Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186611 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #390 Dátum: 2015. Október 28. - 20:48:17 »

Szoktatok kukoricát beásni? Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #391 Dátum: 2015. Október 28. - 21:38:03 »

Már jeleztem én fúrni szoktam , mármint földfúróval .
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #392 Dátum: 2015. Október 28. - 21:50:22 »

Már jeleztem én fúrni szoktam , mármint földfúróval .

Igen tudom. Valamikor talán Stefi írta,hogy nagyobb mennyiségű kukoricát ás be a szórószezon elején,mivel így csak a disznók férnek hozzá... Vállat von Erre lettem volna kíváncsi,hogy másnál is működik-e?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #393 Dátum: 2015. Október 29. - 07:29:30 »

Igen tudom. Valamikor talán Stefi írta,hogy nagyobb mennyiségű kukoricát ás be a szórószezon elején,mivel így csak a disznók férnek hozzá... Vállat von Erre lettem volna kíváncsi,hogy másnál is működik-e?

Minden képen ások be kukoricát mert bizonyos talajokon nem is látod meg hogy mi fogyasztotta az etetőanyagot. A disznón kívül még a borz szokta kiásni de meg lehet különböztetni ki áskálódott . Egyes helyeken a csöves kukoricát a barna kétlábú is gyűjti valamint a juhászok. pásztorok is hizlalják rajta állataikat.       Rííí                    Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #394 Dátum: 2015. Október 29. - 17:47:42 »

Minden képen ások be kukoricát mert bizonyos talajokon nem is látod meg hogy mi fogyasztotta az etetőanyagot. A disznón kívül még a borz szokta kiásni de meg lehet különböztetni ki áskálódott . Egyes helyeken a csöves kukoricát a barna kétlábú is gyűjti valamint a juhászok. pásztorok is hizlalják rajta állataikat.       Rííí                    Emelem
Pont ez a bajom,hogy egy új juhász van és néha bekeveredik a birka az erdőbe is. Nem szeretném nekik hordani a kaját...Meg néhány ingyenélő zöldruhásnak sem,akik képesek lapáttal elindulni reggel... Nem szól szám
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #395 Dátum: 2015. Október 30. - 05:49:56 »

Pont ez a bajom,hogy egy új juhász van és néha bekeveredik a birka az erdőbe is. Nem szeretném nekik hordani a kaját...Meg néhány ingyenélő zöldruhásnak sem,akik képesek lapáttal elindulni reggel... Nem szól szám

Én szeretem a birkapörköltet !    Ördög
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #396 Dátum: 2015. Október 30. - 06:42:51 »

Pont ez a bajom,hogy egy új juhász van és néha bekeveredik a birka az erdőbe is. Nem szeretném nekik hordani a kaját...Meg néhány ingyenélő zöldruhásnak sem,akik képesek lapáttal elindulni reggel... Nem szól szám
Bizony! Nekünk is volt olyan, hogy látták az autót és mire jöttünk vissza a szóróról egy demokratikus etnikai körzeti szaktanácsadó sétált velünk szemben szatyorral kislapáttal seprűvel az erdőbe. Felszedik és viszik a csirkéknek..... Türelmetlenül  Rííí
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #397 Dátum: 2015. Október 31. - 21:19:38 »

Igen tudom. Valamikor talán Stefi írta,hogy nagyobb mennyiségű kukoricát ás be a szórószezon elején,mivel így csak a disznók férnek hozzá... Vállat von Erre lettem volna kíváncsi,hogy másnál is működik-e?
Úgy működik,mint a pinty!Mi csak egyszerűen csinálunk egy pár tölcsért valami erősebb bottal és ebbe öntünk kukoricát.Ha térdig ér a tölcsér,akkor térdig érő lyukad lesz,mikor megtalálja a kucu!Nagyon szereti az ilyen megoldásokat! Igen
Naplózva
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #398 Dátum: 2015. December 02. - 14:39:59 »

Üdv!

Hozzáértők véleményét szeretném kérni, bükkfa kátrány kapcsán! Hígítás nélkül nem lehet használni, csak hígítva?  Mivel és milyen arányban kell hígítani? Ebben az időszakban is érdemes használni?
Köszönöm a segítséget!

Tisztelettel: Péter
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #399 Dátum: 2015. December 02. - 14:59:18 »

Üdv!

Hozzáértők véleményét szeretném kérni, bükkfa kátrány kapcsán! Hígítás nélkül nem lehet használni, csak hígítva?  Mivel és milyen arányban kell hígítani? Ebben az időszakban is érdemes használni?
Köszönöm a segítséget!

Tisztelettel: Péter
Én hígítás nélkül használom,Forester  benzinnel önti fel. Most a hidegben nem annyira kapós szerintem,de ha a hideg kocsiban tartod,elkél egy kis oldószer bele,mert ma reggel is alig akart kicsorogni a doboz aljáról.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #400 Dátum: 2015. December 02. - 21:17:41 »

Köszi Balkóbátya!

Mennyiségre mennyit használsz el egy alkalommal és mekkora felületre kened fel?
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #401 Dátum: 2015. December 02. - 21:19:25 »

Sziasztok!

Én higítás nélkül használom ("kinyomós" kiszerelésben), eddig bevált. 1,5 éve van egy fa amit kezelek, mostanra már benne van a köztudatban disznóéknál. Időszakos szóróhoz közel, de mégsem a szórón van, csendes helyen. Eleinte gyakrabban kellett kenni, most már havonta-kéthavonta elég egy kicsi, így egy tubus majd' egy évig bírja. Tovább tart, ha egy-két nagyobb furat vagy olyan görcs van az oszlopban/fában ahol megül a matéria és nem tudja olyan könnyen ledörgölni.

Még egy dolog ami szerintem fontos: bármikor el lehet kezdeni, de véleményem szerint olyan területrészen érdemes, ahol nincs ilyen lehetőségük közelben. Például nálunk vannak a "nádi" meg az "erdei" disznós helyek. A nádban többszöröse a disznó, viszont mellette ott a vasút régi távírópóznákkal - na ott kátrányozhatsz nyugodtan, nem érdekli, mert 20 méterenként tud dörgölőzni. Az "erdei" részen lévő fához odajárnak pár km távolságból, beiktatják a programba rendszeresen, vagyis a kevesebb disznó stabilabban megjelenik - vagy nem, de én ezért szeretek rájuk vadászni. Kigondolod, megtervezed, megcsinálod, ott az ezer nyom, friss váltók, csak amikor kint ülsz, akkorpont nem jön.  Nyihi

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #402 Dátum: 2015. December 02. - 21:23:28 »

Közben láttam írtál, de erre le kell csapnom: "Há' annyit fiam, hogy rágyüjjön a disznó!" - nekem ezt mondták  Röhög

 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #403 Dátum: 2015. December 02. - 21:29:28 »

Köszi Balkóbátya!

Mennyiségre mennyit használsz el egy alkalommal és mekkora felületre kened fel?
A decathlonos 1 literes "sportkupakos" adagolása egyszerű: odatartom a kiöntő száját a fához/oszlophoz, és a hőmérséklet függvényében éppen folyós/kevésbé folyós kátránnyal csíkban megkenem a felületet. 20-80 centiméter magasságig. ( a felületet fedje be,de ne folyjon meg túlságosan. Ezt úgyis fogod látni.) Olyan fát válassz,ami kissé ferde állású,aminek a disznó neki tud dőlni.Azokat nagyon szeretik. A fa vastagsága 15-20 cm átmérőjű,amire én kenni szoktam a kátrányt. Ecsettel is kenheted,a többiek úgy használják. Ha nem akarsz élő fát károsítani,áss le egy oszlopot.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #404 Dátum: 2015. December 03. - 05:14:32 »

Köszönöm a segítségeteket! Nalunk a környéken nincs lehetősége kátrányos oszlopot találni,  és más vadász sem használ erre ilyet, teljesen új dolog lesz!  Mosolyog Szóró közvetlen közelében nem lehet? Vagy nem ajánlott?

Üdv: Peti
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: