni, elmondani a többi vadásztársnak is. hidd el, hamar leszokik róla.
 Ördög


Még ez a mondatrész szöget ütött a fejembe: "pedig heti 2-3 disznó esett rajta"
- Ez rendszeresen, évi átlagban? Mert akkor kib... ku... sok disznó lehet nálatok. Fejvakarás Hány konda járhat oda, ha a ilyen gyakorisággal van olyan turkács, amelyik még nem ismeri a veszélyt?


 Wave
Vagy blöffölni, hogy fel van véve, és a vezetőségnek is meg lesz mutatva, ha nem hagyja abba a jó édes síp-síp-síííííííííííííííííííííííííííííííííííp.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #254 Dátum: 2014. Június 16. - 10:07:22 »

Emelem

A bekamerázás - további kamerákkal - jó ötlet.  Igen  Ha megvan a felvétel, egy személyes beszélgetés valami félreeső helyen nem árt.  Kacsint Persze tanuk nélkül.  Nem szól szám  Ezzel párhuzamosan felnyomni a vezetőségnél ill. megmutatni, elmondani a többi vadásztársnak is. hidd el, hamar leszokik róla.
 Ördög


Még ez a mondatrész szöget ütött a fejembe: "pedig heti 2-3 disznó esett rajta"
- Ez rendszeresen, évi átlagban? Mert akkor kib... ku... sok disznó lehet nálatok. Fejvakarás Hány konda járhat oda, ha a ilyen gyakorisággal van olyan turkács, amelyik még nem ismeri a veszélyt?

Van disznó most bőségesen, komolyan heti rendszerességgel jön rajta a disznó. Meglősz egyet 2 nap és már megint szecskának van vágva a szóró. Jelen pillanatban 4 malacos koca járja, 3 csapat malac koca nélkül(mert az állatok meglőtték a kocákat) amiből már 2 db malac meg lett lőve egy lövésből ez volt hétfőn jó 20kg-os volt mindkettő , szerdán lett lőve rajta egy 70kg kan süldő .  Járja egy nagy babos kan meg 5 süldő. Kamera alapján. Bocsánat járta mindaddig míg le nem szórta a büdös paraszt.


 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 16. - 10:23:11 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: