Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 804091 alkalommal)
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #1875 Dátum: 2013. Február 28. - 21:39:35 »

Sziasztok ! Szerdán találtam ezt a nagy szárat egy repce föld szélén a fenyvesnek a párját sajnos nem találtam de valahol ott kell lenni-e majd hétvégén utána nézek a másik szárat a nagy agancs párjának a keresésekor találtam sajnos annak sincs meg a párja :/ a nagyobbik agancs súlya : 5,10 kg a kisebbik 2,80 kg  Emelem    hely : Zala megye  Emelem

A helyet nem kellene megemlíteni, mert a végén még ellepik a környéket aztán csak a sok csizmanyom marad, a szarvasok meg eltűnnek. Egyébként gratulálok, igen jó agancs.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 28. - 21:51:29 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #1876 Dátum: 2013. Március 02. - 19:30:27 »

Megtaláltam a másik agancs jobb szárát is így mutat a kettő együtt ! Párosan szép az élet Mosolyog Sajnos a nagynak még nem találtam meg ...  Emelem

Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
ridgeback
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1877 Dátum: 2013. Március 04. - 10:03:52 »

Sziasztok,

Magam nem vagyok vadász, csak természetet kedvelő ember, úgyhogy előre is elnézést, ha nagyon laikusként írok.
Arról szeretnék érdeklődni, hogy lehet e hullott agancsokat vásárolni?
Engen nagyon érdekelnének 7 kg feletti szép párok. Ha nincs párban, az sem feltétlen baj.
Nem vagyok felvásárló, nem akarok csillár készíteni, csak szeretném kitenni a falra és csodálni! Mosolyog
Ha bárki tud megoldást, kérem keressen meg: istvan.dosa@konnyen.hu

Köszönöm.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1878 Dátum: 2013. Március 04. - 16:11:56 »

Gondolatébresztőnek:
 
TERMÉSZETSZERETŐK FIGYELMÉBE!

A gímszarvasok február végétől, március elejétől hullajtják el agancsaikat, míg a dámbikák jó egy hónappal később szabadulnak meg fejdíszeiktől. Talán nem mindenki tudja, de a levetett agancs, a jogszabályok értelmében a vadászatra jogosultat illeti, annak illegális gyűjtése – azon túlmenően, hogy törvénysértő – erkölcsileg is kifogásolható, sőt, gazdasági, közlekedésbiztonsági, valamint állatvédelmi szempontból is meglehetősen aggályos.
Az alábbiakban ennek a napjainkra szinte tömegessé váló tevékenységnek, a tiltott, de a jogalkalmazók részéről mégiscsak „megtűrt” agancsozásnak a közvetlen és közvetett hatásaira, illetőleg annak veszélyeire szeretnénk felhívni a figyelmet:
1. A hullott agancsot gyűjtögetők jogellenes cselekedetükkel folyamatosan zavarják a vadat (a vadászható és a védett fajokat egyaránt). Sokszor a nappali pihenőhelyükről kizavarva, kihajtva az ott található egyedeket, azok számára akár végzetes stresszhelyzetet teremtenek. Ennek következtében a megzavart állatok – kényszerhelyzetükből fakadóan – gyakran a vadászterületeket sűrűn átszövő közutak felé menekülnek, súlyos, akár halálos kimenetelű autóbalesetet okozva.
2. Az állatkínzás tényállását is kimeríti az a barbár tett, melynek során a szarvascsapatot (rudlit) az illegális, nem vadászó agancsgyűjtők „falkába” (bűnbandába) szerveződve nekihajszolják egy kifeszített drótnak, majd az agancs a koponya egy részének, leginkább az agancstőnek a kitörésével együtt lehullik a bikák fejéről. Ez a drasztikus módszer kínzó sebet okozó sérüléssel jár együtt, amely komoly fertőzésekhez vagy akár a vad pusztulásához vezethet.
3. A vad folyamatos nyugtalanítása, végkimerülésig tartó hajkurászása az ínséges téli hónapok végére az amúgy is lesoványodott bikáknál nemcsak azonnali, hanem hosszabb távra is kiható következményeket vonhat maga után. Nem véletlen ezek után, hogy a vad – mivel nem tud hova elbújni – a lakott területek peremén, számukra ebben az időszakban nagyobb biztonságot jelentő külvárosi területeken próbál menedéket találni.
4. Az agancsozással járó gondok azonban nem csupán a szarvast érintik, az agancsukat építő barkás őzbakok vagy a malacozásra készülő vaddisznók éppúgy szenvednek ezektől a kíméletlen emberi tettektől. Nem véletlen, hogy néhány állami erdőgazdaság erre az időszakra megtiltotta az erdőlátogatást a területén, elejét véve a súlyos forint-milliókra rúgó károknak.
5. A vadgazdálkodók által jogszerűen összegyűjtött agancsok sok mindent elárulnak az élőhelyről és az állomány minőségéről, azokból tudniillik komoly szakmai következtetéseket lehet levonni. Ha azonban ezekhez az információkhoz nem jutnak hozzá, mert az illegális gyűjtők a hullott agancsokat egész egyszerűen ellopják, akkor súlyos szakmai tévedéseknek eshetnek áldozatául.
6. A jogosulatlanul összeszedett hullajtott agancsok eladása feketekereskedelmi tevékenység, a felvásárlók pedig orgazdaságot követnek el, ráadásul bűnszervezetben, amely komoly büntetőjogi kategória.

Valahogy a jogalkotók mégsem kezelik ezt a problémát a súlyának megfelelően, pedig ha az orvvadászathoz hasonlóan ez is önálló bűncselekményi kategóriává válna, elejét lehetne venni mondjuk az agancsozás által előidézett halálos közúti baleseteknek is. Egy kis odafigyeléssel, a jóérzésű, természetet féltő emberek felelősségérzetének növelésével, és az agancsgyűjtők kivétel nélküli feljelentésével talán meg lehetne akadályozni a vad szenvedéseit is. Persze ehhez arra is szükség volna, hogy a feljelentések nyomán példás, megfelelő visszatartó erővel rendelkező határozatok szülessenek, amelyek a társult tényállásokat, az állatkínzást vagy a lopást is súlyosbító körülményként értékelve, letöltendő szabadságvesztésre ítélhetnék az elkövetőket.
Kérjük tehát minden erdőjáró, természetet féltő, rendpárti, a jogkövető magatartást fontosnak tartó honfitársunkat, hogy nemzeti kincsünk, a magyar vad érdekében terjessze ezt az írást, egyúttal követeljük, hogy a hivatásos vadászok, a természetvédelmi őrök, a mezőőrök és a rendvédelmi szervek közös erővel lépjenek fel az illegális agancsgyűjtőkkel szemben!

Köszönettel: Néhányan a felelősen gondolkodó magyar vadászok közül

Forrás: Facebook

Így jó lesz?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1879 Dátum: 2013. Március 04. - 18:06:27 »

Szombat reggel, az autóból vettem észre:

97cm, 2,7 kg
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
ridgeback
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1880 Dátum: 2013. Március 04. - 18:31:12 »

Gondolatébresztőnek:
 
TERMÉSZETSZERETŐK FIGYELMÉBE!

A gímszarvasok február végétől, március elejétől hullajtják el agancsaikat, míg a dámbikák jó egy hónappal később szabadulnak meg fejdíszeiktől. Talán nem mindenki tudja, de a levetett agancs, a jogszabályok értelmében a vadászatra jogosultat illeti, annak illegális gyűjtése – azon túlmenően, hogy törvénysértő – erkölcsileg is kifogásolható, sőt, gazdasági, közlekedésbiztonsági, valamint állatvédelmi szempontból is meglehetősen aggályos.
Az alábbiakban ennek a napjainkra szinte tömegessé váló tevékenységnek, a tiltott, de a jogalkalmazók részéről mégiscsak „megtűrt” agancsozásnak a közvetlen és közvetett hatásaira, illetőleg annak veszélyeire szeretnénk felhívni a figyelmet:
1. A hullott agancsot gyűjtögetők jogellenes cselekedetükkel folyamatosan zavarják a vadat (a vadászható és a védett fajokat egyaránt). Sokszor a nappali pihenőhelyükről kizavarva, kihajtva az ott található egyedeket, azok számára akár végzetes stresszhelyzetet teremtenek. Ennek következtében a megzavart állatok – kényszerhelyzetükből fakadóan – gyakran a vadászterületeket sűrűn átszövő közutak felé menekülnek, súlyos, akár halálos kimenetelű autóbalesetet okozva.
2. Az állatkínzás tényállását is kimeríti az a barbár tett, melynek során a szarvascsapatot (rudlit) az illegális, nem vadászó agancsgyűjtők „falkába” (bűnbandába) szerveződve nekihajszolják egy kifeszített drótnak, majd az agancs a koponya egy részének, leginkább az agancstőnek a kitörésével együtt lehullik a bikák fejéről. Ez a drasztikus módszer kínzó sebet okozó sérüléssel jár együtt, amely komoly fertőzésekhez vagy akár a vad pusztulásához vezethet.
3. A vad folyamatos nyugtalanítása, végkimerülésig tartó hajkurászása az ínséges téli hónapok végére az amúgy is lesoványodott bikáknál nemcsak azonnali, hanem hosszabb távra is kiható következményeket vonhat maga után. Nem véletlen ezek után, hogy a vad – mivel nem tud hova elbújni – a lakott területek peremén, számukra ebben az időszakban nagyobb biztonságot jelentő külvárosi területeken próbál menedéket találni.
4. Az agancsozással járó gondok azonban nem csupán a szarvast érintik, az agancsukat építő barkás őzbakok vagy a malacozásra készülő vaddisznók éppúgy szenvednek ezektől a kíméletlen emberi tettektől. Nem véletlen, hogy néhány állami erdőgazdaság erre az időszakra megtiltotta az erdőlátogatást a területén, elejét véve a súlyos forint-milliókra rúgó károknak.
5. A vadgazdálkodók által jogszerűen összegyűjtött agancsok sok mindent elárulnak az élőhelyről és az állomány minőségéről, azokból tudniillik komoly szakmai következtetéseket lehet levonni. Ha azonban ezekhez az információkhoz nem jutnak hozzá, mert az illegális gyűjtők a hullott agancsokat egész egyszerűen ellopják, akkor súlyos szakmai tévedéseknek eshetnek áldozatául.
6. A jogosulatlanul összeszedett hullajtott agancsok eladása feketekereskedelmi tevékenység, a felvásárlók pedig orgazdaságot követnek el, ráadásul bűnszervezetben, amely komoly büntetőjogi kategória.

Valahogy a jogalkotók mégsem kezelik ezt a problémát a súlyának megfelelően, pedig ha az orvvadászathoz hasonlóan ez is önálló bűncselekményi kategóriává válna, elejét lehetne venni mondjuk az agancsozás által előidézett halálos közúti baleseteknek is. Egy kis odafigyeléssel, a jóérzésű, természetet féltő emberek felelősségérzetének növelésével, és az agancsgyűjtők kivétel nélküli feljelentésével talán meg lehetne akadályozni a vad szenvedéseit is. Persze ehhez arra is szükség volna, hogy a feljelentések nyomán példás, megfelelő visszatartó erővel rendelkező határozatok szülessenek, amelyek a társult tényállásokat, az állatkínzást vagy a lopást is súlyosbító körülményként értékelve, letöltendő szabadságvesztésre ítélhetnék az elkövetőket.
Kérjük tehát minden erdőjáró, természetet féltő, rendpárti, a jogkövető magatartást fontosnak tartó honfitársunkat, hogy nemzeti kincsünk, a magyar vad érdekében terjessze ezt az írást, egyúttal követeljük, hogy a hivatásos vadászok, a természetvédelmi őrök, a mezőőrök és a rendvédelmi szervek közös erővel lépjenek fel az illegális agancsgyűjtőkkel szemben!

Köszönettel: Néhányan a felelősen gondolkodó magyar vadászok közül

Forrás: Facebook

Így jó lesz?

Értem, nem tudtam, elnézést az alkalmatlakodásért.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1881 Dátum: 2013. Március 04. - 18:48:15 »

Értem, nem tudtam, elnézést az alkalmatlakodásért.

Ne vedd magadra, lehet legálisan is agancsot venni, cserélni, stb.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
ridgeback
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1882 Dátum: 2013. Március 04. - 18:55:47 »

Ne vedd magadra, lehet legálisan is agancsot venni, cserélni, stb.

Legálisan hol, hogyan tudok venni? Előre is köszönöm.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1883 Dátum: 2013. Március 04. - 18:58:24 »

Legálisan hol, hogyan tudok venni? Előre is köszönöm.

Elsősorban a vadászatra jogosultaktól, olyan agancsozóktól, akiknek van rá engedélye, hivatalos felvásárlóktól.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1884 Dátum: 2013. Március 04. - 19:07:03 »

A kettes pont azért elég meredek. Ilyen tényleg van ma Magyarországon? Az ilyentől hányok és támogatom a letöltendő börtönbüntetés szankcióját. Sajnos ennek bekövetkezésére semmi realitást nem látok. Mi azért nagyjából képben vagyunk a társaságban arról, hogy kik járnak ki agancsozni. Ezek az emberek minden hajtáson kinn vannak és ha társadalmi munka van, lehet rájuk számítani. Hogy mást ne mondjak, az egyik legmegszállottabb agancsozó minden télen egyedül ellát egy szórót és nem a söpredéket hordja ki hetente egyszer egy 10L-es vödörben. Nem vár el érte cserébe semmit. A megtalált agancsot mindig bemutatják, elmondják, hogy mikor, hol találták. Területzavarás nélkül persze nem lehet, ez nyilvánvaló.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1885 Dátum: 2013. Március 04. - 19:17:12 »

A kettes pont azért elég meredek. Ilyen tényleg van ma Magyarországon? Az ilyentől hányok és támogatom a letöltendő börtönbüntetés szankcióját. Sajnos ennek bekövetkezésére semmi realitást nem látok. Mi azért nagyjából képben vagyunk a társaságban arról, hogy kik járnak ki agancsozni. Ezek az emberek minden hajtáson kinn vannak és ha társadalmi munka van, lehet rájuk számítani. Hogy mást ne mondjak, az egyik legmegszállottabb agancsozó minden télen egyedül ellát egy szórót és nem a söpredéket hordja ki hetente egyszer egy 10L-es vödörben. Nem vár el érte cserébe semmit. A megtalált agancsot mindig bemutatják, elmondják, hogy mikor, hol találták. Területzavarás nélkül persze nem lehet, ez nyilvánvaló.

Működik ez keresztbe tett fával is.  Nem

Egy olyan értékelésre kíváncsi lennék, hogy az adott évben bírálatra került trófeás vad mekkora százaléka agancstősérült és ebből mekkora rész származhat az agancsozásból.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1886 Dátum: 2013. Március 06. - 18:59:14 »

 Emelem ! Ezt a fotót most láttam a F....n !  Stoel Nem is tudom ki jutott az eszembe  Stoel Stoel  Emelem


http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/487688_441610405910960_833040757_n.png
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1887 Dátum: 2013. Március 06. - 19:03:21 »

Emelem ! Ezt a fotót most láttam a F....n !  Stoel Nem is tudom ki jutott az eszembe  Stoel Stoel  Emelem

Lacus, nincs elég ága.  Stoel  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #1888 Dátum: 2013. Március 06. - 19:11:14 »

Emelem ! Ezt a fotót most láttam a F....n !  Stoel Nem is tudom ki jutott az eszembe  Stoel Stoel  Emelem


http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/487688_441610405910960_833040757_n.png
Chuck Norris!!!! Röhög
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1889 Dátum: 2013. Március 07. - 06:41:30 »

Emelem ! Ezt a fotót most láttam a F....n !  Stoel Nem is tudom ki jutott az eszembe  Stoel Stoel  Emelem


http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/487688_441610405910960_833040757_n.png

Lacus  Emelem

Miért nem írod ki, hogy rám gondoltál én kiírtam, hogy rád gondolok, mikor 80 dekás villást látok  Ördög (sajnos errefelé nagyon soxor)  Vállat von Patinak egyébként igaza van, nincs elég ága, meg fos színű is  Ördög csillárnak se jó, mert leszakad a plafon! A motorokkal is úgy vagyok, hogy ha meglátok egy BMW 1200 gs-t felcsillan a szemem, a szívem hevesen verni kezd...mikor meglátok egy méhecske zümmögésével közlekedő babettát nem tudok felizgulni a látványától... Van aki igen! Hajrá! Addig nincs is semmi gond, míg a babettás nem akarja rám erőltetni kényszeríteni a "motorját"...  :Mosolyog  (((direkt nem a női nemre írtam a példát, ezt már egyszer kitárgyaltuk...  'Girl  <------- tudom ez neked nem tetszik!  Vállat von  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: