Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186600 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #300 Dátum: 2015. Június 05. - 14:04:34 »

Ha azt szeretné, hogy minden nap szórjon, akkor addig kell nyomkodni a gombot a napok beállításánál, amíg az összes nap ikonja nem látszik.
Ebben az esetben minden napon a beállított időpontban fogja szórni a cuccot.
A szórás időtartamát is így kell beállítani.
Ha minden másnap akarsz szóratni, akkor a megfelelő napok kiválasztásával annyi programot kell beállítani, ahány napon a héten szórni akarsz.
 Wave

 Igen

Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #301 Dátum: 2015. Június 05. - 15:21:58 »

Le a  Emelem kalappal előttetek!Ha nem sikerül,majd jövök! Vigyorog
Köszönöm!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #302 Dátum: 2015. Június 06. - 21:26:39 »

A bükkfakátrányból a kannás változatot ismerem,de létezik "sportkupakos" és spray változata is. Érdemes azokkal foglalkozni?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2015. Június 06. - 22:03:51 »

A bükkfakátrányból a kannás változatot ismerem,de létezik "sportkupakos" és spray változata is. Érdemes azokkal foglalkozni?

Én  amennyire ismerem a bükkfakátrányt (egy pár kannával már kikentem és nagyon megvagyok vele elégedve , bár én ha lehet hígitom benzinnel)  nehezen tudom elképzelni , hogy spray-ben hatékony lenne , a "sport kupakost " nem ismerem , ez nem az amit tömitőpaszta kinyomóval kell felhordani ?!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #304 Dátum: 2015. Június 06. - 22:14:17 »

Én  amennyire ismerem a bükkfakátrányt (egy pár kannával már kikentem és nagyon megvagyok vele elégedve , bár én ha lehet hígitom benzinnel)  nehezen tudom elképzelni , hogy spray-ben hatékony lenne , a "sport kupakost " nem ismerem , ez nem az amit tömitőpaszta kinyomóval kell felhordani ?!
Erre gondoltam:
http://www.decathlon.co.hu/scroliq-bukkfakatrany-id_8158409.html
A miskolciban kapható,de sehol máshol nincs készleten.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #305 Dátum: 2015. Június 06. - 23:00:12 »

Hétfőn megyek a miskolci dechatlonba, ha kell szívesen veszek és feladom postán....? Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #306 Dátum: 2015. Június 06. - 23:18:33 »

Hétfőn megyek a miskolci dechatlonba, ha kell szívesen veszek és feladom postán....? Emelem
Privátban megbeszéljük. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #307 Dátum: 2015. Június 07. - 09:20:27 »

Erre gondoltam:
http://www.decathlon.co.hu/scroliq-bukkfakatrany-id_8158409.html
A miskolciban kapható,de sehol máshol nincs készleten.

Ez egészen fasza , veszek én is . Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #308 Dátum: 2015. Június 07. - 13:07:42 »

Én  amennyire ismerem a bükkfakátrányt (egy pár kannával már kikentem és nagyon megvagyok vele elégedve , bár én ha lehet hígitom benzinnel
Nos, ha erről lehetne kicsit bővebben.......
Milyen időszakban bizonyult a leghatékonyabbnak?
Váltó mellé, szóró mellé, dagonyához,....stb...???
Milyen mennyiséget egy helyre, milyen fára, milyen magasra,.....stb....????
Ne tessék az apró, ám fontos részleteket elhallgatni az információra éhező, ám vadászatban mérsékelten sikeres kollégák elől...  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #309 Dátum: 2015. Június 07. - 13:26:12 »

Nos, ha erről lehetne kicsit bővebben.......
Milyen időszakban bizonyult a leghatékonyabbnak?
Váltó mellé, szóró mellé, dagonyához,....stb...???
Milyen mennyiséget egy helyre, milyen fára, milyen magasra,.....stb....????
Ne tessék az apró, ám fontos részleteket elhallgatni az információra éhező, ám vadászatban mérsékelten sikeres kollégák elől...  Ördög


Pssssszt !  Annyi disznót láthat amennyit akar !   Nem szól szám    Valami bűzlik      Inkább privit ! Csak nekem !   Ördög  Stoel

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #310 Dátum: 2015. Június 07. - 13:54:11 »

az információra éhező, ám vadászatban mérsékelten sikeres kollégák elől...  Ördög

Csabi !
 A legjobb , ha otthagyjátok a boltban , aztán csak úgy kimentek a kollégákkal a saját fejetek után és lőtttök pár disznót - - - csak úgy , vadőrösen !    Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #311 Dátum: 2015. Június 07. - 14:28:41 »

A legjobb , ha otthagyjátok a boltban , aztán csak úgy kimentek a kollégákkal a saját fejetek után és lőtttök pár disznót - - - csak úgy , vadőrösen !    Ördög
Az már nem kihívás.
Jó lenne kicsit bonyolítani rajta... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #312 Dátum: 2015. Június 07. - 14:44:18 »

Az már nem kihívás.
Jó lenne kicsit bonyolítani rajta... Vigyorog

ha igazán bonyolítani akarsz, próbáld ki a vadriasztókat! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forester73
Vendég
« Új üzenet #313 Dátum: 2015. Június 07. - 15:24:30 »

Nos, ha erről lehetne kicsit bővebben.......
Milyen időszakban bizonyult a leghatékonyabbnak?
Váltó mellé, szóró mellé, dagonyához,....stb...???
Milyen mennyiséget egy helyre, milyen fára, milyen magasra,.....stb....????
Ne tessék az apró, ám fontos részleteket elhallgatni az információra éhező, ám vadászatban mérsékelten sikeres kollégák elől...  Ördög

Hogy mennyire szereti a disznó ? Volt úgy , hogy a kukorica/kutyatáp kombóhoz hozzásem nyúlt de a bekent dörgölőzőfa komoly használatról tett tanubizonyságot  .

Egészévben hasznáolm , havonta v. max kéthavonta kenem be a fát (csak elegyfákat v. a II. lomkorona szint ált. gyertyánjait használom ) ecsettel , max derék magasságig .

Ha van egy vizszintes vagy közel vizszintes kiálló legalább 10 cm vastag győkér azt nagyon imádják mert akkor a hasukat is tudják kezelni .

Én a szóróm mellé használom mert mint már említettem ritkán sütöm el rajta a fegyvert - az én olvasatomban a szórón nem vadászok - így a kaján(autómata hordó) kívül van kátrány és só is .

A dagonya amit viszont nyáron sokat vadászok az kap néha egy kis fáradt olajat Stoel , tudom nem környezet barát de a disznók imádják .

Röviden ennyi , igazán a sprays dolgot azért nem értem mert a kannában is kell még a nagy melegben is hígitani mert nem lehet jól ecsetelni , csak vastagon lehet felhordani és lefolyik lassan a földre . Na ott sem vész kárba , de ott nem az igazi . Én az 5 literest használom ami majdenm elég egy évre , főleg úgy , hogy amikor megvolt az első kenés ( bő félliter , akor hozzátöltök sima 95-ös benyát amitől könnyebben lehet kenni és a fa is jobban beissza ezáltal a disznók nehezebben dörzsölik le  ).

Üdv én .
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #314 Dátum: 2015. Június 07. - 17:40:59 »

Forester hozzászólását a kátránnyal kapcsolatban csak megerősíteni tudom!Nagyon szeretik itt is a disznók!Akár egy-két évig is visszajárnak a bekent fához hiába nem etetünk már ott! Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: