Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186678 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #180 Dátum: 2013. április 12. - 17:50:02 »

Egy vadásztáram most a télen cserélte le automatára, mert a 120l-es hordót max. 8-10 nap alatt kiszórták a madarak.

Pontosan! A fakusz és a meggyvágó csak kapar-kapar,míg a hordóban van...két agresszív faj,a cinegét oda se engedik! Tavasszal meg (költési időszakban) rá se bagózik egy madár se...úgyhogy ötletes dolog,de azért ne áradozzatok róla...arról nem is beszélve,hogy mivel kb.1 m2-re szórja ki a takarmányt,ezért 1-2 süldő 1-2 perc alatt végez vele,aztán onnantól üres a "színpad". Fejvakarás
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #181 Dátum: 2013. április 12. - 20:22:17 »

Vagy is ezzel arra céloztam, hogy ez a módszer főkép télen hatékony. Hisz tavastól azért ott vannak a rovarok meg a többi gyom mag stb. De tényleg nagyon tetszik  Taps
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2013. április 15. - 18:57:49 »

ezért 1-2 süldő 1-2 perc alatt végez vele,aztán onnantól üres a "színpad". Fejvakarás

Nem hizlaldát akarsz üzemeltetni ! ?  Az pont elég ha csak kétmaréknyi potyog ki. Ha aztán még jó sok sót is raksz a földre amiből mindig lesz nyalintani való akkor néha, néha útbaejti valami csülkös vad is és az sokkal érdekesebb mintha 20 óra 35 perckor pontosan megjelenik Jocó a VI./57 -es jelzésű kan ....ect,ect.      Kacsint
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #183 Dátum: 2013. április 15. - 19:32:12 »

Nem hizlaldát akarsz üzemeltetni ! ?  Az pont elég ha csak kétmaréknyi potyog ki. Ha aztán még jó sok sót is raksz a földre amiből mindig lesz nyalintani való akkor néha, néha útbaejti valami csülkös vad is és az sokkal érdekesebb mintha 20 óra 35 perckor pontosan megjelenik Jocó a VI./57 -es jelzésű kan ....ect,ect.      Kacsint
Nem erre gondoltam...arra,hogy a kétmaréknyit jobb,ha szobányi területre szórja szét,mert akkor van időd nézelődni,bírálni,esetleg lőni!
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #184 Dátum: 2013. április 15. - 21:01:06 »

még jó sok sót is raksz a földre amiből mindig lesz nyalintani való....ect,ect.      Kacsint

Be kell ülni egy szarvasetetőbe és onnan tüzelni a Jocóra , meg ami jön . . . !?    Fejvakarás Vállat von        OOO
Tatabánya környékén , van olyan földtulajdonosi közösségi minekhíjják , ahol a magaslesnél ott a dagonya , sózó , fél kocsi siló , cefre , kukorica , 2-3 bála széna és egyéb "mesterfogás" . . . !  Aztán már csak lődözni kell !!!


« Utoljára szerkesztve: 2013. április 15. - 21:06:53 írta Pyrus » Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #185 Dátum: 2013. április 15. - 21:06:28 »

Nem erre gondoltam...arra,hogy a kétmaréknyit jobb,ha szobányi területre szórja szét,mert akkor van időd nézelődni,bírálni,esetleg lőni!

Ez igaz, nem is lehet vele vitatkozni. A kézi szórást nem helyettesíti.
Viszont arra jó, hogy a disznó (vagy a konda) minden este útba ejtse.
Ha netán egyszer arra vetemednék, hogy disznót akarnék lőni alatta, akkor reggel megszórnám 1-2 vödörnyi kukoricával.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #186 Dátum: 2013. április 15. - 23:04:08 »

Ez igaz, nem is lehet vele vitatkozni. A kézi szórást nem helyettesíti.
Viszont arra jó, hogy a disznó (vagy a konda) minden este útba ejtse.
Ha netán egyszer arra vetemednék, hogy disznót akarnék lőni alatta, akkor reggel megszórnám 1-2 vödörnyi kukoricával.

Simán szét tudja szórni nagyobb sugarú körben is, ha egy fordított tölcsért helyezünk alá.Úgy, mintha egy esernyőt tartanánk a szerkezetből lehulló kukorica alá.
Ha meg igazán automatát szeretnénk,a szélenergiát is fel lehet használni,megfelelően kigondolt szélkereket,lapátokat applikálva a szerkezet alá... jól van Szélcsend esetén meg megkérnénk a madarakat...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #187 Dátum: 2013. április 16. - 07:04:51 »

" fordított tölcsért , esernyőt tartanánk , automatát szeretnénk, szélenergiát , szélkereket,lapátokat applikálva a szerkezet alá... jól van "

A szóró elé belógó ág félrevonó , manuális szerkezet . . . !   Nyihi  Ördög  Vigyorog





 Vörösbor Emelem


Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #188 Dátum: 2013. április 16. - 07:14:14 »

Ez igaz, nem is lehet vele vitatkozni. A kézi szórást nem helyettesíti.
Viszont arra jó, hogy a disznó (vagy a konda) minden este útba ejtse.
Ha netán egyszer arra vetemednék, hogy disznót akarnék lőni alatta, akkor reggel megszórnám 1-2 vödörnyi kukoricával.


Édesapám éveken keresztül naponta kiment a szórójához és kivitt 3 merítőnyi (durván 1,5 kg) kukoricát. Berakott egy-két marékkal kövek alá egy pár négyzetméteres területen, hogy a madarak ne szedjék fel. A mennyiség ellenére rendszeres volt a disznó mozgás a szórón és nem emlékszem olyanra, hogy azért nem tudott volna lőni, mert kevés idő volt a bírálatra. Szerintem a legfontosabb a folyamatosság. A disznó megtanulja, hogy ott mindig talál!
Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #189 Dátum: 2013. április 16. - 07:36:21 »

A szóró elé belógó ág félrevonó , manuális szerkezet . . . !   Nyihi  Ördög  Vigyorog
 Vörösbor Emelem
Vannak kreatív emberek,meg vannak kevésbé azok. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2013. április 16. - 23:05:03 »

Be kell ülni egy szarvasetetőbe és onnan tüzelni a Jocóra , meg ami jön . . . !?    Fejvakarás Vállat von        OOO
Tatabánya környékén , van olyan földtulajdonosi közösségi minekhíjják , ahol a magaslesnél ott a dagonya , sózó , fél kocsi siló , cefre , kukorica , 2-3 bála széna és egyéb "mesterfogás" . . . !  Aztán már csak lődözni kell !!!




Karcsi ! Azért ezt ne keverd össze azzal amit én írtam. Tudom a fórumon csak nagyon kevesek azok akik szórón netán etetőn (is) lőnek disznót. De lehet csak kevesen ismerik be.  Nem szól szám Én kb. a teríték 1/3 át szórón vagy környékén lőttem. Semmivel nem tartom könnyebb dolognak mint dagonyán vagy ismert váltóján meglőni , igaz akkor néha egy kicsit még dolgozni is kell.                    Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #191 Dátum: 2013. április 17. - 09:08:35 »

Tudom a fórumon csak nagyon kevesek azok akik szórón netán etetőn (is) lőnek disznót.

Ha tippelnem kéne, olyan 90%.  Kacsint
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #192 Dátum: 2013. április 17. - 11:46:56 »

VADÁSZ FÓRUM után szabadon :  Ahol a vadász jól érzi magát - dagonyák , szórók és társaik    Nyihi  Ördög  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #193 Dátum: 2013. április 17. - 20:56:38 »

Már régóta van egy ötletem automata szóróra. Ha belegondoltok, van egy erõ, ami mindig mindenhol jelen van...egy órásmester kéne a mechanika összeállításához. A meghajtó erõt pedig a gravitáció szolgáltatná... Elég egy magasról induló kugli fa, amit egy szerkezet idõnkint engedne lefelé. Egy vékony lánc vagy zsinór pedig megfelelõ áttételen keresztül pörgetné a kukoricás hordó alatt a kis szórótárcsát.
Egy órásmesternek nem lenne gond összerakni. Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #194 Dátum: 2013. április 17. - 21:07:08 »

Kéne hozzá inga meg valami kalapácsmű-szerűség, ami ledarabolja a súly gyorsulását.

De ha találsz valahol egy leselejtezett toronyórát, meg lehet csinálni.  Ördög
 Stoel
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: