Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 800691 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1575 Dátum: 2012. Június 24. - 08:23:24 »

Wave Igen

Voldemort !
Pedig egyszer-kétszer már leírtam .  A néhány (10 - 20) hivatásos és sportvadász kivételével , az átlagos "ződkalapos puskásember" tudásával , vadászságával van bajom .  " Taniccsa iket aki akargya ! "   Nyihi

 Wave Emelem




Etikus, vadászhoz illő hozzáállás! Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1576 Dátum: 2012. Június 24. - 09:19:19 »


Az evolúció nem ismeri a villás,a koronás fogalmát,nem tesz különbséget főág és mellékág között!


Ez kimaradt: tényleg jó indulatból felhívom valamire a figyelmed: Nagyon fontos dolgot elfelejtettem neked elmondani, amire nagyon figyelj, mert hiteltelenné válsz más szemében is nem csak az enyémben:  Ha visszaolvasod az összes hozzászólásod, mióta én itt megszólaltam (elég csak onnantól), az írásaidból nagy ellentétek, kontrasztok jönnek le. Egyszer állítasz valamit, aztán később teljesen az ellenkezőjét állítod, majd ha felhívja rá valaki a figyelmed, határozottan letagadod! (((Ezt akkor lehetne jól érezni, ha az összes hozzászólásunkat folyamatában lehetne olvasni pl. egy könyvben)))

Aztán itt egy mostani idézet tőled:

"Az evolúció nem ismeri a villás,a koronás fogalmát,nem tesz különbséget főág és mellékág között!"

Aztán régebben ha mutattunk egy fotót, ahol a jégág, vagy középág (esetleg koronaágak) tűzéspontjának a vándorlását mutattuk jött a megszokott szöveg: "  ...az agancson az ágak tűzési pontjai genetikailag kódolva vannak"

Az evolúciónak, az evolúciós mutációnak nincs semmi köze a genetikához? Az evolúcióban bekövetkezett bármilyen változásokra igent mondasz, a genetika törvényszerűségeit isteníted, szentírásnak tartod?

Az nem furcsa, hogy pár hónap alatt a gímszarvasbika felrak a fejére egy 10 kilós szerteszana  Ördög csontképződményt ("embereknek evolúciós mutációs minimál /töredék/") viszont az furcsa, ha nem az általad tanult, kiszámolt módon teszi ezt!!!  Fejvakarás Vállat von  "időzavar"  Ördög "meg anyagzavar, meg a kettő együtt... + tudomány+genetika + irományok... OOO = káosz"  Ördög Ördög Ördög Nem kell mindent kiszámolgatni, méregetni, néha csak higgy a saját szemednek az érzékszerveidnek (azért adta a JÓ Isten) és egyszerűbb (+hitelesebb is) lesz minden, hidd el!  Emelem (emiatt szenved ma egy ország... amibe élünk...)

Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1577 Dátum: 2012. Június 24. - 09:46:20 »

A feltételezések befolyásolják a megfigyelést. A megfigyelés szüli a meggyőződést. Meggyőződés termi a tapasztalatot. A tapasztalat termi a magatartást,  ami aztán megerősíti a feltételezéseket.
A. D.M.
 Vigyorog
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1578 Dátum: 2012. Június 24. - 09:53:50 »

A jó agancsozó is holtáig tanul, és ha butaságot tanul, akkor butaságot fog tudni.   OOO
A francba az összes mérnökkel , genetikussal , orvosbiológussal , etológussal , sötöbö , --- majd a falubéli Józsi vadászmester megmondja a tutit !  Nyihi

 Emelem

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1579 Dátum: 2012. Június 24. - 10:04:31 »

A jó agancsozó is holtáig tanul, és ha butaságot tanul, akkor butaságot fog tudni.   OOO
A francba az összes mérnökkel , genetikussal , orvosbiológussal , etológussal , sötöbö , --- majd a falubéli Józsi vadászmester megmondja a tutit !  Nyihi

 Emelem



Az agancsot tart a kezébe, nem könyvet meg papírt!!!

(mondom emiatt szenved egy minimálbéres, közfoglalkoztatott ország!!!)
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1580 Dátum: 2012. Június 24. - 10:20:16 »

mondom emiatt szenved egy minimálbéres, közfoglalkoztatott ország!!!

Én is azt mondom !!!
Az az egyik fő gond hazánkban is , ami Indiában is , ... hogy a Marhák szentek . . . !   Nyihi

 Emelem

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1581 Dátum: 2012. Június 24. - 10:25:50 »

Én is azt mondom !!!
Az az egyik fő gond hazánkban is , ami Indiában is , ... hogy a Marhák szentek . . . !   Nyihi

 Emelem


Károly!  Emelem Eddig még egyszer sem mondtad ki konkrétan és nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre!!! (ebből az is kiderül ki a szent úgy válaszolj  Ördög) de csak merészen őszintén!

Amiből a vita kialakult amit mutatok sérült rózsatövű bika agancsai, szerinted sem egy bika agancsai?
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1582 Dátum: 2012. Június 24. - 11:35:47 »

Üdv svferi       Emelem Emelem    nem igazán,talán a kullancsra célzol  Vállat von  Röhög  Stoel

...mindösszesen csak arra céloztam, hogy nem biztos, hogy minden erdész analfabéta a vadászathoz, és gyűlöli a vadat... Okos
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1583 Dátum: 2012. Június 24. - 15:10:16 »

de csak merészen őszintén!
Vigyorog

Merész vagyok és őszinte !  Az elvetett agancs számomra érdektelen , Úgy is mondhatom , hogy nem vagyok benne kompetens .  Vigyorog  Nekem egy hullott agancs annyit mond , hogy  melyik vadföldön , sózónál , etetőnél , erdőrészen járt a bika , teszem azt márc. 1-én . Következtettem az akkor és ott tartózkodó bikák egészségi állapotára , növekedési erélyére , korára , stb . A nagyobbakat lepontoztam , évekig naplóztam . Évente felvettem vagy 50 - 60 darab agancsot , aztán júliusra nem volt egy darab sem , - - - mindet elosztogattam . Cseszeget is wildheger érte eleget ... !  Vigyorog  Az említett agancsok felőlem lehettek akár egy , akár két bikáé is . Engem az érdekelt , hogy milyen lesz jövőre ! Hiszen , ezeket a régieket már a bika(kák) is eldobta(ták)  . . . !   Nyihi Ördög Vigyorog
Visszatérve a kérdés lényegére !  Ördög  Wildhegerrel már volt alkalmam dolgozni , vadásztattunk is együtt . Téged is nyugodtan bevennélek a csapatba , legfeljebb erőszakot alkalmaznék , ha nem azt csinálod , amit mondok . . . !  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1584 Dátum: 2012. Június 24. - 15:26:54 »

Valóban őszinte, korrekt válasz volt!  Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1585 Dátum: 2012. Június 24. - 15:43:04 »

Ezt ki írta?
Először arra gondoltam,hogy szövegértési problémád van,azért nem fogod fel,mit írok.

Az emberi "fajelméleti fejtegetést" hagyd meg a náciknak. Koncentrálj a szarvasra.

Rátérve a képekre.Tényleg nem látod,hogy merőben más a szemág alakja és tűzése?Ugyanezt írhatom a középágra.
Ami közös bennük,hogy az egyik öröklötten,a másik pedig élőhely probléma révén ugyazon evolúciós korszak agancsformáját jeleníti meg.
Ami különbség,hogy a bal oldali táplálék hatására túllép ezen a formán,a jobb oldali pedig hiába keveredett bele a a bal oldali testvérének néhány jellemzője,dominánsan ilyen marad.
Ismételten mondom,a bal oldali a zalai 15,04 kg-os típusa.
Adjál neki enni,lesz belőle egy síkbeli koronás tizennégyes!De ne lepődj,meg,ha jól sikerül az etetés,bőgéskor előfordulhat vapiti szerű bőgőhang.Én már hallottam ilyen bőgést!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 24. - 18:40:29 írta Németh Lajos » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1586 Dátum: 2012. Június 24. - 15:58:15 »

Ez kimaradt: tényleg jó indulatból felhívom valamire a figyelmed: Nagyon fontos dolgot elfelejtettem neked elmondani, amire nagyon figyelj, mert hiteltelenné válsz más szemében is nem csak az enyémben:  Ha visszaolvasod az összes hozzászólásod, mióta én itt megszólaltam (elég csak onnantól), az írásaidból nagy ellentétek, kontrasztok jönnek le. Egyszer állítasz valamit, aztán később teljesen az ellenkezőjét állítod, majd ha felhívja rá valaki a figyelmed, határozottan letagadod! (((Ezt akkor lehetne jól érezni, ha az összes hozzászólásunkat folyamatában lehetne olvasni pl. egy könyvben)))

Aztán itt egy mostani idézet tőled:

"Az evolúció nem ismeri a villás,a koronás fogalmát,nem tesz különbséget főág és mellékág között!"

Aztán régebben ha mutattunk egy fotót, ahol a jégág, vagy középág (esetleg koronaágak) tűzéspontjának a vándorlását mutattuk jött a megszokott szöveg: "  ...az agancson az ágak tűzési pontjai genetikailag kódolva vannak"

Az evolúciónak, az evolúciós mutációnak nincs semmi köze a genetikához? Az evolúcióban bekövetkezett bármilyen változásokra igent mondasz, a genetika törvényszerűségeit isteníted, szentírásnak tartod?

Az nem furcsa, hogy pár hónap alatt a gímszarvasbika felrak a fejére egy 10 kilós szerteszana  Ördög csontképződményt ("embereknek evolúciós mutációs minimál /töredék/") viszont az furcsa, ha nem az általad tanult, kiszámolt módon teszi ezt!!!  Fejvakarás Vállat von  "időzavar"  Ördög "meg anyagzavar, meg a kettő együtt... + tudomány+genetika + irományok... OOO = káosz"  Ördög Ördög Ördög Nem kell mindent kiszámolgatni, méregetni, néha csak higgy a saját szemednek az érzékszerveidnek (azért adta a JÓ Isten) és egyszerűbb (+hitelesebb is) lesz minden, hidd el!  Emelem (emiatt szenved ma egy ország... amibe élünk...)


Látom,nem vagy tisztában néhány kérdéssel.
Mutáció nem a kifejlett példány testi sejtjeinek építésében mutatkozik meg,hanem az utódéban fedezhető fel.Különben a krokodil addig "mutálna",míg a végén agancsa nőne.
A koronák szerteszanák!Nagyon is meg van mindegyiknek a kódolt elágazási formája és ennek a fejlődési sora is.Ez csak baleset,vagy betegség hatására borul fel.
Vannak például olyan agancsok,melyeket neves szakemberek nemes egyszerűséggel hypertrof agancsnak neveznek.Egy részének én nyitottam egy gyűjtőmappát,mert nem azok,aminek ők tartják és még nevet is bátorkodtam adni a típusnak(Persze nem én vagyok az elnevező,csak egy  másik elnevezéssel azonosítottam.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1587 Dátum: 2012. Június 24. - 16:32:15 »

...lesz belőle egy síkbeli koronás tizennégyes...



Ez a bika 90'-ben esett nálunk, 10.5 kg, 220 CIC pont...
 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1588 Dátum: 2012. Június 24. - 17:46:29 »



Ez a bika 90'-ben esett nálunk, 10.5 kg, 220 CIC pont...
 S.Peti
Pedig Svferi is erdész!+vadgazda mérnök+vadászmester+kőszikla,melyre építem egyházamat!
Már csak azt kell tisztázni,beszélget-e a környék vadászmestereivel?!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #1589 Dátum: 2012. Június 24. - 18:42:48 »

Wildheger. Szia  Emelem   "mert ifjú fórumozó társunk szerint csak erdész vagyok,,     Tévedés kemény 60-as vagyok   Tasli   "még a genetikusok is most vizsgálják,hogy az agancsépítés kódját,,  Idáig mit csináltak elég korán kezdik!  Röhög Kiss           "hogy anya háromszor akkora eréllyel örökít,mint az apa,,   Számolják?   Ördög                  Miért nem kétszer,vagy négyszer?  Tasli
Naplózva
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: