Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186677 alkalommal)
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2009. április 13. - 20:32:07 »

ok bocsánat.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. április 13. - 20:47:08 »

Félre értettél!  Akkor még egyszer!
..........elősegíti, szívesen látott dolog a Fórumon!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #62 Dátum: 2009. április 13. - 21:13:17 »

Értem én:) Ezért is jött az ötlet hogy valamit kéne csinálni.A szakmám elektroműszerész és így nem volt nehéz feladat megtervezni .A probléma ott is felmerült hogy mi van ha ellopják, mert a mai világba az is előfordul.Ezért próbáltam minél egyszerűbben megoldani és olcsón kihozni, hogy nagy kárt ne tudjanak tenni a ragadós kezűek.
Az általam épített kb. 2-3 m körbe szórja és kb.2-3 kg.Szerintünk ez pont elengedő egy vaddisznós szóróra.Sok kísérletezés árán jutottam ide, de talán most nagy megelégedéssel használják pár vadász társaságnál.Én is örvendek mert másnak is ajánlják, na meg van ahol levadászom az árát. Vadász




Elnézést, de nekem szúrja a szemem...és ha szólunk másnak, akkor  most is illik.
Üdv. w.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 14. - 19:31:04 írta wetzlar » Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #63 Dátum: 2009. április 13. - 21:19:30 »

"minél 1xrübben"

...ezért pedig a moderátorok statáriálisan kerékbe törnek, felnégyelnek és kitűznek a négy legnagyobb vár fokára.  Nyihi
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #64 Dátum: 2009. április 13. - 21:23:41 »

"minél 1xrübben"

...ezért pedig a moderátorok statáriálisan kerékbe törnek, felnégyelnek és kitűznek a négy legnagyobb vár fokára.  Nyihi
Dehogy...nem pazarlunk...a színhúst megfőzzük a fórumtalálkozón, a többi meg megy a szóróra... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #65 Dátum: 2009. április 13. - 21:32:28 »

 Igen Vigyorog Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. április 13. - 21:36:28 »

Hú akkor jó sok finom pálinkát iszom előtte Piál Piál, ne menjen sok kárba:) Mosolyog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #67 Dátum: 2009. április 13. - 21:42:00 »

Hú akkor jó sok finom pálinkát iszom előtte Piál Piál, ne menjen sok kárba:) Mosolyog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ez az...pácold, öcsém, pácold Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Egyél egy kis fokhagymát és borókabogyót is...de majd jön Girgesz és javasol egy kis balzsamecetes bedörzsölést... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #68 Dátum: 2009. április 15. - 10:19:21 »

De attól még nem lesz jó szóró. Táncol
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Május 11. - 20:12:08 »

Áthelyeztem Csontmetsző hsz.-át a leses topicból:

"Tehetnétek fel néhány dagonyás-itatós képet, most úgyis aktuális. Mi most veszünk hozzá tófóliát, a sima feketét (többrétegű) kiszaggatták a disznók. A part kialakítása problémás mert ha kivan a fólia a szélén az ronda, de ha föld kerül rá kiszívódik a mederből a nedvesség az oldalak irányába. Az aljára homokot töltünk, hogy félelem nélkül belemehessen a vad."
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Május 11. - 20:14:59 »

Őszinte leszek nálunk a tófólia sem jött be.
Bőgés után el is ment a víz mindkettőből.
...hogy ez most a dagonyázó döhér bika súlyától/agancsától, vagy általában a szarvasok körmétől volt a fene se tudja...de víz az nincs benne.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Június 28. - 18:21:22 »


Találtam egy jól járt dörzsfát, már majdnem körbekoptatták, pedig van vagy 40 cm átmérőben.



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Október 12. - 13:20:42 »

Üdv Mindenkinek!

Körülbelül 1 hónapja létesítettünk édesapámmal 2 szórót. Hetente körülbelül 3-szor nézzük meg őket. Csináltunk mindegyikhez sózót, raktunk is bele sót. Hordtunk ki az elején sok-sok almát, dinnyét, meg szemes és csévés kukoricát. Mostanában kukoricát hordunk ki meg makkot. Mindkettő szóró ígéretes helyen van.
Az egyik szórót már folyamatosan látogatják a disznók, elfogy róla minden, de nem ülünk még ki rájuk vadászni, majd még később csak. A másik szórót csak immel-ámmal látogatják disznók, pedig itt víz is van, nem is kevés.
Még viszonylag sok táplálékot találnak kinn a földeken, de hamarosan elfogynak a kukoricák, feltárcsázzák a csutaföldeket, bejönnek az első fagyok és akkor már sűrűn fogják remélhetőleg járni a 2 szórót.
Remélem nem untattam senkit.

Üdv
K.Ádi   
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Poki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Október 12. - 13:47:17 »

Még nálunk is sok a lábon álló kukorica. Vittem ki a szóróra almát  meg kukoricát majd meg találja a disznó.
Naplózva

Becsüld az értéket.
Az embert, az állatot ,a természetet,
A tudást, az érzést és az életet!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Október 12. - 14:08:36 »

Kb: 1 hónapja sárgarépát vittünk ki 3 dagonya ill. sózó-szóró helyre, mert állítólag ezt nagyon szeretik a gímek. Mostanra az egyik dagonyánál az utolsó szemig elfogyott, pedig mindegyiken volt egy Hilux-platónyi. Érdekes, hogy a disznók nem nyúlnak hozzá.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: